Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 820


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα Γαλλικά τα ξεχάσανε?

 

Το κάνουν για να μη μας ταλαιπωρούν, βρε... Θα πάμε απευθείας στα W10...! :lol:

 

P.S.: Ειρωνικά το λέω..

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το κάνουν για να μη μας ταλαιπωρούν, βρε... Θα πάμε απευθείας στα W10...! :lol:

 

P.S.: Ειρωνικά το λέω..

 

Τα Γαλλικά τα ξεχάσανε?

 

Αν θυμάμαι καλά και τη Cyan άργησαν να πάρουν τα γαλλικά 820.

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά και τη Cyan άργησαν να πάρουν τα γαλλικά 820.

 

Θα μπορούσαν και για μια φορά, να μην αργήσουν.. Δεν είναι και τόσο μεγάλες οι διαφορές, ειδικά αν κάποιος έχει και την DP ενεργοποιημένη.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσαν και για μια φορά, να μην αργήσουν.. Δεν είναι και τόσο μεγάλες οι διαφορές, ειδικά αν κάποιος έχει και την DP ενεργοποιημένη.

 

Πάντως εγώ κατά τύχη πήρα πρέφα ότι βγήκε η επίσημη

Link to comment
Share on other sites

Σε Γαλλικό 820 πήρα κατά τις 23:00 update, πρέπει να είναι η Denim (περιμένω επιβεβαίωση στο wp8.1dp thread). Το κινητό "ρολάρει" σαν καινούριο!
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Οντως ρολαρει πολυ καλα! Για να δουμε πως θα παει :)

Παντως παρατηρησα το θεμα με την πυξιδα παραμενει. Δεν γινεται calibration με τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, έκανα την ευλογημένη αναβάθμιση και ακόμα cyan μου λέει. Επίσης όταν περάσω firmware με καλώδιο , δεν βρίσκει το denim αλλά μόνο το cyan. Αυτό με CV FR και με GR VODAFONE. Εδώ και τα screenshots από το τηλέφωνο.
billaros.blogspot.com
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, έκανα την ευλογημένη αναβάθμιση και ακόμα cyan μου λέει. Επίσης όταν περάσω firmware με καλώδιο , δεν βρίσκει το denim αλλά μόνο το cyan. Αυτό με CV FR και με GR VODAFONE. Εδώ και τα screenshots από το τηλέφωνο.

 

Κανενα κολλημα θα ειναι.

Εκανες soft reset μετα την εγκατασταση;

Εχεις κλειστο το preview for developers (αν το εχεις κατεβασει φυσικα);

Παντως μην αγχωνεσαι η εκδοση ΛΣ ειναι της Denim οποτε εισαι up-to-date.

Link to comment
Share on other sites

Και soft reset και hard reset και reflash αλλά τίποτα. CYAN.

 

Μετά το reflash κοίταξες αν υπάρχει αναβάθμιση για τα πρόσθετα+πληροφορίες;

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Μετά το reflash κοίταξες αν υπάρχει αναβάθμιση για τα πρόσθετα+πληροφορίες;

Ναι , έχω την τελευταία ενημερωμένη έκδοση.

billaros.blogspot.com
Link to comment
Share on other sites

Και soft reset και hard reset και reflash αλλά τίποτα. CYAN.

 

Μήπως έχει την εφαρμογή Preview for Developers εγκατεστημένη;.....

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

No developer preview installed. Έχω κάνει reflash για ακομα μια φορά αλλά το αποτέλεσμα είναι το ίδιο.
billaros.blogspot.com
Link to comment
Share on other sites

No developer preview installed. Έχω κάνει reflash για ακομα μια φορά αλλά το αποτέλεσμα είναι το ίδιο.

 

Περίμενε. Από πριν σου εμφανιστεί το συγκεκριμένο πρόβλημα κάνεις flashαρίσματα;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Περίμενε. Από πριν σου εμφανιστεί το συγκεκριμένο πρόβλημα κάνεις flashαρίσματα;

Ιστορικό συσκευής:

1. Αγορά συσκευής (πριν από 2 χρόνια) από Skroutzομάγαζο στον Πειραιά. Η συσκευή αγοράστηκε Branded στο δίκτυο της Vodafone Ιταλίας.

2. Debranding (την επόμενη ημέρα της αγοράς) σε CV FR

3. Denim update OTA. Το Update ολοκληρώθηκε κανονικά αλλά η εφαρμογή extras + εμφανίζει τη συσκευή με Cyan.

4. Πραγματοποίησα Soft reset και hard reset (μέσα από το λογισμικό αλλά και με την διαδικασία των VOL + POWER buttons).

5. Πραγματοποίησα εκ νέου Debranding της συσκευής και με CV GR αλλά και με CV FR.

6. Πραγματοποιήθηκε εκ νέου αναβάθμιση σε Denim με ΟΤΑ.

7. Η εφαρμογή extras + συνεχίζει να εμφανίζει την έκδοση λειτουργικού ως Cyan.

 

Αυτά τα λίγα έχω κάνει και εξακολουθεί να εμφανίζει Cyan αντί για Denim, πάντως όλα τα χαρακτηριστικά της Denim τα έχω κανονικά .

billaros.blogspot.com
Link to comment
Share on other sites

Ιστορικό συσκευής:

1. Αγορά συσκευής (πριν από 2 χρόνια) από Skroutzομάγαζο στον Πειραιά. Η συσκευή αγοράστηκε Branded στο δίκτυο της Vodafone Ιταλίας.

2. Debranding (την επόμενη ημέρα της αγοράς) σε CV FR

3. Denim update OTA. Το Update ολοκληρώθηκε κανονικά αλλά η εφαρμογή extras + εμφανίζει τη συσκευή με Cyan.

4. Πραγματοποίησα Soft reset και hard reset (μέσα από το λογισμικό αλλά και με την διαδικασία των VOL + POWER buttons).

5. Πραγματοποίησα εκ νέου Debranding της συσκευής και με CV GR αλλά και με CV FR.

6. Πραγματοποιήθηκε εκ νέου αναβάθμιση σε Denim με ΟΤΑ.

7. Η εφαρμογή extras + συνεχίζει να εμφανίζει την έκδοση λειτουργικού ως Cyan.

 

Αυτά τα λίγα έχω κάνει και εξακολουθεί να εμφανίζει Cyan αντί για Denim, πάντως όλα τα χαρακτηριστικά της Denim τα έχω κανονικά .

 

Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ, σαν "πρόβλημα", είναι τα flashαρίσματα. Γιατί μόνο αυτό δεν έχω κάνει στη συσκευή μου. Κι εγώ από skroutzομάγαζο το έχω πάρει. Όχι απ' αυτό που το πήρες εσύ. Πάντως, στο δικό μου έχω την εφαρμογή Preview for Developers. Και όταν είναι ενεργοποιημένη (ή εφαρμογή), στο extras+info έχω Cyan. Όταν την απενεργοποιώ, έχω Denim. Είναι ένα bug της εφαρμογής PfD, που το έχει αναγνωρίσει και η Microsoft.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ, σαν "πρόβλημα", είναι τα flashαρίσματα. Γιατί μόνο αυτό δεν έχω κάνει στη συσκευή μου. Κι εγώ από skroutzομάγαζο το έχω πάρει. Όχι απ' αυτό που το πήρες εσύ. Πάντως, στο δικό μου έχω την εφαρμογή Preview for Developers. Και όταν είναι ενεργοποιημένη (ή εφαρμογή), στο extras+info έχω Cyan. Όταν την απενεργοποιώ, έχω Denim. Είναι ένα bug της εφαρμογής PfD, που το έχει αναγνωρίσει και η Microsoft.

Κατέβασα το Preview for Developers για να δοκιμάσω αν ενεργοποιώντας το και απενεργοποιώντας το αλλάξει κάτι αλλά τζίφος.

billaros.blogspot.com
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα το Preview for Developers για να δοκιμάσω αν ενεργοποιώντας το και απενεργοποιώντας το αλλάξει κάτι αλλά τζίφος.

 

Με το "αναβόσβημα" της PfD, που δοκίμασα πάλι πριν από λίγο, είχα ξανά εναλλαγή Cyan/Denim. Πραγματικά, δεν ξέρω να σε βοηθήσω περισσότερο... :(

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Με το "αναβόσβημα" της PfD, που δοκίμασα πάλι πριν από λίγο, είχα ξανά εναλλαγή Cyan/Denim. Πραγματικά, δεν ξέρω να σε βοηθήσω περισσότερο... :(

Δεν πειράζει ... τώρα κόλλησαν όλοι οι email λογαριασμοί οπότε σίγουρα υπάρχει πρόβλημα ...

billaros.blogspot.com
Link to comment
Share on other sites

Δεν πειράζει ... τώρα κόλλησαν όλοι οι email λογαριασμοί οπότε σίγουρα υπάρχει πρόβλημα ...

Τελικά το πρόβλημα λύθηκε με τρία απανωτά soft & hard reset.

Τώρα πλέον η έκδοση είναι η DENIM και μου φαίνεται ότι το τηλεφωνο συμπεριφέρεται ταχύτερα.

billaros.blogspot.com
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Είχα κλειστή τη συσκευή μου (820) για 1 μέρα και πριν από λίγο, χωρίς να πειράξω κάτι, μου έβγαλε μήνυμα ότι για να ξαναβγάλω την sd, να πηγαίνω στις ρυθμίσεις και να κάνει σκανάρισμα για bug fixes. Χωρίς να βγάλω την sd. Μάλλον πεθαίνει η συσκευή μου.. :P
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...