Jump to content

Περί... σταθερής τηλεφωνίας γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν πάψει να είναι μπ..έλο δε θα είναι η Vivodi που τόσο έχουμε αγαπήσει! :p

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ξέρει κανείς τι καλώδιο χρειάζεται για σύνδεση του Panasonic KXTD816 με υπολογιστή?

Ξέρω πως υπάρχουν δύο 25pin-25pin και 25pin-9pin. Θα προτιμήσω το πρώτο απλά αναρωτιέμαι αν μπορώ να το βρώ κάπου έτοιμο.

:: what locks... unlocks! © :: κάθε λαός έχει την κινητή τηλεφωνία που του αξίζει..::

:: SY1EBE ::

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς τι καλώδιο χρειάζεται για σύνδεση του Panasonic KXTD816 με υπολογιστή?

Ξέρω πως υπάρχουν δύο 25pin-25pin και 25pin-9pin. Θα προτιμήσω το πρώτο απλά αναρωτιέμαι αν μπορώ να το βρώ κάπου έτοιμο.

 

νομιζω οτι θες ενα null modem αλλα μπορει να κανω λαθος, ετοιμο μπορεις να βρεις εδω ;)

Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι θες ενα null modem αλλα μπορει να κανω λαθος, ετοιμο μπορεις να βρεις εδω ;)

 

ευχαριστώ.. νομίζω κι εγώ οτι είναι null modem..

απλά ψάχνω κάποιο κατάστημα Αθήνα

:: what locks... unlocks! © :: κάθε λαός έχει την κινητή τηλεφωνία που του αξίζει..::

:: SY1EBE ::

Link to comment
Share on other sites

Αυτο γινετε γιατι δεν εχετε βαλει το τελευταιο firmware στο jedspeed. Οταν flasharete to jedspeed me to firmware θα πηγαινει ο firefox σφαιρα στο μενου του jedspeed.
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και αρκετό καιρό έχω κάνει μια dsl 384 η οποία λειτουργούσε κανονικά. Κάποια στιγμή αγόρασα ένα Linksys wifi router για να μοιράσω τη σύνδεση μου με ένα άλλο pc. Για διάφορους λόγους, η σύνδεση δεν έχει γίνει ακόμα. Παρόλα αυτά πειραματίστηκα με το router.

Έτσι, ενώ αρχικά δούλευα απ΄ευθείας με το Alcatel 530 (και δεν είχα κανένα προβλημα), όταν περνούσα τη σύνδεση από το Linksys (στην υποδοχή που έχει για να συνδεθεί με το modem), το pc δεν "έβλεπε" τίποτα. Αντίθετα όταν έβαζα και το modem και το pc σε δύο ports του linksys πήγαινε κανονικά.

Κάποια στιγμή, έμαθα για ένα προγραμμα που πλέον το linksys έβλεπε τη γραμμή του dsl και από εκεί μέσω ενός port, το πήγαινα στο pc. Το έβαλα και η ταχύτητα έπεσε τραγικά, και το ξανάβαλα απ΄ευθείας στο modem. Όμως και πάλι η ταχύτητα είναι ψιλοχάλια (10-20 ΚΒ με ελάχιστες εκλάμψεις στα 30 και σπάνια στα 40...).

Να σημειώσω όμως, ότι σχεδόν μόνιμα είμαι συνδεμένος σε torrent χωρίς να κατεβάζω σε ταχυτητα πάνω από 7-10 KB/sec συνολικά (εκτός από μια φορά που βρέθηκε ένας καλός Φινλανδός που μου έδωσε γύρω στα 40 για 5 λεπτά). Για uploads δε συζητάω. Στο DC++ έχω φάει γερό κράξιμο (ίσως φταίνε και οι ρυθμίσεις μου...). Παρόλα τα 7-10 ΚΒ του torrent, στο surf πάει πιο αργά από το 56αρι pstn.

Δεν ξέρω αν επηρεάζει το torrent, το πρόγραμμα που πέρασα, το pc μου (Celeron 550MHz, 256 MB), ή ίσως κάποιες ρυθμίσεις στο Firefox που δουλεύω.

Αν υπήρχε κάποια πρόταση από κάποιον έμπειρο από dsl θα με βοηθούσε πολύ.

Ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

η αναζητηση ειναι ο καλυτερος σου φιλος ;)
Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

Αυτο γινετε γιατι δεν εχετε βαλει το τελευταιο firmware στο jedspeed. Οταν flasharete to jedspeed me to firmware θα πηγαινει ο firefox σφαιρα στο μενου του jedspeed.

Όντως, με την αναβάθμιση (3.A46) δουλεύει μια χαρά. Μου φαίνεται όμως πως δεν υπάρχει πια η επιλογή για αποθήκευση των ρυθμίσεων σε αρχείο και επαναφορά τους (στην καρτέλα Admin).

Link to comment
Share on other sites

Κίνηση εντυπωσιασμού και απομάκρυνσης από το φλέγον πρόβλημα αυτής της εταιρίας: η ποιότητα της παρεχόμενης υπηρεσίας dsl, ειδικά σε συνδρομητες που χρησιμοποιούν ΑΡΥΣ.

 

Εμ, ένα ματσάκι STM-1 θέλει το παιδί και όχι γλιφιτζούρια. :down:

 

Α, μη ξεχάσω: Καλό Πάσχα :)

mpourouxa
Link to comment
Share on other sites

Τί σύνδεση DSL προτείνετε να βάλω? Κατεβάζω συνέχεια τραγούδια και παιχνίδια και την χρειάζομαι επιγόντος. Ποια είναι η ταχύτερη και πιο οικονομική ταυτοχρόνως? (Μένω στην Ρόδο αν χρειάζεται αυτή η πληροφορία. Παρακαλώ βοηθήστε... :cry:
Link to comment
Share on other sites

κλασική απάντηση θα σου δώσω. πάρε demo συνδέσεις να δοκιμάσεις...

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... σταθερής τηλεφωνίας γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...