Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 920 Μέρος Ι


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά δηλώνω απολυτα ικανοποιημένος με το 920 και ας μην έχω κλείσει ακομα 24 ώρες κατοχής του! Περιμένω να ξανανεβει και το drive και όλα καλά!

Παρεπιπτωντος πήρα και μια απο αυτες τις θήκες τις γνήσιες νοκια που είναι σαν να μην φοράς θήκη και αλλαζει ουσιαστικά το χρωμα του κινητού σε cyan! Αλλα δεν μ αρεσει τελικά τόσο το cyan οπότε αμα σκοπεύει κανείς να πάρει απο Αθήνα ας μου το πει να την πάρει απο εμένα.. Αφορετη είναι ουσιαστικά με το κουτακι της και την αποδειξη.. Μην μου μείνει αμανατη, κρίμα είναι :P

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια ειχα στα χερια μου χθες για ενα πρωινο το lumia 920.Σαν λειτουργικο δεν το εψαξα πολυ απλα εκανα ενα τεστ την αγαπημενη μου ασχολία την καμερα.Μου φενεται οτι το Galaxy s3 βγαζει πιο sharp φωτος.Δεν ξερω πως να το εξηγήσω απλα μου φαίνονται πιο καθαρες και με περισσοτερη λεπτομερια.Σαν να ειναι εστιασμενη ολη η περιοχη.Μεσα στο σπιτι με χαμηλο φωτισμο επικρατουσε το lumia αλλα εξω στον ηλιο μου τα χαλασε λιγο .Με το Lumia εβλεπα και κατω απο την ηλιο μια χαρα!Κατι παραδοξο για μενα καθως τα τελευταια χρονια καθως ειχα μονο Amoled συσκευες και μου φανηκε παραξενο :lol:

Αλλα γιατι ετσι οι φωτος την ημερα?σαν πιο blur και soft?

Edited by Fredometrios
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

μπορουμε να κανουμε βιντεοκλησεις μεσω δικτυου 3g?

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

μπορουμε να κανουμε βιντεοκλησεις μεσω δικτυου 3g?

 

μπααααα, αν δεν κανω λαθος...

μονο skype

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

1. Σε μένα αλλάζει. Νομίζω πως ισως να αντιμετώπισα το ίδιο όταν το πρωτοεβαλα. Δεν θυμάμαι καν. Τώρα ειναι ok

3. Δυστυχως βλέπεις μόνο τις εξερχόμενες.

 

και σημερα το ιδιο με το chronos calendar. Μηπως επειδη ειναι σε trial το κανει? αν το αγορασω δεν θα το κανει?

 

καλα τι γινεται με τα smartphones, δεν μπορουμε να κανουμε βιντεοκλησεις μεσω 3g?? τι να πω με τα παλια τηλεφωνακια μπορουσαμε....

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

και σημερα το ιδιο με το chronos calendar. Μηπως επειδη ειναι σε trial το κανει? αν το αγορασω δεν θα το κανει?

 

καλα τι γινεται με τα smartphones, δεν μπορουμε να κανουμε βιντεοκλησεις μεσω 3g?? τι να πω με τα παλια τηλεφωνακια μπορουσαμε....

 

καποτε θα ξαναγινει και η βιντεοκληση της μοδας οπως εγιναν οι υπερυθρες :p

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Κανενα καλο clock tile που να ειναι live υπαρχει?Ευχαριστω...Τελικα πολλες ελειψεις το τηλεφωνο(λογω λειτουργικου) και απαραδεκτο να μην υπαρχει ενα ρολοι της προκοπης που να δουλευει για την αρχικη οθονη σε smartphone εν ετη 2013...:mad: Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

εχουν σπασει τα νευρα μου.το κινητο ειναι εξαιρετικο αλλα υπαρχει καποιος τροπος να ΜΗΝ συνδεεται αυτοματα στο ιντερνετ ;καθε φορα χρεωνομαι αδικα:wacko:
Link to comment
Share on other sites

εχουν σπασει τα νευρα μου.το κινητο ειναι εξαιρετικο αλλα υπαρχει καποιος τροπος να ΜΗΝ συνδεεται αυτοματα στο ιντερνετ ;καθε φορα χρεωνομαι αδικα:wacko:

 

Settings -> Mobile Network -> Data connection off.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

εχουν σπασει τα νευρα μου.το κινητο ειναι εξαιρετικο αλλα υπαρχει καποιος τροπος να ΜΗΝ συνδεεται αυτοματα στο ιντερνετ ;καθε φορα χρεωνομαι αδικα:wacko:

 

ναι Ρυθμισεις->Κινητη Τηλεφωνια->Συνδεδη Δεδομενων->Απενεργοποιημενο

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

εβαλα φωτογραφιες στις επαφες μου..

πως μπορω να κανω το tile να ανανεωθει και να τις εμφανιζει??

 

//το βρικα.. βαλε-βγαλε!

Edited by mobrol
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Κανενα καλο clock tile που να ειναι live υπαρχει?Ευχαριστω...Τελικα πολλες ελειψεις το τηλεφωνο(λογω λειτουργικου) και απαραδεκτο να μην υπαρχει ενα ρολοι της προκοπης που να δουλευει για την αρχικη οθονη σε smartphone εν ετη 2013...:mad:

 

Θα μπει στο επομενο update,μαζι με αλλα πχ ραδιο,double tap κ.α.

Υπομονη αλλον 1.5 μηνα περιπου.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Θα μπει στο επομενο update,μαζι με αλλα πχ ραδιο,double tap κ.α.

Υπομονη αλλον 1.5 μηνα περιπου.

 

Μιας και ανεφερες το update, κατι που διαβασα σημερα και ειναι για μενα πολυ σημαντικο ειναι οτι θα εχει στον ΙΕ επιλογη για μειωμενα data (σαν τον opera mini).

Ελπιζω στο event σημερα να μας πουν επισημα τι περιλαμβανεται στο update.

Link to comment
Share on other sites

Μιας και ανεφερες το update, κατι που διαβασα σημερα και ειναι για μενα πολυ σημαντικο ειναι οτι θα εχει στον ΙΕ επιλογη για μειωμενα data (σαν τον opera mini).

Ελπιζω στο event σημερα να μας πουν επισημα τι περιλαμβανεται στο update.

 

Δεν καταναλωνει ιδιαιτερα ο ΙΕ.

Αντιθετα θα ελεγα διοτι εχει ενσωματωμενο προγραμμα συμπιεσης δεδομενων.

Τα 500 mb που εχω το μηνα ουτε και σε android ουτε και στα WP τα ξεπερνουσα και μου εφταναν παντα(και κανα 50-80mb ειχα περισσευμα)

Ουτε τα live titles,weather,notification θα ελεγα καταναλωνουν ιδιαιτερα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταναλωνει ιδιαιτερα ο ΙΕ.

Αντιθετα θα ελεγα διοτι εχει ενσωματωμενο προγραμμα συμπιεσης δεδομενων.

Τα 500 mb που εχω το μηνα ουτε και σε android ουτε και στα WP τα ξεπερνουσα και μου εφταναν παντα(και κανα 50-80mb ειχα περισσευμα)

Ουτε τα live titles,weather,notification θα ελεγα καταναλωνουν ιδιαιτερα.

 

Ωραιος! Και να σου πω το μεγαλυτερο μειον για μενα στα wp8 ειναι η ελλειψη opera mini αλλα αφου δεν τρωει πολλα ο ie (ο οποιος ειναι ταχυτατος) ολα καλα. Απο Σαββατο που θα εχω χρονο θα βαλω ενα πακετακι ιντερνετ να τον δοκιμασω.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

εκανα μια παρατηρηση σημερα σχετικα με την φορτιση του κινητου και θελω να μοιραστω

οταν η μπαταρια ειναι στο 5% περιπου και συνδεσω τον φορτιστη το τηλεφωνο κλεινει , δεν ξανανοιγει και βγαζει ενα εικονιδιο μπαταριας με πριζα στην μεση, στην οθονη.

Μετα απο λιγα λεπτα ανοιγει μονο του ...

ειναι λογικο αυτο???

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

εκανα μια παρατηρηση σημερα σχετικα με την φορτιση του κινητου και θελω να μοιραστω

οταν η μπαταρια ειναι στο 5% περιπου και συνδεσω τον φορτιστη το τηλεφωνο κλεινει , δεν ξανανοιγει και βγαζει ενα εικονιδιο μπαταριας με πριζα στην μεση, στην οθονη.

Μετα απο λιγα λεπτα ανοιγει μονο του ...

ειναι λογικο αυτο???

 

Το ότι είναι στο 5% και κλείνει μόνο του δεν μου φαίνεται λογικό! Τα υπόλοιπα που κάνει είναι φυσιολογικά!

 

Και κάτι που μας αφορά όλους μας! Η στέρεο ηχογράφηση έρχεται και στα υπόλοιπα Lumia!

Ηχογράφηση χωρίς παραμόρφωση και τα σχετικά! Περισσότερα εδώ

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Το ότι είναι στο 5% και κλείνει μόνο του δεν μου φαίνεται λογικό! Τα υπόλοιπα που κάνει είναι φυσιολογικά!

 

Και κάτι που μας αφορά όλους μας! Η στέρεο ηχογράφηση έρχεται και στα υπόλοιπα Lumia!

Ηχογράφηση χωρίς παραμόρφωση και τα σχετικά! Περισσότερα εδώ

 

Δεν εκλεισε μονο του, εκλεισε μολις συνεδεσα τον φορτιστη...

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Όλο και κάτι θα μας δώσουν και εμάς θέλω να πιστεύω! Απίστευτη εφαρμογή η pro cam πάντως!
Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

η pro cam θα ερθει ?

Απο οτι διαβασα σε ξενα sites οχι.

Ειπαν τιποτα στην παρουσιαση λεπτομεριες για το Update?

Link to comment
Share on other sites

Όλο και κάτι θα μας δώσουν και εμάς θέλω να πιστεύω! Απίστευτη εφαρμογή η pro cam πάντως!

 

Εγω παντως ενα ραδιακι θελω με το update και ειμαι κομπλε...Αλλοιως θα κοτσαρω με μονωτικη ενα τραντζιστορακι φορητο που εχω με μπαταριες στην πλατη του 920 και θα ειμαι αρχοντας....:lol::D

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως ενα ραδιακι θελω με το update και ειμαι κομπλε...Αλλοιως θα κοτσαρω με μονωτικη ενα τραντζιστορακι φορητο που εχω με μπαταριες στην πλατη του 920 και θα ειμαι αρχοντας....:lol::D

 

χαχαχαχα! Υπομονή! Στο δρόμο είναι το ράδιο! Έρχεται!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Πως επιλέγουμε ήχο κλήσης παιδιά?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Πως επιλέγουμε ήχο κλήσης παιδιά?

 

Ρυθμισεις-ηχοι κλησεων-ringtone...Τωρα αν θες να βαλεις δικο σου κομματι ή τραγουδι συνδεση με καλωδιο στον υπολογιστη και περνας το τραγουδακι στο φακελο ringtones

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...