Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6170


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπα-μπα βλέπω σίγα-σίγα κόσμο

 

Έχω πάρει 2 συσκευές 6170 και η μια έχει πάει στο σέρβις της νοκια για το ΓΝΩΣΤΟ τελικά πρόβλημα της μικρής οθόνης και για την μπαταρία,

τελικά αντικατέστησαν την μπαταρία και για την οθόνη μου είπαν να αλλάξω κάρτα ΣΙΜ!!!!!!

 

ΑΛΛΑΞΑ ΣΙΜ αλλά τα ίδια

 

Το δεύτερο ετοιμάζεται και αυτό να πάει στην νοκια για την ……ΟΘΟΝΗ

 

Αυτό που παρατήρησα είναι ότι η μπαταρία στην αναμονή κρατάει αρκετά καλά όπως το 6230 θα έλεγα..

M. K.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 86
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

akoma den to exo parei piso apo to Service gia tin othoni....

Mpataria ti provlima sas ekane?

Vrike kaneiw gnisia thiki tis Nokia kai an nai poy kai poso?

Πωλείται Atrix μαζί με Lapdock...
Link to comment
Share on other sites

Foufoutosx αν θες να προσθεσεις κατι στο μηνυμα σου πατα το http://www.myphone.gr/forum/images/buttons3/edit.gif για να μην κανεις συνεχομενα posts. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Egine apo edo kai pera tha kanv MONO tropopoiiseis se afta poy exo grapsei :p

Oso gia tin thiki an brei kaneis kati as moy steilei ena minima H as to pei edo mesa....Efxaristo.

Πωλείται Atrix μαζί με Lapdock...
Link to comment
Share on other sites

Παίδες προβλημα στο 6170 του brother! Δεν σταματάει να φορτίζει, ή έτσι τουλάχιστον δείχνει η ένδειξη.

 

Ο φορτιστής δεν φαίνεται να είναι από τους καινούριους της Νόκια, είναι ο παλιός τετράγωνος που βγάζει 355mA έξοδο (στο 6260 μου βγάζει 800mA). Λέω εντάξει, λογικό θα είναι να φορτίζει κάνα 4ωρο.

 

Το αφήσαμε 5 ώρες, 5,5 και δεν σταμάτησε. Το έχει κανείς άλλος το πρόβλημα? Ποιον φορτιστή έχετε? Ευχαριστώ.

http://www.4troxoi.gr/forum/images/avatars/40901403742c3d7ea3caba.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παίδες προβλημα στο 6170 του brother! Δεν σταματάει να φορτίζει, ή έτσι τουλάχιστον δείχνει η ένδειξη.

 

Ο φορτιστής δεν φαίνεται να είναι από τους καινούριους της Νόκια, είναι ο παλιός τετράγωνος που βγάζει 355mA έξοδο (στο 6260 μου βγάζει 800mA). Λέω εντάξει, λογικό θα είναι να φορτίζει κάνα 4ωρο.

 

Το αφήσαμε 5 ώρες, 5,5 και δεν σταμάτησε. Το έχει κανείς άλλος το πρόβλημα? Ποιον φορτιστή έχετε? Ευχαριστώ.

 

Ναι πράγματι το πρόβλημα με την ένδειξη της μπαταρίας το έχω και στα δυο τηλέφωνα.

Δεν συμβαίνει αυτό όταν τα φορτίζω με τον νέο φορτιστή της νοκια (τον 12 αν δεν κάνω λάθος)

M. K.
Link to comment
Share on other sites

akoma den to exo parei piso apo to Service gia tin othoni....

Mpataria ti provlima sas ekane?

Vrike kaneiw gnisia thiki tis Nokia kai an nai poy kai poso?

 

http://www.mobilefun.co.uk/cat/Nokia-6170.htm

M. K.
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις που μπορω να βρω free themes για nokia 6170 &7200??ευχαριστω :w00t:

 

http://www.forum.nokia.com/main/0,6566,034-601,00.html

M. K.
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις αν τα παιχνιδια που κυκλοφορουν για τα κινητα ειναι για ολα τα μοντελα ή καθε παιχνιδι ειναι για συγκεκριμενα μοντελα....?

Και για να μην μακρηγορω ΠΟΥ μπορω να κατεβασω κανα παιχνιδακι τσαμπα για το 6170 και να το περασω στο κινητο μεσω παραλληλης συνδεσης με το PC μου?

Πωλείται Atrix μαζί με Lapdock...
Link to comment
Share on other sites

Παίδες προβλημα στο 6170 του brother! Δεν σταματάει να φορτίζει, ή έτσι τουλάχιστον δείχνει η ένδειξη.

 

Ο φορτιστής δεν φαίνεται να είναι από τους καινούριους της Νόκια, είναι ο παλιός τετράγωνος που βγάζει 355mA έξοδο (στο 6260 μου βγάζει 800mA). Λέω εντάξει, λογικό θα είναι να φορτίζει κάνα 4ωρο.

 

Το αφήσαμε 5 ώρες, 5,5 και δεν σταμάτησε. Το έχει κανείς άλλος το πρόβλημα? Ποιον φορτιστή έχετε? Ευχαριστώ.

 

δυστυχώς και με τον φορτιστή του 6260 που δοκιμάσαμε (ACP-12E), το προβλημα παραμένει :confused:

 

θα πάει σε Νόκια Κλάμπ, αλλά έχει κανείς ιδέα τι μπορεί να φταίει? :worry:

http://www.4troxoi.gr/forum/images/avatars/40901403742c3d7ea3caba.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Ηχους μπρεις να βρεις στο νετ ή αλλιως με 3-4 ευρω να αγορασεις ενα απο τα χιλιαδες CD που εχουν μεσα καμια 1000αρα ηχους φωτογραφιες παιχνιδια εφαρμογες και φοντος....
Πωλείται Atrix μαζί με Lapdock...
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Παιδια, απο ο,τι διαβασα, γινεται να παρει σαν ηχους κλησης mp3. Αφου ομως εχει τοσο λιγη μνημη (1,6ΜΒ διαθεσιμη), πως χωρανε;

Ευχαριστω.

Motorola MicroTAC Elite -> Nokia 6150 -> Siemens S45 -> Siemens CX65 -> Nokia 6670 -> [.......] -> Nokia 6230i -> Nokia 6131 -> LG KG220 -> Sony Ericsson W350 -> Motorola RAZR V3xx -> iPhone 3G -> iPhone 4S -> iPhone 6 -> iPhone 6S -> Samsung S8+ -> Samsung S9+ -> One Plus 8 Pro -> Samsung S21 Ultra -> iPhone 13 Pro -> iPhone 15 Pro

My Travel Map

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

:mad: Vre paidia exei parei mia fili mou afto to kinito apo ton genari kai apo tote mono sto service tis nokia vrisketai to kinito!

Otan svisei to kinito kai to anapsei xana to kinito mpainei stis ergostasiakes ry8miseis kai xanontai oi fotos apo ta contacts.

To exoune kanei antikatastasi to kinito kai pali ta idia.

Mipos xerei kaneis sxetika gia afto to provlima?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δεν γνωρίζω κάτι για το συγκεκριμένο πρόβλημα αν και στο δικό μου το έκανε κανα-δυό φορές να αλλάζει theme μονο του και να αλλάζει φόντο και χρώματα :mad: . Όμως δεν το έχει ξανακάνει πρόσφατα...

 

Κρίμα για τη ΝΟΚΙΑ πάντως που υποτίθεται ότι φτιάχνει σοβαρά κινητά και έχει κάποια τεχνογνωσία (που έχει δηλαδή αλλά γιατί μας την κρύβει).

 

Και παρά τις λίγες δυνατότητές του το μοντέλο αυτό δεν ήταν και τόσο φθηνό για να μην το προσέξουν ελάχιστα έστω.

 

Τι να πεί κανείς... Όλα τα service της ΝΟΚΙΑ γεμάτα από κινητά είναι :X

----------------------------------------------------

"Free your mind..."

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους. Θέλω να βάλω ένα λογότυπο στο 6170 του πατέρα μου κι έχω δυο ερωτήσεις σχετικά...

Πρώτον, παίρνει έγχρωμα ή μόνο τα παλιού τύπου λογότυπα;

Και δεύτερον, υπάρχει κάποιο πρόγραμμα γι' αυτή την δουλειά; Έχω το USB καλώδιο από το 6680 μου, που δουλεύει και με το 6170.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΕΑΝ ΕΧΕΙ ΒΓΕΙ ΝΕΟΤΕΡΗ ΕΚΔΟΣΗ ΑΠΟ ΤΗΝ :O

 

V 03.211

11-11-04

RM-47

6170

 

 

ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΝΟΚΙΑ ΤΟ 6170 ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΑΝ ΕΧΕΙ ΒΓΑΛΕΙ Η ΝΟΚΙΑ...??? :cry:

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ :w00t:

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΕΑΝ ΕΧΕΙ ΒΓΕΙ ΝΕΟΤΕΡΗ ΕΚΔΟΣΗ ΑΠΟ ΤΗΝ V 03.211

 

Τελευταια ειναι η v 3.24 :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...