Jump to content

Samsung Galaxy Beam (I8530)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Features of Samsung Galaxy Beam i8530:[imgalign]http://img.xcitefun.net/users/2012/06/298485,xcitefun-samsung-galaxy-beam-i8530-3.jpg[/imgalign]

  • The new Beam runs Android 2.3 (Gingerbread version).
  • Packed with a powerful 1 GHz dual-core processor, 768 MB of RAM and 8 GB internal memory.
  • 5 megapixel rear auto focus camera is capable of recording videos at 720p HD.
  • A front facing 1.3 megapixel camera is also included for video chat.
  • Connectivity options include Bluetooth 3.0, Wi-Fi and even USB 2.0.
  • Powered by a 2000 mAh rechargeable battery.

 

Specifications of Samsung I8530 Galaxy Beam:

  • 2G Network: GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
  • 3G Network: HSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100
  • OS: Android OS, v2.3.6 (Gingerbread)
  • CPU: Dual-core 1 GHz Cortex-A9
  • Dimensions: 124 x 64.2 x 12.5 mm
  • Weight: 145.3 g

 

Display:

  • Type: TFT capacitive touchscreen, 16M colors
  • Size: 480 x 800 pixels, 4.0 inches (~233 ppi pixel density)
  • Multitouch: Yes
  • TouchWiz UI v4.0

 

Camera:

  • Primary: 5 MP, 2592 x 1944 pixels, autofocus, LED flash
  • Features: Geo-tagging, touch focus, face and smile detection
  • Video: Yes, 720p@30fps
  • Secondary: Yes, 1.3 MP

 

Storage:

  • Internal Memory: 8 GB storage, 768 MB RAM
  • Card slot: microSD, up to 32 GB

 

Connectivity:

  • GPRS: Class 12 (4+1/3+2/2+3/1+4 slots), 32 - 48 kbps
  • EDGE: Class 12
  • Speed: HSDPA, 14.4 Mbps; HSUPA, 5.76 Mbps
  • WLAN: Wi-Fi 802.11 b/g/n, DLNA, Wi-Fi hotspot
  • Bluetooth: Yes, v3.0 with A2DP, HS
  • USB: Yes, microUSB v2.0
  • Messaging: SMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM
  • Browser: HTML, Adobe Flash
  • Radio: No
  • GPS: Yes, with A-GPS support

 

Battery:

  • Standard battery, Li-Ion 2000 mAh

 

Sar:

  • 0.28 W/kg (head)

Edited by Superuser

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 119
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

πραγματικα αυτο το κινητο ουτε που αγγιζει ωστε να σκεφτω την αγορα του

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
πραγματικα αυτο το κινητο ουτε που αγγιζει ωστε να σκεφτω την αγορα του

 

Γιατι το λες αυτο? Το ειδα στο κωτσοβολο σημερα και εντυπωσιαστικα. Και παραξενευτικα επισης καθως εδω αυτη η δημοσιευση υπαρχει απο την πρωτη σεπτεμβριου και πανω απο δυο σχολια δεν ειπωθηκαν. Δηλαδη δεν σας αρεσουν τα πρωτοτυπα κινητα που κανουν και κατι το διαφορετικο , ολο τα ιδια και τα ιδια? :blink: Μαλλον θα ειναι το επομενο μου κινητο μολις η τιμη πεσει σε κανα χρονο. Μου αρεσε πολυ.:)

Link to comment
Share on other sites

ολα καλα αλλα οθονη 800χ480 Android OS, v2.3.6 (Gingerbread) με τιμη 500 ευρω?

:wacko:

History:apple iphone 1.alcatel one touch easy,motorola star tac 70,star tac 130,motorola e770m,Tel.Me. T919.panasonic gd90,nokia 3310. 3330.5210.N-Gage,6600,e71,N85. Ericsson 377,T68,W800, Xperia 10 mini.Sony Ericsson "Live with Walkman".UBiQUiO 401 . Qtek 1010,2020i,s100.HTC TANAGER SPV E100,artemis p3300,HTC X7500.touchcruise.DesireHd.SamsungS5510,i900Omnia,I8000 Omnia II.Galaxy Tab.Zte Blade.LG optimus e900. optimus 3D. etc...
Link to comment
Share on other sites

ολα καλα αλλα οθονη 800χ480 Android OS, v2.3.6 (Gingerbread) με τιμη 500 ευρω?

:wacko:

 

430-440 βγαίνει

Λογικά αυτά που λες, αλλά έχει κάτι μοναδικό και αυτό πουλάει στην ουσία.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το τηλέφωνο το εχω Έδω κ μερικές μέρες και μπορώ Να πω μερικά λόγια.

Είναι στην ουσία ένα galaxy ace 2, το οποίο εχω πάρει στην γυναίκα μου πριν λίγες εβδομάδες. Λίγο πιο γρήγορο βέβαια, αλλά με ίδια οθόνη (όχι στο μέγεθος), κάμερα, κλπ. Είναι λίγο πιο μεγάλο κ πιο βαρύ, αλλά πολύ πιο όμορφο!

Υποκειμενικό είναι βέβαια αυτό, αλλά αυτό το κίτρινο περιμετρικά είναι που του δίνει το κάτι που λείπει από άλλα.

Η μπαταρία του πραγματικά κρατάει πάρα πολύ καλά, κ με την δεύτερη μπαταρία που δίνει στο πακέτο με τον εξωτερικό φορτιστή, το κάνει αχτύπητο στον τομέα αυτό.

Για τον projectorα τώρα εχω Να πω τα καλύτερα!

Μπορείς Να δεις με άλλους πολύ άνετα τα βίντεο που τράβηξες, αλλά βέβαια πρέπει Να είναι λίγο σκοτεινά. δεν χρειάζεται οπωσδήποτε Να είναι νύχτα, αλλά όχι σε φωτεινό δωμάτιο. απόγευμα για παράδειγμα, σε δωμάτιο που δεν χτυπάει ο ηλιος, μπορείς Να δεις άνετα σε έναν τοίχο που δεν κάνει αντανάκλαση το φως από εξω. όσο πιο κοντά στον τοίχο, τόσο πιο πολύ φως έχει. τα δύο μέτρα δηλαδή είναι πολύ καλά. πιο κοντά πραγματικά δεν χρειάζεται.

Εάν βάλεις το κινητό στα 4 μέτρα βλέπεις σαν Να έχεις 100" οθόνη και βαλε. Το πλάτος είναι όσο ένας τριθέσιος καναπές! αλλά εκεί πρέπει Να έχει πέσει καλά το σκοτάδι, για Να δεις χωρίς πρόβλημα.

Γενικώς μου αρέσει πάρα πολύ, και τα παιδιά έχουν τρελαθεί, ιδίως στην ξάπλα με το βλέμμα στο ταβάνι είναι τέλειο!

Τώρα σε σχέση με το Galaxy S2, το μόνο που με χαλάει λίγο είναι το βάρος. Παιχνίδια δεν παίζω, για Να το δω Να κολλάει. Το Gps πιάνει σε δευτερόλεπτα γιατί έχει και glonass.

Γενικά και κατά την γνώμη μου, αυτό το κινητό θα το πάρει κάποιος για τον projectorα. Τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο, και υπάρχουν πιο φθηνές προτάσεις. Να μην ξεχνάμε όμως κ τις δύο μπαταρίες των 2000 mAh με τον φορτιστή τους. Σε κάποιους μπορεί Να πάνε 3 μέρες, σε άλλους μια βδομάδα, με τις δύο μαζί.

Έχει μνήμη 2 gb για προγράμματα, 4 gb για αποθήκευση φωτογραφιών, κλπ, (αντί των 16 που έχει το S2) και μνήμη RAM δίνει ελεύθερα 550 mb, τα οποία είναι λίγα βέβαια, αλλά τι Να πει και το S3 το οποίο είναι κορυφή υποτίθεται, αλλά δίνει γύρω στα 750 mb και δουλεύει συνέχεια με 50-100 ελεύθερα. Απλά απαράδεκτο. Το είχα κ αυτό, γι'αυτό εχω και γνώμη.

Αυτα τα ολίγα. Εάν θέλετε κάποια ακόμη πληροφορία, ρωτήστε με.

Κωστας - Κατερινη
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα φίλε μου. Το τηλέφωνο είναι όμορφο. Το δοκίμασα στο πλαίσιο-εκείνο που διαπίστωσα μετά λύπης μου είναι ότι δεν έχει καθόλου ζουμ στην φωτό και βίντεο-είναι δυνατόν η εγω δεν το βρίσκω-έφερα και ένα πωλητή και άδικα ψάχναμε-υπάρχει τελικά η όχι?
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλημέρα, φίλε μου με πρόλαβες. :) Τώρα που έπεσε η τιμή σκέφτομαι και γω την αγορά τπυ. Λόγω του προτζέκτορα βασικά, μου αρέσει να βλέπω βιντεοκλίπ κτλ..Στα specs πάντως είναι σαν το s advance απλά με λιγότερο sar, το οποίο μου αρέσει.
Link to comment
Share on other sites

Ο προτζεκτορας παιζει οτι δειχνει η οθονη η μονο βιντεο που εχεις στη μνημη?
οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

Ο προτζεκτορας παιζει οτι δειχνει η οθονη η μονο βιντεο που εχεις στη μνημη?

 

ότι δείχνει η οθόνη. Το πήρα σήμερα απο πλαίσιο στα 299 με τους χάρτες. Δυστυχώς κάτι έχει πάθει το tivizen wifi και δεν ανοιγει για να το τσεκαρα ως; τηλεοραση-προβολεα

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως αυτο τον συνδυασμο σκεφτομουν και εγω να το χρησιμοποιησω με το τιβιζεν...σε παρακαλω γραψε οταν δεις αποτελεσμα..αναβαθμιση σε 4 εχει παρει? Edited by doctor-gio
οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

Ακριβως αυτο τον συνδυασμο σκεφτομουν και εγω να το χρησιμοποιησω με το τιβιζεν...σε παρακαλω γραψε οταν δεις αποτελεσμα..αναβαθμιση σε 4 εχει παρει?

 

δουλεύει μια χαρά ο συνδυασμός δεδομένων των αναλογιών ( θέλει σκοτάδι για τη προβολή)

Για αναβάθμιση υποτίθεται ότι είναι στα προς αναβάθμιση στην 4. Εμένα για την ώρα τρέχει 2.3.6.

(με το τιβιζεν ξαφνικα είχα καποια θεματακια, είδα και έπαθα να το ανάψω, του κανα μεχρι και ρισετ, μάλλον μπαταρία θα ναι)

Link to comment
Share on other sites

Τετοιο θεμα ειχα και εγω μια φορα με το τιβιζν και ειναι καινουριο μαλλον κολησε το software γενικα ειμαι πολυ ευχαριστημενος και απο ληψη και αποδοση..απο ευκρινεια και φωτεινοτητα πως ειναι εστω στο σκοταδι?θα εβλεπες ανετα την αγαπημενη σου ποδοσφαιρικη ομαδα?

Tivizen ειναι ψηφιακος δεκτης τηλεορασης που συνδεεται μεσω wifi σε λαπτοπ η κινητα(απευθειας συνδεση wifi χωρις χρηση ιντερνετ)

Edited by doctor-gio
οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

Τετοιο θεμα ειχα και εγω μια φορα με το τιβιζν και ειναι καινουριο μαλλον κολησε το software γενικα ειμαι πολυ ευχαριστημενος και απο ληψη και αποδοση..απο ευκρινεια και φωτεινοτητα πως ειναι εστω στο σκοταδι?θα εβλεπες ανετα την αγαπημενη σου ποδοσφαιρικη ομαδα?

Tivizen ειναι ψηφιακος δεκτης τηλεορασης που συνδεεται μεσω wifi σε λαπτοπ η κινητα(απευθειας συνδεση wifi χωρις χρηση ιντερνετ)

 

σε σκοταδι για το μεγεθος ''τσεπης'' προβολέα είναι καλη η αποδοση του. Η ευκρινεια ρυθμιζεται χειροκινητα και δεν έχει θεματα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδια καλημερα. Μολις το εκλεισα για αγορα στα 299 με δωρο τους χαρτες και ενα απλο κινητακι στα 299!!

Δεν ξερω ποσο θα το εχουν σε αυτην την τιμη.Νομιζω οτι αξιζει να σας ενημερωσω.

http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Cellular-Phones/Samsung-Galaxy-Beam-Gray-with-maps-Ginius-GT-I8530BAAEUR.htm

 

Φίλε σε διάφορα reviews έχω δει ότι το κουτί έχει δεύτερη μπαταρία και dock. Το ελληνικό είχε;

Back In Black
Link to comment
Share on other sites

Φίλε σε διάφορα reviews έχω δει ότι το κουτί έχει δεύτερη μπαταρία και dock. Το ελληνικό είχε;

 

Ναι εχει 2 μπαταριες και ενα επιτραπεζιο ταχυφορτιστη!!!

Link to comment
Share on other sites

Α ρε παιδιά τι μου κάνετε ρε γμτ...

ξεκίνησα να πάρω ένα αναθεματισμένο κινητό με μεγαλητερη οθόνη με 200 ευρωπουλακια

με τα πολλά μετά λίγα φτάσαμε στα 250 γιατί τελικά το Samsung s advance είναι καλύτερο σε αυτά τα λεφτά...

ε τώρα βλέπω ότι με 265 μπορώ να πάρω αυτό...

Λεγε λεγε... διαστημόπλοιο θα πάρω στο τέλος! :whistle:

 

Μετά λέω βέβαια (για να εξιλεωθώ )

Ναι αλλά φαντάσου ποσά λευτα θα ήθελες για προτζέκτορα, φωτογραφική, βιδεοκαμερα και kindle;

Το πράμα είναι ξεκάθαρο!!! Τα έχει όλα και συμφέρει!!! :yahoo:

 

 

Λίγο παραπλανητική η διαφημισούλα στο 28-29 sec;

Edited by s_crazy_c
Link to comment
Share on other sites

Παραπλανητική όσο αφορά τον φωτισμό του δωματίου. Έτσι φαίνονται τα βίντεο, αλλά με πολύ λιγότερο φωτισμό.
Κωστας - Κατερινη
Link to comment
Share on other sites

Παραπλανητική όσο αφορά τον φωτισμό του δωματίου. Έτσι φαίνονται τα βίντεο, αλλά με πολύ λιγότερο φωτισμό.

 

Είχες πει ότι αν το βάλεις στα 4 μέτρα είναι σαν 100" οθόνη...

Δηλαδή στα 4 μέτρα διχνει ακόμα καθαρή εικόνα;

Link to comment
Share on other sites

Είχες πει ότι αν το βάλεις στα 4 μέτρα είναι σαν 100" οθόνη...

Δηλαδή στα 4 μέτρα διχνει ακόμα καθαρή εικόνα;

 

Οσο μεγαλυτερη ειναι η αποσταση, τοσο λιγοτερο φωτισμο θελεις για να εχεις καλο αποτελεσμα!

 

Παντως θεωρω οτι το Beam αυτη τη στιγμη ειναι τρελλη ευκαιρια στα 265€!

....και κατι μου λεει οτι απο Ιανουαριο ερχεται και η JB!

Link to comment
Share on other sites

Οσο μεγαλυτερη ειναι η αποσταση, τοσο λιγοτερο φωτισμο θελεις για να εχεις καλο αποτελεσμα!

 

Παντως θεωρω οτι το Beam αυτη τη στιγμη ειναι τρελλη ευκαιρια στα 265€!

....και κατι μου λεει οτι απο Ιανουαριο ερχεται και η JB!

 

Και εγώ αυτό πιστεύω..

Λέω να το χτυπήσω.

Πραγματικά δε νομίζω ότι με αυτά τα χρήματα μπορεί να υπάρχει κάτι καλύτερο! :)

Link to comment
Share on other sites

Ακομη και αμαζον expansys το εχουν πιο ακριβα...ξερει καποιος κανα μαγαζι να το δουμε live?σε δυο πλαισιο που πηγα το ειχαν μονο κλειστο
οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Beam (I8530)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...