Jump to content

iPhone 5


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα..εχω ενα προβληματακι..

μετα απο restore που εκανα στο τηλ ενω εχω φουλ σημα με καλουν κ δειχνει κλειστο..

ξερεις κανεις τι μπορει να φταιει??

 

μετά το restore επανέφερες backup ή εκανες set as new;

αν επανέφερες backup ενω ησουν jailbroken πριν, αυτό ευθύνεται κατα πάσα πιθανότητα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μετά το restore επανέφερες backup ή εκανες set as new;

αν επανέφερες backup ενω ησουν jailbroken πριν, αυτό ευθύνεται κατα πάσα πιθανότητα.

 

επανεφερα backup...:O

τωρα τι γινεται?:O

Link to comment
Share on other sites

επανεφερα backup...:O

τωρα τι γινεται?:O

 

Τώρα ξανακάνεις restore και set up as new. Και περνάς επαφές και μηνύματα με την εφαρμογή ibackupbot πατώντας πάνω στο backup που θες να επαναφερεις και στην συνέχεια επιλέγοντας τα messages, contacts και πατώντας το εικονίδιο με το βελάκι που δείχνει προς το iPhone για να επαναφερεις κάθε φορά το αντίστοιχο αντικείμενο και όχι και τα σκουπίδια που πιθανώς να έχει μέσα ολόκληρο το backup

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Τώρα ξανακάνεις restore και set up as new. Και περνάς επαφές και μηνύματα με την εφαρμογή ibackupbot πατώντας πάνω στο backup που θες να επαναφερεις και στην συνέχεια επιλέγοντας τα messages, contacts και πατώντας το εικονίδιο με το βελάκι που δείχνει προς το iPhone για να επαναφερεις κάθε φορά το αντίστοιχο αντικείμενο και όχι και τα σκουπίδια που πιθανώς να έχει μέσα ολόκληρο το backup

 

απο που κατεβαζω την εφαρμογη??

γιατι δεν βρηκα καποια με αυτη την ονομασια στο app store..:O

για φωτογραφιες κ εφαρμογες εχει καπου επιλογη να τις περασω μετα?

Link to comment
Share on other sites

απο που κατεβαζω την εφαρμογη??

γιατι δεν βρηκα καποια με αυτη την ονομασια στο app store..:O

για φωτογραφιες κ εφαρμογες εχει καπου επιλογη να τις περασω μετα?

 

Είναι εφαρμογή για υπολογιστή όχι για iPhone! Θα πρέπει να έχεις το backup σου στον υπολογιστή και όχι στο iCloud.

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Είναι εφαρμογή για υπολογιστή όχι για iPhone! Θα πρέπει να έχεις το backup σου στον υπολογιστή και όχι στο iCloud.

 

ωραια το κατεβαζω!!!

τις εφαρμογες πως τις περναω ολες μετα?

κ να ρωτησω κ κατι αλλο εχω πχ το το myphone for facebook οταν την περασω ξανα στο τηλ θα λειτουργει οπως πριν η θα πρεπει να συχρονισω παλι τις επαφες του τηλεφωνικου καταλoγου με τους φιλους απο το facebook??:O

Link to comment
Share on other sites

ωραια το κατεβαζω!!!

τις εφαρμογες πως τις περναω ολες μετα?

κ να ρωτησω κ κατι αλλο εχω πχ το το myphone for facebook οταν την περασω ξανα στο τηλ θα λειτουργει οπως πριν η θα πρεπει να συχρονισω παλι τις επαφες του τηλεφωνικου καταλoγου με τους φιλους απο το facebook??:O

 

Οι επαφές σου θα επιστρέψουν ακριβώς όπως είναι τώρα. Δεν θα έχει διάφορα απλά δεν θα παραστούν εφαρμογές και ρυθμίσεις. Θα πρέπει δηλαδή πάλι να περάσεις λογαριασμούς κοινωνικών δικτύων και εφαρμογές από το AppStore

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Οι επαφές σου θα επιστρέψουν ακριβώς όπως είναι τώρα. Δεν θα έχει διάφορα απλά δεν θα παραστούν εφαρμογές και ρυθμίσεις. Θα πρέπει δηλαδή πάλι να περάσεις λογαριασμούς κοινωνικών δικτύων και εφαρμογές από το AppStore

 

θα πρεπει να τα κατεβασω δηλαδη οοοολα απο την αρχη???:(

παιχνιδια που παιζω κ τα εχω προχωρησει θα ειναι οπως τωρα η θα πανε παλι απο την αρχη??:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Από την αρχή όλα. Για αυτό λέγεται και set up as new
Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Από την αρχή όλα. Για αυτό λέγεται και set up as new

 

μα ειναι πολη φασαρια...:O:(

αν δεν το κανω παιζει να στρωσει με καποιο update ισως?:O

Link to comment
Share on other sites

Όχι δυστυχώς. Αυτά κάνει το jailbreak είναι πολύ καλό αλλά ξέχνα τα backup σου!
Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Όχι δυστυχώς. Αυτά κάνει το jailbreak είναι πολύ καλό αλλά ξέχνα τα backup σου!

 

ενταξει..:O

σε ευχαριστω παρα πολυ για την βοηθεια!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο εμενα. Επεστρεψα στην παρεα της Apple πριν κανενα μηνα. Πριν 3-4 μερες αρχισα να ακουω στο home button ενα μικρο θορυβο οταν το πατουσα. Τις επομενες μερες χειροτερεψε. Εκανε 2πλο κλικ οταν το πατουσα. Το αγορασα απο Vodafone, και το πηγα στο Mall οπου ειναι το πρωτο καταστημα που πειραματικα κανει αμεση αντικατασταση κινητου αν ειναι εντος εγγυησης, αλλιως δινεις καπου 170€ και εχεις νεο. Εκει βεβαια ακουσα τα εξης 2 κουλα!!!! 1) Ειδαν πειραγμενες τις βιδες (οτι και καλα πηγα να το ανοιξω) πραγμα που δεν παιζει γιατι δεν το εχω εγω καθολου, και το 2ο, ζητησαν να βγαλουμε το screen protector γιατι ισως αυτο να το επηρεαζει και κανει το κλικ!!!!! Επειδη δεν ειχαν στοκ μου εδωσαν ενα 3GS μεχρι να ερθει το νεο ξανα. Ελπιζω να ειναι του κουτιου μονο, γιατι μετα θα πεσει πολυ γελιο!!!!!
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο εμενα. Επεστρεψα στην παρεα της Apple πριν κανενα μηνα. Πριν 3-4 μερες αρχισα να ακουω στο home button ενα μικρο θορυβο οταν το πατουσα. Τις επομενες μερες χειροτερεψε. Εκανε 2πλο κλικ οταν το πατουσα. Το αγορασα απο Vodafone, και το πηγα στο Mall οπου ειναι το πρωτο καταστημα που πειραματικα κανει αμεση αντικατασταση κινητου αν ειναι εντος εγγυησης, αλλιως δινεις καπου 170€ και εχεις νεο. Εκει βεβαια ακουσα τα εξης 2 κουλα!!!! 1) Ειδαν πειραγμενες τις βιδες (οτι και καλα πηγα να το ανοιξω) πραγμα που δεν παιζει γιατι δεν το εχω εγω καθολου, και το 2ο, ζητησαν να βγαλουμε το screen protector γιατι ισως αυτο να το επηρεαζει και κανει το κλικ!!!!! Επειδη δεν ειχαν στοκ μου εδωσαν ενα 3GS μεχρι να ερθει το νεο ξανα. Ελπιζω να ειναι του κουτιου μονο, γιατι μετα θα πεσει πολυ γελιο!!!!!

 

Αυτα ειναι που με κάνουν να μην θελω να επιστρέψω και προτίμησα μεταχειρισμενο 4s.

Δεν φτάνει που δίνουν ένα χρόνο εγγύηση, πολλές φορές στην απορρίπτουν χωρίς λόγο.

Και φυσικά σου δίνουν ανακατασκευασμένο που δεν ξέρεις τι ειναι και πως ειναι. Εσυ μπορεί το δικό σου να το είχες 1 μήνα και το άλλο να έχει 6 μήνες βαριά χρήση.

 

Δύσκολα θα δώσω τόσα χρήματα ξανά για καινούργιο iPhone.

Εκτός αυτού διαβάζω πολλά προβλήματα στο i5 που σημαίνει ότι όντως υπάρχει πρόβλημα στην ποιότητα κατασκευής εκτός από το control που είναι γνωστό πια ότι πάσχει.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Λυπαμαι αλλα στην Ελλαδα δεν εχουμε το σερβις apple που απολαμβανουν στην υπολοιπη Ευρωπη...

ειναι μυλος αν αγοραζεις στην Ελλαδα...

 

πρωτα πρωτα δεν εχουμε ΕΠΙΣΗΜΗ αντιπροσωπεια και φυσικη παρουσια της apple στην Ελλαδα και ομως (!!!!!) πουλαει στην Ελλαδα πανακριβα προιοντα και με ενα ετος εγγυηση.

Μετα αν κανεις το λαθος να αγορασεις ενα και να μπλεξεις με σερβις,μπορει να εχεις ακριβως αυτα που εχω διαβασει τις τελευταιες μερες.

 

σου λενε το εχουν ανοιξει το εχεις αλλαξει το εχεις κανει το εχεις ρανει και αντε μετα να βγαλεις ακρη μια και δεν υπαρχει περιπτωση να σε πιστεψουν.

Δυστυχως αν δεν ειχα apple store στην πολη που μενω στο εξωτερικο ή αν δεν ειχα προσβαση αμεση σε apple store δεν υπηρχε περιπτωση να επιστρεψω.

 

Ακομα και στην Ιταλια οι αρχες πλεον αναγκασαν την apple να δωσει 2 χρονια εγγυηση...εμας τιποτα...

και δεν μιλαω για το service...

αν κανει τυχει σου στελνουν αμεσα αλλο,ανακατασκευασμενο,εστω,με δικα τους εξοδα σε 3 μερες ή το αλλαζεις εσυ αν εχεις store.

ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΚΟΥΒΕΝΤΕΣ.

 

δυστυχως στην Ελλαδα πρεπει να παραδεχτω οτι η samsung και η LG εχουν ανωτερο service, και αποτελουν καλυτερες επιλογες μια και δεν εχεις πολλες επιλογες για after sales υποστηριξη.

 

Το 5αρι ειναι ενα πανεμορφο κινητο που μαλλον θα αγορασω οταν πεσει η τιμη του αν δεν βγει το iPhone light.

γενικα βλεπω οτι πολλα 5αρια ειχαν θεματακια αν και αυτο ισχυε παλια τωρα καποιες παρτιδες ειναι πραγματικα αψογες.

 

θα πω κατι το κουραστικο,οταν δεν εχεις κρατος αυτα συμβαινουν.

Δεν ειμαστε προστατευμενοι...απαραδεκτο να πουλανε κινητο 750Ε + και να μην εχουν φυσικη παρουσια και να εχουν κουταμαρες οπως ο καθε συνεργατης....

 

ουσιαστικα τι εγω που εχω ενα κινεζικο κινητακι απλο ,τι αλλος στον οποιο δεν δεχονται το DOA ή οτι εχει προβλημα και πρεπει να δωσει 250Ε καπακι στα 800 για να κανει την δουλεια του,το ιδιο και το αυτο.

Edited by pik.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Και ποιος σας είπε ότι δεν έχουμε και στην Ελλάδα 2 ετή εγγύηση? Η αλλαγή στον τρόπο εφαρμογής των εγγυήσεων της Apple ήταν πανευρωπαική άλλο τώρα αν το ακούσατε για ελάχιστες χώρες κάτι που το βλέπετε και από την ΕΛΛΗΝΙΚΗ σελίδα για τους όρους του service της Apple. http://www.apple.com/gr/legal/statutory-warranty. Άν τώρα κάποιος τολμήσει και σας πει από το οποιοδήποτε service απλά δώστε του το link να ξεστραβωθεί και αμέσως μετά καλέστε την προστασία καταναλωτή και καταγγείλτε τους!

 

Και επειδή παίζει να μην του δώσει κάποιος σημασία να τι γράφει πάνω στην επικεφαλίδα της σελίδας

 

Όταν αγοράζεις προϊόντα Apple, η νομοθεσία περί καταναλωτών που ισχύει στην Ευρωπαϊκή Ένωση, παρέχει θεσμοθετημένα δικαιώματα εγγύησης επιπλέον της κάλυψης που λαμβάνεις από την Περιορισμένη Εγγύηση Ενός Έτους της Apple και το προαιρετικό Πρόγραμμα Προστασίας AppleCare. Προϊόντα που δεν φέρουν την επωνυμία της Apple αλλά έχουν αγοραστεί από την Apple παρέχουν επίσης κάλυψη βάσει της νομοθεσίας περί καταναλωτών της ΕΕ.
Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Και ποιος σας είπε ότι δεν έχουμε και στην Ελλάδα 2 ετή εγγύηση? Η αλλαγή στον τρόπο εφαρμογής των εγγυήσεων της Apple ήταν πανευρωπαική άλλο τώρα αν το ακούσατε για ελάχιστες χώρες κάτι που το βλέπετε και από την ΕΛΛΗΝΙΚΗ σελίδα για τους όρους του service της Apple. http://www.apple.com/gr/legal/statutory-warranty. Άν τώρα κάποιος τολμήσει και σας πει από το οποιοδήποτε service απλά δώστε του το link να ξεστραβωθεί και αμέσως μετά καλέστε την προστασία καταναλωτή και καταγγείλτε τους!

 

Και επειδή παίζει να μην του δώσει κάποιος σημασία να τι γράφει πάνω στην επικεφαλίδα της σελίδας

 

Περιμένω τον πρώτο εδώ μέσα που πήγε με iPhone στο service η εκεί που το αγόρασε και δέχτηκαν την εγγύηση μετά απο τον χρόνο.

Μέχρι στιγμής δεν έχει υπάρξει κανείς πάντως.

Αν κάνω λάθος παρακαλώ να δοθεί το link του σχετικού post.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

@big Θα δεις δεν ειναι ετσι στην πραξη!

Πρεπει να εχεις αγορασει ΑΠΟ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΤΗΝ apple για να στο αναγνωρισει αλλιως ο δευτερος χρονος ειναι μεσω του παροχου η του μαγαζιου απο το οποιο εχεις αγοράσει και το ξερω απο προσωπικη εμπειρια σε κινητο της αδερφης μου.

 

Αρα αν υποθεσεις οτι στην Ελλαδα δεν μπορεις να αγορασεις απο την ιδια την apple τοτε καταλαβαίνεις εισαι παλι ερμαιο των παρόχων και των οπορτουνιστων.

 

Κανονικά αφου δεν εχει επίσημη αντιπροσωπεία έπρεπε να μην της επιτρέπεται να πουλάει κινητά ,αλλιως ας ανοιξει το ηλεκτρονικό της καταστημα για Ελλαδα και μαζι του ολα τα προνόμια και υπηρεσίες που προσφέρει αλλου.

Edited by pik.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω τον πρώτο εδώ μέσα που πήγε με iPhone στο service η εκεί που το αγόρασε και δέχτηκαν την εγγύηση μετά απο τον χρόνο.

Μέχρι στιγμής δεν έχει υπάρξει κανείς πάντως.

Αν κάνω λάθος παρακαλώ να δοθεί το link του σχετικού post.

 

Εχω την εντυπωση οτι και στην Αγγλια αν το παρεις με 2ετες συμβολαιο εχεις εγγυηση για 2 χρονια. Παντως αλλες οι συνθηκες εγγυησης αν το παρεις απο carrier και αλλες αν το παρεις κατευθειαν απο Απλ.

Take five..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια σας έχω ένα πρόβλημα με το iphone που αγόρασα Οταν σεταρω τον exchange mail μου , το κάνω σωστά πολλές φορές , μου το επιβεβαιώνει με τον έλεγχο πο κάνει στον account αλλά δεν μου εμφανίζει την δεύτερη επιλογή μετά τον account και την επιλογή για ενεργοποίηση των mail επαφών και ημερολογιων δηλαδή μετά τον συγχρονισμό δεν μου εμφανίζει την επιλογή Φάκελοι για. Ωθηση με αποτέλεσμα να μην συγχρονιζει ούτε τα mail ούτε τις επαφές , ούτε το ημερολόγιο αφού δεν συνδέεται στον διακομιστη . Με αυτές τις ρυθμίσεις λειτουργεί κανονικά και στο iPad που έχω και σε ένα δεύτερο iphone , τις έλεγξα επανειλημμένα εκανα setup as new , δεν έχω καμμιά άλλη εφαρμογή πέραν από τις apple Μήπως μπορεί κάποιος να με βοηθήσει εάν είχε το ίδιο πρόβλημα Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

γνωριζει καποιος να μου πεις πως περναω τα sms στο τηλ απο το ibackupbot??

γιατι πατησα να τα μεταφερω στο τηλ κ μου λεει οτι πρεπει να πληρωσω κατι...

edit: ενταξει το εφτιαξα!!!!!!!!!!!!! :D

Edited by mmaria_82
Link to comment
Share on other sites

δυστηχως εχω και εγω ενα μικροπροβληματακι με το μηλο χωρις να το χω ριξει κατω η να χει πεσει νερο ας πουμε.

οταν λοιπον το κλεινω και παω να το ανοιξω με το home button το κιν δεν ανοιγει αμεσως .Mερικες φορες νομιζα πως επεσε απο μπαταρια.αλλα οταν ανοιξε η μπαρα ηταν γεματη..δεν συμβαινει ολη την ωρα αυτο αλλα οταν γινεται παταω το HB πολλες φορες να ανοιξει η οθονη.το εχει και κανεις αλλο αυτο το θεμα;

τι μπορω να κανω;

Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

δυστηχως εχω και εγω ενα μικροπροβληματακι με το μηλο χωρις να το χω ριξει κατω η να χει πεσει νερο ας πουμε.

οταν λοιπον το κλεινω και παω να το ανοιξω με το home button το κιν δεν ανοιγει αμεσως .Mερικες φορες νομιζα πως επεσε απο μπαταρια.αλλα οταν ανοιξε η μπαρα ηταν γεματη..δεν συμβαινει ολη την ωρα αυτο αλλα οταν γινεται παταω το HB πολλες φορες να ανοιξει η οθονη.το εχει και κανεις αλλο αυτο το θεμα;

τι μπορω να κανω;

 

Δοκίμασε αυτό.

 

1. Ανοίγουμε μια εφαρμογή στο iPhone μας (πχ το Clock)

2. Κρατάμε παρατεταμένα το Power Button μέχρι να εμφανιστεί το Slide To Power Off

3. Αφήνουμε το Power Button και κρατάμε πατημένο το Home Button μέχρι να εμφανιστεί το Home Screen

 

 

αναφορα παραδοσης στα μηνυματα γινεται?

 

Συνδρομητές Cosmote: Μπροστά απο το μήνυμα σας προσθέστε *0# (αστεράκι μηδέν δίεση κενό μήνυμα)

Συνδρομητές QTelecom: Μπροστά απο το μήνυμα σας προσθέστε ! (θαυμαστικό κενό μήνυμα)

Συνδρομητές Wind: Μπροστά απο το μήνυμα σας προσθέστε *NOT# (αστεράκι ΝΟΤ δίεση κενό μήνυμα)

Συνδρομητές Vodafone: Μπροστά απο το μήνυμα σας προσθέστε *# (αστεράκι δίεση κενό μήνυμα)

Link to comment
Share on other sites

γελαω με καποιους απο τους μεγαλους android fans και κραχτες του iphone!! και ειναι πρωτοι στο διαγωνισμο!! απο την στιγμη που το σνομπαρουν τι παιρνουν μερος απο την στιγμη που δεν τους χρειαζεται?? χαχαχαχα
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 5
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...