Jump to content

Samsung Galaxy Beam (I8530)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ακομη και αμαζον expansys το εχουν πιο ακριβα...ξερει καποιος κανα μαγαζι να το δουμε live?σε δυο πλαισιο που πηγα το ειχαν μονο κλειστο

 

Εγώ το είδα σε ένα κατάστημα της Wind

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 119
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν εχω ιδεα απο projectors αλλα ξερω οτι εχουν λαμπα με συγκεκριμενη διαρκεια ζωης..συμβαινει κατι αναλογο με το κινητο?
οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω ιδεα απο projectors αλλα ξερω οτι εχουν λαμπα με συγκεκριμενη διαρκεια ζωης..συμβαινει κατι αναλογο με το κινητο?

 

Ναι. Εδώ λέει 20.000 ώρες.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Προσθέστε ακόμη έναν ευτυχισμένο κάτοχο του Υπέροχου GALAXY BEAM.

 

Πολύ καλή συσκευή με υπέροχη οθόνη LCD (IPS ?) και έναν αξιοπρεπέστατο Projector με τον οποίο ξετρελαθήκανε τα παιδιά μου.

 

Η οθόνη είναι πραγματικά πάρα πολύ καλή (Δεν είναι βέβαια Super Amoled + όπως του Advance) με υπέροχα λευκά και θαυμάσια χρώμματα και αξιοπρεπέστατη Αντίθεση.

 

Περιμένουμε τώρα να βγεί και το Upgrade σε JB 4.1 και είμαστε τούμπανο.... :lol:

 

ΒΤW ... Δεν ξέρω εαν είναι από λάθος , αλλά η WIND έχει την συσκευή ποιό φθηνά από όλους σε Πανευρωπαϊκό επίπεδο..... (299 Euro)

 

Δεν ξέρω εαν μπορεί να γίνει Root στο I8530XXLJ2 FW που έχω τώρα.

WIND for EVER :!:
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς εγώ πρόλαβα και το πήρα πριν τις γιορτές με 260 ευρώ και με χάρτες δώρο!

Είμαι καταευχαριστημένη!!! Είναι μια από της καλύτερες αγορές που χω κάνει!

Έχω βρει και μια παγοθήκη από σιλικόνη που σφηνώνεται τέλεια το κινητό και στέκεται κάθετα

και απολαμβάνω ότι ταινεία/σειρά θέλω στο ταβάνι!

Δεν είχα σκοπό να πάρω το μοντέλο με τον projectora αλλά επιδη με την τιμή που το πήρα εγώ

έβγαινε μόνο ευρώ 10 ακριβότερο από το Advance ενώ έχει (εκτός από τον projectora) ΚΑΙ 2 μπαταρίες

ΚΑΙ μεγαλύτερη (2000mAh αντί για 1500mAh) ΚΑΙ το Dock αποφάσισα ότι σαφώς και συμφέρει περισότερο!

Δε το μετανιώνω στιγμή!!! Άσε που μετά είδα στον skroutz ότι τους απλούς τους projectores τους φορητούς

τους πουλάνε περίπου στο 200άρι και έχουν και λιγότερα lumens από ότι έχει το κινητό!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

 

από σήμερα το πρωί το έχω και εγώ στην κατοχή μου και οι πρώτες μου εντυπώσεις είναι θετικότατες

έχω 2 ερωτήσεις αν μπορείτε να βοηθήσετε:

1)η προβολή του προτζέκτορα είναι σε σχήμα τραπέζιο,ή μπορεί κάπως να ρυθμιστεί και να προβάλει σε ορθογώνιο σχήμα,και

2)στις ρυθμίσεις-->αποθήκευση μου βγάζει στην ταμπέλα "Συσκευή αποθήκευσης usb" συνολικο χωρο 3,91 gb και διαθεσιμο χωρο 3,89gb

και στην ταμπελα "Χώρος αποθήκευσης συστήματος" λέει διαθέσιμος χώρος 1,84 gb

αναφέρονται ίδιες τιμές και σε εσάς;δεν υποτίθεται ότι έχει 8 gb μνήμη;

 

:!::!:

Link to comment
Share on other sites

Αν προσθεσεις και τις δυο μνημες βγαινουν τα 8 gb..στη μνημη συστηματος αποθηκευονται οι εφαρμογες και στην usb ειναι για φωτο βιντεο κτλ?.επισης χρησιμοποιει το κινητο και κανα 2αρι γιγα για το λειτουργικο
οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

Αντε να δούμε πότε θα κυκλοφορήσει επιτέλους το UPGRADE σε JB 4.1...:(

 

Είναι σίγουρο ότι θα το πάρει;

Εγώ παρέλαβα προχθές από Expansys Αγγλίας το λευκό και σήμερα που πέρασα κάποιες παιδικές ταινίες τα παιδιά μου τρελάθηκαν. Το Expansys, εκτός του ότι είχε το λευκό (που δεν υπάρχει εδώ), το είχε και σε πολύ καλή τιμή. Μου κόστισε γύρω στα 230 Ευρώ με τα μεταφορικά (χωρίς ΦΠΑ, λόγω εταιρικού ΑΦΜ).

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή τιμή για αυτό το υπέροχο "τηλέφωνο".

 

Εχει και πάρα πολύ καλές επιδόσεις στα Βench.

Στα Andutu πέρασε τα 7.170 για την πλάκα.

Εαν φορέσει τελικά και την JB σύγουρα το τηλεφωνάκι θα πετάει κυριολεκτικά..:!:

 

UPDATE...

 

Τελικά το τηλέφωνό μου πρέπει να έχει πρόβλημα,,,

Χάνει την SIMCARD χωρίς λόγο.

Το κάνει μια-δυο φορές την ημέρα με αποτέλεσμα να μην έχω τηλέφωνο, και επανέρχεται μόνο με Restart.

 

Kρίμα, πρέπει να απαιτήσω αντικατάσταση μιας και το έχω από τις 10/01/13

Edited by 3G_Analyzer
WIND for EVER :!:
Link to comment
Share on other sites

Tελικά δοκίμασα μια Γερμανική rooted version από εδώ και από ότι φαίνεται μέχρι τώρα το πρόβλημα με την SIMCARD λύθηκε.

 

Βέβαια αυτό θα το διαπυστώσω σε λίγες ημέρες...

Πάντως η γερμανική version σα να μου φαίνεται λίγο ποιό αργή σε σχέση με τα Bench σφού μου έδωσε Antutu 6850 σε σχέση με τα 7.170 της Ελληνικής version.

WIND for EVER :!:
Link to comment
Share on other sites

Tελικά δοκίμασα μια Γερμανική rooted version από εδώ και από ότι φαίνεται μέχρι τώρα το πρόβλημα με την SIMCARD λύθηκε.

 

Βέβαια αυτό θα το διαπυστώσω σε λίγες ημέρες...

Πάντως η γερμανική version σα να μου φαίνεται λίγο ποιό αργή σε σχέση με τα Bench σφού μου έδωσε Antutu 6850 σε σχέση με τα 7.170 της Ελληνικής version.

 

το τηλέφωνο το έχω από την περασμένη τρίτη,τις τελευταίες 48 ώρες μου έδειξε 2 φόρες εκτός δικτύου και επανήλθε και μένα μόνο με επανεκκίνηση με τη διαφορά ότι την πρώτη φορά που το έκανε δεν έβλεπε καν τη sim ενώ τη δεύτερη έλεγε μόνο εκτός δικτύου.Πάντως επειδή έχω κι εγω wind θα κάνω και μια αλλαγή sim αύριο και θα δούμε

το δεύτερο μου πρόβλημα είναι ένα καμμένο pixel κεντρικά στην οθόνη και προς τα κάτω με αποτέλεσμα σε μαύρο φόντο να φαίνεται λευκό.Το τραγικό είναι με την εξυπηρέτηση πελατών της samsung (801117267864) όπου και απευθύνθηκα για να μάθω την πολιτική της samsung σχετικά με τα καμένα pixel.Από την εξυπηρέτηση πελατών με παρέπεμψαν στα εξουσιοδοτημένα επισκευαστικά κέντρα της samsung πράγμα που μου έκανε τρομερά αρνητική εντύπωση αφού η επίσημη samsung δεν ήξερε να μου πει τι ισχύει σε αυτές τις περιπτώσεις (επίτηδες τηλεφώνησα ξανά και μίλησα με τρεις διαφορετικούς υπαλλήλους). Τηλεφώνησα σε 4 ή 5 από αυτά και πήρα απαντήσεις όπως:θα πρέπει να ρωτήσετε στη samsung γιατί δεν ειναι κάτι στανταρ αλλά ανάλογα το μοντέλο,πάνω απο τρία pixel θεωρείται πρόβλημα,ΜΑΛΛΟΝ πάνω απο τρία θεωρείται πρόβλημα,φέρτε το για επισκευή και άλλες στο περίπου απαντήσεις!!!

σήμερα ξαναπήρα στη samsung και αφού η υπάλληλος μου είπε ξανά στην ερώτηση μου την απάντηση να ρωτήσω στα επεισκευαστικά κέντρα και αφού της την είπα γιατί πως γίνεται η ίδια η samsung να μην γνωρίζει την πολιτική της με έβαλε στην αναμονή για να ρωτήσει, και τελικά μου είπε ότι πάνω από τρια θεωρούνται πρόβλημα.Τώρα ισχύει δεν ισχυει αυτό,ποιος να ξέρει άραγε!!!

Edited by kst
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.Ενδιαφερομαι και εγω για το κινητο και σκεφτομαι να το παρω.Μονο εμποδιο η τιμη...

Επειδη πως ειδα πριν λιγο καιρο επαιζε πιο χαμηλα...Στο skroutz ξεκιναει απο 350..Το πενηνταρικο θελω να γλιτωσω βασικα...

Εδω στα public http://www.public.gr/product/tilefonia/mobile-phones/samsung-galaxy-beam-gkri/prod2960057pp/#.UPzNHTfjcUJ λεει 300 αλλα προσωρινα μη διαθεσιμο...Θα γινει διαθεσιμο ποτε σε αυτη την τιμη η θα το καταργησουν;Στο πλαισιο πχ γιατι το σταματησαν;

Εψαξα και βρηκα ενα site που εχει με αντικαταβολη και το δινει με μεταφορικα 300...Αλλα αυτο το site ειναι πολυ υποπτο και φοβαμαι να το παραγγειλω απο εκει... http://store.planetinteractive.gr/products/144-samsung-galaxy-beam.aspx

Βασικα το θελω απο public ετσι ωστε αν γινει καμια στραβη να μπορω να παω και να μου το φτιαξουν -αντικαταστησουν .Με τα ιντερετομαγαζα θα γινει πολυ μπερδεμα...

Αξιζει να περιμενω η να το παρω τωρα;λεω να περιμενω καμια βδομαδα μπας και πεσει..Εσεις τι λετε;

Edited by christoos
ορθογραφικα λαθη
Link to comment
Share on other sites

Tελικά το πρόβλημα με την SIM επανήλθε..

Παρ'όλα αυτά δε γνωρίζω εαν είναι 100% πρόβλημα ΗW ή SW.

 

Eτσι και αλλιώς η περίπτωση του DOA ξεπεράστηκε και θα περιμένω να βγεί και επίσημα η JB 4.1 για να δώ εαν πρέπει να προχωρήσω σε αντικατάσταση.

 

Εδω στα public http://www.public.gr/product/tilefonia/mobile-phones/samsung-galaxy-beam-gkri/prod2960057pp/#.UPzNHTfjcUJ λεει 300 αλλα προσωρινα μη διαθεσιμο...Θα γινει διαθεσιμο ποτε σε αυτη την τιμη η θα το καταργησουν;Στο πλαισιο πχ γιατι το σταματησαν;

Εψαξα και βρηκα ενα site που εχει με αντικαταβολη και το δινει με μεταφορικα 300...Αλλα αυτο το site ειναι πολυ υποπτο και φοβαμαι να το παραγγειλω απο εκει... http://store.planetinteractive.gr/products/144-samsung-galaxy-beam.aspx

 

Οσο για την αγορά του τηλεφώνου, μπορεί να το βρεί κάποιος στα επίσημα καταστήματα της WIND για 300 Euro....:!:

WIND for EVER :!:
Link to comment
Share on other sites

Tελικά το πρόβλημα με την SIM επανήλθε..

Παρ'όλα αυτά δε γνωρίζω εαν είναι 100% πρόβλημα ΗW ή SW.

 

Eτσι και αλλιώς η περίπτωση του DOA ξεπεράστηκε και θα περιμένω να βγεί και επίσημα η JB 4.1 για να δώ εαν πρέπει να προχωρήσω σε αντικατάσταση.

 

 

 

Οσο για την αγορά του τηλεφώνου, μπορεί να το βρεί κάποιος στα επίσημα καταστήματα της WIND για 300 Euro....:!:

 

Εισαι σιγουρος;Γιατι στο σαιτ δεν υπαρχει το κινητο...

Εν πασει περιπτωσει ηθελα να ρωτησω,με εξωτερικη sd σε exfat format διαβασα πως ειναι ενας τροπος για να μπουν αρχεια μεγαλυτερα απο 4 giga.Ρωταω γιατι εχω πολλα mkv και δεν θελω να μπλεκω με μετατροπες..εχεις δοκιμασει τιποτα τετοιο;

Επισης διαβασα ο προβολεας εχει αναλυση 640Χ360.Δηλαδη αν βαλω 720p να μου παιξει δεν θα εχει καμια διαφορα σε ποιοτητα;Βρηκα ενα καλο προγραμμα που μετατρεπει Freemake Video Converter βαζει και υποτιτλους,αν μετατρεψεις ενα 720p σε 640Χ360 πως ειναι;χανει πολυ;

Link to comment
Share on other sites

Εισαι σιγουρος;Γιατι στο σαιτ δεν υπαρχει το κινητο...

Εν πασει περιπτωσει ηθελα να ρωτησω,με εξωτερικη sd σε exfat format διαβασα πως ειναι ενας τροπος για να μπουν αρχεια μεγαλυτερα απο 4 giga.Ρωταω γιατι εχω πολλα mkv και δεν θελω να μπλεκω με μετατροπες..εχεις δοκιμασει τιποτα τετοιο;

Επισης διαβασα ο προβολεας εχει αναλυση 640Χ360.Δηλαδη αν βαλω 720p να μου παιξει δεν θα εχει καμια διαφορα σε ποιοτητα;Βρηκα ενα καλο προγραμμα που μετατρεπει Freemake Video Converter βαζει και υποτιτλους,αν μετατρεψεις ενα 720p σε 640Χ360 πως ειναι;χανει πολυ;

 

Πήγαινε σε ένα κατάστημα Wind και ρώτα για διαθεσιμότητα.

Μη δίνεις σημασία στον κατάλογο που έχουν στο Website τους.

Υπάρχουν πάρα πολλά κινητά που δεν τα έχουν στον κατάλογο.

 

Eδώ στον επίσημο κατάλογο των καταστημάτων τους στην σελίδα 23 το έχουν ακόμη....

 

Oσο για τα exfat format δεν έχω ασχοληθεί ακόμη και δεν είμαι σύγουρος...

 

Το τηλέφωνο παίζει άψογα και 1080p MKV αρχεία και μάλιστα DTS ήχο αρκεί να κατεβάσεις τον MX Player από το GOOGLE store και να βάλεις τον ffmpeg_v7_neon_cortex9_dts σε ένα φάκελο της SDcard και να το δηλώσεις στον ΜΧ Player.

 

Ο Project είναι καλός για το μέγεθός του και η ανάλυσή του είναι μια χαρά γι'αυτό που κάνει και δε χρειάζεται να κάνεις καμμιά μετατροπή τα αρχεία στην ανάλυση του Projector. Παίζει τα ΠΑΝΤΑ όπως είναι !!!

WIND for EVER :!:
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση..Αυριο κιολας θα παω να ρωτησω να δω τι παιζει...ΑΝ μου πουν 300 ευρω,ακομα και αν πρεπει να περιμενω 2-3 βδομαδες θα το κλεισω...

1080p και dts -μ'εφτιαξες τωρα...απλα απο οτι καταλαβα τα αρχρια που δοκιμασες τιναι μικροτερα απο 4giga

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον τειλικα το πηρα και εμεινα ευχαριστημενος.Εβαλα players και δοκιμαζω ταινιες στον projector και πραγματικα τα σπαει!

Με mx player pro και dts τα παιζει (ολα )ακομα και βαρια 1080p πανω απο 10 giga -δοκιμασα samples αφου ακομα δεν εχω παρει καρτα μνημης.Σε μια ταινια την επαιζε αλλα ειχε πολυ ελαφρυ κολλημα στην κινηση-δεν ηταν φυσικη-και ενα τρειλερ που εβαλα παταω να παιξει και το ηχειο κανει εναν περιεργο ηχο τζιτ τζιτ..:lol: και δεν το επαιζε.Εκει αναλαμβανει ο bs player(παλια εκδοση,καθως οι καινουριες εκδοσεις θελουν android 4.O BS δεν μασαει σε τιποτα.Σαν βασικο χρησιμοποιω τον mx .Επεισης ψαχνω τροπους πως να βελτιωσω την φωτεινοτητα του projectora και κατι βρηκα...Με το virtual dub ακολουθωντας αυτη την μεθοδο http://www.youtube.com/watch?v=rjNbHmqBL8Q ...Ουσιαστικα επεμβαινουμε στην original φωτεινοτητα του video.Δηλαδη αν το φωτίσω πολυ θα ειναι παντα ετσι φωτεινο και δεν θα σκοτεινειαζει ακομα και αν κατεβασω την φωτεινοτητα τερμα απο τον player.Με αυξηση contrast και λογο φωτεινοτητα πραγματικα βοηθαει στις πολλες ιντσες.Για μενα μεγαλη διαφορα.

Βρηκα και προγραμμα το που το κανει live αλλα σαν player δεν ειναι πολυ καλο και κολλαει στα βαρια αρχεια+δεν τα παιζει ολα.

VitalPlayer.Pro.2.0.3 ψαξτε για αυτην την εκδοση

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dgobs.orgin.paid.VitalPlayer&feature=more_from_developer#?t=W251bGwsMSwxLDEwMiwiY29tLmRnb2JzLm9yZ2luLnBhaWQuVml0YWxQbGF5ZXIiXQ..

Software & (hardware Brightness )control.Ειδα οτι και στο forum του mx player καποιος ζητησε αυτην την δυνατοτητα.Ας ζητησουμε και εμεις με κανα post το ιδιο...

 

Το κακο ειναι οτι εχω και εγω το ιδιο προβλημα με την sim.To βραδι το αφηνω ανοιχτω και μολις ξυπνησω δεν μου διαβαζει την sim.Me restart ολα οk.Λοιπον την εβγαλα και την καθαρισα(what's up)αν μου το ξανακανει εχω μια καινουρια cu που σε μεγεθος ειναι ιδια αλλα η χρυση επαφη ειναι πολυ μικροτερη σε σχεση με την παλια what's up..Θα δοκιμασω και εκεινη και αμα βγαλει προβλημα και με την καινουρια (μακαρι θεε μου οχι) το κινητο το στελνω πισω.

Για να βλγαλω καινουρια sim what's up στον γερμανο θα γινει αυτη η δουλεια?ισως το κινητο να λειτουργει σωστα με τις καινουριες sim που εχουν μικρη χρυση επαφη δεν ξερω..Εσεις ξερετε τιποτα?

Link to comment
Share on other sites

Με αλλαγή σε sim και εξακολουθεί να βγάζει το πρόβλημα σε μένα. Το αγόρασε και ένας συνάδελφος και του βγάζει επίσης το ίδιο πρόβλημα. Έλεος.
Μy Wii number : 1434 - 3964 - 4896 - 4229
Link to comment
Share on other sites

Με αλλαγή σε sim και εξακολουθεί να βγάζει το πρόβλημα σε μένα. Το αγόρασε και ένας συνάδελφος και του βγάζει επίσης το ίδιο πρόβλημα. Έλεος.

 

Λοιπον στο δικο μου φτου μην το ματιασω,εχει 4 μερες τωρα που εχει στρωσει.Ακολουθησα μια συμβουλη που διαβασα για τον καθαρισμο της sim.Σε μια μπατονετα εριξα λιγο ποτο:lol:,οινοπνευμα προτειναν αλλα δεν ειχα..Και την γυαλισα ολη.Μετα την ξαναπερασα ενα δευτερο χερι καλα γυρω γυρω και πραγματικα το χρυσο γυαλισε,καμια σχεση με πριν.:p

Στο τελος λεω ρε ****το:mad::mad: πως να την βαλω τωρα,δηλαδη μηπως φταιει ο τροπος που κουμπωνει η sim.Στα παλια μου τα κινητα την σερνεις μεσα σε μια ασημι βαση.Εδω ειναι λες και βαζω sd καρτα.Κοιτουσα στο φως να μπει ακριβως γιατι παιζει λιγο δεξια-αριστερα στην αρχη, και την πιεζα λιγο προς τα κατω λεω μηπως ειναι η μια πλερα στον αερα λιγο οταν κουμπωνει και για αυτο την χανει...Ξερω πως το κουμπωμα ειναι standtard και αφου κανει το τικ λεμε ok μπηκε...

Δεν ξερω αν επαιξαν ρολο ολα αυτα,σε μενα παντως μεχρι τωρα δεν μου ξαναεβλαλε το εικονιδιο πανω,πως δεν υπαρχει sim,

Δοκιμασε κατι τετιοι κανε και 2-3 επανεκκινησεις αφου την βαλεις μηπως και στρωσει

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι πρόβλημα λογισμικού (SW) ή υλικού (HW), αλλά είναι πολύ ενοχλητικό και πρέπει ΟΠΟΣΔΗΠΟΤΕ να το λύσει η Samsung έστω και με αντικατάσταση συσκευής.

 

Είναι εντελώς μα εντελώς ΑΝΕΠΙΤΡΕΠΤΟ να χάνουμε κλήσεις επειδή η SIMcard δεν μπορεί να διαβαστεί.

 

Κάποιοι λένε πως είναι πρόβλημα modem driver.

 

Ι just DONT CARE....

 

Θέλω μια 100% λειτουργική συσκευή, και δεν την έχω.

 

Εμένα ησύχασε για 7 ημέρες και άρχισε πάλι τα χαζά του με την Simcard.

 

Περιμένω την επόμενη αναβάθμιση FW και εαν δεν λυθεί και πάλι το πρόβλημα θα πάω στην Samsung και θα τους το φορέσω κολλάρο αν δε μου δώσουν μια συσκευή που να δουλεύει όπως πρέπει. :mad::mad: :!::!: :mad::mad:

 

Καλός ο Projector δε λέω, αλλά το τηλέφωνο είναι ακόμη ποιό χρήσιμο για όλους μας. :!:

WIND for EVER :!:
Link to comment
Share on other sites

Το οτι χάνει το δίκτυο φταίει μάλλον που ενεργοποιείται η Λειτουργία Εξοικονόμησης Ενέργειας. Το απενεργοποίησα και είναι ΟΚ. Τον Μάρτιο ίσως μας κάνουν update σε JB όπως διάβασα.
Link to comment
Share on other sites

Το οτι χάνει το δίκτυο φταίει μάλλον που ενεργοποιείται η Λειτουργία Εξοικονόμησης Ενέργειας. Το απενεργοποίησα και είναι ΟΚ. Τον Μάρτιο ίσως μας κάνουν update σε JB όπως διάβασα.

 

Kαμμία σχέση,,,,,,

 

Οτι και να κάνεις, το τηλέφωνο θα έχει τα ίδια προβήματα.

Σε εμένα για κάποια στιγμή είχε ηρεμήσει για 7 ημέρες και μετά άρχισε ακόμη χειρότερα.

Κάθε μέρα χάνω το δύκτιο - SimCard 5-7 φορές....:cry::!:

WIND for EVER :!:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Beam (I8530)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...