Jump to content

[iOS 6] Activate / Jailbreak / Unlock για iPhone - iPad


galanoss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας παιδια. Ενδιαφερομαι για jailbreak του iphone 4 με ios 6.1.. Μου το κανανε δωρο και ειναι κλειδωμενο και δεν μπορω να το χρησιμοποιησω και στεναχωριεμαι πολυυυυυυυυυυ.... γνωριζει κανεις τιποτα. Σας ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 387
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας παιδια. Ενδιαφερομαι για jailbreak του iphone 4 με ios 6.1.. Μου το κανανε δωρο και ειναι κλειδωμενο και δεν μπορω να το χρησιμοποιησω και στεναχωριεμαι πολυυυυυυυυυυ.... γνωριζει κανεις τιποτα. Σας ευχαριστω πολυ

 

Και εμεις ενδιαφερομαστε εδω και 2 μηνες αλλα ειμαστε στην αναμονη για εως τα Χρσιτουγεννα πιστευω

Link to comment
Share on other sites

Και εμεις ενδιαφερομαστε εδω και 2 μηνες αλλα ειμαστε στην αναμονη για εως τα Χρσιτουγεννα πιστευω

 

Εχουμε μέλλον ακόμα

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια. Ενδιαφερομαι για jailbreak του iphone 4 με ios 6.1.. Μου το κανανε δωρο και ειναι κλειδωμενο και δεν μπορω να το χρησιμοποιησω και στεναχωριεμαι πολυυυυυυυυυυ.... γνωριζει κανεις τιποτα. Σας ευχαριστω πολυ

Ωραίο δώρο σου κάνανε. Κλειδωμένο iphone.....:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ας μου κάναν και εμένα το iphone 5 δώρο και ας ήταν κλειδωμένο και με λουκέτο. Υπόμονή και όλα ξεκλειδώνουν
Link to comment
Share on other sites

[b]Δηλαδη το myimeiunlock.com προσφερει ενα untethered jailbreak με πληρωμη? Δηλαδη κατεβαζεισ Cudia κτλ? [/b]

Η λύση στο πρόβλημα σου βρίσκεται εδώ: http://myimeiunlock.com

Αλλα θα σου στοιχίσει £79 δηλαδή γύρω στα 100€!

Link to comment
Share on other sites

Όχι το παραπάνω site προσφέρει μόνο unlock! Δηλαδή μόνο ξεκλείδωμα παρόχου! Όχι jailbreak! Το αρχικό μου ποστ αναφερόταν σε ένα παλικαρι με κλειδωμένο κινητό σε πάροχο!
Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Εγω στο 4 δοκιμασα 3 φορες tethered jb, αλλα τιποτα, φορτωνουν ολα βγαζει τον ανανα και σε καποια φαση ανοιγει το τηλεφωνο (reboot) και δεν υπαρχει μεσα cydia και τα σχετικα. Με το 0.9.15.Β3 δεν γινεται το tethered? 'Η κανω λαθος?
Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

Εγω στο 4 δοκιμασα 3 φορες tethered jb, αλλα τιποτα, φορτωνουν ολα βγαζει τον ανανα και σε καποια φαση ανοιγει το τηλεφωνο (reboot) και δεν υπαρχει μεσα cydia και τα σχετικα. Με το 0.9.15.Β3 δεν γινεται το tethered? 'Η κανω λαθος?

 

Φίλε κάνε ένα καλύτερο search γιατί αφού τα κάνεις όλα αυτά από ότι είδα μετά κάνεις άλλο οδηγό για την εγκατάσταση του cydia.

Εγώ έχω το 4ς αλλά με αυτήν την έκδοση που έγραψες είναι η τελευταία .

Link to comment
Share on other sites

Όχι το παραπάνω site προσφέρει μόνο unlock! Δηλαδή μόνο ξεκλείδωμα παρόχου! Όχι jailbreak! Το αρχικό μου ποστ αναφερόταν σε ένα παλικαρι με κλειδωμένο κινητό σε πάροχο!

 

Ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια ξερει κανεις ποτε θα κυκλοφορηση το jailbreak 6 για iPhone 4s?

 

δεν εχει ακουστεί κατι επίσημα φιλε μου..υπομονή

Link to comment
Share on other sites

το untethered jailbreak δηλαδή αναμένεται και για iphone 3GS; δηλαδή να μην προχωρήσουμε σε uprade2ios6/jailbreak αν δε θέλουμε να συνδέουμε το τηλ μας σε κάθε restart;

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

το untethered jailbreak δηλαδή αναμένεται και για iphone 3GS; δηλαδή να μην προχωρήσουμε σε uprade2ios6/jailbreak αν δε θέλουμε να συνδέουμε το τηλ μας σε κάθε restart;

 

ευχαριστώ

αμα ειναι old bootrom το 3GS σου, θα εχεις untethered κατευθειαν στην 6.0.1..αν ειναι new, τοτε tethered

αν δεν ξέρεις τι bootrom έχεις, μπορείς να το βρεις με το idetector

http://www.iphoneheat.com/2010/06/idetector-check-iphone-3gs-new-old-bootrom/

Link to comment
Share on other sites

αμα ειναι old bootrom το 3GS σου, θα εχεις untethered κατευθειαν στην 6.0.1..αν ειναι new, τοτε tethered

αν δεν ξέρεις τι bootrom έχεις, μπορείς να το βρεις με το idetector

http://www.iphoneheat.com/2010/06/idetector-check-iphone-3gs-new-old-bootrom/

 

ευχαριστώ για τη παράθεση αλλά το exe που κατεβάζω απο το συκγεκριμένο site έχει κἀποιο trojan. μήπως έχεις καθαρό το idetector ;

 

edit:

τελικά ανακάλυψα πως έχω νέα bootrom :(

Edited by FaIIen
Link to comment
Share on other sites

Τελικά με το http://www.dreamjb.com λέτε να δούμε επιτέλους φως;

αλλη μια μουφα και αυτο..

http://dreamjb.com/

 

οπότε υπομονή, έχουμε ακόμα..

Link to comment
Share on other sites

αλλη μια μουφα και αυτο..

http://dreamjb.com/

 

οπότε υπομονή, έχουμε ακόμα..

 

γιατι δεν το περιμενες? :) μετα τα χριστουγεννα και βλεπουμε

Link to comment
Share on other sites

γιατι δεν το περιμενες? :) μετα τα χριστουγεννα και βλεπουμε

εμενα βασικά δε με χαλάει και το tethered..για εσένα με τον Α6 δε ξέρω:p

αστειεύομαι φυσικα, παντως δε φαίνεται κατι ξεκάθαρο ακομη..εχουν δυσκολέψει τα πράγματα αρκετά απ οτι φαίνεται..

Link to comment
Share on other sites

εμενα βασικά δε με χαλάει και το tethered..για εσένα με τον Α6 δε ξέρω:p

αστειεύομαι φυσικα, παντως δε φαίνεται κατι ξεκάθαρο ακομη..εχουν δυσκολέψει τα πράγματα αρκετά απ οτι φαίνεται..

 

βασικα δεν το εχω καθολου ξεκλειδωτο μιας και δεν εχει βγει ακομα και ειναι το πρωτο μου iphone οποτε ποτε δεν ειχα ξεκλειδωτο για να δο πως ειναι! :p απλα επιδη διαβαζω τα νεα ολοι περιμεναν πως ειναι μπαρουφα αυτουνου! γενικα λενε οτι προχορανε καλα με το ξεκλειδωμα αλλα κατι θα εχουμε μετα τις γιορτες! αν εχουμε τοτε και οχι πιο μετα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ψάχνοντας κάτι άλλο βρήκα το παρακάτω άρθρο, μάλλον δεν λέει κάτι καινούριο αλλά σε κάποιους μπορεί να φανεί χρήσιμο:

 

Top 10 Handy iOS Tweaks That Don’t Require Jailbreaking - Dec 15, 2012 8:00 AM

 

(ελπίζω να είναι στην σωστή κατηγορία αλλιώς ας μεταφερθεί/σβηστεί)

Edited by alx1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...