Jump to content

[iOS 6] Activate / Jailbreak / Unlock για iPhone - iPad


galanoss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

λεβεντες εχω ενα 4s με 6.1.3 ειναι απο εξω κ το δουλευα με την q με r sim7. τωρα ομως εχω βαλει την καρτα wind μεσα κ δεν εχω σημα!! δλδ παιρνω τηλ με παιρνουν, με στελνουν σμς αλλα δε μπορω να στειλω ουτε να μπω ιντερνετ μεσω κινητου.

μπορει καποιος να με βοηθησει; δεν ειναι jb.

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 387
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα ,

Εχω ενα iPhone 3Gs σε 4.2.1 (06.15) ειναι jailbreaked και unlocked.

Προσπαθω να παω σε καποιο iOs πριν το 6.1.3 γιατι αποτι διαβασα δεν

υπαρχει untethered jailbreak ακομα.

Εχω δηλαδη τα 5.1.1 και 6.1.2 αλλα δε μπορω να κανω restore γιατι το

ιtunes μου πεταει errors , εχω δοκιμασει τα παντα (solutions με host file , pwned DFU , custom firmware)

Μονο το update σε 6.1.3 μπορω να κανω ?

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

@billakosss Αυτά είναι τα προβλήματα της r sim. Μπορείς να το διαβάσεις και από το site τους!
Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά!

Λοιπόν, έχω ένα Ipod Touch 4g με 5.0.1 έκδοση jailbroken και επειδή πλέον δεν μπορώ να περάσω σχεδόν τίποτα, θέλω να το αναβαθμίσω.

Και ρωτάω, 6.1.3 υπάρχει untethered jailbreak?

Σε ποιά έκδοση να το πάω για να υπάρχει untethered jailbreak? Την 6.1.2?

Υπάρχει κανένας καλός οδηγός για αυτό?

 

Ευχαριστώ!

 

EDIT: Αν κατάλαβα καλά από αυτά που διαβάζω την έχω πατήσει. Σε 6.1.2 δεν μπορώ να πάω γιατί δεν το επιτρέπει η Apple. Η 6.1.3 δεν έχει σπάσει untethered και δεν πρόκειται να σπάσει γιατί εστιάζουν στηω 7 όταν βγει. Και δεν μπορώ να πάω στην 7 γιατί δεν την σηκώνει το ipod touch. Με λίγα λόγια θα μείνω στην 5.0.1 εις τους αιώνες των αιώνων αμήν... αν θέλω untethered jailbreak...

 

Μαμημένη apple. Καλά κάνω και έχω στραφεί στα νέξους της google που μπορείς να κάνεις παπάδες...

Edited by Errik
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπερα, εχω ενα iphone 4s εκδοση 6.1.3. Aπο τι καταλαβα Jailbreak δεν εχει βγει ακομη η κανω λαθος?..Θελω λιγο να μου πειτε τις διαφορες αναμεσα σε thethered και untethered Jailbreak! ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπερα, εχω ενα iphone 4s εκδοση 6.1.3. Aπο τι καταλαβα Jailbreak δεν εχει βγει ακομη η κανω λαθος?

 

Δεν κάνεις λάθος.

 

Θελω λιγο να μου πειτε τις διαφορες αναμεσα σε thethered και untethered Jailbreak! ευχαριστω.

 

Tethered Jailbreak: κάθε φορά που θα επανεκκινείς την i-Device σου, θα πρέπει να συνδεθείς με τον υπολογιστή σας για να εκτελέσεις ξανά το Jailbreak. Αυτή είναι και η διαφορά του Tethered με το Untethered Jailbreak.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερες

Μου δινουν σε καλη τιμη iphone 4s κλειδωμενο σε αγγλικο δικτυο και δεν ξερω και τι εκδοση εχει

θα τα κοιταξω αυτα πριν το παρω αλλα θελω να ρωτησω.

μπορω να το κανω unlock και jailbreak μονος μου η ειναι υπερβολικα πολυ μανουρα?

επισης υπαρχουν καποια δικτυα που να μη ξεκλειδωνονται?

γενικα πειτε μου αν ειναι να κοιταξω, αν εχει κατι απο αυτα,ωστε να μη το παρω και δωσω τσαμπα τα λεφτα(πχ εαν της vodafone δε ξεκλειδωνουν,ετσι ωστε αν ειναι απο εκει το κλειδωμα να μην το παρω)

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μια ερώτηση. άλλαξα το iPhone 5 μου μέσω εγγύησης λόγω βλάβης και το καινούργιο που παρέλαβα έχει περασμένη την 6.1.4. Υπάρχει ελπίδα για JailBreak ή να ξενερώσω περισσότερο;
Link to comment
Share on other sites

παιδιά μια ερώτηση. άλλαξα το iPhone 5 μου μέσω εγγύησης λόγω βλάβης και το καινούργιο που παρέλαβα έχει περασμένη την 6.1.4. Υπάρχει ελπίδα για JailBreak ή να ξενερώσω περισσότερο;

 

δυστυχώς, καμία ελπίδα. υπομονή στο ios7 τώρα το επόμενο jailbreak.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ ίδιες απορίες για iPhone. (Πώς και δεν υπάρχει στίκι;)

 

Δεν είχα iPhone ή άλλο smartphone, μόνο πολύ απλά μοντέλα (πχ Nokia με φακό).

Είμαι φοιτητής με Εράσμους στην Ισπανία και ένα Αμερικάνος μόλις ήρθε με ένα iPhone 5 και με ένα 4. Στο 5 θα κρατήσει τον αμερικάνικο αριθμό, ενώ στο 4 ήθελε να βάλει Γαλλικό αλλά δεν δουλεύει παρά μόνο με την sim της αμερικάνικης εταιρίας. Έτσι, του είναι άχρηστο και σκέφτεται να το πουλήσει για 70€ (εβδομήντα).

 

Από άποψη χρημάτων, είναι ευκαιρία να αποκτήσω το 1ο μου smartphone, αλλά δεν έχω ιδέα από τέτοια.

Από όσο διάβασα, μόνο μέσω ebay και με περιορισμένης αξιοπιστίας πωλητές, που επιπλέον ίσως σε μελλοντική αναβάθμιση να ξανακλειδώσει ή ακόμη και να αχρηστευθεί η συσκευή.

 

Θα με παροτρίνατε να το πάρω ή δεν θα βγεί εύκολα άκρη για ξεκλείδωμα (δεν με ενδιαφέρει το jailbrake).

Αν αποφασίσει να το πουλήσει, ίσως το πάρω και δωρεάν αν του ξεκλειδώσω και το iPhone 5 του, οπότε θα ήταν εξαιρετική η βοήθειά σας.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, ΒΟΗΘΕΙΑ...

 

Εχω iphone 4 το οποιο ηταν locked αρχικα ηταν για orange UK. Μου το ειχαν ξεκλειδωσει (δωρεαν τοτε να ειναι καλα ο ανθρωποσ) κ το χρησιμοποιουσα με την ελληνικη καρτα μου. Το εδωσα στην κοπελα μου κ δν ξερω τι κατεβασε η τι update εκανε κ μου το ξανα-κλειδωσε κ τωρα δν δεχεται την ελληνικη καρτα μου. Τι να κανω; Στο ιντερνετ μου ζητανε πανω απο 100 δολλαρια για να ξεκλειδωσει κ γι αυτο αμφιβαλλω. Δυστυχως δν βρισκω κ αυτον που μου το ειχε ξεκλειδωσει αρχικα. Μπορει να με βοηθησει καποιος; Εχει καποιος καρτα αγγλιας ή αυτη την καρτα που τα ξεκλειδωνει; Δν εχω την δυνατοτητα την οικονομικη για τετοιο εξοδο.

 

Ευχαριστω πολυ για οποιαδηποτε προταση γτ το εχω αναγκη το κινητο αυτο

Edited by kostasgp
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Θα σε απογοητεύσω αλλά αυτό το update δεν έπρεπε να γίνει. Η μία λύση και η πιο σωστή για να είναι η συσκευή σου πλήρως λειτουργική είναι να πληρώσεις το ξεκλείδωμα. Η άλλη λύση είναι να κάνεις χρήση των γνωστών r-sim που ξεκλειδώνουν εικονικά τη συσκευή με ότι περιορισμούς αυτό συνεπάγεται.

 

Περισσότερο για αυτά τα θέματα θα βρεις στο σχετικό θέμα... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=332877

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

τωρα εγινε ομως :(

σε καταστημα που ρωτησα μου ζητησαν 160 ευρω

να διορθωσω οτι ο αρχικος παροχος ηταν Ο2 UK

 

παιδια, αν ξερει καποιος να το κανει με μικρο αντιτιμο ή αν εχει αυτη την καρτα sim που το ξεκλειδωνει ας επικοινωνησει μαζι μου παρακαλω να το ξεκλειδωσουμε.

 

απο Πειραια ειμαι

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια να ρωτησω και εγω κατι με την σειρα μου... εχω ενα iphone απο αγγλια. ειναι ενα 4s. το πηρα απο ebay σε πολυ καλη τιμη. Εμαθα επειτα πως εχει δηλωθει ως κλεμενο. καλως η κακως το πηρα και δεν εχει σημασια. Το θεμα μου ειναι εαν μπορει να γινει activation και χρηση στην ελλαδα. Εχω παραγγελει την r-sim απο το ebay και ενω λεει πως μπορει να δουλεψει. δεν γινετε να κανω activation. υπαρχει τροπος? γνωριζει κανεις?

ΖΕΙΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ! ΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΑΛΛΑΞΕ ΧΩΡΑ. ΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΧΩΡΑ ΑΛΛΑΞΕ ΕΣΥ Ο ΙΔΙΟΣ ΓΙΑΤΙ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ!

 

ΜΕΓΙΣΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ ΕΙΚΟΝΑΣ ΥΠΟΓΡΑΦΗΣ: 420 x 150 pixels και 16,3 KB.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά κάποιος που να ξέρει να με βοηθήσει να κάνω jailbreak?επειδή έχω διάβαση πολύ και έχω δει και πολλά video αλλα δεν τα κατάφερα

οποιος μπορεί ας μου στήλη μήνυμα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Εχω πάρει ένα 4s κ μάλλον είναι κλειδωμενη η σιμ Καρτα σε ξένο δίκτυο. Εχω κανει αναβάθμιση κανονικά στο 6.1.3 αλλά δεν μου κανει activation στην Καρτα σιμ που βάζω της vodafon εχω δοκιμάσει κ άλλη Καρτα αλλά τίποτα. Τι πρέπει να κάνω ; Ευχαριστώ έκτο προτέρων
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έπεσε στα χέρια μου ένα κινητό iphone 4 από εναν άγγλο (θα δηλωνε πως το έχασε να του δωσουν αλλο) που το σκότωσε για 100 ευρω.

 

Έβαλα το imei σε αυτό το site http://www.simunlocks.com και αγορασα την υπηρεσια Unlock Barred IMEI Check για 2 ευρω περιπου.

 

Μου έστειλαν το παρακατω

here is your unlock code for Barred IMEI Check IMEI 0128ΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ.

 

Unlock code: IMEI Blocked - Code: CM5ΧΧΧΧΧ-ΧΧΧΧ

 

αυτο το κωδικό που τον βαζω?

 

Και αν τον βάλω το κινητό είναι οκ? μπορω να βάλω καρτα ελληνικού δικτυου?

 

ευχαριστω

Edited by tf1974
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αν θα δήλωνε ότι το έχασε τότε η συσκευή καταχωρείται ως Barred και τα πράγματα είναι δύσκολα για εσένα. Αυτό που πλήρωσες είναι για να δεις αν είναι barred ή όχι, δεν σου παρέχει κάποιο ξεκλείδωμα. Στην περίπτωση σου τώρα που είναι το ΙΜΕΙ blocked είναι δύσκολο να βγάλεις άκρη και να δουλέψει οποιαδήποτε sim στη συσκευή σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδιά κάποιος που να ξέρει να με βοηθήσει να κάνω jailbreak?επειδή έχω διάβαση πολύ και έχω δει και πολλά video αλλα δεν τα κατάφερα

οποιος μπορεί ας μου στήλη μήνυμα

 

μεχρι την 6.12 γινεται .....

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Καλησπέρα . Πριν λίγες μέρες μια φίλη αγόρασε ένα iPhone 4s AT&T από το eBay χωρείς να ξέρει τι παίζει . Έχει 7.0.3 έκδοση και μια sim AT&T μέσα . Στείλαμε ένα mail στον πωλητή και μας είπε ότι θα στείλει τον κωδικό ξεκληδωματος ΑΝ του το δώσουν σε 4-5 μέρες (αυτο λει του εβγαλε στο τελος οταν συμπληροσε την φόρμα στην σελίδα της ΑΤ&Τ) . Επειδή δεν πολυπιστεύω ότι θα μας βοηθήσει αν κάποιος φίλος έχει βγάλει άκρη είτε από site είτε με R-SIM ας μας πει μπας και σώσουμε την κατάσταση . Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Θα σου συνιστούσα να ρωτήσεις τον πωλητή αν το κινητό είναι δεσμευμένο σε κάποιο συμβόλαιο. Αν σου πει όχι τότε κάλεσε την ATT στο παρακάτω τηλέφωνο 1-800-331-0500 (δωρεάν απο skype) και ζήτησε να συνδεθείς με εκπρόσωπο και ζήτησε του να στο ξεκλειδώσει. Ειναι δωρεαν! Μετά θα ειναι όπως τα iPhone αγορασμένα απο Ελλάδα δεν θα χρειαστεί να ανησυχήσεις ποτέ πια
Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Θα σου συνιστούσα να ρωτήσεις τον πωλητή αν το κινητό είναι δεσμευμένο σε κάποιο συμβόλαιο. Αν σου πει όχι τότε κάλεσε την ATT στο παρακάτω τηλέφωνο 1-800-331-0500 (δωρεάν απο skype) και ζήτησε να συνδεθείς με εκπρόσωπο και ζήτησε του να στο ξεκλειδώσει. Ειναι δωρεαν! Μετά θα ειναι όπως τα iPhone αγορασμένα απο Ελλάδα δεν θα χρειαστεί να ανησυχήσεις ποτέ πια

 

Αυτό ισχύει για όλα τα iPhones της at&t, έτσι;

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ισχύει για όλα τα iPhones της at&t, έτσι;

 

Ναι βέβαια!

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Big μόλις μίλησα με την ετερια και για να το ξεκληδωσουν θέλουν πλήρες στιχεια του συνδρομητή και το αριθμό του . Εγω μόνο το όνομα του έχω γμτ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...