Jump to content

Η άποψη σας... για τις νέες Lumia συσκευές της Nokia;


plankton69
 Κοινοποίηση

Η αποψή σας για τις νέες Windows Phone συσκευές της Nokia;  

380 members have voted

  1. 1. Η αποψή σας για τις νέες Windows Phone συσκευές της Nokia;

    • Φανταστικά, ενδέχεται να τα προτιμήσω μόλις διατεθούν
      190
    • Μέτρια, περίμενα κάτι παραπάνω από τη Nokia
      105
    • Απογοητεύτηκα, θα στραφώ σε κάτι άλλο
      47
    • Δεν ξέρω / δεν απαντώ
      38


Recommended Posts

Πρέπει ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ να κάνουν κάτι καλό με την τιμή. Φήμες μιλάνει για €600 για το 920, με αυτήν την τιμή δεν θα πάνε και πολύ μακριά. Η συσκευή είναι καλή, είναι ικανή, είναι πανέμορφη, αλλά όλα θα παιχτούν στα χρήματα. Στα €450 θα πήγαινα και θα στηνόμουν έξω από μαγαζί για να το πάρω. Το ξέρω ότι τέτοια θαύματα δεν γίνονται, οπότε για εμένα τώρα είναι απλά άλλη μία επιλογή που δεν νομίζω ότι είναι ικανή ακόμη να μπει σφήνα ανάμεσα στα δύο θηρία.

Και ας μου εξηγήσει κάποιος, τελικά τί παραπάνω προσφέρουν τα WP8 σε σχέση με τα 7 και γιατί δηλώνεται ως άλλο λειτουργικό; Τί παραπάνω κάνει το 920 από το 800;

 

Α, και ξεχνάω. Χωρίς FM radio απλά δεν αγοράζω, λυπάμαι Nokia.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 149
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πολυ ομορφα κινητα και τα δυο. Ειδα αυτα που ηλπιζα να δω,(καλη camera, νεες τεχνολογιες) αλλα δεν ειδα αυτα που ημουν σιγουρος οτι θα δω(microsd,radio) και απογοητευτηκα λιγο. Αν ειχε αυτα που προανεφερα θα το επερνα χωρις δευτερη σκεψη αλλα τωρα θα περιμενω να δω τι θα μας δειξει και η htc και αποφασιζω μετα.
Link to comment
Share on other sites

Είναι θέμα τιμής.

Η ΝΟΚΙΑ έφτιαχνε πάντοτε τηλέφωνα άξια να τα κρατήσεις και κυρίως, έφτιαχνε Τηλέφωνα- αυτό, γιατί κάποιες άλλες εταιρίες δείχνουν να ξεχνούν πως η υπερσυσκευή πρέπει να μπορεί να κάνει και τηλεφωνικές κλήσεις.

Η επαφή μου με τα WP είναι ελάχιστη, δεν μπορώ να πω όμως πως με χαλάει- τουλάχιστον όχι τόσο όσο με χαλάει το Android (ναι κύριοι, υπάρχουν άνθρωποι που δεν το γουστάρουν το ρομποτάκι).

 

Οι συσκευές δεν με αφήνουν αδιάφορο. Είναι πανέμορφες (όποιος λέει το αντίθετο μας αφήνει παγερά αδιάφορο, αυτό είναι θέμα γούστου), δείχνουν στιβαρές και παράλληλα κομψές και χαρούμενες. Δεν μοιάζουν να βγήκαν από το μέλλον, αλλά δεν είναι όπως όλες οι άλλες παντελώς πανομοιότυπες συσκευές που κυκλοφορούν (φτάσαμε στο σημείο να μπορούμε να ξεχωρίσουμε μόνο τα ΝΟΚΙΑ και τα SONY). Και- κακά τα ψέματα- η ΝΟΚΙΑ μας έχει μάθει στην πρωτοπορία. Να θεωρείς το μηλαράκι "τεχνολογικό θαύμα", το θεωρώ τόσο αστείο που δεν μπορώ να το σχολιάσω. Ας το να τσακωθεί με το ρομποτάκι για να αποφασίσουν τα δικαστήρια ποιός από τους δύο αντέγραψε πρώτος την ΝΟΚΙΑ.

 

Τα χαρακτηριστικά τους έχουν κάτι να πουν. Πρέπει να συνειδητοποιήσουμε πως οι περισσότεροι χρήστες δίνουν σημασία σε πράγματα τα οποία μπορεί κάποιοι να θεοποιούν, αλλά οι βασική μάζα των καταναλωτών αγνοεί πλήρως. Έχετε δει ποτέ τηλέφωνα σε έκθεση; Αυτό που παρατηρείς είναι πως όλοι, μα όλοι, βγάζουν δοκιμαστικές φωτογραφίες. Στην πραγματικότητα λίγοι δίνουν σημασία στην εσωτερική μνήμη, τους επεξεργαστές, ακόμα και στο λειτουργικό και σε όσα αναφέρει η καρτέλα με τα χαρακτηριστικά. Οι αγοραστές βασίζονται στην επαφή τους με το τηλέφωνο σε σχέση με την οθόνη του, την κάμερα του και ίσως κάποια εφαρμογή που θα ανοίξουν για λίγο. Τα τηλέφωνα αυτά, καλά κάνουν και δίνουν έμφαση στην κάμερα. Η ΝΟΚΙΑ έχει ήδη ξεχωρίσει στο θέμα φωτογραφία με το Ν8 και το 808 (αλλά και τα υπόλοιπα 8ΜΡ τηλέφωνα της) και εκμεταλλεύεται το γεγονός αυτό.

 

Το 920 θα γίνει το επόμενο τηλέφωνο μου με μία μόνο προϋπόθεση: να μην είναι πανάκριβο. Δυστυχώς, η ΝΟΚΙΑ έχει το γνωστό χτύπημα πως η ανεβασμένη τιμή, σημαίνει καλό προϊόν. Δεν είναι έτσι και το έχει αποδείξει η ίδια! Όταν διέθεσε το 701 (την λατρεία μου!) στα 200 ευρώ (που προφανώς δεν έχανε σε χρήματα, αλλιώς γιατί να το διαθέσει), το τηλέφωνο έγινε ανάρπαστο. Και μου κάνει εντύπωση που τόσο καιρό, κανείς δεν έχει συνδέσει την πτώση των πωλήσεων της ΝΟΚΙΑ με την Ευρωπαϊκή Κρίση Χρέους, δύο γεγονότα που τα θεωρώ απόλυτα συνδεδεμένα: η Ευρώπη ήταν η βασική της αγορά και την έχασε σε άλλα φθηνότερα τηλέφωνα, λόγω της Κρίσης και των φθηνότερων εναλλακτικών επιλογών.

 

Σαν Ευρωπαίος καταναλωτής λοιπόν, που το εισόδημα μου έχει περιοριστεί αλλά εξακολουθώ και έχω μια αδυναμία στην εταιρία αυτή, δεν θα έδινα παραπάνω από 550 ευρώ για το 920 ή (ως δεύτερη επιλογή) 400 ευρώ για το 820, τελικές τιμές. Και συνυπολογίζω την "αδυναμία" μου (που την αποτιμώ στο έξτρα 50άρικο). Θεωρώ πως η ανώτερη τιμή που πρέπει να έχει το 920 είναι φθηνότερη από το Samsung Galaxy SIII γιατί με το καινούριο λειτουργικό αυτό ανταγωνίζεται, προσφέρει πολλά έξτρα τα οποία βοηθούν στο να παραβλέψουμε τα μείον του και κυρίως, γιατί μπορεί να το κάνει! Καινούριο προϊόν τα 8, η ΝΟΚΙΑ οφείλει να μας δώσει λόγο να τα κρατήσουμε.

 

920 σε κόκκινο λοιπόν και το θεωρώ πως στην ανώτερη κατηγορία παίζει πολύ σοβαρά.

Το κακό με όσους είναι λάθος, είναι πως είναι απόλυτα σίγουροι για όσα λένε.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ψήφισα γιατί είμαι μεταξύ της πρώτης και της δεύτερης επιλογής. Μέτρια δεν τα λες (αν εξαιρεσουμε την οθόνη του 820 πού ούτε μέτρια δεν τη λές - πού πας με 800*480 στις 4,3''?) . Αλλά ήταν απλά αναμενόμενα, τα ίδια θα δούμε/ είδαμε και από τα άλλα wp8. Το 920 σίγουρα φαίνεται αντάξιο ότι και να πέσει απέναντι του από high-end wp8. Οπότε όλα καταλήγουν στο design κατ' εμέ. Το 820 δεν μου άρεσε καθόλου, ενώ το 920 παρότι πολυφορεμένο το σχέδιο παραμένει σταθερή αξία, και όμορφο εννοείται, οπότε και πολοί να το προτιμήσουν αν κοιτάνε wp8. Εγώ πάντως δεν θα τα προτιμήσω.

Τέλος, δεν νομίζω ότι πολλοί android χρήστες θα στραφούν σε lumia/wp8, παρά μάλλον πιό πιθανό μου φαίνεται να πάρει πολλούς από iphone που αν είναι έτσι όπως τα παρουσιάζουν προσωπικά δεν μ'αρέσει καθόλου!

edit: ξέχασα φυσικά και την κάμερα που ίσως αποτελέσει σημαντικό λόγο για κάποιους. Εκεί η Νοκια έχει καθαρό προβάδισμα σε σχέση με τους υπολοίπους, και παρά το διαφημιστικό φιάσκο, οι δυνατότητες υπάρχουν και μπορούν να κάνουν τη διαφορά στον τομέα αυτό..

Οπότε μάλλον "μέτρια, περίμενα παραπάνω" θα έλεγα πως ψηφίζω.

Edited by paris_89

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Λάθος λειτουργικό ...

λαθος λειτουργικο... και τωρα πια... δεν επιλεγω με τιποτα ΝΟκια..........

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ να κάνουν κάτι καλό με την τιμή. Φήμες μιλάνει για €600 για το 920, με αυτήν την τιμή δεν θα πάνε και πολύ μακριά.

Αν ένα κινητό/λειτουργικό δεν αξίζει, δε θα πουλήσει όσο και να το βάλεις, και το ανάποδο. Είδες πολλούς να κολλάνε στα 600€ του GS και του iPhone; Ή έστω ότι το δίνουν 300€ επειδή δεν είναι τόσο καλό και δεν αξίζει τα 600€. Πόσοι θα δώσουν έστω και αυτό το μικρό ποσό για να πάρουν κάτι που δεν αξίζει; Πόσοι πήραν Trophy με 200€ και πόσοι πήραν WP7 όταν τα τελευταία δύο χρόνια τα σκοτώνουν όσο-όσο; Ας αξίζουν τα WP8 (διότι οι συσκευές αξίζουν) και μια χαρά θα τα πάει και με τα 600€.

Και ας μου εξηγήσει κάποιος, τελικά τί παραπάνω προσφέρουν τα WP8 σε σχέση με τα 7 και γιατί δηλώνεται ως άλλο λειτουργικό;

Ακριβώς κανείς δεν ξέρει. Αλλά στα μερικά σίγουρα που γνωρίζουμε έως τώρα είναι ότι βάζουν χαρακτηριστικά που έλειπαν σε κόσμο που είχε συνηθίσει αλλιώς (BT file transfer, card slot, mass storage), κάνουν το λειτουργικό πιο ανοιχτό για τους developers δίνοντας πρόσβαση σε σημεία που ήταν απροσπέλαστα πριν, λύνουν το μεγάλο πρόβλημα που είχαν τα 7 με τα προγράμματα φωνητική κλήσης, όπως το Skype και το Viber ενώ προβλέπεται και ένα πολύ πιο καλό multitasking.

Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

η nokia πηγε καλυτερα απο οσα περιμενα.

καλα specs

την καλυτερη οθονη ισως της αγορας

εξαιρετικη καμερα

πολυ ομορφος σχεδιασμος

32gb επιτελους

exclusive apps

αντε να μας αποκαλυψουν κιολας σιγα σιγα τις πληρεις δυνατοτητες του wp8

nokia 3330 - sony ericsson t310 - siemens cx60 - nokia 3250 - nokia n78 - nokia lumia 800 - google nexus 4 - google nexus 5 - google nexus 5X - xiaomi redmi note 4 - xiaomi redmi note 5 - xiaomi mi9t pro - samsung galaxy s21 ultra - samsung galaxy s24 ultra

Link to comment
Share on other sites

Μετριότατα σχεδιαστικά (το ξαναλέω προτιμώ το 820 από το 920 που ειναι σαν τούβλο, επιτέλους, αν κάποιοι λένε για τη Samsung, εγώ δεν καταλαβαίνω τους διθυραμβους για τα Lumnia, εγχρωμα τουβλα ειναι).

Λάθος λειτουργικό.

Καλή κάμερα ,αλλά οπως και άλλοι ειπαν, το 808 (αν ντε και καλά θέλει κάποιος camera phone) ειναι καλύτερο.

 

To sum it up : Μέτρια πράγματα που για μένα στοχευει (ως οικοσύστημα) καθαρά στο iOS / iPhone. Good luck αν και δεν νομίζω.

 

Θα τολμήσω δε να προβλέψω, τιμή 920 στα 690 euro.

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Αν ένα κινητό/λειτουργικό δεν αξίζει, δε θα πουλήσει όσο και να το βάλεις, και το ανάποδο. Είδες πολλούς να κολλάνε στα 600€ του GS και του iPhone; Ή έστω ότι το δίνουν 300€ επειδή δεν είναι τόσο καλό και δεν αξίζει τα 600€. Πόσοι θα δώσουν έστω και αυτό το μικρό ποσό για να πάρουν κάτι που δεν αξίζει; Πόσοι πήραν Trophy με 200€ και πόσοι πήραν WP7 όταν τα τελευταία δύο χρόνια τα σκοτώνουν όσο-όσο; Ας αξίζουν τα WP8 (διότι οι συσκευές αξίζουν) και μια χαρά θα τα πάει και με τα 600€.

 

Ακριβώς κανείς δεν ξέρει. Αλλά στα μερικά σίγουρα που γνωρίζουμε έως τώρα είναι ότι βάζουν χαρακτηριστικά που έλειπαν σε κόσμο που είχε συνηθίσει αλλιώς (BT file transfer, card slot, mass storage), κάνουν το λειτουργικό πιο ανοιχτό για τους developers δίνοντας πρόσβαση σε σημεία που ήταν απροσπέλαστα πριν, λύνουν το μεγάλο πρόβλημα που είχαν τα 7 με τα προγράμματα φωνητική κλήσης, όπως το Skype και το Viber ενώ προβλέπεται και ένα πολύ πιο καλό multitasking.

 

Δεν συμφωνώ για την τιμή. Όλοι ξέρουμε ότι το κινητό σαν συσκευή αξίζει, αυτό είναι το μόνο σίγουρο. Οι περισσότεροι έχουμε τις αμφιβολίες μας για το λειτουργικό. Σίγουρα δεν είναι ΚΑΚΟ, αλλά επίσης σίγουρα δεν είναι και ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ. Δώσε στον κόσμο ένα κίνητρο για να σε προτιμήσει, δώσε μία δελεαστική τιμή, να κάνεις τον άλλον να το σκεφτεί.

Το λειτουργικό από μόνο του μέσα στο τηλέφωνο για εμένα δεν έχει καμία σοβαρή διαφορά από τα 7, 7.8 μία απλή αναβάθμιση είναι. Η όποια αξία του θα φανεί σε κάποιον που θα αγοράσει ένα WP8 και ένα tablet με Windows RT, αλλιώς αν δει κανείς τα νέα lumia ως αυτόνομες συσκευές είναι απλά οι διάδοχοι των WP7.

Link to comment
Share on other sites

Μετριότατα σχεδιαστικά (το ξαναλέω προτιμώ το 820 από το 920 που ειναι σαν τούβλο, επιτέλους, αν κάποιοι λένε για τη Samsung, εγώ δεν καταλαβαίνω τους διθυραμβους για τα Lumnia, εγχρωμα τουβλα ειναι).

Λάθος λειτουργικό.

Καλή κάμερα ,αλλά οπως και άλλοι ειπαν, το 808 (αν ντε και καλά θέλει κάποιος camera phone) ειναι καλύτερο.

 

To sum it up : Μέτρια πράγματα που για μένα στοχευει (ως οικοσύστημα) καθαρά στο iOS / iPhone. Good luck αν και δεν νομίζω.

 

Θα τολμήσω δε να προβλέψω, τιμή 920 στα 690 euro.

ε σαν το εργο τεχνης που λεγεται galaxy s2 δεν ειναι...

σε λιγο θα σας βαλει η samsung ναιλον αντι για πλαστικα καπακια και θα χαιρεστε που το galaxy S7 ειναι το πιο λεπτο και ελαφρυ κινητο της αγορας

ειναι επισης lumia οχι lumNia...

οσο για το "λαθος" λειτουργικο υπαρχουν και καποιοι που γουσταρουν wp τι να κανουμε τωρα... να κοτσαρουμε android παντου να ευχαριστηθειτε? φαντασου τι εχει να γινει αν καθε ios/wp/symbian/meego/whatever χρηστης μπαινει στα θεματα με τις android συσκευες και γραφει λαθος λειτουργικο... θα χασουμε την μπαλα... επισης "λαθος λειτουργικο" απο πού κι ως που? περιμενες ανακοινωση με android και σε απογοητευσε η nokia? :dizzy:

προσεξε μην απογοητευτεις και στην ανακοινωση του νεου iphone... φημες λενε ξερεις οτι θα βγει με ios.... χαζομαρα ξερω...

"λαθος λειτουργικο" που λες κι εσυ.. :rolleyes:

Edited by bahamut_zero

nokia 3330 - sony ericsson t310 - siemens cx60 - nokia 3250 - nokia n78 - nokia lumia 800 - google nexus 4 - google nexus 5 - google nexus 5X - xiaomi redmi note 4 - xiaomi redmi note 5 - xiaomi mi9t pro - samsung galaxy s21 ultra - samsung galaxy s24 ultra

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως θα σας μεταφέρω το κλίμα από βόρεια Ευρώπη. Θα πουλήσουν. Θα γίνουν μόδα. Τέλος.:)

Είναι πανέμορφα, πολύ δυνατό hardware και αν το Windows 8 πιάσει για τα καλά τότε βλέπω πολύ σύντομα τη ΝΟΚΙΑ να πιάνει κορυφή.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ε σαν το εργο τεχνης που λεγεται galaxy s2 δεν ειναι...

σε λιγο θα σας βαλει η samsung ναιλον αντι για πλαστικα αντι για πλαστικα καπακια και θα χαιρεστε που το galaxy S7 ειναι το πιο λεπτο και ελαφρυ κινητο της αγορας

ειναι επισης lumia οχι lumNia...

οσο για το "λαθος" λειτουργικο υπαρχουν και καποιοι που γουσταρουν wp τι να κανουμε τωρα... να κοτσαρουμε android παντου να ευχαριστηθειτε? φαντασου τι εχει να γινει αν καθε ios/wp/symbian/meego/whatever χρηστης μπαινει στα θεματα με τις android συσκευες και γραφει λαθος λειτουργικο... θα χασουμε την μπαλα... επισης "λαθος λειτουργικο" απο πού κι ως που? περιμενες ανακοινωση με android και σε απογοητευσε η nokia? :dizzy:

προσεξε μην απογοητευτεις και στην ανακοινωση του νεου iphone... φημες λενε ξερεις οτι θα βγει με ios.... χαζομαρα ξερω...

"λαθος λειτουργικο" που λες κι εσυ.. :rolleyes:

 

Τελευταία φορά που κοίταξα, το θέμα έλεγε "η άποψή σας" .... Και η άποψή μου είναι η εξής ...

Είναι η σωστή συσκευή σε hardware (επεξεργαστές, μνήμες, μπαταρίες, βάρος, μέγεθος, οθόνη κτλ) με λάθος ψυχή ...

Η συσκευή δεν μπορεί να επιτύχει, γιατί όταν το ανοίγεις βλέπεις το "λάθος UI", με την άποψη του ότι δεν θα πετύχει ... Είναι λάθος η συνταγή, αν είχαν στο μυαλό τους την επιτυχία ... Είναι η λάθος ROM που εγκατέστησαν, γιατί στοχεύουν σε μία αγορά 7 εκατομμυρίων ανά γενιά συσκευών και όχι σε μία αγορά ενός εκατομμυρίου ημερησίως ... Η σωστή θα ήταν Android ή MeeGo ...

 

Και επειδή μάλλον δεν το πρόσεξες ή μάλλον παρεξήγησες ... Δεν είναι ένα συγκεκριμένο θέμα των WP ... Δεν είναι ούτε το δικό σου θέμα το οποίο το μολύναμε και μπορείς να μας κάνεις μήνυση ... Είναι η άποψή μου για τα καινούργια κινητά της Nokia .... Η άποψή ΜΟΥ !!!!! Πρρρρρρρρρρρ :protest::down:

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

ε σαν το εργο τεχνης που λεγεται galaxy s2 δεν ειναι...:rolleyes:

Το ότι το S2 δεν είναι ωραίο σχεδιαστικά δεν σημαίνει ότι είναι ωραία τα καινούργια lumia, τι να κάνουμε...Εμένα πχ δεν μου άρεσε καθόλου το 820 που μου φαίνεται σαν πλαστικό παιχνίδι που αγοράζουμε από τα jumbo...

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Το αν είναι λάθος το λειτουργικό θα το δείξουν οι after sale εντυπώσεις. Νομίζω πάντως ότι το WP8 είναι αρκετά ώριμο πλέον για να μπει στην αγορά.

Πάντως με ένα Σουηδό που μιλούσα μου έλεγε ότι είχε καιρό να συζητηθεί συσκευή ΝΟΚΙΑ εδώ... Το 920 τα κατάφερε. Θα πουλήσει, είναι το μόνο σίγουρο.

Ακόμα και οι απογοητευμένοι της ΝΟΚΙΑ θα επιστρέψουν μόνο και μόνο λόγω hardware. Στο OS ελπίζω να στρώσανε τα πράγματα!

Τα αναμένω με αγωνία. Το 920 είναι το πιθανότερο επόμενο μοντέλο μου. Αν δε βρω κάτι ενδιαφέρον από Blackberry...

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία φορά που κοίταξα, το θέμα έλεγε "η άποψή σας" .... Και η άποψή μου είναι η εξής ...

Είναι η σωστή συσκευή σε hardware (επεξεργαστές, μνήμες, μπαταρίες, βάρος, μέγεθος, οθόνη κτλ) με λάθος ψυχή ...

Η συσκευή δεν μπορεί να επιτύχει, γιατί όταν το ανοίγεις βλέπεις το "λάθος UI", με την άποψη του ότι δεν θα πετύχει ... Είναι λάθος η συνταγή, αν είχαν στο μυαλό τους την επιτυχία ... Είναι η λάθος ROM που εγκατέστησαν, γιατί στοχεύουν σε μία αγορά 7 εκατομμυρίων ανά γενιά συσκευών και όχι σε μία αγορά ενός εκατομμυρίου ημερησίως ... Η σωστή θα ήταν Android ή MeeGo ...

 

Και επειδή μάλλον δεν το πρόσεξες ή μάλλον παρεξήγησες ... Δεν είναι ένα συγκεκριμένο θέμα των WP ... Δεν είναι ούτε το δικό σου θέμα το οποίο το μολύναμε και μπορείς να μας κάνεις μήνυση ... Είναι η άποψή μου για τα καινούργια κινητά της Nokia .... Η άποψή ΜΟΥ !!!!! Πρρρρρρρρρρρ :protest::down:

ρε φιλε να σου πω κατι? εσενα σε καταλαβαινω γιατι το λες... γουσταρεις meego, χρησιμοποιεις n9 και πιστευεις οτι αν δεν ηταν ο elop θα ειχε meego μεσα το 920. νιωθεις προδωμενος απο nokia ok... και σου ξαναλεω. φαντασου σε ενα θεμα που ανακοινωνεται το motorola razr X (λεμε τωρα) να μπω εγω και να πω δεν εχει wp, ο αλλος δεν εχει ios και ο τριτος δεν εχει symbian...

lumia=wp οπως galaxy ειναι android..δηλαδη πρεπει εγω που χρησιμοποιω wp σε καθε θεμα που αφορα nokia και wp να βλεπω τους ιδιους (γιατι τα ιδια samsung fanboys ειναι) να λενε τα δικα τους? και προσεξε, δεν ειναι android fanboys αλλα samsung fanboys καθως θαβουν τους υπολοιπους κατασκευαστες android. τι θελουν να μας πουν? οτι θα αγοραζαν nokia επειδη εχει ωραιο design?

καποτε πετουσαν κατι τετοια αλλα στην ανακοινωση του 920 εδειξαν το πραγματικο τους προσωπο... χοντρο και τουβλο το εβγαλαν...

Edited by bahamut_zero

nokia 3330 - sony ericsson t310 - siemens cx60 - nokia 3250 - nokia n78 - nokia lumia 800 - google nexus 4 - google nexus 5 - google nexus 5X - xiaomi redmi note 4 - xiaomi redmi note 5 - xiaomi mi9t pro - samsung galaxy s21 ultra - samsung galaxy s24 ultra

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα πρέπει να τα δούμε από κοντά ώστε να έχουμε πλήρη εικόνα και για το νέο λειτουργικό.. Από hardware μεριά (δεν εννοώ specs) δεν μπορώ να πω ότι τρελάθηκα και ειδικά με το βαρύ 920 που όσο και καλή αίσθηση να αφήνει στο χέρι είναι πολλά 185gr. Και τα 160 καλή αίσθηση θα αφήναν :)

Η οθόνη του πιστεύω θα είναι πάρα πολύ καλή σε όλα τα επίπεδα και σίγουρα θα θέσει κάποια στάνταρ για τις μελλοντικές συσκευές και των άλλων εταιριών αλλά κι αυτό είναι κάτι που πρέπει να δούμε από κοντά. Απλά ο ανταγωνισμός ειδικά φέτος θα είναι πολύ έντονος γιατί έρχεται νέο μήλο, η Samsung καλπάζει σε πωλήσεις και η HTC ετοιμάζεται.. Επίσης να πω ότι φέτος οτιδήποτε android με Jelly Bean θα είναι εξαιρετικό σε αίσθηση και ταχύτητα οπότε και αντίπαλος δύσκολος ;)

Link to comment
Share on other sites

ρε φιλε να σου πω κατι? εσενα σε καταλαβαινω γιατι το λες... γουσταρεις meego, χρησιμοποιεις n9 και πιστευεις οτι αν δεν ηταν ο elop θα ειχε meego μεσα το 920. νιωθεις προδωμενος απο nokia ok... και σου ξαναλεω. φαντασου σε ενα θεμα που ανακοινωνεται το motorola razr X (λεμε τωρα) να μπω εγω και να πω δεν εχει wp, ο αλλος δεν εχει ios και ο τριτος δεν εχει symbian...

lumia=wp οπως galaxy ειναι android..δηλαδη πρεπει εγω που χρησιμοποιω wp σε καθε θεμα που αφορα nokia και wp να βλεπω τους ιδιους (γιατι τα ιδια samsung fanboys ειναι) να λενε τα δικα τους? και προσεξε, δεν ειναι android fanboys αλλα samsung fanboys καθως θαβουν τους υπολοιπους κατασκευαστες android. τι θελουν να μας πουν? οτι θα αγοραζαν nokia επειδη εχει ωραιο design?

καποτε πετουσαν κατι τετοια αλλα στην ανακοινωση του 920 εδειξαν το πραγματικο τους προσωπο... χοντρο και τουβλο το εβγαλαν...

 

Δεν ξέρω εάν το χεις καταλάβει, αλλά με την κρίση ο κόσμος θέλει να ξεσπάει, θέλει να την λέει στον διπλανό του με την πρώτη ευκαιρία, προκειμένου να εδραιώσει την κυριαρχία του, εγωιστική απόλαυση χωρίς κάποιο κόστος ... Βάλε και ότι οι περισσότεροι είναι πικραμένοι, τι περιμένεις να πούνε ???? Άστους να λένε και τούβλο και ότι θέλουν, εσύ το σχεδίασες το κινητό και θίγεσαι ???? Αντιθέτως, σε ενημερώνω φίλε συμφορουμίτη πως τις τελευταίες φορές που γέλασα με την ψυχή μου και το ευχαριστήθηκα ήταν με αυτούς, με το που διαβάζει κάποιος κάτοχος Note να μιλάνε για την συσκευή του, πετάγεται σαν ακριβώς τους οδηγούς που σέρνουν τα Land Cruiser στο κέντρο της Αθήνας ... Κάποιος έχει πει κάτι για αντιστρόφως ανάλογο μέγεθος αλλά δεν το θυμάμαι .... :O

 

Το θέμα εδώ είναι ότι δεν είμαι offtopic ... Ρώτησαν ανοιχτά γνώμες και απάντησα πως δεν θα επιτύχουν τόσο, όσο αν φορούσαν άλλο λειτουργικό ... Στην τελική είναι μία άποψη, ξέρω ότι δεν συμφωνείς, δεν γνωριζόμαστε και 2 λεπτά, αλλά δεν σε θίγει, τουλάχιστον όχι όσο με αφήνει η δική μου ταπεινή νοημοσύνη να σκεφτώ ... Δεν χρειάζεται να κράξεις αόριστα, είναι απλά μία άποψη και όπως ανέφερα πριν, κατά την γνώμη μου, εντός θέματος ...

 

Υ.Γ. Το πικραμένος μπορεί να το λες και καταλαβαίνω, αλλά θα προτιμούσα να μην πετούσες έτσι αόριστα εκφράσεις χωρίς να έχεις συζητήσει μαζί μου για το πως νιώθω προσωπικά για το θέμα ...

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά πιστεύω πως τα windows phone 7 (7.5, 7.8) ήταν απλα η beta και τώρα πλέον με την καινοτομία της nokia (λέγε με pureview) παρουσίασε ένα προιόν που σίγουρα αρέσει (λίγο η πολύ είναι άλλη ιστορία!).

 

Το στοίχημα όμως είναι στο τέλος του μηνός να έχουν διατηρήσει τις εντυπώσεις. Μετά απο τις παρουσιάσεις από apple, intel, htc κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεί να μπει στις επιλογές μια κάπως "Ικανοποιητικό, θα περιμενω να κρίνω απο κοντά" :rolleyes: Πήγαμε απο το SUPER WOW στο ε μέτριο και απο εκει στο ελα ρε την μούφα!!! Εμένα μου άρεσαν αυτά που είδα αλλά θα περιμένω να δω τις συσκευές απο κοντά και να δω και την htc

 

Ακριβως! Ούτε θεϊκό ειναι αλλά ούτε και μέτριο! Ας μπει και μια ενδιάμεση επιλογή.....Νομίζω οτι ειναι κ το πιο δίκαιο....

Εκτός και αν θέλουμε ντε και καλά να τα βγάλουμε μέτρια/χάλια :)

Link to comment
Share on other sites

Παρα πολυ ωραιες συσκευες, μου αρεσαν πολυ εμφανισιακα. Πιστευω απο κοντα θα δικαιωσουν τον χρηστη που τις επελεξε. Περιμενουμε να δουμε τα πρωτα review!!
Link to comment
Share on other sites

Λάθος λειτουργικό ...

... Αυτο :ninja:

Σεβαστη η η αποψη σας ..

Αν και επιμενω οτι κανεις απο οσους το λετε δεν εχει καρατησει στα χερια του μια σωστα στημενη συσκευη WP ...Ακομη και η εκδοση 7.5 ειναι μια πολυ αξιολογη προταση ...

Απιστευτα γρηγορη δεν κολαει ποτε και πουθενα και αυτα που κανει τα κανει αψογα ...

 

Η νεα εκδοση θα εχει πολλα απο αυτα που ο κοσμος διαμαρτυροταν (μερικες φορες δικαια) οτι λειπουν ...

Και παραμετροποιηση θα υπαρχει αλλα σε λογικα πλαισια ..Για περισσοτερα μπορεις να πας σε custon roms (οπως και τωρα ..) .. Αρα θα ειναι πολυ καλυτερη αφου και τεχνικα ειναι ενα βημα μπροστα απο τις αλλες προτασεις ..(πυρηνας ΝΤ ιδιο περιβαλλον εργασιας σε τηλ -tablets-pc κλπ)

 

Μην ξεχνατε οτι:

Ειμαστε και εμεις που βαρεθηκαμε τις χιλιαδες ρυθμισεις και παραμετροποιησεις στο τηλ ...

Ειμαστε και εμεις που βαρεθηκαμε το εικονιδια στην σειρα και θελουμε κατι καινουργιο στις συσκευες μας

Ειμαστε και εμεις που κουραστηκαμε να κανουμε restart το τηλ γιατι κολησε ...

 

Και δειτε και την Sammy ποσο σοβαρα πηρε το θεμα WP με την παρουσιαση του Ativ ... Που οσα βιντεο ειδα διπλα διπλα με το GS III ειναι πιο οχι πιο ομορφο σχεδιαστικα ισαξιο του.

Η Νοκια με τις συσκευες της διαφοροποιειται απο τον σωρο τον τηλ .. Σχεδιαστικα χρωματικα και με καινοτομιες (ασυρματη φορτιση pureview κλπ).

 

Το επομενο κινητο μου θα ειναι το 920 ...μετα πο πολλα χρονια κολημενος με την HTC ...

Edited by colossus_r
Link to comment
Share on other sites

Φοβερo σχέδιo λάθος λειτουργικό και από εμένα (MeeGo)

https://twitter.com/ogiwrgos<>

Nokia 3330 , Nokia N73ME , NOKIA N8 , JOLLA PHONE, HTC 10, ONE PLUS 7 PRO NEBULA BLUE

The Microsoft & Nokia Motto: "We're the leaders, wait for us!"

Link to comment
Share on other sites

Και τα δυο κινητά είναι πολύ ωραία σχεδιαστικά και έχουν αρκετές καινοτομίες και παρόλο που έχουν αρκετές ελλείψεις, φαίνεται ότι η Nokia θέλει να ξαναμπεί δυναμικά στο παιχνίδι. Αν γίνει και μια σωστή τιμολόγηση θα πουλήσει αρκετά.
IPHONE X,NOKIA 8800,BLACKBERRY P9983,IPHONE 8 PLUS,NOKIA 808 PV,HTC 10,IPHONE 6S,SONY Z5 PREMIUM,NOKIA 8800 CARBON ARTE,SONY Z5, SAMSUNG NOTE 5, SAMSUNG NOTE 3,HTC ONE M9,SONY Z2,NOKIA LUMIA 930,IPHONE 5S,BLACKBERRY Q10,HTC ONE M7,BLACKBERRY Z30,BLACKBERRY Z10,SONY XPERIA Z1,NOKIA LUMIA 925,NOKIA N9,NOKIA E7, NOKIA N96,NOKIA 5250, SAMSUNG M3510, NOKIA N900, :)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...