Jump to content

Samsung Galaxy Beam (I8530)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ειναι κανενας που δεν αντιμετωπιζει τελικα προβλημα με την sim?

Δεν ξερω για εσας παντως εγω απο τοτε που την καθαρισα και την ξαναεβαλα(περασαν 12 ημερες...) ουτε κιχ απο τοτε.

(Θεε μου βοηθα να μεινει ετσι,γιατι με αυτα που ακουω εδω...)

Δοκιμαστε να επιλεξετε το δικτυο σας στις ρυθμισεις(Cosmote,vodafone και οχι αυτοματο)και πειραματιστειται με την λετουργια δικτυου GSM/WCDMA

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 119
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν μου το κάνει πάλι, το service είναι στα 100 μέτρα εδώ στη Θεσσαλονίκη. Θα μιλήσω με τον τεχνικό διότι θα τους έχουν κάτσει κι άλλα τέτοια να μου πει ποια είναι η αιτία. Να ξέρουμε τι να περιμένουμε, αντικατάσταση ή επισκευή ή αναβάθμιση. Από τον Νοέμβριο που το έχω μερικές φορές μου το έκανε και δεν είχε να κάνει με χαμηλό ή δυνατό σήμα. Πάντως πρέπει να λυθεί.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας! Θέλω κι εγώ με την σειρά μου να ρωτήσω για το galaxy beam. Ήθελα από πολύ παλιά να το αγοράσω, πριν τα χριστούγεννα, αλλά το έψαξα σε πλαίσιο και public και δεν το έβρισκα πουθενά. Στο πλαίσιο μάλιστα δεν το είχε καν στην ιστοσελίδα ενώ στο public έλεγε ότι είναι εξαντλημένο. Επικοινώνησα με τη samsung τηλεφωνικά και μου είπαν πως οι εταιρίες, εφόσον τους το ζητήσω, είναι υποχρεωμένες να το παραγγείλω. Επικοινώνησα και το πλαίσιο και μου είπαν να ενημερώνομαι από την ιστοσελίδα τους που ανανεώνεται συνεχώς. Το ίδιο μου είπαν και στα public όπου τώρα πια δεν υπάρχει ούτε εξαντλημένο. Στο σκρουτζ το έχουν στα 350 ευρώ, 50 ευρώ παραπάνω απ' ότι στα public. Ξέρετε τι παίζει με αυτή την συσκευή; αφού ήταν τόσο πετυχημένη που εξαντλήθηκε τόσο γρήγορα γιατί δεν την προμηθεύονται οι εταιρίες; μπορώ να το βρω στα 299 σε κάποιο κατάστημα; ευχαριστώ
w 395 --> Nokia 6303i classic --> Nokia 3720 classic --> Nokia c2-01 --> Nokia c5-00 --> Nokia Lumia 735 τώρα: Nokia Lumia 930
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας! Θέλω κι εγώ με την σειρά μου να ρωτήσω για το galaxy beam. Ήθελα από πολύ παλιά να το αγοράσω, πριν τα χριστούγεννα, αλλά το έψαξα σε πλαίσιο και public και δεν το έβρισκα πουθενά. Στο πλαίσιο μάλιστα δεν το είχε καν στην ιστοσελίδα ενώ στο public έλεγε ότι είναι εξαντλημένο. Επικοινώνησα με τη samsung τηλεφωνικά και μου είπαν πως οι εταιρίες, εφόσον τους το ζητήσω, είναι υποχρεωμένες να το παραγγείλω. Επικοινώνησα και το πλαίσιο και μου είπαν να ενημερώνομαι από την ιστοσελίδα τους που ανανεώνεται συνεχώς. Το ίδιο μου είπαν και στα public όπου τώρα πια δεν υπάρχει ούτε εξαντλημένο. Στο σκρουτζ το έχουν στα 350 ευρώ, 50 ευρώ παραπάνω απ' ότι στα public. Ξέρετε τι παίζει με αυτή την συσκευή; αφού ήταν τόσο πετυχημένη που εξαντλήθηκε τόσο γρήγορα γιατί δεν την προμηθεύονται οι εταιρίες; μπορώ να το βρω στα 299 σε κάποιο κατάστημα; ευχαριστώ

 

Πήγαινε και ρώτα σε ένα κατάστημα της WIND.

To είχαν στα 299 Euro.

 

Πρέπει να το έχουν ακόμη....

 

Τώρα σχετικά με τα προβλήματα της SIMcard έψω εδώ και δύο μέρες βάλει το FW της Βαλτικής GT-I8530-SEB-I8530XXLL1-1354617369 και μέχρι τώρα δεν μου παρουσίασε τίποτα.

 

Ελπίζω να μείνει έτσι, και τελικά το όλο πρόβλημα να είναι Software και ΟΧΙ Hardware........

Edited by 3G_Analyzer
WIND for EVER :!:
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε και ρώτα σε ένα κατάστημα της WIND.

To είχαν στα 299 Euro.

 

Πρέπει να το έχουν ακόμη...

 

όταν ενεργοποιήσω όμως την συσκευή θα μου βγάζει τα σχετικά της wind; όπως για παράδειγμα αν το αγόραζα από cosmote;

w 395 --> Nokia 6303i classic --> Nokia 3720 classic --> Nokia c2-01 --> Nokia c5-00 --> Nokia Lumia 735 τώρα: Nokia Lumia 930
Link to comment
Share on other sites

Αμφιβαλλω πως ειναι προβλημα με το software,αλλα μακαρι να ειναι για το καλο ολων μας.

Εγω ειχα παει στη Wind για να ρωτησω και μου τα πε εξω απ'τα δοντια:shifty: πως δεν τους συμφερει πλεον,πριν λιγο καιρο οποιος προλαβε προλαβε στα 300 το πηραν και τελος...Μαλλον δεν προκειται καν να το φερουν τα γνωστα καταστηματα,και αμα επανελθει θα κανει 400-450.Μονο απο ιντερνετ τωρα θα το βρεις

Link to comment
Share on other sites

όταν ενεργοποιήσω όμως την συσκευή θα μου βγάζει τα σχετικά της wind; όπως για παράδειγμα αν το αγόραζα από cosmote;

 

OXI βέβαια, η συσκευή είναι κανονική SAMSUNG και ΟΧΙ promote από WIND.

Δεν την αγοράζεις με συμβόλαιο, αλλά μόνο ως συσκευή.

WIND for EVER :!:
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για τις πληροφορίες αν και η απάντηση του christoos δεν ήταν και πολύ ευχάριστη. Θα πάρω πάλι τηλέφωνο στην samsung να ρωτήσω τι μπορώ να κάνω γιατί αξίζει πολύ αυτό το κινητό.
w 395 --> Nokia 6303i classic --> Nokia 3720 classic --> Nokia c2-01 --> Nokia c5-00 --> Nokia Lumia 735 τώρα: Nokia Lumia 930
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω εάν φταίει το FW που έβαλα ή απλά η SIMcard έκατσε καλά στην βάση της, αλλά μέχρι τώρα δεν έχω κανένα πρόβλημα με το δύκτιο.

Μακάρι να συνεχίσει έτσι γιατί μονο που σκέφτομαι ότι θα μείνω χωρίς τηλέφωνο για κανένα μήνα εαν το στείλω στην Samsung με πιάνει πανικός.:p

WIND for EVER :!:
Link to comment
Share on other sites

UPDATE....

Τελικά, μάπα το καρπούζι,,,,:mad:

 

Τα παρατάω και κοιτάω πως να ξεφορτωθώ το τηλέφωνο.

Οτι και να έκανα δεν μου έκατσε.

Τυχαία μένω χωρίς δύκτιο αφού η SimCard εξαφανίζεται δια μαγείας.

 

Υπάρχει 1000% κατασκευαστικό λάθος (ΗW) Και δεν μπορεί να φτιαχτεί με SW Upgrade.....

 

Δοκίμασα ότι ΕΠΙΣΗΜΟ κυκλοφορεί στο NET από FW ακόμη και άλλων χωρών.

Δοκίμασα ότι πιθανές ρυθμίσεις μπορεί να φανταστεί κανείς στο σύστημά του.

Δοκίμασα ακόμη και ROOTED FW.

 

Eβαλα στην πλάτη της SimCard αυτοκόλλητη ταινία (selotape) για να κάνει λίγο ποιό παχιά την SimCard μήπως και είναι πρόβλημα κακής επαφής στο Socket.

Kαθάρισα τις επαφές τις SimCard με όλα τα γνωστά μέσα (Καθαρό Οινόπνευμα - ASETON - ktl.)...

 

ΠΑΠΑΛΑ...... :X:cry::blink::mad::mad::!:

 

Πρέπει κάθε τόσο να έχω το άγχος να ελέγχω εαν έχω ΔΥΚΤΙΟ.

ΕΛΕΟΣ, κουράστηκα ποιά και η υπομονή μου έχει ΕΞΑΝΤΛΗΘΕΙ.....

 

Η συσκευή έχει κατασκευαστικό λάθος (και φυσικά ισχύει για όλα τα GT-I8530) και ουσιαστικά ίσως και αυτός είναι και ο λόγος που δύσκολα μπορεί κανείς να την βρεί.

Ισως η SAMSUNG στα σιωπηλά την έχει αποσύρει από την αγορά γνωρίζοντας ότι έβγαλε μία ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΗ ΠΑΤΑΤΑ στην αγορά.

 

Τόσα χρόνια με άλλα τηλέφωνα δεν είχα τέτοια προβλήματα, και πέρασαν πολλά από τα χέρια μου.

 

Ηταν η πρώτη μου επαφή με SAMSUNG κινητό και έφαγα ΠΙΚΡΑ ΜΕΓΑΛΗ.

Δεν ξέρω εαν θα ξαναπιάσω στα Χέρια μου άλλο SAMSUNG γιατί όταν μία σχέση από την αρχή έχει προβλήματα, δύσκολα κάποιος εμπιστεύεται και πάλι να ξαναδοκιμάσει.

 

Θα προσπαθήσω να έρθω σε επαφή με την SAMSUNG για την αντικατάσταση συσκευής, διαφορετικά θα ανεβάσω ένα Video στο Yutube με την καταστροφή της .

 

Αγόρασα ένα SMART PHONE SAMSUNG και κατέλειξα να μείνω με σκέτο SMART Samsung αφού τηλέφωνο ΝΤΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΜΑΤΙΑ μου.

 

Προφανώς από τον τρόπο της γραφής μου, καταλαβαίνετε ΠΟΣΑ νεύρα έχω.:lol:

Edited by 3G_Analyzer
WIND for EVER :!:
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου κριμα..πολυ κριμα.Μαλλον θα φταει η συσκευη αναγνωσης sim.Την καναν εξωτερικη και κουμπωνει με εναν τροπο που δεν εχω ξαναδει σε αλλο κινητο προσωπικα.Τι να πω:worry: τζαμπα ασχοληθηκες με FW root και τετοια.

Πρωτου το πας για service και μπλεξεις με αυτους μπορεις να δοκιμασεις και αλλα:rolleyes: πραγματα.

 

1>Δοκιμασε να βγαλεις καινουρια sim σε ενα καταστημα.(ιδιο νουμερο)

2>Βγαλε ιδια σε microsim και με ανταπτορα δοκιμασε και αυτην.

 

Εγω εχω μια παλια what's up και μια καινουρια vodafone >σε μεγεθος ιδιες αλλα η what's up εχει μεγαλυτερη χρυση επαφη.

Ισως οι κανουριες οι καρτες ειναι αλλιως και δουλεουν απροβληματιστα στο κινητο.

 

Εγω τουλαχιστον αυτα θα εκανα προτου μπλεξω με service και αναμονη, και και..:worry:

 

Λοιπν μετραω γυρω στις 17 ημερες χωρις προβλημα,απο την δευτερη μερα που ειδα το εικονιδιο sim με θαυμαστικο και καταλαβα πως το κινητο δεν εχει σημα,την καθαρισα την εβαλα και ολα μια χαρα,και μακαρι να μεινει ετσι θεε μου!

Η αληθεια ειναι πως εχω εναν φοβο και δεν προκειται να δοκιμασω να την βγαλω τωρα.Μεχρι και την αλλη μπαταρια φοβαμαι να δοκιμασω μην μου ξαναρχισει τα ιδια.Καποιος τελωσπαντων αν ειναι ευκολο ας παρει μια επισημη απαντηση απο την samsung αφου δεν ειναι μεμονωμενο το προβλημα.

Edited by christoos
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και εμένα μου έβγαλε πρόβλημα με τη sim

Από την πρώτη κιόλας μέρα, κοιμήθηκα και το πρωι που ξύπνησα είχε αντί για μπάρες το απαγορευτικό σήμα, φυσικά έκανα άμεσος restart και επανήλθε.

Βεβαία προτίμησα να κάνω τα στραβά μάτια γιατί είμουνα πολύ χαρούμενη με το καινούριο μου κινητό...

Πιστεύω όμως πως πρόκειται για HW πρόβλημα... εμένα εκεί που είχε αυτό το πρόβλημα για κανένα 2ήμερο σταμάτησε και άρχισε να κάνει παράσιτα το ακουστικό... μετά σταμάτησε και αυτό και είχε δυσκολίες να συνδεθεί στο WiFi και τέλος ξαναεπανήλθε στο πρόβλημα της sim..

Το αγάπησα πολύ αυτό το κινητό αλλά σαν καταναλωτής θέλω το προϊόν να δουλεύει όπως ακριβώς πρέπει...

Αρχίζω να πιστεύω πως το πρόβλημα το έχουμε εμείς που το πήραμε στα 260 ευρώ, ίσως γι αυτό ήτανε λίγα τα κομάτια και τώρα δεν υπάρχουνε άλλα...

Βλέπω πάντως πως είμαστε πολλά άτομα και σκέφτομαι πως ίσως κάτι μπορούμε να κάνουμε αν μαζευτούμε όλοι μαζί...

 

Υ.Γ. Και εγω απο το Πλαισιο το πηρα και η sim μου ειναι Q

Edited by s_crazy_c
Link to comment
Share on other sites

Aπό σήμερα πλέον δεν έχω καθόλου SimCard.

Δεν αναγνωρίζει καμμία κάρτα και το πρόβλημα έγινε μόνιμο.

ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΗΛΕΦΩΝΟ.

 

ΕΛΕΟΣ. Μην αγοράσετε την συσκευή,,,,, ΕΙΝΑΙ ΠΑΤΑΤΑ !!!!!!!

 

Ετοιμάζομαι για Ομηρικές μάχες με την SAMSUNG.:mad:

WIND for EVER :!:
Link to comment
Share on other sites

Aπό σήμερα πλέον δεν έχω καθόλου SimCard.

Δεν αναγνωρίζει καμμία κάρτα και το πρόβλημα έγινε μόνιμο.

ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΗΛΕΦΩΝΟ.

 

ΕΛΕΟΣ. Μην αγοράσετε την συσκευή,,,,, ΕΙΝΑΙ ΠΑΤΑΤΑ !!!!!!!

 

Ετοιμάζομαι για Ομηρικές μάχες με την SAMSUNG.:mad:

 

May the force be with you!!!

Και πες τους πως είμαστε πολλοι!!!

Link to comment
Share on other sites

Aπό σήμερα πλέον δεν έχω καθόλου SimCard.

Δεν αναγνωρίζει καμμία κάρτα και το πρόβλημα έγινε μόνιμο.

ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΗΛΕΦΩΝΟ.

 

ΕΛΕΟΣ. Μην αγοράσετε την συσκευή,,,,, ΕΙΝΑΙ ΠΑΤΑΤΑ !!!!!!!

 

Ετοιμάζομαι για Ομηρικές μάχες με την SAMSUNG.:mad:

 

κριμα και το ειχα βαλει στο ματι ,το πηγες ξανα στην αντιπροσωπεια;

Link to comment
Share on other sites

κριμα και το ειχα βαλει στο ματι ,το πηγες ξανα στην αντιπροσωπεια;

Δεν το έχω πάει ακόμη στην αντιπροσωπεία, γιατί θα έμενα χωρίς τηλ. για κανένα μήνα και βάλε.

 

Ομως τώρα έμεινα εντελώς χωρίς τηλ. και δεν έχω άλλη επιλογή.

Το κακό είναι πως με τις δοκιμές που έκανα στα FW, o ODIN counter μου έγραψε (1) count Custom Flash και θα ισχυριστούν πως δε με καλύπτουν από εγκύηση, και θα γίνει το EL-ALAMEIN...

 

Eαν δε με καλύψουν ετοιμάζομαι να γράψω στο Youtube ένα βίντεο που θα καταστρέφω την συσκευή και θα εξιστορίσω όλα τα μαρτύρια που πέρασα με την πατάτα που μου πούλησαν.

 

Είναι γενικό και διεθνές το πρόβλημα για αυτό το μοντέλο.

Περίπου 8 στους 10 ακόμη και στα διεθνή FORUM έχουν το ίδιο προβλημα.

Κανονικά η SAMSUNG θα έπρεπε να κάνει ΑΠΟΣΥΡΣΗ της συσκευής με επιστροφή χρημάτων ή άμμεση αντικατάσταση με άλλη του ίδιου κόστους εαν δεν μπορεί να παραδώσει στους πελάτες της μια 100% λειτουργική συσκευή.

 

Καλά τα Feautures που έχει, αλλά αν δεν μπορεί να δουλέψει σωστά το τηλέφωνο, τι να το κάνεις ?

 

Ισως θα πρέπει να μαζευτούμε όλοι εδώ μέσα που έχουμε το ίδιο πρόβλημα και με κοινή επιστολή να απαιτήσουμε τα αυτονόητα.

WIND for EVER :!:
Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω πάει ακόμη στην αντιπροσωπεία, γιατί θα έμενα χωρίς τηλ. για κανένα μήνα και βάλε.

 

Ομως τώρα έμεινα εντελώς χωρίς τηλ. και δεν έχω άλλη επιλογή.

Το κακό είναι πως με τις δοκιμές που έκανα στα FW, o ODIN counter μου έγραψε (1) count Custom Flash και θα ισχυριστούν πως δε με καλύπτουν από εγκύηση, και θα γίνει το EL-ALAMEIN...

 

Eαν δε με καλύψουν ετοιμάζομαι να γράψω στο Youtube ένα βίντεο που θα καταστρέφω την συσκευή και θα εξιστορίσω όλα τα μαρτύρια που πέρασα με την πατάτα που μου πούλησαν.

 

Είναι γενικό και διεθνές το πρόβλημα για αυτό το μοντέλο.

Περίπου 8 στους 10 ακόμη και στα διεθνή FORUM έχουν το ίδιο προβλημα.

Κανονικά η SAMSUNG θα έπρεπε να κάνει ΑΠΟΣΥΡΣΗ της συσκευής με επιστροφή χρημάτων ή άμμεση αντικατάσταση με άλλη του ίδιου κόστους εαν δεν μπορεί να παραδώσει στους πελάτες της μια 100% λειτουργική συσκευή.

 

Καλά τα Feautures που έχει, αλλά αν δεν μπορεί να δουλέψει σωστά το τηλέφωνο, τι να το κάνεις ?

 

Ισως θα πρέπει να μαζευτούμε όλοι εδώ μέσα που έχουμε το ίδιο πρόβλημα και με κοινή επιστολή να απαιτήσουμε τα αυτονόητα.

 

νομιζω το counter μηδενιζει αν του βαλεις την rom που ειχε αρχικα

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ειlικρινα εκπλησσομαι με οσα διαβαζω.

 

το κινητο το πηρα μεσα Δεκεμβρη, αλλα τον Γεναρη το εδωσα σε εναν φιλο/ανταλλαξαμε.

το χρησιμοποιουσα ως κανονικο τηλεφωνο καθημερινα για 1 μηνα, το ιδιο και το παιδι που σας λεω και μεχρι στιγμης δεν εχει παρουσιασει κανενα προβλημα.

 

τι να πω ισως ετυχε να ειμαι από τους τυχερους που αγορασαν καλο τηλεφωνο/παρτιδα. απο πλαισιο το ειχα παρει, 259 με δωρο χαρτες gps.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κι απο μενα.Αγορα του συγκεκριμενου κινητου απο Πλαισιο στις 24 Δεκ.(συνειδητη επιλογη μετα απο πολυ σκεψη) και -ω ναι- εμφανιση του προβληματος μετα απο μια-δυο μερες.Οκ κατι μεμονωμενο θαναι σκεφτηκα στην αρχη, σημειωτεον οτι ενεργοποιωντας την λειτουργια πτησης αυτη μπλοκαρει και δεν απενεργοποιειται στη συνεχεια, αρα απενεργοποιηση, επανεκκινηση και ολα ενταξει.Μετα δυο μερες νεο χασιμο σηματος στα καλα του καθουμενου.Αλλαγη απο GSM σε 3G.Ενταξει,λεω, μαλλον αυτο εφταιγε.Δυο-τρεις μερες οκ,την τεταρτη νεο μπλοκαρισμα.Νευρα και πρωτο τηλ στη Samsung.Αφου με ρωτησαν διαφορα,τα περισσοτερα ανουσια, τους ειπα το προβλημα για να παρω την λυτρωτικη απαντηση-να το στειλω σε Service.Ερευνες σε forum εκτος Ελλαδας (Γερμανια) επιβεβαιωνουν αυτο που αναφερεται κ απο τον 3G analyser,δηλ. προβλημα σε 2 απο τους 3 αγοραστες-χρηστες.

Ωραια, δεν ειμαι μονος,δεν πετυχα εγω το "μαυρο προβατο" η αλλοιμονο δεν ειμαι ο μονος, ολη η παρτιδα εχει προβλημα?

Σιγη ιχθυος απο την Samsung, το κινητο εξαφανιζεται σιγα σιγα απο τα ραφια (συμπτωση..?), νεο τηλ στην εξυπηρετηση πελατων, νεα πανομοιοτυπη απαντηση και "οχι δεν γνωριζουμε κατι για γενικωτερο θεμα με το συγκεκρ. μοντελο",περιμενω - μαλλον τζαμπα- το update, μ'αρεσει η ιδεα της μαζικης, οργανωμενης υποβολης διαμαρτυριας και απαιτησης για απαντηση, ειμαι μεσα χωρις αμφιβολια.Εν αναμονει.....

Α ρε Beam, με ξεμυαλισες κι αφησα την επι δεκαετιες επισημη αγαπημενη Sonyericsson, ταθελα και ταπαθα..(?)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν νομίζω η SAMSUNG να αναβαθμίσει το BEAM σε JB.

Μακάρι να βγώ ψεύτης αλλά η SAMSUNG ουσιαστικά στα μουλωχτά έχει αποσύρει το συγκεκριμμένο μοντέλο από την αγορά.

Δεν είναι τυχαίο που δεν το βρίσκεις σχεδόν πουθενά διαθέσιμο παρά μόνο σε κάτι ξεχασμένα Stock.

 

Aπό σήμερα είμαι ένας (προς το παρόν) ευτυχισμένος κάτοχος του καλού Samsung Galaxy S II. ;)

To Βeam αντικαταστάθηκε και θα πάει στην SAMSUNG για επισκευή και ίσως στο τέλος καταλήξω να έχω και το BEAM και το S II.

Σε αυτό βέβαια βοήθησε το γεγονός ότι έχω 4 συνδέσεις στον provider (WIND) ο οποίος προς τιμήν του μου έδωσε άμμεσα λύση στο πρόβλημά μου.

 

To S II το έχω ως τηλέφωνο αντικατάστασης μέχρι να επισκευαστεί το BEAM, αλλά προτίμησα να το κρατήσω μόνιμα και να μη ξαναδοκιμάσω πάλι το "επισκευασμένο¨ BEAM.

 

Eαν έχω νεώτερα θα σας γράψω και πάλι...

Edited by 3G_Analyzer
WIND for EVER :!:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Απο τις 19 του μηνα που το γυρισα σε "μονο WCDMA", 6 ημερες δηλαδη,..δεν τολμω καν να το πω μην και το γρουσουζεψω,δεν εχει παρουσιασει κατι.Την ιδια ημερα μετα το "εχασα το μετρημα ποιο" μπλοκαρισμα, πριν του αλλαξω το δικτυο, δοκιμασα και ενα ζελοτειπ στην πλατη της SIM εχοντας διαβασει σε γερμανικο φορουμ την καλη εμπειρια ενος.Μπλοκαρε στα 5 λεπτα!

Χωρις να βγαλω το ζελοτειπ εκανα την παραπανω αλλαγη.Αν θελει καποιος να το δοκιμασει, ειμαι εκτος των αλλων και περιεργος αν ειναι συμπτωση η δεν ξερω γω τι.

Προσοχη- οχι "GSM/WCDMA Aυτοματη λειτουργια" αλλα "μονο WCDMA".

Καλη τυχη παιδες (..περιλαμβανει και εμενα βεβαια η ευχη,6 μερες ειν'αυτες, εχουμε δρομο) :X

Link to comment
Share on other sites

Απο τις 19 του μηνα που το γυρισα σε "μονο WCDMA", 6 ημερες δηλαδη,..δεν τολμω καν να το πω μην και το γρουσουζεψω,δεν εχει παρουσιασει κατι.Την ιδια ημερα μετα το "εχασα το μετρημα ποιο" μπλοκαρισμα, πριν του αλλαξω το δικτυο, δοκιμασα και ενα ζελοτειπ στην πλατη της SIM εχοντας διαβασει σε γερμανικο φορουμ την καλη εμπειρια ενος.Μπλοκαρε στα 5 λεπτα!

Χωρις να βγαλω το ζελοτειπ εκανα την παραπανω αλλαγη.Αν θελει καποιος να το δοκιμασει, ειμαι εκτος των αλλων και περιεργος αν ειναι συμπτωση η δεν ξερω γω τι.

Προσοχη- οχι "GSM/WCDMA Aυτοματη λειτουργια" αλλα "μονο WCDMA".

Καλη τυχη παιδες (..περιλαμβανει και εμενα βεβαια η ευχη,6 μερες ειν'αυτες, εχουμε δρομο) :X

 

Μόλις έκανα και εγώ τη ρύθμιση που είπες...

Μέχρι τώρα δεν έχουν περάσει πάνω από δύο μέρες που να μη βγάλει το πρόβλημα..

Θα επανερθώ να σας ενημερώσω! Μακάρι να έχεις δίκιο!!! Για να δούμε..

Πάντως είναι περίεργο γιατί όταν το παθαίνει δε χάνει απλά το δικτυο.. αλλά τη sim ...

Και αν βγάλω και ξαναβάλω τη sim το πρόβλημα δε λύνετε...

Μόνο αν το σβήσω και το ξανανάψω επανερχετε..

 

Update

 

Το έβαλα στο "μονο WCDMA" και όλα ήταν μια χαρά και μου έδειχνε πως έχω σήμα,

μέχρι που πήγα να πάρω τηλ. και μου λέει "δίκτυο μη διαθέσιμο"...

Διαλέγο την wind λοιπόν, εδώ που είμαι δεν την βρίσκει.. έπρεπε να πάω στο σαλόνι..

τσεκάρω πέρνει τηλ. οκ... Γυρίζω στο δωμάτιο, δειχνει πως έχω σήμα...

Αλλά όταν πάω να καλέσω μου λέει "not registered on network ".

Προφανώς δεν έχει δυνατό WCDMA εδώ..

Όταν το έβαλα "μόνο GSM" είχα φουλ σήμα αλλά μετά από 3 λεπτά έχασε πάλι τη sim..

Ίσως όντως τελικά το πρόβλημα να είναι το GSM... Θα το αφήσω στο WCDMA να δούμε..

Παρόλο που και πάλι δεν έχω σήμα (στο δωμάτιο μου τουλάχιστον)... Αλλά τουλάχιστον αυτή τη φορά όχι επιδη χάνει τη sim..

Edited by s_crazy_c
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
παιδιά ψάχνω εδώ και ενα μήνα να βρώ μεταχειρησμένο ή σε καταστημα το συγκεκριμενο κινητο το beam είναι δυνατόν να έχει εξαφανιστεί απο κάθε κατάστημα; το χρειαζομαι αμεσα λογω του projector για την δουλεια μου και δεν μπορω να βρώ τιποτα........
Link to comment
Share on other sites

παιδιά ψάχνω εδώ και ενα μήνα να βρώ μεταχειρησμένο ή σε καταστημα το συγκεκριμενο κινητο το beam είναι δυνατόν να έχει εξαφανιστεί απο κάθε κατάστημα; το χρειαζομαι αμεσα λογω του projector για την δουλεια μου και δεν μπορω να βρώ τιποτα........

 

μόνο στο σκρουτζ υπάρχει αλλά κι εκεί σε τιμή αισχροκέρδιας. 399.99€ ελάχιστη τιμή. Μπορεί να το βρεις και στο ρικάρντο αλλά μεταχειρισμένο.

w 395 --> Nokia 6303i classic --> Nokia 3720 classic --> Nokia c2-01 --> Nokia c5-00 --> Nokia Lumia 735 τώρα: Nokia Lumia 930
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Beam (I8530)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...