Jump to content

iPhone 5


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η συσκευη τωρα τελευταια κανει κατι κουλα. Μερικες φορες χάνετε τελειως το σημα και σβηνει και το "κοσμοτε" και επανερχεται μονο του ξανα. Σαν να μπαινει και να βγαινει απο "χρηση σε πτηση".

 

Επισης, σημερα ειδα πως σε αναμονη ειχα 0 μπαρες 3G (παντα εχω 5 στο μερος αυτο) αλλα το 3G ήταν ΟΚ (εδειχνε την ενδειξη). Οταν πηγα να παρω τηλεφωνο, απευθειας πηγε στο φουλ σημα...

 

Τετοιες συμπεριφορες παρατηρησα και σε αλλο 5αρι...

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Ποια έκδοση ios χρησιμοποιείς φίλε μου?

 

6.1.2 jb :)

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Μπορω να πως πως ειμαι κατι παροανω απο ευχαριστημενος απο την μπαταρια του iPhone, ειδικα μετα την αλλαγη του παροχου μου στην vodafone! Επομενως η συμβουλη μου σε οσους βλεπουν κακη διαρκεια μπαταριας, αλλαξτε τον παροχο σας σε καποιον που εχει την καλυτερη δυνατη ληψη στην περιοχη σας! :) https://www.dropbox.com/s/1bnqhl16rck2kid/Photo%2015-3-13%2013%2040%2022.png Edited by big
Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Εμενα παλι απο τοτε που πηρα το iPad mini (ισως να εχει να κανει με το iCloud τι να πω) καθε βραδυ μου τρωει για 7-8 ωρες 20-25% της μπαταριας... αναλογως τα κεφια του...
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποια εφαρμογη που να γραφει σε ολα τα μηνυματα που στελνουμε κ λαμβανουμε την ωρα??

Λέγεται sms timestamps.

 

Εδώ και δύο σελίδες η κουβέντα σχετικά με εφαρμογές και το jb έχει βγει εκτός θέματος. Το θέμα του συγκεκριμένου νήματος είναι το iPhone 5. Θα παρακαλούσα να συνεχιστεί η κουβέντα και οι απορίες σχετικά με το cydia και τις εφαρμογές του στην αντίστοιχη ενότητα My Forum > Πλατφόρμες > Apple iOS > iOS Jailbreak.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο εκανε και σε μενα την προηγ. εβδομαδα στην περιοχη που δουλευω, Αμπελοκηποι. Κι εγω Cosmote εχω, πρεπει να ειναι κατι σχετικο με την Cosmote. Τωρα εχει "στρωσει"¨παλι...

 

Η συσκευη τωρα τελευταια κανει κατι κουλα. Μερικες φορες χάνετε τελειως το σημα και σβηνει και το "κοσμοτε" και επανερχεται μονο του ξανα. Σαν να μπαινει και να βγαινει απο "χρηση σε πτηση".

 

Επισης, σημερα ειδα πως σε αναμονη ειχα 0 μπαρες 3G (παντα εχω 5 στο μερος αυτο) αλλα το 3G ήταν ΟΚ (εδειχνε την ενδειξη). Οταν πηγα να παρω τηλεφωνο, απευθειας πηγε στο φουλ σημα...

 

Τετοιες συμπεριφορες παρατηρησα και σε αλλο 5αρι...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κι απο εμενα,αντιμετωπιζω αντιστοιχο προβλημα με τον φιλο.

Συγκεκριμενα το κινητο εμφανιζει να εχει σημα αλλα την ιδια χρονικη στιγμη καποιος που προσπαθει να με παρει τηλ δεν τα καταφερνει.

Μετα απο καποια λεπτα ερχεται μηνυμα για την χαμενη εισερχομενη κληση.

Το ιδιο συμβαινει και οταν μου στελνουν μηνυμα,μπορει να το λαβω και μετα απο μια ωρα!

 

Εχει αναφερθει αυτο το προβλημα,υπαρχει λυση?

Ειναι μονο 2 μηνων το κινητο ρε γμτ!

 

Ευχαριστω προκαταβολικα!

 

Δυστυχως το προβλημα παραμενει...

Η vodafone αντικατεστησε την συσκευη με νεα..

Η νεα συσκευη αλλα και η προηγουμενη εχουν εκτος του παραπανω προβληματος και θεμα με το 3g...οταν λοιπον προσπαθω να

συνθεθω στο ιντερνετ με 3g δεν τα καταφερνω ακομα και μετα απο πολλες προσπαθειες.

Το περιεργο ειναι οτι σε συγκεκριμενη περιοχη δουλευει το 3g, σε αλλη περιοχη ομως -που εχει τσεκαρισμενα δικτυο 3g- δεν δουλευει και αυτο αποδεικνυεται γιατι βαζοντας στα καπακια την καρτα σιμ σε iphone 4 δουλευει κανονικα:blink:

 

Δηλαδη εκει που λεω φταιει η vodafone τελικα δεν φταιει γιατι με το iphone 4 λειτουργει...ουτε ομως η συσκευη φαινεται να εχει προβλημα γιατι σε αλλη περιοχη δουλευει το 3g...:blink::confused::blink:

 

Μου ξεφευγει κατι ρε παιδια??

 

ειναι περασμενη η 6.1.2

 

:help::help::help:

Link to comment
Share on other sites

πως γινεται αλλαγη απο το us store στο ελληνικο;

Apple Support :: iOS: Changing the signed-in iTunes Store Apple ID account

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως το προβλημα παραμενει...

Η vodafone αντικατεστησε την συσκευη με νεα..

Η νεα συσκευη αλλα και η προηγουμενη εχουν εκτος του παραπανω προβληματος και θεμα με το 3g...οταν λοιπον προσπαθω να

συνθεθω στο ιντερνετ με 3g δεν τα καταφερνω ακομα και μετα απο πολλες προσπαθειες.

Το περιεργο ειναι οτι σε συγκεκριμενη περιοχη δουλευει το 3g, σε αλλη περιοχη ομως -που εχει τσεκαρισμενα δικτυο 3g- δεν δουλευει και αυτο αποδεικνυεται γιατι βαζοντας στα καπακια την καρτα σιμ σε iphone 4 δουλευει κανονικα:blink:

 

Δηλαδη εκει που λεω φταιει η vodafone τελικα δεν φταιει γιατι με το iphone 4 λειτουργει...ουτε ομως η συσκευη φαινεται να εχει προβλημα γιατι σε αλλη περιοχη δουλευει το 3g...:blink::confused::blink:

 

Μου ξεφευγει κατι ρε παιδια??

 

ειναι περασμενη η 6.1.2

 

:help::help::help:

 

Δηλαδη εχεις μονο EDGE; Ειχα ενα τετοιο προβλημα με το ipad 2 μου-(ειχε μονο EDGE και δεν επαιρνε 3G signal), και λυθηκε μονο μετα απο clean restore (χωρις να κανω restore απο backup)

Nexus 4 & iPad mini
Link to comment
Share on other sites

Για να εξαφανίσεις τον διακόπτη του LTE και να επαναφέρεις αυτό του 3G πέρνα από το itunes κρατώντας πατημένο το shift ή alt/option(windows ή macintosh) και κάνοντας κλικ πάνω στο update το παρακάτω αρχείο! Μετά από αυτό θα σου ζητήσει να κάνεις αναβάθμιση ρυθμίσεων φορέα και θα στο ζητάει πάρα πολύ συχνά και το ίδιο το κινητό! Απλά μην το κάνεις και πάτα ακύρωση διαφορετικά θα εμφανίσεις και πάλι τον διακόπτη LTE και θα εξαφανίσεις αυτόν του 3G!

 

Μολις πηγα να το κανω. Οταν παταω Shift και Restore, μου ανοιγει το παραθυρακινα διαλεξω αρχειο. Βεβαια δεν μου το βγαζει, (προσπαθει να περασει μονο ipsw αρχειο) και του βαζω το ονομα του αρχειου (TMobile_gr_iPhone.ipcc). Αλλα οταν παταω ΟΚ μου βγαζει error μετα. Τι φαση? Τι γινεται?

S7 Edge / Galaxy Note 10.1 2014 P605 White / HTC One S

iPhone 6s / iPad Air 2 / iPad mini 2

Link to comment
Share on other sites

Μολις πηγα να το κανω. Οταν παταω Shift και Restore, μου ανοιγει το παραθυρακινα διαλεξω αρχειο. Βεβαια δεν μου το βγαζει, (προσπαθει να περασει μονο ipsw αρχειο) και του βαζω το ονομα του αρχειου (TMobile_gr_iPhone.ipcc). Αλλα οταν παταω ΟΚ μου βγαζει error μετα. Τι φαση? Τι γινεται?

 

Ποσες φορες πρεπει να το πω; shift+update! Οχι restore! Δεν περνας αυτο το αρχειο με restore!

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Ποσες φορες πρεπει να το πω; shift+update! Οχι restore! Δεν περνας αυτο το αρχειο με restore!

 

Μα 2 κουμπια εχει στο iTunes. Επαναφορα και ελεγχος για ενημερωσεις. Οποιο και απο τα δυο να πατησω, τιποτα!

S7 Edge / Galaxy Note 10.1 2014 P605 White / HTC One S

iPhone 6s / iPad Air 2 / iPad mini 2

Link to comment
Share on other sites

Μα 2 κουμπια εχει στο iTunes. Επαναφορα και ελεγχος για ενημερωσεις. Οποιο και απο τα δυο να πατησω, τιποτα!

 

Ναι shift+ ελεγχος για ενημερωσεις!

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το iPhone 5S πότε λένε ότι θα το παρουσιάσουνε ?

Για το καλοκαρι ακουγεται φιλε μου αλλα δεν ειναι αυτο το σωστο θεμα. Παντως να ξερεις οτι εαν ειναι για τοτε θα πρεπει να γινει event gia to ios7.

 

Παιδια να ρωτησω, πρατηρω πολυ μεγαλη κινηση iphone 5 στις αγγελιες και με ανησυχει καθως το σκεφτομαι να το παρω ειδικα τωρα με το jb. Πιαζει κατι ανησυχητικο; Γιατι τις προηουμες χονιες δεν υπηρχε αυτο το "φαινομενο".

:D

Άρης

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Για το καλοκαρι ακουγεται φιλε μου αλλα δεν ειναι αυτο το σωστο θεμα. Παντως να ξερεις οτι εαν ειναι για τοτε θα πρεπει να γινει event gia to ios7.

 

Παιδια να ρωτησω, πρατηρω πολυ μεγαλη κινηση iphone 5 στις αγγελιες και με ανησυχει καθως το σκεφτομαι να το παρω ειδικα τωρα με το jb. Πιαζει κατι ανησυχητικο; Γιατι τις προηουμες χονιες δεν υπηρχε αυτο το "φαινομενο".

 

δεν παιζει τιποτα το ανησυχητικό..

μπορεί καποιοι να εχουν λοξα να αλλάζουν τηλέφωνο καθε 3 και λιγο..αλλοι να το πουλάνε γιατι προέκυψε κατι και εχουν ανάγκη τα χρήματα, αλλοι για να δοκιμάσουν κατι διαφορετικό. πολλα μπορει να συμβαίνουν.

το τηλέφωνο ειναι μια χαρα πάντως, κορυφή ;)

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδιά εγώ μένω Γερμανία και στη πόλη μου υπάρχει πάντα καλό 3g, αλλά το κινητό δεν μου βγάζει ποτέ μα ποτέ πάνω από 20 ώρες αυτονομία

 

διαβάζω εδώ κάποιοι έχετε 48 ώρες αυτονομία , πως εξηγείται τόσο μεγάλη διαφορά;

Link to comment
Share on other sites

Ναι shift+ ελεγχος για ενημερωσεις!

 

Αυτο παταω, αλλα στο παραθυρο που ανοιγει για να διαλεξω το αρχειο, με αφηνει να διαλεξω μονο ipsw αρχειο. :confused:

S7 Edge / Galaxy Note 10.1 2014 P605 White / HTC One S

iPhone 6s / iPad Air 2 / iPad mini 2

Link to comment
Share on other sites

Αυτο παταω, αλλα στο παραθυρο που ανοιγει για να διαλεξω το αρχειο, με αφηνει να διαλεξω μονο ipsw αρχειο. :confused:

 

Εχει κατω κατω ενα selector που λεει ipsw εαν το επιλεξεις αλλαζει σε ipcc! Διαφορετικα δεν μπορεις να το επιλεξεις! Σου φιλτραρει μονο τα ipsw!

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

βρε παιδιά εγώ μένω Γερμανία και στη πόλη μου υπάρχει πάντα καλό 3g, αλλά το κινητό δεν μου βγάζει ποτέ μα ποτέ πάνω από 20 ώρες αυτονομία

 

διαβάζω εδώ κάποιοι έχετε 48 ώρες αυτονομία , πως εξηγείται τόσο μεγάλη διαφορά;

 

Αναλογα τη χρηση και σε 8 ωρες μπορεις να το τελειωσεις, εγω με 4s περιπου στις 20 ωρες αναμονη ειμαι, φαντασου 1 απριλη κλεινω χρονο και εχω ηδη 316 πληρεις φορτισεις...του πινω το αιμα...

Link to comment
Share on other sites

Εχει κατω κατω ενα selector που λεει ipsw εαν το επιλεξεις αλλαζει σε ipcc! Διαφορετικα δεν μπορεις να το επιλεξεις! Σου φιλτραρει μονο τα ipsw!

 

Δηλαδη, δε επιλεγω κατω δεξια το ipsw, και επιλεγω ολα τα αρχεια (all files) σωστα? Αν ειναι αυτο, απ οτι νομιζω δεν με αφηνει, αλλα θα το δοκιμασω και θα σου πω. Ευχαριστω!

S7 Edge / Galaxy Note 10.1 2014 P605 White / HTC One S

iPhone 6s / iPad Air 2 / iPad mini 2

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 5
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...