Jump to content

[iOS 6] Activate / Jailbreak / Unlock για iPhone - iPad


galanoss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα, ψάχνοντας κάτι άλλο βρήκα το παρακάτω άρθρο, μάλλον δεν λέει κάτι καινούριο αλλά σε κάποιους μπορεί να φανεί χρήσιμο:

 

Top 10 Handy iOS Tweaks That Don’t Require Jailbreaking - Dec 15, 2012 8:00 AM

 

(ελπίζω να είναι στην σωστή κατηγορία αλλιώς ας μεταφερθεί/σβηστεί)

 

φιλαρακο για μενα που ειμαι νεος ειναι πολυ χρισημο σε ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 387
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ωραίο το παραπάνω...

Έψαχνα καιρό για το πως θα σουτάρω το "κιόσκι" που μου ήταν παντελώς άχρηστο...

Mobile : iPhone 12 ProMax 256GB Pacific Blue / iOS 14.2 (A2411)
Provider : Vodafone GR Giga Unlimited Ultra
===
Tablet : iPad  Pro 5th Gen 12.9" Wi-Fi/LTE 2021 256GB: iOS 15.2.1

Link to comment
Share on other sites

Τωρα ομως που εχω την εκδοση 6.0.1 μηπως θα μπορουσε να μου πει καποιος πως να κανω jailbreak?

ποια συσκευή έχεις;

Link to comment
Share on other sites

Iphone 4 εχω

 

υπάρχει jailbreak απλα να γνωρίζεις πως ειναι tethered και υπάρχουν πολλές ασυμβατότητες ακομη σε εφαρμογές/tweaks

SHSH απο προηγούμενη εκδοσή δεν εχεις..;

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν εχω SHSH και δεν ξερω καν τι ειναι αυτο

 

τοτε σου συνιστω να περιμενεις να βγει ολοκληρωμενο το jb στην εκδοση σου, γιατι αν κανεις τωρα, καθε φορα που θα σου σβηνει το τηλεφωνο θα χρειαζεσαι υπολογιστη και να τρεξεις το redsnow για να ανοιξει

Link to comment
Share on other sites

Θελω να τοποθετησω μια συγκεκριμενη εφαρμογη στο 5 απο cydia και απο το site που θα την παρω μου στειλανε αυτες τις οδηγιες....

http://www.idownloadblog.com/2012/10/14/jailbreak-ios-6-redsn0w-0-9-15b1/

Link to comment
Share on other sites

Jailbreak για το iPhone 5 δεν υπάρχει ουτε για πλάκα! Επομένως εφαρμογές από Cydia είναι ΑΔΥΝΑΤΟΝ να περαστούν στο 5!
Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Θελω να τοποθετησω μια συγκεκριμενη εφαρμογη στο 5 απο cydia και απο το site που θα την παρω μου στειλανε αυτες τις οδηγιες....

http://www.idownloadblog.com/2012/10/14/jailbreak-ios-6-redsn0w-0-9-15b1/

 

όπως ειπε και ο big, ουτε να το σκέφτεσαι φίλε μου. μουφα ειναι το site

Link to comment
Share on other sites

πραγματικά χωρις jb το ipad μου έχει πάει απατο :(

ευτηχως παίζουν τα πιτσιρίκια και σερφάρει η σύζυγος

Ας κάνουμε ολοι μαζι καμοια παρακληση στον Aη Βασίλη να μας φέρει ενα jb !!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια βοηθεια,οποιος ξερει ας κανει ενα κοπο να με βοηθησει σας παρακαλω.Εχω iphone 4 ios 6.0.1 και θελω να κανω ενα tethered jailbreak μεχρι να βγει το untethered.Οποιος μπορει ας μου γραψει τα βηματα γτ δεν εχω ξανακανει και πολλα που εψαξα στο internet δεν ισχυουν.Ευχαριστω εκ των προτερων.
Link to comment
Share on other sites

http://iclarified.com/25148/how-to-jailbreak-your-iphone-4-using-redsn0w-windows-60

 

Απλά για να κάνεις το jailbreak θα επιλέξεις έξτρα-> select ipsw και θα ανοιξεις το ios 6.0 για την συσκευή σου και μετά θα επιλέξεις το jailbreak! Όπως επίσης και θα χρειαστεί να κάνεις το ίδιο πράγμα πριν να πατήσεις το just boot μέσα από τις επιλογές extra

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!Εχω να 4s κλειδωμενο μετα απο αναβαθμιση σε ios6.Γινεται ξεκλειδωμα χωρις απαραιτητα jailbreak;Η το ενα απαιτει το αλλο;
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!Εχω να 4s κλειδωμενο μετα απο αναβαθμιση σε ios6.Γινεται ξεκλειδωμα χωρις απαραιτητα jailbreak;Η το ενα απαιτει το αλλο;

 

καλημερα, μαθε σε ποιον παροχο ειναι κλειδωμενο και ζητα απο καποιον στο ebay να στο ξεκλειδωσει με official unlock

αν δεν γνωριζεις που ειναι κλειδωμενο, μπορεις να μαθεις εδω

 

http://www.imei.info/

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ξέρουμε κάποιο καλό site-υπηρεσία που να προσφέρει unlock σε iPhone4 (6.0.1, baseband 04.12.02); Δεν έχω blobs για να κάνω downgrade.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ερώτηση παρακαλώ.δεν έχω ιδέα από ιπαντ όλες οι συσκευές μου ήταν σαμσκυνκ και γοογλε και απόφαση στα και πήρα το ipad4το κανονικό καταρχήν καλή επιλογή και γιατί,δεύτερον εγώ στα αλλά επειδή της Πειραζα της συσκευές μου τα ροοταρα τα άλλαζαν ρόμ..σε αυτό γίνετε και αν ναι βρήτε μου μια σελίδα στα ελληνικά όμως να βγάλω άκρη,σας παρακαλω οποίος μπορεί και θέλει ας στείλει και πμ σας εύχρηστο εκ των προτέρων και καλώς ηρθα στην παρέα της appple
ΣΤΗΣ ΧΑΡΕΣ ΚΑΙ ΣΤΗΣ ΛΥΠΕΣ ΜΑΖΙ g13
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και Χρόνια Πολλά.

 

Εχω ένα iphone 4 με 4.2.1 (8C148) έκδοση λογισμικού. Μέχρι πρότεινος ένας φίλος μου το είχε κάνει jailbreak με cydia και χρησιμοποιούσα το installous για να κατεβάζω δωρεάν προγράμματα. Πλέον το installous δεν υπάρχει και με ενδιαφέρει να βρώ κάποια εναλλακτική.

 

Υπάρχει κάτι αξιόπιστο και έυκολο που μπορώ να δοκιμάσω? Πρέπει να αναβαθμίσω και το τηλέφωνο μου μέσω itunes?

 

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ και το http://iphonecake.com/appcake/en
Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Παιδια που μπορω να κοιταζω για να δω αν ανανεωνεται το status των jailbreak ανα firmware και συσκευη? Δεν μπορω καθε φορα να το γκοοκλαρω και να φιλτραρω αναμεσα σε αμετρητα spam και fake αποτελεσματα. Περιμενω μπας και βγει κατι, αμα ειναι για να παρω ipod touch 5gen.

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...