Jump to content

iPhone 5


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λυπάμαι που σε αγχώνω, δες το σαν ευκαιρία για ένα καθάρισμα της συκευής :)

 

το έκανα set up as new για να δω τί θα γίνει και τελικά όλα λειτουργούν κανονικά μέχρι να ξαναβάλω το backup [όχι τις εφαρμογές - μόνο το υλικό]. ίσως πρέπει να ελευθερώσω χώρο στη μνήμη

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το έκανα set up as new για να δω τί θα γίνει και τελικά όλα λειτουργούν κανονικά μέχρι να ξαναβάλω το backup [όχι τις εφαρμογές - μόνο το υλικό]. ίσως πρέπει να ελευθερώσω χώρο στη μνήμη

 

Θα σου πρότεινα να μην περάσεις το backup γιατί θα επαναφέρεις ξανά το όποιο πρόβλημα!

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πρότεινα να μην περάσεις το backup γιατί θα επαναφέρεις ξανά το όποιο πρόβλημα!

 

Μα δεν πέρασα εφαρμογές και τέτοια, μόνο φωτογραφίες και βίντεο. Ευτυχώς που έχω ένα android για back up για να περάσω μερικά εκεί.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το έκανα set up as new για να δω τί θα γίνει και τελικά όλα λειτουργούν κανονικά μέχρι να ξαναβάλω το backup [όχι τις εφαρμογές - μόνο το υλικό]. ίσως πρέπει να ελευθερώσω χώρο στη μνήμη

 

Καλημέρα! Ενδέχεται να έχεις τραβήξει πολλές Panorama φωτογραφίες και πολλές HDR; Αν και δε θα έπρεπε να στο κάνει, δοκίμασε με τη συσκευή "καθαρή" και χωρίς να ανοίξει τα Photo Streams σου, να τραβήξεις φωτό και να δοκιμάσεις την ταχύτητα του Camera Roll. :)

 

Edit: Ο διαθέσιμος χώρος δεν επηρεάζει την ταχύτητα της συσκευής, εκτός πια κι αν ελαττωθεί και παραμείνουν διαθέσιμα ΜΒ αντί για GB.

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Ενδέχεται να έχεις τραβήξει πολλές Panorama φωτογραφίες και πολλές HDR; Αν και δε θα έπρεπε να στο κάνει, δοκίμασε με τη συσκευή "καθαρή" και χωρίς να ανοίξει τα Photo Streams σου, να τραβήξεις φωτό και να δοκιμάσεις την ταχύτητα του Camera Roll. :)

 

Edit: Ο διαθέσιμος χώρος δεν επηρεάζει την ταχύτητα της συσκευής, εκτός πια κι αν ελαττωθεί και παραμείνουν διαθέσιμα ΜΒ αντί για GB.

 

η αληθεια είναι πως το έχω ξεζουμίσει,τραβάω στο πιο καλό επίπεδο φωτογραφίες και βίντεο. Τώρα που είναι σκέτο ,ρολαρει μια χαρά.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

η αληθεια είναι πως το έχω ξεζουμίσει,τραβάω στο πιο καλό επίπεδο φωτογραφίες και βίντεο. Τώρα που είναι σκέτο ,ρολαρει μια χαρά.

 

Χωρίς να ανοίξεις το Photo Stream σου αλλά έχοντας επαναφέρει το backup σου με apps και data, στο κάνει;

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να ανοίξεις το Photo Stream σου αλλά έχοντας επαναφέρει το backup σου με apps και data, στο κάνει;

 

όχι,δεν μου το κάνει. Έκανα ένα set up as new και πέρασα μόνο τις φωτογραφίες και έκανε τα ίδια. Έκανα αλλο ένα και πέρασα μόνο τις εφαρμογές, και όλα καλά ως τώρα. Θα κρατήσω μπακ απ αλλου και θα δω τι θα κάνω. Ευχαριστώ πολύ ! :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Παιδιά κάποιο καλό φόρτιση αυτοκινήτου για iPhone 5 χωρίς να βγάλει το μνμ ότι δεν υποστηρίζει και τα σχετικά υπάρχει;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάποιο καλό φόρτιση αυτοκινήτου για iPhone 5 χωρίς να βγάλει το μνμ ότι δεν υποστηρίζει και τα σχετικά υπάρχει;

 

Υπάρχουν πολλοί MFi (Made for iPhone) εγω χρησιμοποιώ έναν της Belkin χωρίς κανένα πρόβλημα.. από iStorm :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μετά από καιρό στο Android επέστρεψα στο Iphone. Αυτό που μου έχει κάνει πολύ καλή εντύπωση εως τώρα είναι η μπαταρία με data και 3G on. Δεν έχω ψάξει να βάλω τον διακόπτη για 2G, αλλά δε νομίζω να το κάνω με τόσο καλή μπαταρία στο standby mode. Όσον αφορά το screen on time τα πράγματα είναι φυσιολογικά και στα επίπεδα του Nexus 5 που είχα. Πολύ καλή η διαχείριση στο Ios 7!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μετά από καιρό στο Android επέστρεψα στο Iphone. Αυτό που μου έχει κάνει πολύ καλή εντύπωση εως τώρα είναι η μπαταρία με data και 3G on. Δεν έχω ψάξει να βάλω τον διακόπτη για 2G, αλλά δε νομίζω να το κάνω με τόσο καλή μπαταρία στο standby mode. Όσον αφορά το screen on time τα πράγματα είναι φυσιολογικά και στα επίπεδα του Nexus 5 που είχα. Πολύ καλή η διαχείριση στο Ios 7!

 

Καλώς όρισες και πάλι στο team, αναμένουμε περισσότερους από Σεπτέμβριο :)

Link to comment
Share on other sites

ξεν ξερω αν το γραφω στο σωστο θεμα αλλα το 5 αρι εδω και καιρο μου παρουσιαζει προβλημα με το wifi .το χω αναβαθμισει στην 7 1 1 μεχρι εκει για να μπορω να το κανω jb οχι δεν ειμαι με jailbreak..αλλα καθε λιγο και λιγακι πεφτει το σημα wifi και μερικες πρεπει να το κανω ρισταρτ για να ξαναβρει.

ειδα στο youtube πως και αλλοι που εχουν τα 4 4ς μολις πηγαν στην 7 ειχαν θεμα με το wifi αρα δεν ειναι κατι καινουριο η να εχει προβλημα η συσκευη

το χει κανει και αυτο σε καπιον αλλον;αν το αναβαθμισω στη τελευταια εκδοση που δυστηχως περιμενω να βγει το ιος 8 θα διωρθωθει ;ετσι απο περιεργεια

Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς, είσαι στο σωστό θέμα.

Το πρόβλημα με το WiFi του 4S δεν έχει καμία απολύτως σχέση με το iPhone 5 και το δικό σου πρόβλημα. Επίσης, το iOS 7.1.1, είναι η τελευταία διαθέσιμη έκδοση λογισμικού, η οποία μάλιστα είναι αδύνατον να γίνει jailbreak.

Τώρα όσο αφορά το πρόβλημα σου, σε πρώτη φάση, θα σου πρότεινα να κάνεις επαναφορά, δεν χάνεις δεδομένα ή ρυθμίσεις. Οδηγίες βρίσκονται εδώ (Τρόπος επαναφοράς).

Αν δεν δεις βελτίωση, προχώρησε σε επαναφορά της συσκευής (Restore) χρησιμοποιώντας το iTunes και στη συνέχεια επέλεξε setup as new. Σε αυτή τη περίπτωση θα χάσεις όλα τα δεδομένα και ρυθμίσεις της συσκευής. Γι' αυτό, κράτα πρώτα ένα αντίγραφο ασφαλείας, αλλά μη το επαναφέρεις στη συσκευή έπειτα από την επαναφορά. Λειτούργησε τη συσκευή για λίγο καθαρή και δες αν συνεχίζεις να έχεις το πρόβλημα. Οδηγίες βρίσκονται εδώ.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλώς όρισες και πάλι στο team, αναμένουμε περισσότερους από Σεπτέμβριο :)

 

Πριτς........ :p:lol::lol::lol:

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς, είσαι στο σωστό θέμα.

Το πρόβλημα με το WiFi του 4S δεν έχει καμία απολύτως σχέση με το iPhone 5 και το δικό σου πρόβλημα. Επίσης, το iOS 7.1.1, είναι η τελευταία διαθέσιμη έκδοση λογισμικού, η οποία μάλιστα είναι αδύνατον να γίνει jailbreak.

Τώρα όσο αφορά το πρόβλημα σου, σε πρώτη φάση, θα σου πρότεινα να κάνεις επαναφορά, δεν χάνεις δεδομένα ή ρυθμίσεις. Οδηγίες βρίσκονται εδώ (Τρόπος επαναφοράς).

Αν δεν δεις βελτίωση, προχώρησε σε επαναφορά της συσκευής (Restore) χρησιμοποιώντας το iTunes και στη συνέχεια επέλεξε setup as new. Σε αυτή τη περίπτωση θα χάσεις όλα τα δεδομένα και ρυθμίσεις της συσκευής. Γι' αυτό, κράτα πρώτα ένα αντίγραφο ασφαλείας, αλλά μη το επαναφέρεις στη συσκευή έπειτα από την επαναφορά. Λειτούργησε τη συσκευή για λίγο καθαρή και δες αν συνεχίζεις να έχεις το πρόβλημα. Οδηγίες βρίσκονται εδώ.

ευχαριστω για την απαντηση.βασικα στην 7.0.4 ειμαι και οχι στην 11 εγραψα λαθος:lol: ηξερα τι ελεγα οταν μιλουσα για jb

τωρα αν το κανω ριστορ και παλι μετα επαναφορα το αιφον θα ερθει σε αυτη την εκδοση που ειμαι τωρα;γιατι δε θελω να χασω το jb.δηλ αν αναβαθμιστει στην επομενη εκδοση 7 11 να μη μπορω να το κανω jb

οσο αφορα για τα 4αρια επειδη το βλεπω πως ειπαρχει θεμα γιαυτο νομιζα πως ειναι το ιος 7 που το προκαλουσε και στο δικο μου

Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Η επαναφορά (restore) μέσω iTunes, θα σε αναβαθμίσει αναγκαστικά σε iOS 7.1.1.

Αν θέλεις να μείνεις σε iOS 7.0.4, κάνε επαναφορά Περιεχομένων και Ρυθμίσεων μέσα από τη συσκευή. Φυσικά, θα χάσεις όλα τα δεδομένα και τις ρυθμίσεις σου. Ωστόσο, αν είσαι jailbroken, μη κάνεις επαναφορά μέσα από τη συσκευή, διότι η συσκευή θα νεκρώσει, κοινώς θα γίνει τούβλο.

 

Πριν όλα αυτά, κάνε αυτό που σου είπα στην αρχή. Σαν μια απλή επανεκκίνηση είναι. Δεν χάνεις απολύτως τίποτα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

καλημερα...σημερα οταν ανοιξα το iphone εμεινε στο logo της apple....μετα απο καμποσα reset με power button+home button μου εβγαλε ενα error(nand)!! ο αισθητηρας νερου δεν φαινεται να εχει ενεργοποιηθει! Επισης,μου πεταξε μια red screen of death αλλα μονο μια φορα! Προσπαθησα να κανω reset αλλα κανενα pc δεν το διαβαζει...μου βγαζουν αγνωστη συσκευη και δεν ανοιγει το iTunes! Διαβασα στο ιντερνετ οτι ισως φταιει το καλωδιο της μπροστινης καμερας και του proximity sensor...παιζει κατι τετοιο? εχω 7,1,1 και ποτε jailbroken Edited by Nissanfan
Link to comment
Share on other sites

καλημερα...σημερα οταν ανοιξα το iphone εμεινε στο logo της apple....μετα απο καμποσα reset με power button+home button μου εβγαλε ενα error(nand)!! ο αισθητηρας νερου δεν φαινεται να εχει ενεργοποιηθει! Επισης,μου πεταξε μια red screen of death αλλα μονο μια φορα! Προσπαθησα να κανω reset αλλα κανενα pc δεν το διαβαζει...μου βγαζουν αγνωστη συσκευη και δεν ανοιγει το iTunes! Διαβασα στο ιντερνετ οτι ισως φταιει το καλωδιο της μπροστινης καμερας και του proximity sensor...παιζει κατι τετοιο? εχω 7,1,1 και ποτε jailbroken

 

ειναι εύκολο να μας δώσετε κάποιες επιπλέον πληροφορίες;

 

 

  • Πότε αγοράσετε τη συσκευη;
  • είναι ελληνικής προέλευσης;
  • είναι εντός εγγύησης;
  • εντελώς ξαφνικά έσβησε και εμφανίστηκε το πρόβλημα;
  • Σας έχει πέσει πρόσφατα η συσκευή;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Ένας φίλος απ' ότι μου είπε έβαλε κωδικό στο μενού του iPhone και όπως ήταν φυσικό, τώρα δε τον θυμάται. Τι μπορεί να κάνει για να το επαναφέρει;;
Link to comment
Share on other sites

μια ερώτηση παιδιά..η εγγύηση για τα iphone είναι ενός έτους είτε ευρωπαικό, ειτε ελληνικό κλπ;

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Ένας φίλος απ' ότι μου είπε έβαλε κωδικό στο μενού του iPhone και όπως ήταν φυσικό, τώρα δε τον θυμάται. Τι μπορεί να κάνει για να το επαναφέρει;;

Θα πρέπει να το βάλει σε dfu mode, να κάνει restore και μετά να επαναφέρει το τελευταίο backup που έχει κρατήσει.

 

μια ερώτηση παιδιά..η εγγύηση για τα iphone είναι ενός έτους είτε ευρωπαικό, ειτε ελληνικό κλπ;

Για το τι ισχύει διάβασε το παρακάτω θέμα Εγγύηση Apple: Τι ισχύει τελικά επίσημα για την Ελλάδα;

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

μια ερώτηση παιδιά..η εγγύηση για τα iphone είναι ενός έτους είτε ευρωπαικό, ειτε ελληνικό κλπ;

 

Κανονικά, είναι 2 ετών.

Αλλα ναι, δεν παίζει ρόλο αν είναι ελληνικό ή ευρωπαικό. Το θέμα είναι ότι κινητά που είναι αγορασμένα από σκρούτζ έχουν εγγύηση από την πολύ καλύτερη infoquest.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ παιδιά!τρομερός ο DINFUN

 

edit: θα προτείνατε κάτι ιδιαίτερο που θα έπρεπε να δωσω σημασία αν το παρω μεταχειρισμένο, περαν απο τα γνωστα, αποδειξη κλπ;

Edited by gsir

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ παιδιά!τρομερός ο DINFUN

 

edit: θα προτείνατε κάτι ιδιαίτερο που θα έπρεπε να δωσω σημασία αν το παρω μεταχειρισμένο, περαν απο τα γνωστα, αποδειξη κλπ;

 

Καλησπέρα φίλε μου, θα πρέπει η συσκευή να είναι σε κατάσταση έτοιμη για ενεργοποίηση και να έχει αποδεσμευτεί από τον παλιό ιδιοκτήτη (Apple ID). Να ελέγξεις επίσης εάν έχει κάποιο σημάδι το οποίο να φανερώνει σοβαρή πτώση, και γενικά στα παρελκόμενα, συσκευασία, καλώδια, ακουστικά. Τα προηγούμενα αφορούν τη σχέση του χρήστη με τη συσκευή του. Εάν τα έχει διατηρήσει σε καλή κατάσταση σημαίνει πως το ίδιο έχει κάνει και για τη συσκευή! :)

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ DINFUN..βέβαια τόση ώρα ποστάρω σε λάθος θέμα, για το 5s πήγαινε εξαρχής, αλλά το ίδιο είναι...

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 5
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...