Jump to content

Περί... σταθερής τηλεφωνίας γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα παιδιά,

 

Πρόσφατα έβαλα την δεύτερη ISDΝ γραμμή μου και το netmod παρόλο που έχει την έκδοση του configuration manager 3, δεν τρέχει! Ανοίγει και κλείνει μετά από κάτι δευτερόλεπτα καθώς κάνει Initializing. Κοίταξα στο site της Intracom και η τελευταία έκδοση του manager που βρήκα είναι η 1.52 μου φαίνεται... Μήπως ξέρει κανείς που μπορώ να βρώ την τελευταία έκδοση του manager και ποια είναι αυτή στην τελική... Γιατί και αυτή που κατέβασα τραβάει ένα sync error κατά το πέρασμα των νέων παραμέτρων στο netmod...

 

Ευχαριστώ,

Παναγιώτης

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

na mh se apogohtefsw eixa kai egw to idio problhma palia kai polloi gnwstoi mou.kai oi drivers oi kainourioi de linoun to problhma toulaxiston mexri oktwbrh persi.an kati allakse de kserw.
Link to comment
Share on other sites

loipon sas parakalo es apantisi kapoios, giati exo vaei mpoliki ora sto forum alla den ksekatharise sto mialo mou to ejis, exo isdn thelo mia grammi oposdipote gia tilephono, kanontas tin se adsl ti akrivos mporo mou prosferei oson afora tis kliseis?

a!! kai kati allo h otenet den kalos isp?

Link to comment
Share on other sites

Θα λειτουργούν κανονικά και οι δύο γραμμές τηλεφώνου που έχεις.

Η ADSL σύνδεση δεν έχει καμμία σχέση με τις τηλεφωνικές γραμμές,

ούτε σου παρέχει κάτι επιπλέον σε επίπεδο τηλεφωνικών συνδιαλέξεων.

Link to comment
Share on other sites

Η ISDN είναι 1€ το μήνα ακριβότερη απο την PSTN,αν σκεφτείς και οτι στην ISDN η αναγνώριση κλήσης είναι δωρεάν τότε πραγματικά η PSTN δε συμφέρει. Μπορείς επίσης να βάλεις μέχρι 8 νούμερα στην ίδια γραμμή χωρίς να πληρώνεις επιπλέον πάγιο αλλα γύρω στο 0.80€ το μήνα. Επίσης το Netmod σε συνδυασμό με RVS-COM γίνεται ένα πολύ καλό fax.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά.

 

Λοιπόν έχω πρόβλημα με τα p2p προγράμματα και το router μου είναι το jetspeed 520. Ξέρω ότι υπάρχει πρόβλημα με αυτά τα router αλλά οι οδηγοί που δίνετε σε κάποια thread για την λύση του προβλήματος είναι για το jetspeed 500 και όχι για για το 520.

 

Έχουν διαφορετικό interface και αυτό δεν με βοηθάει στο να λύσω το πρόβλημα.

 

Any help?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

έχω αγοράσει το συγκεκριμένο ISDN modem και μου έχει προκύψει το εξής πρόβλημα:

Προσπαθώ να συνδεθώ με την otenet και βγάζει μήνυμα λάθους για λάθος κωδικό πρόσβασης (ενώ είναι σωστός). Το περίεργο είναι πως με το netmod συνδέεται κατευθείαν (με τα ίδια στοιχεία pass και username). Το ακόμα πιο περίεργο είναι οτι προσπάθησα να συνδεθώ (με το Tornado) με την HOL (anytime... αυτό με το 801...) και συνδέθηκε αμέσως.....!!!! :wacko: μπορεί κανείς να με βοηθήσει?

http://photos1.blogger.com/hello/116/7828/320/ipod_htf.jpg
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia 3650: Nokia3650/1.0 (4.13) SymbianOS/6.1 Series60/1.2 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Nomizo mesa sto CD tou netmode iparxei to programa pou emfanizete sta windows kato gonia deksia kai exei auti tin epilogi efoson orisis tin xreosi ton monadon!

Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα και με αυτό μιας και πρόσφατα έκανα την εγκατάσταση και ο Configuration Manager που ήταν στο συνοδευτικό CD δεν δουλεύει!

 

Δοκίμασα και στο site αλλά οι εκδόσεις που έχουν Online δεν περνούν την ανανέωση των παραμέτρων...

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia 3650: Nokia3650/1.0 (4.13) SymbianOS/6.1 Series60/1.2 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Hello se olous! Kano auto to topic gia na poun oloi ta problimata pou exoun antimetopisi se kathe tomea me ton OTE! Anaferete ta sin & ta plin tou OTE anaferete ta panta pou exoun sxesi me problimata me ton OTE! Grapste gia tis akribes xreosis kai diamrtirithite gia otidipote! Anaferete katastasis pou sas simbikan me ton OTE Euxaristo, Kostas!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω πρόβλημα με το ίντερνετ... κάθε φορά για να μπώ πρέπει να κάνω μια επανακίνηση ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ... και παιδια πραγματικα είναι εκνευριστικό... αλλά δεν κολλάει ο υπολογιστης... αλλά ή θα κάνει παράσιτα η γραμμή ή θα κολλάει το μόντεμ :(
AplA^ o OneiroS
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kostas_pav ( 1 Μάι. 2004 , 21:44)

 

Wirelessly posted (Nokia 3650: Nokia3650/1.0 (4.13) SymbianOS/6.1 Series60/1.2 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Malon den exei ginei kali sindesi tis tilefonikis grammis tou ote sto spiti sou!

 

 

:blink:

 

να πατάς το μηδεν πρίν επιχειρήσεις να μπεις στο internet

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia6600/1.0 (3.42.1) SymbianOS/7.0s Series60/2.0 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Xero oti ehei apantithei alla den mporo na to vro! An me ta dedomena pou ishioun afti tin stigmi valo dsl 384, ti tha periehei o protos logariasmos ektos apo modem,pagia tilefonou kai teli energopoiisis?Ishiei oti ston proto logariasmo hreonesai ta pagia tis dsl gia 4 mines?An nai gia poio logo ginetai?Mporo na to apofigo afto?

Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

ΤΙ ΚΑΛΩΔΙΩΣΕΙΣ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΔΟΡΥΦΟΡΙΚΟ INTERNET ΚΑΙ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΜΟΙΡΑΣΩ ΤΗΝ ΣΥΝΔΕΣΗ ΜΟΥ ΣΕ ΑΛΛΑ PC?

Όσο οι νόμοι των μαθηματικών ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα, δεν είναι σαφείς, και όσο σαφείς είναι, δεν ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα.

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

Γεια

 

 

Αν θελησω να βάλω ISDN γραμμη (για DSL γραμμη δεν το σκεφτομαι ακομα λογω κοστους) και δεν ειδοποιησω τον παροχεα μου να μου βαλει ISDN συνδεση η ταχυτητα μου θα βελτιωθει καθόλου;;;;Με αλλα λογια μονο η γραμμη ISDN χωρις modem ISDN και χωρις παροχεα ISDN θα βελτιωσει την ταχυτητα;;;;;

 

 

Thanxxxxxxxx

Nincollakis
Link to comment
Share on other sites

Θα τη βελτιωσει βεβαια αλλα θα ειναι μικρη η βελτιωση!!!Εμενα πχ απο 48000bps που συνδεονταν πηγε στα 51333 και κατα δευτερον ειχα μικροτερα packet losses που αντιστοιχουν σε μια βελτιωση περιπου κατα 5000bps!!!Οποτε μιλαμε για μια αυξηση της ταξεως του 8000+ bps............ :)
:tease:
Link to comment
Share on other sites

Προφανως παιζει ρολο και ποσο καθαρη ειναι η γραμμη!!!Δηλ η δικη σου πχ αν ειχε 52000 οπως λες και ελαχιστα packet losses θα ηταν μια χαρα!!!!Αμφιβαλλω ομως οτι ειχε ελαχιστα packet losses!!!!
:tease:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... σταθερής τηλεφωνίας γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...