Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6170


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To agorase mipws kaneis to en logo kinito epeidi endiaferetai i kopelia mou na to agorasei ? Pigame kai simera se ena katastima germanou kai to eidame ( decoi panta ) kai ekane 340 euro. Ean to pire kaneis mporei na mas pei iper /kata kai ean leei genika san kinito ...

 

Euxaristw ek ton proterwn....

KILL THE BEST AND F_U_C_K THE REST

 

http://www.bmwworld.com/images/cars/3er/compact/6677_200.jpg

 

BMW COMPACT M/// PACK

AC SCHNITZER

D&W

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 86
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν δεν εχεις προβλημα με κάποια πράγματα που του λείπουν τότε ειναι μια χαρά. Εγώ είμαι ικανοποιημένος μαζί του. Δε με ενοχλεί που δεν έχει και καμια καμερα προδιαγραφών ούτε mp3 player (αν και mp3 αρχεια για ringtones δέχεται). Κατά τα άλλα είναι και στυλάτο και πολύ βολικό στα δάχτυλα χάρη στα μεγάλα πλήκτρα και καλή οθόνη (την εσωτερική) έχει. Η εξωτερική οθόνη αν και είναι σημείο προόδου για τη Nokia δεν είναι και η καλύτερη (η αντιστοιχης διάστασης και τύπου οθόνη του 8910i μου φαίνεται κάπως καλύτερη παραδόξως).

 

Γενικά έχει καλό σήμα, καλή αίσθηση στο χέρι και τις δουλειές που θέλω να κάνει τις κάνει καλά. Αν είχε και bluetooth δεν θα το σκεφτόμουνα μηπως και χρειαστεί να πάρω κάποιο άλλο φέτος. Είναι και ένα κινητό που αισθητικά φέρνει λίγο προς την 8xxx σειρά που είναι η αγαπημένη μου.... :p

Link to comment
Share on other sites

Βασικα είδα στο internet μερικές φωτογραφίες απο την κάμερα του 6170 και για να πώ και του στραβου το δικιο με αρεσαν παρα μα παρα πολυ. Αυτο είναι το περίεργο εστω ειναι σχετικα αξιοπρεπεις οι φωτογραφιες που βγαζει? Απο μπαταρια τι λεει ? Τελος , η μνημη που έχει φτανει για αρκετες φωτογραφιες και βιντεο ?

 

Ευχαριστω εκ τον προτερων....

KILL THE BEST AND F_U_C_K THE REST

 

http://www.bmwworld.com/images/cars/3er/compact/6677_200.jpg

 

BMW COMPACT M/// PACK

AC SCHNITZER

D&W

Link to comment
Share on other sites

Αν κρίνω από την κατάσταση μνήμης στο δικό μου, η συνολική μνήμη πρέπει να είναι 2,3 ΜΒ περίπου, δηλαδή μάλλον λίγη.

Οι φώτο αξιοπρεπείς είναι αλλά μέχρι εκεί. Στην οθόνη του κινητού φαίνονται πολύ καλά, αλλά αν τις πας στο pc τότε φαίνεται πως δεν είναι και ό,τι καλύτερο...

Link to comment
Share on other sites

Basika eixa diabasei to oti i mnimi einai girw sta 4 me 5 mb ( i diathesimi ) mipws einai i sinoliki mnimi tou kinitou pou mporoume na diaxeiristoume ? Telos ksereis kanena site opou na tou exoun kanei kapoia kali parousiasi wste na mporesw na diabasw poio ektenestata peri tou 6170. Kai pali se euxaristw

KILL THE BEST AND F_U_C_K THE REST

 

http://www.bmwworld.com/images/cars/3er/compact/6677_200.jpg

 

BMW COMPACT M/// PACK

AC SCHNITZER

D&W

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Basika eixa diabasei to oti i mnimi einai girw sta 4 me 5 mb ( i diathesimi ) mipws einai i sinoliki mnimi tou kinitou pou mporoume na diaxeiristoume ? Telos ksereis kanena site opou na tou exoun kanei kapoia kali parousiasi wste na mporesw na diabasw poio ektenestata peri tou 6170. Kai pali se euxaristw

 

http://www.mobile-review.com/review/nokia-6170-en.shtml

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζετε που μπορώ να βρω νέα θέματα για το 6170

 

Δε γνωρίζω πού μπορείς να βρείς themes. Υπάρχει όμως ένα πρόγραμμα της Nokia που φτιάχνει themes, το Nokia Series 40 Theme Studio 1.1.

Θα το βρείς στο http://www.forum.nokia.com/main/0,6566,034-601,00.html

Link to comment
Share on other sites

Αααα και κάτι άλλο......

Γιατί το thread του 6170 δεν είναι επισημασμένο? μανούλα το έκανε κι' αυτό!.. :(

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

 

Μια ερώτηση για όσους το πήραν το κινητό ή και για όσους το ψάχνουν:

 

Απο πού το αγοράσατε?

Tim δεν το έχει, Γερμανός ούτε, μόνο το πλαίσιο βρήκα αν και δεν έψαξα παντού :o .

 

Απλά μου έκανε εντύπωση που Γερμανός και Tim το έχουν μόνο στους καταλόγους και "εν αναμονή" :whistle:

----------------------------------------------------

"Free your mind..."

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

 

Μια ερώτηση για όσους το πήραν το κινητό ή και για όσους το ψάχνουν:

 

Απο πού το αγοράσατε?

Tim δεν το έχει, Γερμανός ούτε, μόνο το πλαίσιο βρήκα αν και δεν έψαξα παντού :o .

 

Απλά μου έκανε εντύπωση που Γερμανός και Tim το έχουν μόνο στους καταλόγους και "εν αναμονή" :whistle:

 

Από το Νοκια Shop Χαλανδρίου (μέσα στις γιορτές). Χρειάστηκε να περιμένω όμως κάπου 10 μέρες μέχρι να έρθει (είχα βάλει παραγγελία).

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις ;)

 

Εγώ το βρήκα σε Νοκια Shop και μάλλον θα το πάρω για την κοπελιά μου η οποία και απαρνιέται το 6230 της αναβάθμισης για αυτό το κινητό (λόγω εμφάνισης κυρίως :rolleyes: )

 

Εαν το δώ από κοντά θα γράψω εντυπώσεις :cool:

----------------------------------------------------

"Free your mind..."

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος πως διαγράφουμε τις ρυθμίσεις ΜΜΣ κλπ στο 6170?

Στο 6230 πχ διαγράφονται με το *# 33……#

M. K.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Agorasa simera to kinitaki ayto poy mou areseipara poly. To ;exo kai fortizei. Ola kala ektos toy oti ta metallika panels mesa, den exoun to idio xroma me ta eksoterika, einai ena mavro metalize xroma. An kapoios thelei na to antalaksei as mou to pei. Ego mallon protimo to kassiko metaliko xroma. Efxaristo
Link to comment
Share on other sites

Den exoun perasei meres akoma kai den ksero. Pr;epei na einai pantos ston meso oro mias kai exei mpataria 740 mA. Epipleon oi othones sfinoun poly grigora, isos spastiko alla boithaei stin eksikonomisi energeias. Kati allo: mallon ekana lathos gia ton xromatismo. isos epeidi oi mesa epifaneies einai poly gialisteres, mporei na fanoun kai anoixtoxromes an antanakloun anoixtoxromo periballon. An px. oi dimosiebmenes foto exoun parthei me proboleis, totepithanon to graphite xroma na fainetai anoixtoxromo.
Link to comment
Share on other sites

Πήρα και εγώ το κινητό αυτό πρίν λίγο καιρό.

 

Ο σχεδιασμός του είναι κατά τη γνώμη μου από τους καλύτερους για Νοκια τηλέφωνο ενώ και η οθόνη του είναι πολύ καλή και το πληκτρολόγιο πολύ μα πολύ εύχρηστο.

 

Όσον αφορά τη μπαταρία, δεν ικανοποιεί ιδιαίτερα πολύ καθώς με συχνή χρήση και λειτουργία κάμερας, μηνύματα κτλ, δεν ξεπερνά τις 2,5 μέρες.Ίσως βέβαια και να είναι εντύπωσή μου. :O

 

Πάντως δεν το παίρνεις για τη μπαταρία του, σίγουρα αυτό δεν είναι το ατού του τηλεφώνου ;)

 

Ότι άλλο χρειαστεί κάποιος ας ρωτήσει... :rolleyes:

----------------------------------------------------

"Free your mind..."

Link to comment
Share on other sites

Agorasa simera to kinitaki ayto poy mou areseipara poly. To ;exo kai fortizei. Ola kala ektos toy oti ta metallika panels mesa, den exoun to idio xroma me ta eksoterika, einai ena mavro metalize xroma. An kapoios thelei na to antalaksei as mou to pei. Ego mallon protimo to kassiko metaliko xroma. Efxaristo

 

Οτι τα μέσα μεταλικά μέρη δεν είναι τα ίδια με τα έξω είναι γεγονός. Καλύτερα κατα τη γνώμη μου γιατί τα έξω κάνουν αμέσως πολλέεεεες δαχτυλιές!. Παρόλα αυτά αυτό που φαίνεται λίγο πιο σκούρο είναι το μέταλλο γύρω από την οθόνη γιατί βρίσκεται κάτω από το τζαμάκι της οθόνης.

Link to comment
Share on other sites

Πραγματι η αυτονομια δεν φαινεται να ειναι το ατου του. Με εχει εντυπωσιάσει ομως η ποιότητα κατασκευής και το απίστευτο πληκτρολόγιο και απίστευτα γρήγορο μενού (πιο γρήγορο δεν γίνεται) Α έχει και απο τα χαμηλότερα SAR.

 

Λεπτομερειές:

όντως τα μεσα μεταλλικά μερη ειναι πιο σκούρα και πιο γιαλυστερα, γι αυτό και αφήνουν πιο πολλές δαχτυλιές απο τα έξω. Το μέταλλο γύρω απο την οθόνη ειναι μαλλον καλυμένο με μια πλαστική μεμβράνη, αυτή που ειναι και για την οθονη(ειναι συνεχομενη η μεμβράνη). Αλλά αυτό δεν γίνεται αντιλιπτο οπτικά και νομίζεις οτι βλέπεις και πιάνει μέταλλο. και τέλος κατι που μου την σπάει... οταν βάζω το ακουστικό στο αυτί με ενοχλεί λίγο το πάνο μέρος- τελέιωμα του ακουστικού επειδή έχει μια απότομη και λεπτή χαρακιά (που θηλυκώνει με το αρνητικό της οταν κλείνει το τηλ. για σταθερότητα). θα μπορούσαν να το προσέξουν περισότερο αυτό. Νομίζω οτι δεν πρέπει να έχει βγεί άλλο τηλ με αντίστιχο σφάλμα εργονομίας και άνεσης!!. Επίσης το τηλ το ανοίγω με το έχα ΄χερι αλλά δεν είναι και τόσο εύκολο και γρήγορο οσο το Z600 που έχω ακομά το οποίο ανοίγει πανέυκολα!

Link to comment
Share on other sites

Εντυπωσεις..............

Πολυ ομορφο κινητο.... ευχρηστο με πολυ καλη και μεγαλη οθονη,

πραγματικα ευδιακριατη,

η μπαταρι του δεν ειναι πολλη καλη μιας και ανα 3 μερες θελει φορτισμα.

η φωτογραφιες ειναι αρκετα καλης ποιοτητας κγια 640χ480

Μαρεσει πολυ το μενου του που εχει τη δυνατοταητα να επιλεξεις αν θα ειναι σε ιστο ή σε dropdown.

Καλς και δυνατος ηχος και πολυ μουρατες και οι 2 οθονες.

Η μνημη του βεβεαια ειναι λιγη και για να εχω μεσα ολες αυτες τις μελωδιες και τα βιντεο που ηθελα εχω σβησει τα πιο πολλα εργοστασιακα (που ηταν και χαλια).

 

Βεβαια επειδη ειμαι λιγο γκανεμης τα ψλιο επαιξε η εξωτερικη οθονη και το εχω παει στην Νοκια για αλλαγη οθονης αλλα αυτο απο οτι ακουσα πρωτη φορα εγινε....

Δεν μπορω ομως να βρω την γνησια θηκη του συγκεκριμενου μοντελου.

Πωλείται Atrix μαζί με Lapdock...
Link to comment
Share on other sites

Όντως η εξωτερική οθόνη έχει πρόβλημα.

 

Εγώ πήρα στα χέρια μου ένα από τα πρώτα που κυκλοφόρησαν μετά τα Χριστούγεννα και πριν μερικές μέρες η εξωτερική οθόνη φαίνεται να εμφανίζει οριζόντιες γραμμές και μερικές φορές είναι θαμπή ή υπερβολικά αχνή. :(

Σου είπαν ότι πρέπει να αλλαχθεί η οθόνη? :cry:

 

Σε γενικές γραμμές πάντως το τηλέφωνο είναι πολύ καλό. Αν ειδικά δεν σε πειράζει αν δεν έχεις κάποια που άλλοι θεωρούν βασικά όπως bluetooth κτλ, νομίζω ότι ικανοποιεί σαν κινητό. Τα υπόλοιπα όπως τα γράφουμε παραπάνω.

 

Ωστόσο νομίζω ότι η ποιότητα κατασκευής είναι πολύ καλή και φαίνεται από την πρώτη στιγμή ;)

 

Θήκη ψάχνω και εγώ. Η εξωτερική πλευρά του είναι ιδιαίτερα επιρρεπής σε γρατζουνιές :O

----------------------------------------------------

"Free your mind..."

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο μερικες μερες συμβίωσης εχω μεινει απολυτα ικανοποιημενος.

 

Μου αρεσει η ποιοτητα κατασκευης και η ευχρηστια. Η οθόνη ειναι πολύ φωτεινή αλλα βλέπω οτι τα χρώματα στο μενού ειναι σαν ξεθωριασμενα. π.χ. το κιτρινο των φακελων, το λιγο κόκκινο στο icon με τα πολυμεσα κτλ.το Κοκκινο στην επιλογή της παλέτας του μενου κτλ. Ισως μόνο τα χρώματα αυτα να έχει επιλέκσει ι νόκια να ειναι αυτα, τα κάπως μουντα, γιατι στις φωτο τα πράγματα ειναι καλύτερα (οχι σαν το Ζ600). Ο οθονη νομιζω πως ειναι κάπως ψυχρη (δηλ προς το μπλε) γι αυτο και το λευκο ειναι τόσο εντονο. Με εχει κουφανει που δεν έχει ρύθμιση του contrast, ενω π.χ. το 3100 εχει!! Πάντος η φωτεινότητα ειναι εξαιρετικη, οπως και η ευκρίνια.

 

Σε υψηλότερο κοντραστ οι φωτογραφίες θα φαίνονταν πιο καλές.

 

Η αυτονομία του μου ειναι γυρω στις 2.5 μέρες.

 

Ευτυχως Η μικρη οθονη δεν εχει παρουσιασει κάποιο προβλημα.

 

Μου τρίζει λίγο το πίσω κάλυμα οταν το πιέζω.... εσάς????

 

Τέλος οσο αφορά την θήκη, δεν έχει έρθει ακόμα στην ελλάδα. Εγώ πάντος εχω πάρει μια γενικης χρήσης (οχι δερματινη) απο το γερμανο, με σκρατσ.. μια χαρα, χωράει και το βύσμα του hands free μέσα. Για οσους ενδιαφέρονται υπάρχει μια piere garden (η κάπως ετσι!) δερματινη (η απομίμηση) στα 15 Ε σε vodafone shop, οπου το 6170 χωράει τέλεια και ισα ισα. Προεξέχει ομως πολύ οταν την φοράς (χοντρο δερμα) και το κουμπωμα ειναι με σκτατσ και κουμπί για πιο μεγάλη ασφάλεια!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...