Jump to content

iPhone 5


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ποια ειναι η δευτερη επιλογη ;

Σε εμενα εχει μονο iphone και ακυρωση.

Το iphone δε ειναι παντα τσεκαρισμενο και οσες φορες να το πατησεις δεν ξετσεκαρεται.

 

η παραπάνω μέθοδος ισχύει μόνο για blue tooth ακουστικά και όχι ενσύρματα! Στα ενσύρματα δεν εμφανίζονται οι επιλογές. Επιπλέον θα πρέπει το bluetooth ακουστικό να είναι συνδεδεμένο και τεχνολογίας a2dp διαφορετικά δεν μπορεί να εφαρμοστεί

 

πηρα καινουργια ακουστικα, τα sony sbh50.

τωρα πια εχει εξαφανιστει τελειως το κουτακι με την επιλογη δεξια απο την μπαρα εντασης και υπαρχει μονο αυτη.

Ο ηχος κλησης ακουγεται μονο απο το τηλεφωνο και οχι απο το ακουστικο.

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

πηρα καινουργια ακουστικα, τα sony sbh50.

τωρα πια εχει εξαφανιστει τελειως το κουτακι με την επιλογη δεξια απο την μπαρα εντασης και υπαρχει μονο αυτη.

Ο ηχος κλησης ακουγεται μονο απο το τηλεφωνο και οχι απο το ακουστικο.

 

Πως είναι η συμβατότητα του sbh50 με το iPhone 5 σε ακούνε καλά? Εσυ ακούς δυνατά? Αποσυνδέσεις έχεις? Γιατί σκεφτόμαι να τα πάρω! ;)

Link to comment
Share on other sites

Πως είναι η συμβατότητα του sbh50 με το iPhone 5 σε ακούνε καλά? Εσυ ακούς δυνατά? Αποσυνδέσεις έχεις? Γιατί σκεφτόμαι να τα πάρω! ;)

 

οχι δεν εχω κανενα τετοιο προβλημα απο αυτα που αναφερεις. Αντιθετα ολα ειναι πολυ καλα !!

Το μονο θεμα που ψαχνω να βρω λυση, ειναι καποιες εφαρμογες και στο ios που θα εκμεταλευονται πληρως τις δυνατοτητες του ακουστικου (αναγνωση μηνυματων, τηλεφωνικου καταλογου, κτλ). Σε android υπαρχουν αυτες οι εφαρμογες δεν βρισκω ομως και για το ios ετσι γινεται περιορισμενη χρηση των δυνατοτητων του ακουστικου.

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

οχι δεν εχω κανενα τετοιο προβλημα απο αυτα που αναφερεις. Αντιθετα ολα ειναι πολυ καλα !!

Το μονο θεμα που ψαχνω να βρω λυση, ειναι καποιες εφαρμογες και στο ios που θα εκμεταλευονται πληρως τις δυνατοτητες του ακουστικου (αναγνωση μηνυματων, τηλεφωνικου καταλογου, κτλ). Σε android υπαρχουν αυτες οι εφαρμογες δεν βρισκω ομως και για το ios ετσι γινεται περιορισμενη χρηση των δυνατοτητων του ακουστικου.

 

Δηλαδή βλέπεις στην οθόνη μόνο την ώρα και την μπαταρία; Ούτε ποιος σε καλεί ούτε μηνύματα; Ραδιόφωνο φαντάζομαι κανονικά. Με δεύτερη συσκευή το έχεις συνδέσει;

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση, θα φερω ενα απο μαλαισια,ρωτησα στο σερβις εδω αν θα εχω εγγυηση δεν μου ειπε ναι αλλα ουτε οχι απλα μου ζητησε imei,λογικα θα εχω εγγυηση σωστα? Edited by kampamarou
Link to comment
Share on other sites

ειναι ιδια συσκευη που φερνει στην ελλαδα

εδω μιλαει για iphone απο μαλαισια σε ευρωπη και γραφουν ο ενας χρονος ειναι παγκοσμια εγγυηση.http://www.ifans.com/forums/threads/buying-iphone-from-malaysia-online.396694/page-2

Edited by kampamarou
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή βλέπεις στην οθόνη μόνο την ώρα και την μπαταρία; Ούτε ποιος σε καλεί ούτε μηνύματα; Ραδιόφωνο φαντάζομαι κανονικά. Με δεύτερη συσκευή το έχεις συνδέσει;

 

ωρα, μπαταρια, αριθμο που σε καλει η καλεις, ονομα (αν υπαρχει) αλλα οχι αναγνωση μηνυματων, κειμενων, εμαιλ,τηλεφωνικου καταλογου, φωνητικη κληση, κα.

Ραδιοφωνο και μουσικη αψογα.

Με 2η συσκευη δεν το συνδεσα (δεν με ενδιαφερει).

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

ωρα, μπαταρια, αριθμο που σε καλει η καλεις, ονομα (αν υπαρχει) αλλα οχι αναγνωση μηνυματων, κειμενων, εμαιλ,τηλεφωνικου καταλογου, φωνητικη κληση, κα.

Ραδιοφωνο και μουσικη αψογα.

Με 2η συσκευη δεν το συνδεσα (δεν με ενδιαφερει).

 

Ωραία γιατί το mh600 που έχω εγω εχει τα προβληματακια του.. Και Κυρίως όταν το συνδέσω με δεύτερη συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Μια δύσκολο... Δεν ειναι κάν απο Ευρώπη

 

Τα iPhone έχουν παγκόσμια εγγύηση

Θα έχεις κανονικοτατα από την infoquest

:)
Link to comment
Share on other sites

Πατάς δυο φορές γρήγορα το home button μετά στο μενού που εμφανίζεται κάνεις swipe δυο φορές δεξιά και εμφανίζεται το μενού του bluetooth έχει ένα εικονίδιο δίπλα στην ένταση το πατάς και μετά επιλέγεις από τις δύο επιλογές που έχει το "iphone" αυτό σημαίνει να ακούγονται όλοι οι ήχοι από το iphone και να μην μεταφέρονται στο plantronics! To μόνο μειονέκτημα είναι το ότι πρέπει να το κάνεις κάθε φορά που συνδέεις το bluetooth στο iphone! Μετά θα είσαι ΟΚ! ;)

 

1) Ανακαλυψα οτι το μενου του bluetooth εμφανιζεται οταν ειναι "ανοιχτο" το ακουστικο και οχι σβηστο (σε κατασταση εξοικονομησης ενεργειας).

2) Οι επιλογες πλεον ειναι 3. 1- Iphone 2- SBH50 3- Iphone ηχειο.

Δυστυχως ομως στο sbh50 καθε φορα που καλεις απο το κινητο η "προεπιλεγμενη" πηγη ηχου ειναι το iphone. Πρεπει σε καθε εξερχομενη κληση να επιλεγεις χειροκινητα το ακουστικο. Και αυτο ειναι κουραστικο .......

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Τα iPhone έχουν παγκόσμια εγγύηση

Θα έχεις κανονικοτατα από την infoquest

 

 

 

 

Εγώ δεν θα το διακινδύνευα

 

Τεσπα... μακαρι να μην παθει τιποτα...

 

Edit: Επίσης από το site της Apple

 

IMPORTANT RESTRICTION FOR iPHONE AND iPAD SERVICE.

Apple may restrict warranty service for iPhone and iPad to the country where Apple or its Authorized Distributors originally sold the Apple Product.

Edited by doganos
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

1) Ανακαλυψα οτι το μενου του bluetooth εμφανιζεται οταν ειναι "ανοιχτο" το ακουστικο και οχι σβηστο (σε κατασταση εξοικονομησης ενεργειας).

2) Οι επιλογες πλεον ειναι 3. 1- Iphone 2- SBH50 3- Iphone ηχειο.

Δυστυχως ομως στο sbh50 καθε φορα που καλεις απο το κινητο η "προεπιλεγμενη" πηγη ηχου ειναι το iphone. Πρεπει σε καθε εξερχομενη κληση να επιλεγεις χειροκινητα το ακουστικο. Και αυτο ειναι κουραστικο .......

 

Οπότε κάνε όταν το συνδέσεις το αντίστροφο απο αυτό που είπα πιο πάνω και δες αν έτσι κρατάει το BT συνδεμένο μόνιμα. Στην αρχική σύνδεση επέλεξε το SBH 50 δηλαδή. Βέβαια ακόμα και να δουλέψει δεν θα έχεις ήχο στα μηνύματα κλπ.. Οταν σε καλούν απαντας απο το BT η αναγκαστικά απο το iPhone?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν θα το διακινδύνευα

 

Τεσπα... μακαρι να μην παθει τιποτα...

 

Edit: Επίσης από το site της Apple

 

ναι το διαβασα αυτο.αλλα ειναι και 250 ευρω διαφορα.Θα το παρω απο καταστημα apple οχι επισημο επίσημο αντιπρόσωπο και θα το ρωτησω, αν πουν η εγγυηση θα ειναι οκ θα κρατησω και το email τους και αν πουν εδω κατι θα τους ενημερωσω πισω στην μαλαισια.

Link to comment
Share on other sites

Οπότε κάνε όταν το συνδέσεις το αντίστροφο απο αυτό που είπα πιο πάνω και δες αν έτσι κρατάει το BT συνδεμένο μόνιμα. Στην αρχική σύνδεση επέλεξε το SBH 50 δηλαδή. Βέβαια ακόμα και να δουλέψει δεν θα έχεις ήχο στα μηνύματα κλπ.. Οταν σε καλούν απαντας απο το BT η αναγκαστικά απο το iPhone?

 

Συγγνωμη αλλα μπερδευτηκα ......:confused::confused::confused:

Τι εννοεις να κανω το αναποδο ;

Αφου εχει γινει η ζευγοποιηση πλεον δεν κανω τιποτα. Οταν το ανοιξω (που δεν το εχω σβησει καθολου) βρισκει το iphone και συνδεεται μονο του.

Οταν με καλουν απαντω κανονικα απο το ΒΤ.

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Συγγνωμη αλλα μπερδευτηκα ......:confused::confused::confused:

Τι εννοεις να κανω το αναποδο ;

Αφου εχει γινει η ζευγοποιηση πλεον δεν κανω τιποτα. Οταν το ανοιξω (που δεν το εχω σβησει καθολου) βρισκει το iphone και συνδεεται μονο του.

Οταν με καλουν απαντω κανονικα απο το ΒΤ.

 

Είπες ότι όταν το συνδέσεις σου εμφανίζει το μενού που μπορείς να επιλεξεις μεταξύ iPhone , sbh50, και iPhone μεγαφωνο και ότι η προεπιλογη είναι iPhone οπότε μόλις το συνδέσεις επέλεξε εσυ την επιλογή sbh50 χειροκινητα. Ετσι ίσως δεν μπει σε sleep-mode! Μια άλλη λύση θα ήταν να πατάς το κουμπί κλήσης του sbh50 μια φορά πριν κανείς κλήση απο το iPhone ώστε να το ξυπνας και να συνδέεται με το iPhone και να μην χρειάζεται ολόκληρη διαδικασία σε κάθε εξερχόμενη κλήση που κανεις! ;)

Link to comment
Share on other sites

ναι το διαβασα αυτο.αλλα ειναι και 250 ευρω διαφορα.Θα το παρω απο καταστημα apple οχι επισημο επίσημο αντιπρόσωπο και θα το ρωτησω, αν πουν η εγγυηση θα ειναι οκ θα κρατησω και το email τους και αν πουν εδω κατι θα τους ενημερωσω πισω στην μαλαισια.

 

Φιλε kampamarou αν καταλαβα καλα, θελεις να παρεις το iPhone 5 απο Μαλαισια? Αν και οι τιμες στη Μαλαισια ειναι οι πιο φθηνες ΕΠΙΣΗΜΕΣ τιμες παγκοσμιως, μαλλον δεν σε συμφερει και τοσο, δεδομενου του ρισκο με την εγγυηση. Και εξηγουμαι: Απο Μαλαισια θα το αγορασεις γυρω στα 500 ευρω. Σωστα? Δεν γνωριζω αν ειναι το μοντελο Α1429 που παιζει 4g στην Ευρωπη ή το Α1428 που δεν παιζει. Στη θεση σου θα προτιμουσα να επαιρνα ενα ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ απο καποιο μαγαζι στο skroutz στα 550 ευρω!

Link to comment
Share on other sites

600 θα παρω το 32...τελικα διαβασα και σε αλλα φορουμ οτι η infoquest αναλαμβανει κινητα απο το εξωτερικο.μαλαισια ειναι το ιδιο μοντελο με ελλαδα.Προτιμω να το ρισκαρω, εχω ατομο εκει που μπορω να το στειλω αν παθει κατι.
Link to comment
Share on other sites

Είπες ότι όταν το συνδέσεις σου εμφανίζει το μενού που μπορείς να επιλεξεις μεταξύ iPhone , sbh50, και iPhone μεγαφωνο και ότι η προεπιλογη είναι iPhone οπότε μόλις το συνδέσεις επέλεξε εσυ την επιλογή sbh50 χειροκινητα.

Αυτο κανω σε καθε εξερχομενη κληση !!!

 

Ετσι ίσως δεν μπει σε sleep-mode! Μια άλλη λύση θα ήταν να πατάς το κουμπί κλήσης του sbh50 μια φορά πριν κανείς κλήση απο το iPhone ώστε να το ξυπνας και να συνδέεται με το iPhone και να μην χρειάζεται ολόκληρη διαδικασία σε κάθε εξερχόμενη κλήση που κανεις! ;)

 

Το δευτερο πλεον κανω, αν και δεν την θεωρω ως λυση σε ενα τοσο "εξυπνο" και "πολυταλαντο" ακουστικο.

Ισως παλι και να εχω σπαστει τοσο πολυ με την ανυπαρξια εφαρμογων για iphone που μου φταινε ολα.

Γεγονος παραμενει το οτι οτι κανει, κλησεις, μουσικη, ραδιοφωνο το κανει αψογα και με αριστη ποιοτητα ηχου!!!

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Αυτο κανω σε καθε εξερχομενη κληση !!!

 

 

 

Το δευτερο πλεον κανω, αν και δεν την θεωρω ως λυση σε ενα τοσο "εξυπνο" και "πολυταλαντο" ακουστικο.

Ισως παλι και να εχω σπαστει τοσο πολυ με την ανυπαρξια εφαρμογων για iphone που μου φταινε ολα.

Γεγονος παραμενει το οτι οτι κανει, κλησεις, μουσικη, ραδιοφωνο το κανει αψογα και με αριστη ποιοτητα ηχου!!!

 

Το χειρότερο θα ήταν να μην συνδέονταν όταν είχες εισερχομενη κλήση και να μην μπορούσες να απαντήσεις απευθείας απο το ακουστικό. Δεν είχες ποτέ τέτοιο θέμα σωστά;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
600 θα παρω το 32...τελικα διαβασα και σε αλλα φορουμ οτι η infoquest αναλαμβανει κινητα απο το εξωτερικο.μαλαισια ειναι το ιδιο μοντελο με ελλαδα.Προτιμω να το ρισκαρω, εχω ατομο εκει που μπορω να το στειλω αν παθει κατι.

 

Η infoquest όντως αναλαμβάνει συσκευές από το εξωτερικό αλλά μόνο προερχόμενες εντός Ευρώπης, δεν καλύπτει την δική σου περίπτωση.

 

Ισως παλι και να εχω σπαστει τοσο πολυ με την ανυπαρξια εφαρμογων για iphone που μου φταινε ολα.

 

Δεν ξέρω αν το έχεις ψάξει αλλά οι εφαρμογές για iPhone είναι οι περισσότερες από οποιαδήποτε άλλη πλατφόρμα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το χειρότερο θα ήταν να μην συνδέονταν όταν είχες εισερχομενη κλήση και να μην μπορούσες να απαντήσεις απευθείας απο το ακουστικό. Δεν είχες ποτέ τέτοιο θέμα σωστά;

 

Οχι ποτε !!! παντα η συνδεση ηταν αμεση και επιτυχης.

 

Δεν ξέρω αν το έχεις ψάξει αλλά οι εφαρμογές για iPhone είναι οι περισσότερες από οποιαδήποτε άλλη πλατφόρμα.

 

Το εψαξα πολυ και δυστυχως δεν υπαρχει το παραμικρο. Εψαξα και γενικης χρησεως μηπως ταιριαζει κατι, αλλα παλι χωρις επιτυχια. Μεχρι και με την sony επικοινωνησα, οπου πηρα την αποστομωτικη απαντηση " ελα μωρε αφου λειτουργει κανονικα σε κλησεις και μουσικη, τι τα θες τα παραπανω" (σε ελευθερη μεταφραση)......:lol::lol::lol::lol::lol:

Βεβαια αν μου βρεις κατι που να κανει θα σου ειμαι υποχρεος !!!

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Επειδή αποφάσισα να πάρω το iphone 5 (αντί του HTC one που είχα αρχικά σκεφτεί) θα ήθελα να ρωτήσω αν τα σκρουτζομάγαζα είναι αξιόπιστα και επειδή δεν ξέρω τι παίζει με apple θα ήθελα να μάθω αν στα σκρουτζομάγαζα υπάρχει iphone branded όπως είναι κάποια άλλα κινητά. Γενικά θα ήθελα να μάθω τι να ρώτησω αν τους πάρω τηλ, τι να προσέξω.

Ευχαριστώ.

 

ΥΓ.: Ξέρω ότι κάπου μέσα στο thread θα έχει απαντηθεί η ερώτησή μου αλλά 100+ σελίδες να διαβάσω θα έχει βγεί το iphone5s.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Πρώτα απ όλα, δεν υπάρχουν branded εκδόσεις iPhone. Όλα έρχονται με το original iOS της Apple.

Δεύτερον, αυτό που θα πρέπει να προσέξεις είναι να μην είναι κλειδωμένο (locked) σε κάποιο δίκτυο, αλλά ξεκλείδωτο (factory unlocked).

Τρίτον, για να έχεις εγγύηση, η συσκευή θα πρέπει να είναι ευρωπαϊκής προέλευσης.

Τέλος, άποψη για τα σκρουτζο-μάγαζα, δεν έχω.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 5
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...