Jump to content

Η άποψη σας... για τις νέες Lumia συσκευές της Nokia;


plankton69
 Κοινοποίηση

Η αποψή σας για τις νέες Windows Phone συσκευές της Nokia;  

380 members have voted

  1. 1. Η αποψή σας για τις νέες Windows Phone συσκευές της Nokia;

    • Φανταστικά, ενδέχεται να τα προτιμήσω μόλις διατεθούν
      190
    • Μέτρια, περίμενα κάτι παραπάνω από τη Nokia
      105
    • Απογοητεύτηκα, θα στραφώ σε κάτι άλλο
      47
    • Δεν ξέρω / δεν απαντώ
      38


Recommended Posts

Την Τετάρτη, σας μεταφέραμε την ατμόσφαιρα από τη Νέα Υόρκη και την εκδήλωση των Nokia-Microsoft για την επίσημη παρουσίαση των Nokia Lumia 920 και 820. Σε μια «λιτή» εκδήλωση δυο ωρών είδαμε όλες τις νέες λειτουργίες των Nokia WP8 Phones, αλλά και τις δυο νέες συσκευές της εταιρίας με αυτά.

 

Πολλά νέα πράγματα μάθαμε, πολλά μας εντυπωσίασαν, πολλά ίσως μας αποθάρρυναν και άλλα μας έκαναν να αναθεωρήσουμε σχετικά με τα όσα είπαμε για τα νέα Lumia smartphone της φινλανδικής εταιρίας, θετικά ή αρνητικά. Τελικός κριτής είναι όμως πάντα ο κόσμος, οπότε, η σημερινή μας δημοσκόπηση περιστρέφεται γύρω από το εξής ερώτημα:

 

Ποια η άποψη σας για τα νέα Lumia Phones που μας παρουσίασε η Nokia;

 

Πέραν της επιλογής σας στο πάνω μέρος, μπορείτε φυσικά να αφήσετε και ένα σχόλιο με τις εντυπώσεις σας!

Edited by Mythozz

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 149
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτο που εκανε με την απατη βιντεο και τις απατη φωτογραφιες τα λεει ολα για την εταιρεια που μαλλον ειναι για το αρθρο 99.

Και να μ αρεζαν μετα απο αυτο δεν θα τα αγοραζα.

Απατη διαφημιση οποτε πως να εμπιστευτεις μια τετοια εταιρεια?

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου αρεσαν και τα 2 μοντελα και αν τιμησω θα το κανω με το 920 παρ ολο που καποια πραγματα μου ξενιζουν κυριως το περιθωριο κατω απο την οθονη δεν μου αρεσει καθολου και λιγοτερο η ελλειψη micro sd η' το ραδιοφωνο που εχω και το bluetooth μου για να ακουω οποτε σπανιες φορες θελω να ακουσω(σιχαινομαι τις διαφημησεις για αυτο προτιμω αποθηκευμενη μουσικη):)

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Έχω και άλλη απάντηση για τη δημοσκόπηση: Δείχνουν αρκετά καλά αλλά προς το παρόν δε θα πάρω!

Προτιμώ να περιμένω κάτι με πραγματικό pureview και xenon.

Link to comment
Share on other sites

Guest PranKsteR

Αν η νότια Ευρώπη έχει διαφορές με τη Βόρεια. Τότε η Ευρώπη είναι η Νότια Ευρώπη για την Αμερική. Δε συγκρίνεις εταιρίες με τις μαρκετινίστικες τακτικές Αμερικής με μία Νόκια που προσπαθεί να ακολουθήσει και σκοντάφτει!

Πέρα απ αυτό. Αργά και σταθερά δείχνει ότι ξέρει και φτιάχνει καλά τηλέφωνα και ενσωματώνει τεχνολογίες που κάνουν τη συσκευή πρακτική στην καθημερινότητά σου. Ο χρόνος θα δείξει αν θα πετύχει. Αν και δε βρίσκω το λόγω να μην. Προσωπικά με καλύπτει απόλυτα. Από το 7650 μέχρι το Λούμια 800, από το Σύμπιαν μέχρι τα WP. H Nokia είναι Nokia.

Link to comment
Share on other sites

Ποια η άποψη σας για τα νέα Lumia Phones που μας παρουσίασε η Nokia;

 

Λάθος λειτουργικό ...

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ οτι ο συνδιασμός Nokia με WP8 είναι εντυπωσιακός. Η υλοποίηση άψογη και τα αποτελέσματα εύχομαι να φανούν σύντομα. Πραγματικά κάτι ολόφρεσκο που 99% θα το τιμήσω αναλόγως και της τιμής. :)
- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα ποιο ενδιαφέροντα από τα προηγούμενα Lumia, σίγουρα θα πάνε καλύτερα, ΔΕΝ ξέρω εάν καλύπτουν τις δικές μου ανάγκες ακόμα όμως! Ίδωμεν
Link to comment
Share on other sites

Εχω παρακολουθησει πολλα βιντεο στο youtube και εχω ξετρελαθει με το 920 με την οθονη του την καμερα του και καποια νεα καλουδια που εχει το τηλεφωνο αρχιζω να μαζευω χρηματα γραφτηκε οτι θα κοστιζει γυρω στα 549 σε ιταλικο σιτε και οτι στην ευρωπη θα βγει μεσα με τελη νοεμβρη νομιζει οτι ειναι αρκετα εξελιγμενο απο τα υπολοιπα
Link to comment
Share on other sites

οι συσκευές της εν λόγο εταιρίας όπως και μιας αντίστοιχης στην άλλη πλευρά του ατλαντικού έχουν συμπαθητικό (αν είσαι ελαφρά αυτιστικός με της εμμονές σου) σχεδιασμό φοράνε λειτουργικά που περιορίζουν τελικά των χρήστη και είναι δύσκαπτα ενώ της βλέπεις περιμένεις τον WOW Factor αλλά μόλις της ανοίγεις απογοητεύεσαι το μέλλον είναι μάλλον δύσκολο για την ΝΟΚΙΑ και σύντομα για την Άλλη η επανάληψη σχεδίων και συστημάτων τελικά θα της βλάψουν χώρια που οι τιμολογικές πολιτικές τους είναι για έναν κόσμο που πεθαίνει(τους δήθεν) όλους τους υπόλοιπους θα τους αφήσουν παγερά αδιάφορους (πόσοι πλέον σε όλο το κόσμο θα διαθέτουν το αντίτιμο που θα ζητάνε ενώ θα μπορούν να πάρουν ταμπλέτα με εφαρμογή τηλεφώνου για το 1/4 της τιμής τους
http://th828.photobucket.com/albums/zz209/junnie23/th_superman-logo-pic.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεί να μπει στις επιλογές μια κάπως "Ικανοποιητικό, θα περιμενω να κρίνω απο κοντά" :rolleyes: Πήγαμε απο το SUPER WOW στο ε μέτριο και απο εκει στο ελα ρε την μούφα!!! Εμένα μου άρεσαν αυτά που είδα αλλά θα περιμένω να δω τις συσκευές απο κοντά και να δω και την htc
Crazy? I was crazy once. They locked me in a room. A circular room and told me to find a corner. I lived there. I died there. Died? I died once. They put me in a deep dark whole, with worms. Worms? I hate worms, worms make me crazy. A worm tickled my nose. That drove me crazy. Crazy? I was crazy once...
Link to comment
Share on other sites

Τα κινητά είναι πανέμορφα και σίγουρα θα αποτελούν ένα αντικείμενο που θα χαίρεσαι να το κρατάς στα χέρια σου. Επίσης και από χαρακτηριστικά τα πάνε πάρα πολύ καλά, με ίδιαίτερα χαρακτηριστικά και με εσωτερικό που δεν υπάρχει απλά για να ικανοποιεί την μόδα της αριθμολαγνείας που κυριεύει τον χώρο τελευταία.

Όμως θα ψηφίσω δεν ξέρω/δεν απαντώ, διότι ακόμα δεν έχουμε δει το λειτουργικό. Το θεωρώ λίγο πρόωρο να κρίνουμε τις συσκευές όταν δεν γνωρίζουμε πως είναι τα WP8.

Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεί να μπει στις επιλογές μια κάπως "Ικανοποιητικό, θα περιμενω να κρίνω απο κοντά" :rolleyes: Πήγαμε απο το SUPER WOW στο ε μέτριο και απο εκει στο ελα ρε την μούφα!!! Εμένα μου άρεσαν αυτά που είδα αλλά θα περιμένω να δω τις συσκευές απο κοντά και να δω και την htc

Αυτό ακριβώς θα έλεγα!

Έτσι όπως τα βλέπω μου αρέσουν αρκετά, αλλά η αλήθεια είναι ότι αν δεν τα πιάσω στα χέρια μου...δεν ξέρω, δεν απαντώ!

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι διαβασα θα ερθουν αρχες νοεμβρη? Σιγουρα μολις αρχισουν και βγαινουν στο youtube reviews θα καταλαβουμε τη δυναμικη τους καλυτερα.Εγω θα τα προτιμουσα.
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι λίγο άτοπο να κριθούν χωρίς να έχει γίνει ακόμα επίσημη παρουσίαση του λειτουργικού τους που είναι ένας σημαντικότατος παράγοντας;

Μπορεί να είναι τόσο ελαφρύ και να πετάνε τα κινητά ή τόσο βαρύ που να σέρνεται και με 18 πυρήνες. Το ίδιο ισχύει και για την απόδοση της μπαταρίας π.χ.

Μόνο εξωτερική εμφάνιση και κάποια γενικά χαρακτηριστικά μπορούμε να κρίνουμε προς το παρόν.

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα μου αρεσαν αρκετα αλλα θα περιμενω να δω και απο κοντα πως θα ειναι και φυσικα και τι τιμη θα εχουν. Καταρχην το σημαντικοτερο για εμενα ειναι να δω στην πραξη τα wp8 γιατι μου ειναι αγνωστα σαν λειτουργικο. Αν μου αρεσει και το λειτουργικο δεν βλεπω κανενα λογο να μην αγορασω και εγω ενα lumia (αρκει να μην ειναι πανακριβο...). Edited by giorgio2g
SE T100 --> Nokia N GageQD --> Motorola V3x --> SE C902 --> SE xperia mini pro (u20) --> Samsung galaxy Ace 2 --> LG G3 (32gb) --> Samsung galaxy S3 Neo --> Xiaomi Mi A1
Link to comment
Share on other sites

τεράστια απωλεια η μη υπαρξη ραδιοφώνου στο 920! Μα τη χαζομάρα να μη βάζουν ραδιο στο iPhone nexus και τώρα στη ναυαρχίδα το 920! Εγώ με το λουμια 800 μια χαρά ραδιόφωνο έχω! Παρόλα αυτά πολύ καλή προταση είναι και το 820!γενικά ωραίες συσκευές αλλά το θέμα είναι θα είναι καλό το νέο λειτουργικό?εμένα οι συσκευές μια χαρά μου φάνηκαν όπως σε πολλούς αλλά το θέμα είναι το λειτουργικό και μόνο!ενώ το μόνο μείον η μη ύπαρξη ραδιοφώνου!αυτά!το 820 θα έχει ραδιόφωνο?
Link to comment
Share on other sites

Το μπαμ με αυτά τα κινητά δεν το έκανε η Νόκια, Τίποτα το ιδιαίτερο.

Ιδια εμφάνιση με τα μοντέλο που αντικαθιστά.

Αν δεν έχει καμία τρελή τιμή, έχει ανοιχτό bluetooth και μου αρέσει απο κοντά το κίτρινο (γιατί απο την φωτογραφία μου φαίνεται κατακιτσαριό) θα πάρω το 920. έχω βαρεθεί τα ασπρόμαυρα κινητά.

Αν είχαν βγάλει το γαλάζιο "Cyan" θα το είχα πάρει 100%

τα windows μου φαίνονται ενδιαφέρον απο τα βίντεο

Link to comment
Share on other sites

Θα το πω απλά... μακρυά και αγαπημένοι :), χωρίς πλάκα τώρα, αν αυτά που παρουσίασαν θεωρούν ότι είναι πρωτοποριακά... τι να πω?

Πρωτοποριακό ήταν το Iphone 2G, το Motorola Atrix (Lapdock) το Asus Padfone ... αυτά τα δυο όμως!!!! τι έχουν καινοτόμο τόσο που να κάνουν την διαφορά?(μη μου πείτε το "νέο" λειτουργικό...) ίσως το βάρος? τα "χρώματα"? ή το κουτσουρεμένο PureView? απλά για μένα δεν είναι τίποτα παραπάνω από 2 νέα μοντέλα που "προσπαθούν" αλλά δεν μπορούν να δούνε στα μάτια τον ανταγωνισμό... για να γινόταν αυτό θα έπρεπε να κάνουν την νύχτα μέρα, αυτά όμως έμειναν στο σκοτάδι. Κρίμα γιατί περίμενα η ΝΟΚΙΑ να κάνει το κάτι παραπάνω και σε συνδυασμό με την Μ$ να αλλάξει τον Χάρτη...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...