Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 820


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Mε ποιο τροπο προσπαθησες να δεις τις ταινιες ... DLNA ?

 

Αφου λέει ότι η tv αναγνώρισε το κινητό, μάλλον με usb

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αφου λέει ότι η tv αναγνώρισε το κινητό, μάλλον με usb

 

Α μαλιστα. Δηλαδη οπως θα συνεδεες εναν εξωτερικο σκληρο ή ενα USB stick σε μια TV που μπορει να τον διαβασει σε καποια USB εισοδο της και την αναπαραγωγη να την κανει η τηλεοραση. Δεν εχω δοκιμασει ποτε κατι παρομοιο με το τηλεφωνο για αυτο δεν πηγε το μυαλο μου.

 

Τοτε ενα πιθανο θεμα ειναι αυτο που ανεφερες εσυ. Ας βαλει ενα αρχειο .avi που λογικα το υποστηριζουν ολες οι TV κι αν δεν το παιζει ουτε αυτο τοτε καπου αλλου ειναι το προβλημα.

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

γρατζουνίστηκε η οθόνη του κινητού μιας φίλης και σκέφτεται για αλλαγή.. ξέρετε πόσο περίπου κοστίζει?

 

Δεν γρατζουνίστηκε ο οθόνη αλλα το τζάμι. Σε nokia care απο 65-80 (αναλογα με την περιοχή) στα βπ τείνουν να είναι πιο ακριβοί)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Τωρα παιρνω την αναβαθμιση στο ελληνικο 820 απο κοσμοτε.Να δουμε.....τι θα αλλαξει εκτος απο ραδιοφωνο?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Έχω ενεργοποιημένο το back up για τα sms στο κινητό μου. Πώς μπορώ να επαναφέρω μια συνομιλία που διέγραψα κατά λάθος;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Έχω ενεργοποιημένο το back up για τα sms στο κινητό μου. Πώς μπορώ να επαναφέρω μια συνομιλία που διέγραψα κατά λάθος;

 

Καλησπέρα. Νομίζω ότι το backup των μηνυμάτων αποθηκεύεται στο Skydrive.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Νομίζω ότι το backup των μηνυμάτων αποθηκεύεται στο Skydrive.

 

Κι εγώ αυτήν την εντύπωση είχα, μάλιστα οι φωτογραφίες μου συγχρονίζονται κανονικά. Αλλά δεν μπορώ να βρω πουθενά τα sms. Βρίσκω κανονικά τις "συνομιλίες", δηλαδή τα μηνύματα που στέλνω στο Facebook μέσω των texts του τηλεφώνου, στον φάκελο του Outlook.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ αυτήν την εντύπωση είχα, μάλιστα οι φωτογραφίες μου συγχρονίζονται κανονικά. Αλλά δεν μπορώ να βρω πουθενά τα sms. Βρίσκω κανονικά τις "συνομιλίες", δηλαδή τα μηνύματα που στέλνω στο Facebook μέσω των texts του τηλεφώνου, στον φάκελο του Outlook.

 

Δε νομίζω να τα πηγαίνει στην sd...

 

Μια 1η προσπάθεια με pro cam και όλα στο auto (πήγαινε για carspotting η φωτο)

 

http://i43.tinypic.com/24q5uv6.jpg

 

Από το pinch to zoom που έκανα, κατάλαβα καλά ότι έχει μια αισθητή βελτίωση η κάμερα; :D

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει βελτίωση γιατί με το που το πήρα το κινητό πέρασα την amber :shifty: .Άλλη μια που τράβηξα από το εσωτερικό του αυτοκινήτου,φαίνεται ξεκάθαρα ότι έχει κιτρινίλες σε κάποια κομμάτια η φωτο:O

 

Εδώ:http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4910727#post4910727

Edited by Raptor1
Link to comment
Share on other sites

Θελω την βοηθεια σας για να μου πειτε πως λειτουργει η εφαρμογή που εφτιαξα σε Lumia 820 μιας που είναι ακομα beta δεν ξερω αν είναι σωστο αυτό που κανω ας με συγχωρεσουν οι διαχειριστες

αρθρο: ΕΟΠΥΥ Beta για windows phone

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανεις γιατι ο αποκωδικοποιητης mpeg4 δεν αναγνωριζει το lumia 820 σα usb?Εβαζα φλασακι που χα περασει τις ταινιες και τις εβλεπα στη tv.Ομως δε μου αναγνωριζει το 820 σαν συσκευη
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες πως περνάμε την camera pro στο κινητό; γαλλικό με amber
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες πως περνάμε την camera pro στο κινητό; γαλλικό με amber

 

Κανονικα το Pro Cam ειναι μονο για τις συσκευες με Pureview ... εδω δυο τροποι για να περασεις την εφαρμογη (και οχι μονο αυτη) και σε αλλες συσκευες. Ο πρωτος ειναι ο πιο ευκολος:

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2400715

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2408890

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.απο χτες ειμαι και εγω κατοχος του 820.πολυ ωραιτα τελικα τα wp μιας και τ πιανω προτη φορα σταχερια μ.μια ερωτηση θα ηθελα να κανω.θελω να δω ταινιες αλλα με υποτιτλους.υπαρχει καποια εφαρμογη να τ κανω αυτο?αν οχι πως ? εχω κολισει:cry::cry::cry::cry::cry::cry:
Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

Lumia 820 ή Lumia 920;

Μπορεί να συνεχιστεί η συγκεκριμένη συζήτηση στην σωστή ενότητα. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι εχω διαβασει το 820 ειναι σε hardware ιδιο με το 920.

Οι διαφορες του ειναι στην καμερα και στην οθονη.

Η απορια μου ειναι η εξης: Η καμερα την ημερα απο οτι διαβαζω ειναι στα ιδια επιπεδα με του 920, την νυχτα εχει τοσο μεγαλη διαφορα;

Οι εφαρμογες της νοκια για την καμερα ειναι ιδιες και για τις 2 συσκευες.

 

θα μπορουσε καποιος κατοχος να "ανεβασει" φωτογραφια την νυχτα (με και χωρις φλας) για να μπορεσω να καταλαβω την διαφορα;

 

Στην τιμη που εχει αυτη τη στιγμη η συσκευη (200€) νομιζω ειναι τρομερο value for money, και απο οτι εψαξα οι εφαρμογες που χρησιμοποιω στο android υπαρχουν και στο marketplace της microsoft.

 

Ο κυριως λογος που με ενδιαφερει η φωτογραφικη μηχανη, αλλα στις μερες μας ακομα και τα 50€ διαφορα που εχει με το 920 ειναι σημαντικο ποσο.

Εαν αγοραστει η συκευη απο σκρουτζ το 4G ειναι Οκ;

Επισης υπαρχει η εφαρμογη pro camera για το 820;

Edited by Nos 55

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Οπως και να το κανουμε με απασχολει! Την μερα προφανως δεν χρειαζεται, αλλα την νυχτα εχει οντως τοσο μεγαλη διαφορα;

 

Για τα αλλα ερωτηματα μου;

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν ρίχνεις μια ματιά εδώ?

Lumia 820 ή Lumia 920;

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν ρίχνεις μια ματιά εδώ?

Lumia 820 ή Lumia 920;

 

Το ειδα αυτο το τοπικ. Αλλα με απασχολουν και αλλα ζητηματα γι αυτο και ειπα να κανω ερωτησεις κατευθειαν στο συγκεκριμενο thread. :)

 

Συγκεκριμενα: 4G απο μαγαζι του σκρουτζ, δουλευει κανονικα;

Η εφαρμογη pro camera ειναι διαθεσιμη;

Την νυχτα οι φωτογραφιες ειναι ικανοποιητικες;

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Οπως και να το κανουμε με απασχολει! Την μερα προφανως δεν χρειαζεται, αλλα την νυχτα εχει οντως τοσο μεγαλη διαφορα;

 

Για τα αλλα ερωτηματα μου;

 

Με το 4g είσαι οκ.Το pro camera δεν υπάρχει για το 820.Γενικα με τέτοιες τιμές ο,τι και να αγορασεις απο τα δυο δεν θα το μετανιώσεις.Εγω αν ξανααγοραζα πάλι 820 θα έπαιρνα γιατι το αλλο είναι λίγο κουμουτσα.Αυτο όμως είναι υποκειμενικό για τον καθένα.Επισης το μαύρο της amoled του 820 είναι ένα συν.

Link to comment
Share on other sites

Όσοι παρακολουθούν τα ποστ μου θα έχουν καταλάβει ότι έχω αλλάξει ένα κάρο κινητά...το 820 τέλος μάγκες με κέρδισε 100% , είναι όμορφο έιναι νοκια και είναι κομπακτ. Σε σχέση με το 920 είναι ελάχιστα χειρότερο και κερδίζει στην αμολεντ στο μέγεθος και στην επεκτασιμότητα. Είμαι πολύ ικανοποιημένος
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Το ειδα αυτο το τοπικ. Αλλα με απασχολουν και αλλα ζητηματα γι αυτο και ειπα να κανω ερωτησεις κατευθειαν στο συγκεκριμενο thread. :)

 

Συγκεκριμενα: 4G απο μαγαζι του σκρουτζ, δουλευει κανονικα;

Η εφαρμογη pro camera ειναι διαθεσιμη;

Την νυχτα οι φωτογραφιες ειναι ικανοποιητικες;

 

Το 4G εχει να κανει με το firmware που φοραει η συσκευη ... μπορει και οχι. Ισως αν ρωτησεις να μπορουν να σου πουν αλλα στην χειροτερη φλασαρεις και εσυ ενα γαλλικο που ειναι κομπλε και εχει τα παντα :)

 

Pro camera επισης δεν την παιρνει επισημα αλλα μονο δια της πλαγιου οδου. Ειχα βαλει δυο links σε προηγουμενο μηνυμα οποτε ριξε μια ματια αν θες κανα δυο σελιδες πιο πισω.

 

Για νυχτερινες θα σε γελασω. Εμενα μου φαινονται ΟΚ αλλα δεν εχω και ιδιαιτερες απαιτησεις απο την καμερα γενικως.

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...