Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 920 Μέρος Ι


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εγω πιστευω οτι θα κανει καλη πορεια το κινητο και στην Ευρωπη και στην Αμερικη διοτι ειναι πολυ αξιολογο σαν συνολικη προταση και δεν εχει να φοβαται καθολου μα καθολου τον ανταγωνισμο.

Πιστευω μια τιμη στα 600 ευρω θα κυκλοφορησει στα site του εξωτερικου και θα το τιμησω σιγουρα, Ελλαδα ως συνηθως ενα καπελο 100 θα το εχει(εγω τους εχω δωσει μια πλατη εδω και 2-3 χρονια και μου ειναι αδιαφορο ποσο θα το τιμολογησουν)

 

Edit:Παρτε και μια γευση απο το γκρι 920

που παιζει δυνατα να το επιλεξω,εκτος αν η Νοκια επισπευση το cyan και περιμενω καποιο διαστημα(μεχρι τα Χριστουγεννα το αργοτερο)

Μπλεδιζει λιγο ή η οθονη μου τα εχει φτυσει?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και εγω πιστευω οτι θα κανει καλη πορεια το κινητο και στην Ευρωπη και στην Αμερικη διοτι ειναι πολυ αξιολογο σαν συνολικη προταση και δεν εχει να φοβαται καθολου μα καθολου τον ανταγωνισμο.

Πιστευω μια τιμη στα 600 ευρω θα κυκλοφορησει στα site του εξωτερικου και θα το τιμησω σιγουρα, Ελλαδα ως συνηθως ενα καπελο 100 θα το εχει(εγω τους εχω δωσει μια πλατη εδω και 2-3 χρονια και μου ειναι αδιαφορο ποσο θα το τιμολογησουν)

 

Edit:Παρτε και μια γευση απο το γκρι 920

που παιζει δυνατα να το επιλεξω,εκτος αν η Νοκια επισπευση το cyan και περιμενω καποιο διαστημα(μεχρι τα Χριστουγεννα το αργοτερο)

 

Και εγω επειδη θα εχω περιορισμενο διαστημα να επιλεξω κινητο στις αρχες Νοεμβρη λογω των επιδοτησεων θα παω στο γκρι λογικα.

 

Δεν μπορω να παρω το ρισκο του κιτρινου χρωματος αφου το 2013 μπορει να με βρει στον Καναδα για δουλεια.

 

Επισης και εγω πιστευω οτι θα πουλησει πολυ καλα ειδικα σε χωρες με πολυ κρυο, πολυ πιασαρικη η χρηση με το γαντι.

 

Δεν εχει να φοβαται τιποτα στον ανταγωνισμο στις ναυαρχιδες των "μεγαλων" ειναι το μονο που πρωτοπορει.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Μπλεδιζει λιγο ή η οθονη μου τα εχει φτυσει?

Να σου σε φωτο που εχω δει καμια σχεση με τα του video

δες εδω δηλαδη μερα με τη νυχτα

http://www.symbiantweet.com/wp-content/uploads/2012/09/lumia_920_grey_engadget1.jpg

Δες και εδω καλυτερα

http://www.turbosquid.com/3d-models/3d-model-new-nokia-lumia-920/692241

Παντως ειναι ομορφο στη φωτο περισσοτερο απ οτι στο video-αλλα το βασικο ειναι mat οπως και στο μαυρο και cyan(Nokia ακους:rolleyes:)

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Να σου σε φωτο που εχω δει καμια σχεση με τα του video

δες εδω δηλαδη μερα με τη νυχτα

http://www.symbiantweet.com/wp-content/uploads/2012/09/lumia_920_grey_engadget1.jpg

Δες και εδω καλυτερα

http://www.turbosquid.com/3d-models/3d-model-new-nokia-lumia-920/692241

Παντως ειναι ομορφο στη φωτο περισσοτερο απ οτι στο video-αλλα το βασικο ειναι mat οπως και στο μαυρο και cyan(Nokia ακους:rolleyes:)

 

Ωραιο ειναι και αυτο τελικα, αλλα με βλεπω μαλλον να πηγαινω για το μαυρο.

Ειμαι πιο παραδοσιακος τυπος:p

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

θα εχει σε μονο αντι στερεο που εχει το 808

 

Πάλι καλά... Το μόνο του μελανό σημείο λοιπόν είναι η έλλειψη ραδιοφώνου...Τέλος πάντων, εν αναμονή για το μαύρο...

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα ! γνωριζει κανεις αν μπορουμε να αλλαξουμε μπαταρια?
nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα ! γνωριζει κανεις αν μπορουμε να αλλαξουμε μπαταρια?

 

Μου φαινεται οχι αν δε κανω λαθος βεβαια.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μου φαινεται οχι αν δε κανω λαθος βεβαια.

Στο σέρβις θα αλλάζεται η μπαταρία.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Στο σέρβις θα αλλάζεται η μπαταρία.

 

Ναι Γιαννη προφανος στο service θα αλλαζει,αλλα μαλλον ο φιλος ρωτουσε αν μπορει να κανει ο ιδιος αλλαγη και εφοσον ειναι στο στυλ N9/Lumia 800 οχι ο ιδιος δηλαδη:)

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι Γιαννη προφανος στο service θα αλλαζει,αλλα μαλλον ο φιλος ρωτουσε αν μπορει να κανει ο ιδιος αλλαγη και εφοσον ειναι στο στυλ N9/Lumia 800 οχι ο ιδιος δηλαδη:)

Καλά, αυτό είναι σαφές ότι δεν γίνεται, εκτός κι αν πιάνουν τα χέρια του.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι οτι Lumia 920 ακουμε διαβαζουμε συνεχεια και παντου στο net αλλα πουθενα προ-παραγγελιες ουτε καν τιμες και ουτε γνωριζουμε ποτε θα ειναι διαθεσιμα κυριως:confused:

Αντε να παρουσιασει η MS τα των WP8 στις 29 του μηνος και να αρχισουν να βγαινουν δυνατοτητα για παραγγελια-να πιστευω δηλαδη:p

Ευχομαι να δω επιλογες για πολλα χρωματα και οχι μονο 1-2.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλά, αυτό είναι σαφές ότι δεν γίνεται, εκτός κι αν πιάνουν τα χέρια του.

 

ρωταω γιατι στο 4s ειναι πολυ ευκολη η διαδικασια....

κ λογω κρισης σκοπευω να το κρατησω τουλαχιστον 2 χρονια....:)

nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

ρωταω γιατι στο 4s ειναι πολυ ευκολη η διαδικασια....

κ λογω κρισης σκοπευω να το κρατησω τουλαχιστον 2 χρονια....:)

Στο Iphone Άρη, δεν υπάρχει και επίσημο σέρβις να πας να σου αλλάξουν μπαταρία.

Στο νόκια, σε κάθε γειτονιά έχει σέρβις. Δεν χρειάζεται καθόλου να μπείς στον κόπο μόνος σου.

Τώρα, πόσο εύκολο ή δύσκολο θα είναι , δεν νομίζω να ξέρει κανείς να σου πεί.

Edited by ddr2

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Αύριο ανακοινώνονται τα Windows 8, τη δευτέρα τα windows phone 8, άρα ΛΟΓΙΚΑ από εβδομάδα θα έχουμε νέα για την κυκλοφορία του κινητού!

Τώρα για Ελλάδα... Ποιος ξέρει????

Link to comment
Share on other sites

Μεγαλύτερο επικοινωνιακό φάουλ δεν θα μπορούσαν να κάνουν. Ανακοίνωσαν τα νέα LUMIA αρχές Σεπτέμβρη και ακόμα επίσημο release date. Πόσοι βαρέθηκαν να περιμένουν και πήγαν αλλού (και ίσως ένας από αυτούς να είμαι και εγώ) ?
Iphone XS Max / Ipad air / Macbook pro retina/ Apple Watch Series 3
Link to comment
Share on other sites

Μεγαλύτερο επικοινωνιακό φάουλ δεν θα μπορούσαν να κάνουν. Ανακοίνωσαν τα νέα LUMIA αρχές Σεπτέμβρη και ακόμα επίσημο release date. Πόσοι βαρέθηκαν να περιμένουν και πήγαν αλλού (και ίσως ένας από αυτούς να είμαι και εγώ) ?

 

Εχεις δικιο Γιαννη, σκεφτομαι οτι εγω για διαφορους πολυ συγκεκριμενους λογους περιμενω ακομα αλλα η πλειοψηφια θα εχει σιγουρα κουραστει απο αυτη τη κατασταση. Πολλα επικοινωνιακα λαθη για ενα (οπως φαινεται) πολυ δυνατο κινητο!

 

Κριμα...

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Εχετε εν μερει ενα δικιο,ΑΛΛΑ θα ηταν αδυνατο να κυκλοφορησει πριν την επισημη ανακοινωση απο τη MS των WP8 στις 29 του μηνως,οπως αντιστοιχα τα προιοντα με Windows 8 που ανακοινωνονται σημερα και απο αυριο θα αρχισουν οι πωλησεις απο ολους τους OEM.

Λογικα απο την επομενη εβδομαδα θα εχουμε επισημες ανακοινωσεις και θα αρχισουν οι παραγγελιες.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εχετε εν μερει ενα δικιο,ΑΛΛΑ θα ηταν αδυνατο να κυκλοφορησει πριν την επισημη ανακοινωση απο τη MS των WP8 στις 29 του μηνως,οπως αντιστοιχα τα προιοντα με Windows 8 που ανακοινωνονται σημερα και απο αυριο θα αρχισουν οι πωλησεις απο ολους τους OEM.

Λογικα απο την επομενη εβδομαδα θα εχουμε επισημες ανακοινωσεις και θα αρχισουν οι παραγγελιες.

 

Το ελπίζω, γιατί όπως έγραψα και πιο πάνω κάπου διάβασα ότι θα έρθουν με το νέο έτος εδώ. Ελπίζω μέσα στο Νοέμβριο να τα δούμε και σε καλή τιμή. Το anrdoid μου έφτασε στα όρια του και δεν είμαι για να περιμένω πολύ.

Iphone XS Max / Ipad air / Macbook pro retina/ Apple Watch Series 3
Link to comment
Share on other sites

Στην Tele2 Sweden το φέρνουν την άλλη βδομάδα παιδιά... Θα το έχω λογικά στα χέρια μου από τους πρώτους άρα για ό,τι νεότερο θα σας ειδοποιήσω. Γενικά υπάρχει μεγάλο ενδιαφέρον άρα να περιμένετε να αργήσει στην Ελλάδα.... Κακό που το λέω αλλά ισχύει. Η τιμή του εδώ είναι στα 30Ε το μήνα με 1GB Internet και 300 λεπτά, 300 μηνύματα, 300 ΜΜΣ προς όλα τα δίκτυα ή με 40Ε το μήνα για απεριόριστες κλήσεις, μηνύματα και ΜΜΣ και 3GB Internet! 2 years contract.

Θα σας κάνω ανταπόκριση για κάθε νεότερο! :)

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Στην Tele2 Sweden το φέρνουν την άλλη βδομάδα παιδιά... Θα το έχω λογικά στα χέρια μου από τους πρώτους άρα για ό,τι νεότερο θα σας ειδοποιήσω. Γενικά υπάρχει μεγάλο ενδιαφέρον άρα να περιμένετε να αργήσει στην Ελλάδα.... Κακό που το λέω αλλά ισχύει. Η τιμή του εδώ είναι στα 30Ε το μήνα με 1GB Internet και 300 λεπτά, 300 μηνύματα, 300 ΜΜΣ προς όλα τα δίκτυα ή με 40Ε το μήνα για απεριόριστες κλήσεις, μηνύματα και ΜΜΣ και 3GB Internet! 2 years contract.

Θα σας κάνω ανταπόκριση για κάθε νεότερο! :)

 

Αναμένουμε πλήρη επισκόπηση!!!

Iphone XS Max / Ipad air / Macbook pro retina/ Apple Watch Series 3
Link to comment
Share on other sites

Στην Tele2 Sweden το φέρνουν την άλλη βδομάδα παιδιά... Θα το έχω λογικά στα χέρια μου από τους πρώτους άρα για ό,τι νεότερο θα σας ειδοποιήσω. Γενικά υπάρχει μεγάλο ενδιαφέρον άρα να περιμένετε να αργήσει στην Ελλάδα.... Κακό που το λέω αλλά ισχύει. Η τιμή του εδώ είναι στα 30Ε το μήνα με 1GB Internet και 300 λεπτά, 300 μηνύματα, 300 ΜΜΣ προς όλα τα δίκτυα ή με 40Ε το μήνα για απεριόριστες κλήσεις, μηνύματα και ΜΜΣ και 3GB Internet! 2 years contract.

Θα σας κάνω ανταπόκριση για κάθε νεότερο! :)

 

Ελπιζουμε να μην αργησει αλλα περιμενουμε με μεγαλο ενδιαφερον τις πληροφοριες.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

http://wmpoweruser.com/drag-and-drop-file-management-demoed-in-windows-phone-8/

 

Δεν ξέρω αν το δούμε στην τελική έκδοση...όμως είναι πολύ ενδιαφέρον

Αυτα ειναι πολυ καλα νεα,βλεποντας και την προ-επισκοπησει των φωτο αρα πρεπει να υποστηριζει κανονικα usb mass storage και οχι mtp:up:

Αυτα ειναι απο το στομα τους και στη Νοκια τα αυτια:D

 

Στην Tele2 Sweden το φέρνουν την άλλη βδομάδα παιδιά... Θα το έχω λογικά στα χέρια μου από τους πρώτους άρα για ό,τι νεότερο θα σας ειδοποιήσω. Γενικά υπάρχει μεγάλο ενδιαφέρον άρα να περιμένετε να αργήσει στην Ελλάδα.... Κακό που το λέω αλλά ισχύει. Η τιμή του εδώ είναι στα 30Ε το μήνα με 1GB Internet και 300 λεπτά, 300 μηνύματα, 300 ΜΜΣ προς όλα τα δίκτυα ή με 40Ε το μήνα για απεριόριστες κλήσεις, μηνύματα και ΜΜΣ και 3GB Internet! 2 years contract.

Θα σας κάνω ανταπόκριση για κάθε νεότερο! :)

 

Θα σπασεις την παρθενια βλεπω,αναμενουμε αναλυτικες εντυπωσεις:p

Θα σε ζαλισουμε βεβαια τις πρωτες ημερες:p:)

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...