Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 920 Μέρος Ι


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να πω και εγω την αποψη μου για το τηλέφωνο μιας και πριν κάποιους μηνες το ειχα και εγω στα χερια μου για δύο βδομάδες (τόσο το αντεξα). Σαν κατασκευή είναι οτι καλύτερο εχω πιάσει στα χερια μου ποιότητα κλησης καταπληκτική οπως και καμερα και κάπου εδω σταματούν τα θετικά...για κάποιον που χρησιμοποιεί την συσκευή για να παίρνει τηλέφωνα και να τον παίρνουν είναι ιδανικό αντε και για κάποιον που θέλει να έχει καλές φωτογραφίες απο το κινητό του για όποιον ομως το χρησιμοποιεί πολύ περισσότερο δεν....αναφερωμαι στις τραγικες ελλειψεις τόσο του λειτουργικου οσο και του μαρκετ ακόμα και οι εφαρμογές που μπορείς να βρεις εκει εχουν προβλήματα οπως ειδοποιήσεις που ποτε δεν έρχονται κτλπ με λιγα λογια νομιζω οτι ο προσδιορισμος smartphone σε τηλέφωνα με Windows λειτουργικό είναι τουλάχιστον άκυρος . Θέλει δουλειά ακόμα το λειτουργικό και ακυρώνει τη συσκευή κριμα...

 

όλα καλά και ωραία αυτά που λες αλλά είναι στις ανάγκες του καθενός πως θα τον ικανοποιήσει η συσκευή που αγοράζει. Εγώ μετά από 4 χρόνια με android με συνεχείς αλλάγες custom roms (σαν τις πάνες του μπέμπη που αλλάζω:D), με ατέλειωτο διάβασμα στο xda, με με με....βαρέθηκα! Έχω περάσει μια τελευταία rom που λειτουργεί κανονικά και σταματώ να ασχολούμαι. Τώρα με το lumia νιώθω ότι όλα λειτουργούν νεράκι, έχει ελλέιψεις βέβαια σαν λειτουργικό αλλά μπορείς να τις περιορίσεις και να τις ανεχτείς μέχρι να "φωτιστεί" η microsoft και να απογειώσει το λειτουργικό...αν και όταν γίνει.

Εξάλλου η συμβίωση android με windows phone είναι ότι καλύτερο για μένα, δύο συσκευές και παίζεις με τις δύο:). Δεν απορρίπτω κανένα λειτουργικό και το ένα συμπληρώνει το άλλο.

Το android δυστυχώς ή ευτυχώς σαν ελεύθερο λειτουργικό σε ωθεί να το πειράξεις αν έχεις και το μικρόβιο και από κει και μετά αρχίζουν τα πανυγύρια. Τα άλλα λειτουργικά είναι να για να κάθεσαι στην παραλία και να πινεις τον καφέ σου...χαλαραάαα

Edited by argiris77
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά εμένα τα notification δουλεύουν τέλεια καμια φορα μόνο το viber κάνει τα δικα του.. Όμως όταν πολλά δουλευουν σωστά και αλλα όχι τότε δεν φταίει το λειτουργικό οι εταιρίες φτενέ που δεν ασχολουντε όσο θα έπρεπε και αυτο γιατι το κοινό είναι λιγότερο και ασχολουντε με τις αλλες πλατφόρμες..

αμα ασχολιοντουσαν όσο στα αλλα θα ήταν σίγουρα η καλύτερη πλατφόρμα σε όλους τους τομείς..

 

θα το πω άλλη μια φορά το android είναι σαν PC και iPhone και WP σαν ps3

το πρώτο κάνει τα πάντα αλλα μπορεί και να κολλήσει το αλλο ότι κάνει το κάνει τέλεια.. Διαλέγεις και παίρνεις

 

μπορεί να βαζεις ότι πληκτρολόγιο θέλεις στο Android αλλα πληκτρολόγιο σαν WP δεν υπάρχει κλπ

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Να πω και εγω την αποψη μου για το τηλέφωνο μιας και πριν κάποιους μηνες το ειχα και εγω στα χερια μου για δύο βδομάδες (τόσο το αντεξα). Σαν κατασκευή είναι οτι καλύτερο εχω πιάσει στα χερια μου ποιότητα κλησης καταπληκτική οπως και καμερα και κάπου εδω σταματούν τα θετικά...για κάποιον που χρησιμοποιεί την συσκευή για να παίρνει τηλέφωνα και να τον παίρνουν είναι ιδανικό αντε και για κάποιον που θέλει να έχει καλές φωτογραφίες απο το κινητό του για όποιον ομως το χρησιμοποιεί πολύ περισσότερο δεν....αναφερωμαι στις τραγικες ελλειψεις τόσο του λειτουργικου οσο και του μαρκετ ακόμα και οι εφαρμογές που μπορείς να βρεις εκει εχουν προβλήματα οπως ειδοποιήσεις που ποτε δεν έρχονται κτλπ με λιγα λογια νομιζω οτι ο προσδιορισμος smartphone σε τηλέφωνα με Windows λειτουργικό είναι τουλάχιστον άκυρος . Θέλει δουλειά ακόμα το λειτουργικό και ακυρώνει τη συσκευή κριμα...

 

Συμφωνω με το τελευταιο, θελει δουλεια ακομα. Αλλα τραγικες ελλειψεις;; Λειτουργικο που εχει 1 χρονο και πλησιαζει τις 200k εφαρμογες το θεωρεις λιγο;

Κατι τετοια διαβαζα πριν παρω wp8 και με αποθαρυναν αλλα τελικα στην πραξη ειμαι αρκετα ευχαριστημενος. ΔΕΝ λεω οτι δεν θελει δουλεια, αλοιμονο αλλα οχι και dumbphone...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σς παιδια,

βρηκα στο αμερικανικο market μια εφαρμογη. πως μπορώ να την εγκαταστησω στο 920 μου; εχω και το xap αρχειο

Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

εεεεε ναι......μονο που το 920 δεν υποστηριζει sd (δεν εχει καν υποδοχη!!)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γνωρίζει κανείς ποιός είναι ο πιο εύκολος τρόπος να συγχρονίζονται τα bookmarks που έχω στον Chrome στο PC μου με το κινητό ??
Link to comment
Share on other sites

τραβηξα σημερα την 1η φωτογραφια ασε σχεδον σκοταδι ΧΩΡΙΣ φλας και βγηκε μαυρη μαυρίλα. πρεπει να κανω κατι στις ρυθμίσεις;

Όπως αναφέρθηκε στο απόλυτο σκοτάδι μην περιμένεις κάτι χωρίς φλας! Το θέμα είναι ότι μια φωτο με χαμηλό φωτεισμό που άλλα κινητά την βγάζουν σκοτεινή αρκετά, το 920 τη βγάζει φωτεινή! Απλά το iso πάει στο 800 με αποτέλεσμα να θελει σταθερό χερι!

Αν θες καλύτερα αποτελέσματα διάβασε λίγο τα "περι φωτογραφίας" για να κάνεις manual αλλαγές σωστά. Μπορείς να αλλάξεις και την τιμή έκθεσης για περισσότερο φως..

 

 

Ήθελα να το αναφέρω και γω χωρίς να έχω δει το λινκ, ότι το update το περιμένω σεπτέμβρη έτσι όπως το πάνε..Γενικά το ότι δεν υπάρχει ημερ/νια δεσμευτική είναι γιατί μάλλον ακόμα το "φτιάχνουν".. Στο μόνο που ελπίζω είναι ότι ήδη ανακοινώθηκε και η GDR3 για Σεπτέμβρη (όχι ότι δεν μπορούν να τη μεταφέρουν για αργότερα..) επομένως η GDR2 θα δωθεί Αύγουστο αναγκαστικά. Μάλλον οι προσθήκες της Νόκια καθυστέρησαν τη δουλειά (amper) γι αυτό και έχει δωθεί στην HTC (και όχι γιατι έχουν γκομενικές σχέσεις όπως είχε αναφερθεί παλαιότερα :lol: )

 

Μια φωτό που έβγαλα πριν λίγο με το Pro Cam έχει τις παρακάτω πληροφορίες:

http://imageshack.us/scaled/thumb/545/hgce.png

 

Βέβαια δεν ξέρω για ποιό λόγο έχει την ανάλυση στα 7mpx και όχι στα 8,7!

 

Φίλε πως βρήκες τις πληροφορίες; Από κάποια εφαρμογή να φανταστώ;

 

Να αναφέρω ότι με την Amber το φίλτρο κλήσεων λειτουργεί άψογα και σε παραπέμπει σε μήνυμα ότι ο αριθμός είναι κατειλημμένος.:D

 

Perfecto! :D

Edited by impreza_sti
Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω με το τελευταιο, θελει δουλεια ακομα. Αλλα τραγικες ελλειψεις;; Λειτουργικο που εχει 1 χρονο και πλησιαζει τις 200k εφαρμογες το θεωρεις λιγο;

Κατι τετοια διαβαζα πριν παρω wp8 και με αποθαρυναν αλλα τελικα στην πραξη ειμαι αρκετα ευχαριστημενος. ΔΕΝ λεω οτι δεν θελει δουλεια, αλοιμονο αλλα οχι και dumbphone...

 

εγω μιλησα για τις αναγκες του καθενός και ναι τραγικες ελλειψεις σε εφαρμογές , μπορεις να μου πεις μια εφαρμογή τύπου tapatalk που να ειναι ανεκτή μια εφαρμογή Facebook που εστω να πλησιάζει του αντροιντ η του ios instagram μήπως και μιλω για εφαρμογές που χρησιμοποιουν οι πλειοψηφία των χρηστών και δεν θα παω σε εξειδικευμενες....θα μου πεις εγω δεν χρησιμοποιω ουτε fb ουτε twitter κτλπ συμφωνοι γιαυτό και ειπα οτι ειναι ίσως το καλύτερο λειτουργικό για να κανεις και να δέχεσαι κλεισεις. Και τα wp ενος χρόνου λειτουργικό; ;; εγω το ειχα στο μοτορολα το 2007 στο HTC Diamond το 2009

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Ναι έχεις δίκιο αλλα εδώ ξεκινά το αλλα όταν εμφανίστηκε το iPhone αρχές. Δεν έλεγε κανένας ποπο ούτε δύο βδομάδες το άντεξα και αυτο είχε τραγικότατες ελλείψεις ( ούτε αναφορά στα μηνύματα δεν είχε την αγόραζες) , και μην ακούσω ότι ήταν μοναδικό γιατι είχαμε 2 μεγάλες πλατφόρμες τότε windows mobile και τα sybi της νοκια με πληθώρα εφαρμογών και ξεκλείδωτα τα Bluetooth . Αλλά όχι το iPhone ήταν καλύτερο! Να έχεις τα ίδια μέτρα και σταθμά σε μια καινούρια πλατφόρμα οπός πρέπει να βρείς τα λάθη της και να ανακοινώνεις όχι απλά να λες δεν είναι smartphone!

 

Διαφωνω. Την συγκριση την κανεις με τα σημερινα δεδομενα και οχι οπως σε βολευει. Μην ακουσω οτι τα 8 ειναι καινουρια πλατφορμα. Με αυτη την λογικη το καλυτερο λειτουργικο ειναι το meego. Αλλα δυστυχως ή ευτυχως iOS και android εξελιχθηκαν...

Anyway τον καθενα οπως τον βολευει. Η κατασταση στα wp ειναι love it or hate it. Μονο εγω πρεπει να ειμαι στο ενδιαμεσο :D

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Διαφωνω. Την συγκριση την κανεις με τα σημερινα δεδομενα και οχι οπως σε βολευει. Μην ακουσω οτι τα 8 ειναι καινουρια πλατφορμα. Με αυτη την λογικη το καλυτερο λειτουργικο ειναι το meego. Αλλα δυστυχως ή ευτυχως iOS και android εξελιχθηκαν...

Anyway τον καθενα οπως τον βολευει. Η κατασταση στα wp ειναι love it or hate it. Μονο εγω πρεπει να ειμαι στο ενδιαμεσο :D

 

Και εγω καπου στο ενδιαμεσο ειμαι. Αλλα η αληθεια ειναι οτι η εξελιξη αργει.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Διαφωνω. Την συγκριση την κανεις με τα σημερινα δεδομενα και οχι οπως σε βολευει. Μην ακουσω οτι τα 8 ειναι καινουρια πλατφορμα. Με αυτη την λογικη το καλυτερο λειτουργικο ειναι το meego. Αλλα δυστυχως ή ευτυχως iOS και android εξελιχθηκαν...

Anyway τον καθενα οπως τον βολευει. Η κατασταση στα wp ειναι love it or hate it. Μονο εγω πρεπει να ειμαι στο ενδιαμεσο :D

 

Οκ μιλάς ενδιάμεσα ακου απο έναν ανθρώπο που είναι κοντά 30 χρονακια στην τεχνολογία και εργάζεται πανό σε αυτήν 1. Ναι τα 8 είναι καινούρια πλατφόρμα δεν είναι παλιά τουλάχιστον νεότερη απο το ios 2 . Η αναγκες και τότε και τώρα είναι η ανθρώπινη επικοινωνία απλα η ταχύτητα αλλάζει . Εκτός απο σένα που φαντάζομαι θα κάνεις ρευστομηχανικη στο τηλέφωνο σου . Και 3 meego οπός και το palmOs τότε απλά δεν τα καταφέρανε και δεν θα μάθουμε ποτέ πως θα ήταν , γιατί καλύτερη πλατφόρμα δεν είναι αυτή που είχε τα φόντα να γίνει αλλά αυτή που είναι ήδη.

Link to comment
Share on other sites

Διαφωνω. Την συγκριση την κανεις με τα σημερινα δεδομενα και οχι οπως σε βολευει. Μην ακουσω οτι τα 8 ειναι καινουρια πλατφορμα. Με αυτη την λογικη το καλυτερο λειτουργικο ειναι το meego. Αλλα δυστυχως ή ευτυχως iOS και android εξελιχθηκαν...

Anyway τον καθενα οπως τον βολευει. Η κατασταση στα wp ειναι love it or hate it. Μονο εγω πρεπει να ειμαι στο ενδιαμεσο :D

 

Ετσι Φιλιππε

+1

Link to comment
Share on other sites

Οκ μιλάς ενδιάμεσα ακου απο έναν ανθρώπο που είναι κοντά 30 χρονακια στην τεχνολογία και εργάζεται πανό σε αυτήν 1. Ναι τα 8 είναι καινούρια πλατφόρμα δεν είναι παλιά τουλάχιστον νεότερη απο το ios 2 . Η αναγκες και τότε και τώρα είναι η ανθρώπινη επικοινωνία απλα η ταχύτητα αλλάζει . Εκτός απο σένα που φαντάζομαι θα κάνεις ρευστομηχανικη στο τηλέφωνο σου . Και 3 meego οπός και το palmOs τότε απλά δεν τα καταφέρανε και δεν θα μάθουμε ποτέ πως θα ήταν , γιατί καλύτερη πλατφόρμα δεν είναι αυτή που είχε τα φόντα να γίνει αλλά αυτή που είναι ήδη.

 

Καπου μπερδευεσε. Καταρχην, για μενα ολες οι αποψεις εχουν βαρυτητα και ειναι σεβαστες. Το πως το χρησιμοποιει ο καθενας το κινητο του δεν με απασχολει. Μπορει καποιος να σχεδιαζει κυκλωματα στο τηλεφωνο (ναι εγω). Τοσα πειραματα εχουν γινει με το iphone μεχρι και ελεγχος αυυοκονητου στην ιατρικη δε θα δουμε ακομα και εξαρτημα για διαβητικους.

 

Το να ειναι καποιος στο χωρο για χρονια δεν μου λεει κατι. Και εγω ειμαι ηλεκτρονικος μηχανικος που δουλεψε στην νοκια αλλα δεν το λεω για να δωσω βαρυτητα στα λεγομενα μου. Δεν θα επεκταθω σε αυτα που εχω γραψει πολλες φορες. Απλα ειπα, δεν μπορεις να συγκρινεις το iOS του 2007 με το wp8 του 2013! 2 εβδομαδες ειναι αρκετες για να βγαλεις συμπερασμα, ειδικα αν ασχολεισαι πολυ.

Οσο για αυτο περι της επικοινωνιας ειναι σαν να μου λες πως ολα τα αυτοκινητα ειναι για να σε πηγαινουν απο το ενα σημειο στο αλλο χωρις τιποτα παραπανω. Τελειως δογματικη αποψη.

 

Βγαινουμε οφτοπικ ομως, τα υπολοιπα με πμ

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

εγω μιλησα για τις αναγκες του καθενός και ναι τραγικες ελλειψεις σε εφαρμογές , μπορεις να μου πεις μια εφαρμογή τύπου tapatalk που να ειναι ανεκτή μια εφαρμογή Facebook που εστω να πλησιάζει του αντροιντ η του ios instagram μήπως και μιλω για εφαρμογές που χρησιμοποιουν οι πλειοψηφία των χρηστών και δεν θα παω σε εξειδικευμενες....θα μου πεις εγω δεν χρησιμοποιω ουτε fb ουτε twitter κτλπ συμφωνοι γιαυτό και ειπα οτι ειναι ίσως το καλύτερο λειτουργικό για να κανεις και να δέχεσαι κλεισεις. Και τα wp ενος χρόνου λειτουργικό; ;; εγω το ειχα στο μοτορολα το 2007 στο HTC Diamond το 2009

 

Tapatalk υπαρχει επισημη εφαρμογη, για facebook το ενσωματωμενο και οχι η εφαρμογη, ειναι πολυ καλο. Η εφαρμογη για twitter ειναι απο τις κορυφαιες, για το instagram δεν γνωριζω. Υπαρχουν και εφαρμογες οπως πχ το baconit (reddit), το mytube, το wpcentral, που παιζει να ειναι καλυτερες συγκριτικα με τις αλλες πλατφορμες.

Αν δεν κανω λαθος τα wp8 εχουν γραφτει απο την αρχη, γι αυτο το αναφερω σαν ενος ετους.

 

Γενικα, εχει ελλειψεις το λειτουργικο, πχ lock orientation, volume profiles, χαλια music player, vpn κλπ. Αλλα πιστευω στο θεμα των εφαρμογων βρισκεται σε ικανοποιητικο βαθμο.

 

Sorry για το offtopic :)

Link to comment
Share on other sites

Κατι εχει παθει τις τελευταιες μερες ο λογαριασμος μου microsoftκαι δεν ενημερωνεται με τιποτα δεν κανει συγχρονισμο.

παιζει κατι?

:(

Link to comment
Share on other sites

Με υγεία να το χαρείς.

Μα καλα, όλα για Δανία προοριζόταν? Οποιος εχει αγοράσει τελευταία, η συσκευή ειναι δανέζικη....:)

Για το 4g πρέπει να επικοινωνήσεις με τον παροχο

Υ.Γ. Που να έβλεπες το καμπυλωτό τελείωμα του Ν9....

 

Ε ναι μονο το δικο μου το ελβετικο ηταν κουσουριασμενο.και να φανταστεις οταν το ειχα ψαξει ελεγα α ωραια μ εκατσε ελβετικο (οτι και καλα στην ελβετια θα εστελναν καλες παρτιδες αλλα διαψευστηκα)...το εστειλα πισω μολις και περιμενωωωωωωω

Link to comment
Share on other sites

Οκ με την σειρα μου κι εγω να συμφωνησω οτι ναι τα windows ειναι καπως πισω ακομα σε σχεση με τα αλλα 2 λειτουργικα,σαν κατοχος lumia 800 το εχω βιωσει κι εγω το θεμα με τις ειδοποιησεις πιο πολυ!Αλλα στο θεμα μας που ειναι το 920 me 300 ευρω δεν νομιζω οτι μπορεις να βρεις κατι αντιστοιχο στις αλλες πλατφορμες!Που να ρολαρει ετσι,να εχει απο τις κορυφαιες καμερες κ.τ.λ...Αν θες κατι αντιστοιχο πας στα 400+..
Link to comment
Share on other sites

Μετά απο μία εβδομάδα χρήσης και σαν πρώτο smartphone θεωρώ πως δεν πέταξα τα λεφτά μου. Τα wp8 είναι ενα πολλά υποσχόμενο λειτουργικό που με τον καιρό πιστεύω θα αποκτήσει πολύ περισσότερους οπαδούς. Φυσικά σαν νέο προϊόν έχει τις ατέλειές του όπως και κάθε νέο λογισμικό που βγαίνει στην αγορά. Φυσικά δεν μπορείς να το συγκρίνεις με το iOS το οποίο έχει περισσότερα χρόνια στην αγορά, όμως πιστεύω πως δεν υστερεί κατά πολύ και είναι θέμα χρόνου να τα βρεις μαζί του. Το ίδιο ισχύει και για το android. Όπως κάθε αγορά, έτσι και η αγορά κινητού είναι μια επένδυση. Αν σου κάνει την δουλειά που θέλεις είσαι ευχαριστημένος. Αν όχι το πουλάς και δοκιμάζεις κάτι άλλο. Διαβάζω για χάλια εφαρμογή facebook, media player κτλ άρα μάπα το καρπούζι. Το smartphone δεν είναι συσκευή που θα αντικαταστήσει τον υπολογιστή. το smartphone θα σου δώσει την δυνατότητα να έχεις πρόσβαση σε υπηρεσίες διαδικτύου όπως filesharing, email, web κτλ την στιγμή που δεν έχεις κάποιο άλλο μέσο πρόσβασης.

 

Όσο η εταιρείες βγάζουν ενημερώσεις οι χρήστες είναι χαρούμενοι. Όταν σταματήσουν τότε αρχίζουν οι γκρίνιες. Και στην περίπτωση μας έτσι γίνεται. Όσο αργεί το amber θα υπάρχει αυτή η γρίνια. Μόλις βγει τοτέ το 920 θα γίνει super duper.

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο μία εβδομάδα χρήσης και σαν πρώτο smartphone θεωρώ πως δεν πέταξα τα λεφτά μου. Τα wp8 είναι ενα πολλά υποσχόμενο λειτουργικό που με τον καιρό πιστεύω θα αποκτήσει πολύ περισσότερους οπαδούς. Φυσικά σαν νέο προϊόν έχει τις ατέλειές του όπως και κάθε νέο λογισμικό που βγαίνει στην αγορά. Φυσικά δεν μπορείς να το συγκρίνεις με το iOS το οποίο έχει περισσότερα χρόνια στην αγορά, όμως πιστεύω πως δεν υστερεί κατά πολύ και είναι θέμα χρόνου να τα βρεις μαζί του. Το ίδιο ισχύει και για το android. Όπως κάθε αγορά, έτσι και η αγορά κινητού είναι μια επένδυση. Αν σου κάνει την δουλειά που θέλεις είσαι ευχαριστημένος. Αν όχι το πουλάς και δοκιμάζεις κάτι άλλο. Διαβάζω για χάλια εφαρμογή facebook, media player κτλ άρα μάπα το καρπούζι. Το smartphone δεν είναι συσκευή που θα αντικαταστήσει τον υπολογιστή. το smartphone θα σου δώσει την δυνατότητα να έχεις πρόσβαση σε υπηρεσίες διαδικτύου όπως filesharing, email, web κτλ την στιγμή που δεν έχεις κάποιο άλλο μέσο πρόσβασης.

 

Όσο η εταιρείες βγάζουν ενημερώσεις οι χρήστες είναι χαρούμενοι. Όταν σταματήσουν τότε αρχίζουν οι γκρίνιες. Και στην περίπτωση μας έτσι γίνεται. Όσο αργεί το amber θα υπάρχει αυτή η γρίνια. Μόλις βγει τοτέ το 920 θα γίνει super duper.

 

Ξεκινώντας απο το τέλος, μόλις κάνουμε την amber θα αρχισουμε την γκρίνια για την επόμενη.....

Διαφωνω μαζί σου σε κάποια θέματα. Ναι, το smartphone δεν θα αντικαταστήσει το pc αλλα σίγουρα μπορεί να προσφέρει αρκετά πράγματα. Δεν είναι υπερβολικό να έχω έναν καλό media player ώστε να απολαμβάνω την μουσική μου παντού και πάντα. Ούτε και να μπορώ να "χαζεύω" στο fb ή οποτεδήποτε αλλού και να λαβαίνω άμεσα τα σχετικά μηνύματα. Όχι πως δεν τα κάνω με τα wp αλλα κάποια πράγματα (όπως ο media player) χρειάζονται ένα κλικ βελτίωσης.

Υ.Γ. Για την ώρα είμαι πολύ ευχαριστημένος με την συσκευή και το λειτουργικό της..;) Θέλω όμως κι άλλα. Εχθρός του καλού είναι το καλύτερο. Άλλωστε έρχεται και το 1020...χαχαχα

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ξεκινώντας απο το τέλος, μόλις κάνουμε την amber θα αρχισουμε την γκρίνια για την επόμενη.....

Διαφωνω μαζί σου σε κάποια θέματα. Ναι, το smartphone δεν θα αντικαταστήσει το pc αλλα σίγουρα μπορεί να προσφέρει αρκετά πράγματα. Δεν είναι υπερβολικό να έχω έναν καλό media player ώστε να απολαμβάνω την μουσική μου παντού και πάντα. Ούτε και να μπορώ να "χαζεύω" στο fb ή οποτεδήποτε αλλού και να λαβαίνω άμεσα τα σχετικά μηνύματα. Όχι πως δεν τα κάνω με τα wp αλλα κάποια πράγματα (όπως ο media player) χρειάζονται ένα κλικ βελτίωσης.

Υ.Γ. Για την ώρα είμαι πολύ ευχαριστημένος με την συσκευή και το λειτουργικό της..;) Θέλω όμως κι άλλα. Εχθρός του καλού είναι το καλύτερο. Άλλωστε έρχεται και το 1020...χαχαχα

 

Πράγματι, θα υπάρχει πάλι γρίνια για την επόμενη, γιατί νομίζω βγήκε και GDR3. Δεν θα διαφωνήσω σε αυτά που γράφεις. Σίγουρα εχθρός του καλού είναι το καλύτερο και αυτό το καλύτερο θα έρθει. Οπότε καλύτερα να απολαύσουμε το τηλέφωνο μας με τα όποια κουσούρια του. Κι αυτή η ριμάδα η ενημέρωση!! Γεφύρι της Άρτας έγινε.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε πως βρήκες τις πληροφορίες; Από κάποια εφαρμογή να φανταστώ;

 

Με το Pro Cam της Nokia. Πατάς τις 3 τελείες κάτω δεξιά και σου βγάζει την επιλογή πληροφορίες εικόνας. Απλά θα πρέπει πρώτα να πάρετε την Amber και μετά να βάλετε το Pro Cam με το οποίο όπως έχουν αναφέρει και άλλοι φίλοι εδώ μέσα θα ξεχάσετε όσα ξέρατε για τις φωτογραφίες την ημέρα με 920! ;)

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...