Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 920 Μέρος Ι


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα.

 

Πήρα το κινητό από Αμερική. Έχει τα Logos της AT&T αλλά δεν με πειράζει.

Είναι ξεκλείδωτο και δουλεύει μια χαρά.

ΟΜΩΣ δεν μπορώ να αλλάξω τη γλώσσα τηλεφώνου λόγω region sale.

Έψαξα και βρήκα ότι πρέπει να φλασάρω ευρωπαϊκό firmware αλλά δεν έχω βρει κάποιο οδηγό.

Μπορεί κάποιος να μου πει πώς γίνεται ή να μου δώσει ένα λινκ για να ακολουθήσω?

Γενικά, αν μπορείτε πείτε μου τι να προσέξω πρώτα.

Κάτι τελευταίο γιατί είμαι νέος σε WP8, το Unlock δεν θα πάθει τίποτα όταν φλασάρω νέο firmware, έτσι?

(firmware: RM-820-nam-att-100)

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Κάποια βοήθεια;

Μπορώ να φλασάρω ή θα το "μπρικάρω"?

Και ένα guide αν γίνεται.

HTC Wildfire --> Huawei Ideos X5 --> Samsung Galaxy S3 --> Lumia 920 --> iPhone 5 --> Nexus 5 + HTC One M7 ----> HTC One M8 Gunmetal Grey (32gb) --> ΟnePlus 6 8/128 --> Sony Xperia 5 II (blue) --> Poco F3 8/256 (white)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Στην οθόνη που έχουμε τις εφαρμογές και τις ρυθμίσεις του κινητού,εκεί που μετάκινουμαστε στο menu πάνω,κάτω μου τις έχει ταξινόμησει αλφαβητικά με γράμματα ενδιάμεσα (στα ΕΛληνικα και Αγγλικά).Πως γίνεται να βγάλω τα γράμματα και να τις έχω χωρίς ταξινόμηση;
only Apple
Link to comment
Share on other sites

Κάποια βοήθεια;

Μπορώ να φλασάρω ή θα το "μπρικάρω"?

Και ένα guide αν γίνεται.

 

Πήγαινε στη σελίδα 117 έχω γράψει έναν σύντομο οδηγό.

Δεν ξέρω αν ισχύει πλέον το φλασαρισμα με αυτόν τον τροπο,το έχω δώσει το 920 εδώ και τρίμηνο πλέον.

Αλλα μια φορά προσπάθησα να φλασαρω το ευρωπαϊκό μου κινητο rm821 με την AT&T έκδοση και δεν με άφηνε σε καμία περίπτωση.

Άρα αν δεν γίνεται με αυτό το τροπο πήγαινε σε κανά Nokia store ή κάτσε με την έκδοση που έχεις,δεν έχει κάποιο σοβαρό νόημα να φλασαρεις ευρωπαϊκη έκδοση.

Και εγω στα αγγλικα έχω τη γλώσσα σε όλα τα κινητα μου.

 

Η amber έκδοση θα βγει παράλληλα και θα ενσωματώνεται και η GDR2 μαζί.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στη σελίδα 117 έχω γράψει έναν σύντομο οδηγό.

Δεν ξέρω αν ισχύει πλέον το φλασαρισμα με αυτόν τον τροπο,το έχω δώσει το 920 εδώ και τρίμηνο πλέον.

Αλλα μια φορά προσπάθησα να φλασαρω το ευρωπαϊκό μου κινητο rm821 με την AT&T έκδοση και δεν με άφηνε σε καμία περίπτωση.

Άρα αν δεν γίνεται με αυτό το τροπο πήγαινε σε κανά Nokia store ή κάτσε με την έκδοση που έχεις,δεν έχει κάποιο σοβαρό νόημα να φλασαρεις ευρωπαϊκη έκδοση.

Και εγω στα αγγλικα έχω τη γλώσσα σε όλα τα κινητα μου.

 

Η amber έκδοση θα βγει παράλληλα και θα ενσωματώνεται και η GDR2 μαζί.

 

Άρα δεν υπάρχει θέμα να το "μπρικάρω". Ωραία.

Θέλω να φλασάρω ευρωπαϊκό για να έχω ελληνικό μενού. Για κανένα άλλο λόγο.

Με αναζήτηση στο νετ βρήκα ότι πρέπει να φλασάρεις πρώτα ένα firmware της Καναδικής έκδοσης (Rogers) και μετά το ευρωπαϊκό RM-821. Δεν ξέρω αν ισχύει.

Δεν έχω πρόβλημα εγώ, απλά θέλω να το δώσω το κινητό σε άλλον.

Τι είναι η amber έκδοση?

 

EDIT: Ναι, ο οδηγός σου δυστυχώς δεν δουλεύει.

Δεν μπορώ να διαλέξω τίποτα μέσα από το Nokia Care.

Edited by Alexcxvtr

HTC Wildfire --> Huawei Ideos X5 --> Samsung Galaxy S3 --> Lumia 920 --> iPhone 5 --> Nexus 5 + HTC One M7 ----> HTC One M8 Gunmetal Grey (32gb) --> ΟnePlus 6 8/128 --> Sony Xperia 5 II (blue) --> Poco F3 8/256 (white)

Link to comment
Share on other sites

Amber ειναι η επικειμενη αναβαθμιση του 920 με καποια καλουδια επιπλεον.

Μια χαρα δηλαδη κοψανε την προσβαση στο Nokia Care,οχι πως δεν το περιμενα βεβαια αλλα τι γινεται τωρα δηλαδη.

Θα τρεχουμε με το παραμικρο σε Nokia Care αν κατι δεν παει καλα στην συσκευη να μας το φλασαρουν αυτοι:wacko:

Μπραβο τους λοιπον.

Εχουμε που εχουμε τους ρυθμους χελωνας απο τη MS εχουμε και το κοψιμο της δυνατοτητας μεσω καποιου επισημου εργαλειου να φλασαρουμε τις συσκευες μας.

Μια χαρα δηλαδη:ninja:

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

EDIT: Ναι, ο οδηγός σου δυστυχώς δεν δουλεύει.

Δεν μπορώ να διαλέξω τίποτα μέσα από το Nokia Care.

 

Amber ειναι η επικειμενη αναβαθμιση του 920 με καποια καλουδια επιπλεον.

Μια χαρα δηλαδη κοψανε την προσβαση στο Nokia Care,οχι πως δεν το περιμενα βεβαια αλλα τι γινεται τωρα δηλαδη.

Θα τρεχουμε με το παραμικρο σε Nokia Care αν κατι δεν παει καλα στην συσκευη να μας το φλασαρουν αυτοι:wacko:

Μπραβο τους λοιπον.

Εχουμε που εχουμε τους ρυθμους χελωνας απο τη MS εχουμε και το κοψιμο της δυνατοτητας μεσω καποιου επισημου εργαλειου να φλασαρουμε τις συσκευες μας.

Μια χαρα δηλαδη:ninja:

 

Αντικαθιστάς ένα αρχειάκι και "σπας" το Nokia care και το λειτουργείς κανονικότατα. Δεν θυμάμαι το λινκ δυστυχώς αλλά λογικά με ψάξιμο στο γοογλε, όλο και κάτι θα βρεις.

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αντικαθιστάς ένα αρχειάκι και "σπας" το Nokia care και το λειτουργείς κανονικότατα. Δεν θυμάμαι το λινκ δυστυχώς αλλά λογικά με ψάξιμο στο γοογλε, όλο και κάτι θα βρεις.

 

Εαν γινεται εχει καλως τοτε,διοτι δεν θα ηθελα να βρεθω στην δυσαρεστη εμπειρια μελλοντικα να θελω να φλασαρω για οποιοδηποτε λογο και να τρεχω σε Nokia Care σε καμια-καμια περιπτωση.

Μονο αν ειναι κατι πολυ σοβαρο που με το φλασαρισμα δεν λυνεται.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αντικαθιστάς ένα αρχειάκι και "σπας" το Nokia care και το λειτουργείς κανονικότατα. Δεν θυμάμαι το λινκ δυστυχώς αλλά λογικά με ψάξιμο στο γοογλε, όλο και κάτι θα βρεις.

 

Εφόσον το κάνω αυτό ποιο firmware πρέπει να διαλέξω για το κόκκινο κινητό μου?

Είμαι στην Cosmote. Το λέω γιατί βλέπω διάφορες εκδόσεις για ελληνικά firmwares και μπερδεύτηκα κάπως.

Αυτή τη στιγμή έχω το RM-820 της AT&T με αγγλικό μενού. Όπως είπα δεν με χαλάει, ούτε καν που έχει κάποια επιπλέον apps της εταιρείας αυτής, απλά θέλω να το δώσω σε κύριο άσχετο με όλα αυτά και χρειάζομαι ελληνικό μενού.

Κάτι τελευταίο.

Μπορώ να φλασάρω όποιο ευρωπαϊκό firmware θέλω χωρίς προβλήματα?

Κάτι σαν το Galaxy S3 σε android εννοώ, για όποιον ασχολείται.

HTC Wildfire --> Huawei Ideos X5 --> Samsung Galaxy S3 --> Lumia 920 --> iPhone 5 --> Nexus 5 + HTC One M7 ----> HTC One M8 Gunmetal Grey (32gb) --> ΟnePlus 6 8/128 --> Sony Xperia 5 II (blue) --> Poco F3 8/256 (white)

Link to comment
Share on other sites

Νέο μέλος στην παρέα σας, κάτοχος ενός μαύρου Lumia 920 από το Σάββατο.

Έχω παρακολουθήσει το θέμα αυτό από την αρχή του και γενικά δεν έχω απορίες. Είναι το πρώτο μου τηλέφωνο με WP και με μέγεθος πάνω από 3,7''. Μου φαίνεται λίγο μεγάλο σαν μέγεθος, το βάρος του δεν το καταλαβαίνω. Μου αρέσει η ποιότητα κατασκευής του, η ποιότητα ομιλίας και επιτελούς μια οθόνη που βλέπεις άνετα κάτω από τον ήλιο.

Το τηλέφωνο ήταν ιταλικό και πέρασα το firmware της cosmote ενώ μετά είδα ότι υπάρχει και άλλο ένα ελληνικό firmware. Έχετε κάποια προτίμηση ανάμεσα στα δυο ή γνωρίζετε εάν έχουν διαφορές?

Το μόνο που μου έκανε αρνητική εντύπωση στην αρχή ήταν ότι η συσκευή ζεσταινόταν υπερβολικά και ενώ σκεφτόμουν ότι μπλέξαμε γιατί δεν έχουμε στον νομό Nokia Care, γύρισα το δίκτυο κινητής από 4G που ήταν προεπιλογή σε 3G και λύθηκε το πρόβλημα.

 

ΥΓ. Αντιμετώπισα επίσης ένα πρόβλημα σύνδεσης του wi-fi σε κατάστημα που δεν είχα πρόβλημα άλλες φόρες. Γενικά έχετε παρατηρήσει αντίστοιχα προβλήματα σύνδεσης?

 

Καλως ορισες.

Πως φαίνεται το 4g εμένα μέχρι 3g δείχνει. Μηπως ειναι θεμα εταιρείας κινητής?

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Εφόσον το κάνω αυτό ποιο firmware πρέπει να διαλέξω για το κόκκινο κινητό μου?

Είμαι στην Cosmote. Το λέω γιατί βλέπω διάφορες εκδόσεις για ελληνικά firmwares και μπερδεύτηκα κάπως.

Αυτή τη στιγμή έχω το RM-820 της AT&T με αγγλικό μενού. Όπως είπα δεν με χαλάει, ούτε καν που έχει κάποια επιπλέον apps της εταιρείας αυτής, απλά θέλω να το δώσω σε κύριο άσχετο με όλα αυτά και χρειάζομαι ελληνικό μενού.

Κάτι τελευταίο.

Μπορώ να φλασάρω όποιο ευρωπαϊκό firmware θέλω χωρίς προβλήματα?

Κάτι σαν το Galaxy S3 σε android εννοώ, για όποιον ασχολείται.

 

Βασικά αν συνδέσεις την συσκευή θα σου κατεβάσει αυτόματα το ίδιο firmware, το αμερικάνικο δηλαδή. Αλλιώς θα πρέπει να βάλεις χειροκίνητα το product code της αντίστοιχης χώρας - παρόχου για να κατεβάσεις το firmware που θες. Για ελληνικό δεν ξέρω τι product code, οπότε πρέπει να το βρεις αν θες ελληνικό. Εγώ χρησιμοποιώ γερμανικό unbranded firmware.

Το γερμανικό product code είναι 059Q9L7 για μάυρο και 059Q9M0 για κόκκινο.

Απλά λόγω διαφορετικού RM, δεν ξέρω σίγουρα κατά πόσο θα δουλέψει.

 

Καλως ορισες.

Πως φαίνεται το 4g εμένα μέχρι 3g δείχνει. Μηπως ειναι θεμα εταιρείας κινητής?

 

Έχεις ενεργοποιήσει το 4G στον πάροχό σου; Το έχεις ενεργοποιήσει στην συσκευή; Αν δεν σου έχει την ρύθμιση μέσα πρέπει να αλλάξεις firmware με κάποιο που υποστηρίζει την δυνατότητα για 4G

Edited by Johnious13

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Βασικά αν συνδέσεις την συσκευή θα σου κατεβάσει αυτόματα το ίδιο firmware, το αμερικάνικο δηλαδή. Αλλιώς θα πρέπει να βάλεις χειροκίνητα το product code της αντίστοιχης χώρας - παρόχου για να κατεβάσεις το firmware που θες. Για ελληνικό δεν ξέρω τι product code, οπότε πρέπει να το βρεις αν θες ελληνικό. Εγώ χρησιμοποιώ γερμανικό unbranded firmware.

Το γερμανικό product code είναι 059Q9L7 για μάυρο και 059Q9M0.

Απλά λόγω διαφορετικού RM, δεν ξέρω σίγουρα κατά πόσο θα δουλέψει.

 

Μάλιστα. Λίγο μπέρδεμα ακούγεται.

Και μάλλον υπάρχει περίπτωση για "μπρικάρισμα" απ'ό,τι κατάλαβα.

Κάποιος οδηγός δεν υπάρχει? Έχω φάει τον τόπο αλλά δεν...

Και από αυτά που βρήκα, κάποιοι λένε ότι πρέπει πρώτα να περάσω firmware της Rogers και μετά ευρωπαϊκό.

Ισχύει αυτό?

Ξέρεις τίποτα τέτοιο εσύ?

HTC Wildfire --> Huawei Ideos X5 --> Samsung Galaxy S3 --> Lumia 920 --> iPhone 5 --> Nexus 5 + HTC One M7 ----> HTC One M8 Gunmetal Grey (32gb) --> ΟnePlus 6 8/128 --> Sony Xperia 5 II (blue) --> Poco F3 8/256 (white)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα.

 

Απο σημερα ειμαι και επισημως κατοχος ενος Nokia Lumia 920 cyan.

 

Μονο που λειπω σε διακοπες και θα παρω τη συσκευη στα χερι μου την Τεταρτη:P...

 

Οποτε ετοιμαστειτε να σας βομβαρδισω με τις ερωτησεις μου!!

 

Απ όσο είδα παρήγγειλες το κινητό από birdphone σε ολα τα χρώματα που δίνει το συγκεκριμενο κατάστημα γραφει Nokia lumia 920.1 Ρώτησες μήπως τι ειναι το .1 Αν έχει κάποια διαφορά από τα υπόλοιπα?? Γιατί θέλω και εγώ να παραγγείλω το κινητό απο το ιδιο καταστημα!!

Link to comment
Share on other sites

Καλως ορισες.

Πως φαίνεται το 4g εμένα μέχρι 3g δείχνει. Μηπως ειναι θεμα εταιρείας κινητής?

 

Στις ρυθμίσεις-->κινητή τηλεφωνία-->μέγιστη ταχύτητα σύνδεσης μου έχει επιλογή 2g, 3g, 4g με το τελευταίο προεπιλογή. Πάροχο έχω την Cosmote. Στον νομό δεν υπάρχει (φυσικά :lol:) σήμα 4g και μάλλον το τηλέφωνο προσπαθούσε συνέχεια να συνδεθεί σε δίκτυο 4g και ζεσταίνονταν.

 

Απ όσο είδα παρήγγειλες το κινητό από birdphone σε ολα τα χρώματα που δίνει το συγκεκριμενο κατάστημα γραφει Nokia lumia 920.1 Ρώτησες μήπως τι ειναι το .1 Αν έχει κάποια διαφορά από τα υπόλοιπα?? Γιατί θέλω και εγώ να παραγγείλω το κινητό απο το ιδιο καταστημα!!

 

Πάντως από άλλο κατάστημα που πήρα το δικό μου το έχει σαν 920 ενώ η συσκευασία γράφει 920.1.

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα. Λίγο μπέρδεμα ακούγεται.

Και μάλλον υπάρχει περίπτωση για "μπρικάρισμα" απ'ό,τι κατάλαβα.

Κάποιος οδηγός δεν υπάρχει? Έχω φάει τον τόπο αλλά δεν...

Και από αυτά που βρήκα, κάποιοι λένε ότι πρέπει πρώτα να περάσω firmware της Rogers και μετά ευρωπαϊκό.

Ισχύει αυτό?

Ξέρεις τίποτα τέτοιο εσύ?

 

Δεν ξέρω να σου πω αν πρέπει πρώτα να βάλεις Rogers. Μπορείς όμως να δοκίμασε να το φλασάρεις πρώτα με την 1308 Rogers . Δες τα product codes από το λίνκ που έδωσε ο φίλος παραπάνω. Το φλασάρισμα είναι πανέυκολο, δεν θα έχεις πρόβλημα.

Θα σου στείλω PM για κάτι λινκς

Edited by Johnious13

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

το 920.1 δεν σημαινει κατι.. ολα οσο υπαρχουν στην ευρωπη .1 ειναι νομιζω..

κοκκινο κοσμοτε δεν υπαρχει, μονο λευκο και μαυρο, οποτε δοκιμασε το ισπανικο για να εχεις και ελληνικα και 4g (αυτο εχω εγω-κοκκινο παντα το 920 μου) : 059R7J4

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Πάντως από άλλο κατάστημα που πήρα το δικό μου το έχει σαν 920 ενώ η συσκευασία γράφει 920.1.

 

Το είδα και εγώ και μου φάνηκε Παράξενο... Τέλος παντον είχα σκοπό να ρωτήσω αν έχει καμιά διαφορα..(αν κ εκεί που πάει το μυαλό μου ειναι ότι ίσως έχει την amber προεγκατεστημένη) όπως και να ναι θα δείξει. Αν ρωτήσε ο φίλος ΑΣ μας πει να ξέρουμε! :)

Edited by asamoa1
Link to comment
Share on other sites

@asamoa1 Το .1 μετα τον αριθμο του μοντελου υποδηλωνει οτι η συσκευη ειναι ευρωπαικη, οποτε προχωρα κανονικα σε αγορα και μην ανησυχεις.
Link to comment
Share on other sites

Βασικά αν συνδέσεις την συσκευή θα σου κατεβάσει αυτόματα το ίδιο firmware, το αμερικάνικο δηλαδή. Αλλιώς θα πρέπει να βάλεις χειροκίνητα το product code της αντίστοιχης χώρας - παρόχου για να κατεβάσεις το firmware που θες. Για ελληνικό δεν ξέρω τι product code, οπότε πρέπει να το βρεις αν θες ελληνικό. Εγώ χρησιμοποιώ γερμανικό unbranded firmware.

Το γερμανικό product code είναι 059Q9L7 για μάυρο και 059Q9M0 για κόκκινο.

Απλά λόγω διαφορετικού RM, δεν ξέρω σίγουρα κατά πόσο θα δουλέψει.

 

 

 

Έχεις ενεργοποιήσει το 4G στον πάροχό σου; Το έχεις ενεργοποιήσει στην συσκευή; Αν δεν σου έχει την ρύθμιση μέσα πρέπει να αλλάξεις firmware με κάποιο που υποστηρίζει την δυνατότητα για 4G

 

 

 

 

 

 

 

Στις ρυθμίσεις-->κινητή τηλεφωνία-->μέγιστη ταχύτητα σύνδεσης μου έχει επιλογή 2g, 3g, 4g με το τελευταίο προεπιλογή. Πάροχο έχω την Cosmote. Στον νομό δεν υπάρχει (φυσικά :lol:) σήμα 4g και μάλλον το τηλέφωνο προσπαθούσε συνέχεια να συνδεθεί σε δίκτυο 4g και ζεσταίνονταν.

 

Σε εμένα δεν υπάρχει η επιλογή 4g. Τι firmware και πως να βάλω για να διορθωθεί?

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Για πολλοστή φορά:

Υπενθυμίζω ότι απαγορεύεται η δημοσιοποίηση συνδέσμων που παραπέμπουν σε copyrighted υλικό. Το Nokia Care Suite δεν είναι εμπορικό πρόγραμμα, διανέμεται στα επίσημα service και υπάρχει απαγόρευση διακίνησης αυτού, όπως επίσης και των manuals του.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

@asamoa1 Το .1 μετα τον αριθμο του μοντελου υποδηλωνει οτι η συσκευη ειναι ευρωπαικη, οποτε προχωρα κανονικα σε αγορα και μην ανησυχεις.

 

 

Σε ευχαριστω για την απαντηση να σε καλα!!!

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμισεις--->ευκολια προσβασης---->Υψηλη αντιθεση απενεργοποιημενη,αν αυτο το ενεργοποιησουμε ειδα οτι καπως τα κανει ασπρομαυρα ολα,βοηθαει και αυτο στη μπαταρια η ετσι ειναι για εφε ?:worry: αν το εχει δοκιμασει κανενας βεβαια...

 

Και κατι ακομα, Ρυθμισεις--->ευρεση κινητου μου-->αποστολη εφαρμογων στο τηλεφωνο αυτο δεν ειναι για να ερχονται εφαρμογες κατευθειαν με notification και οχι με email οταν βρισκομαι σε καποιον Υ/Π? γιατι δε λειτουργει γιαυτο και εξακολουθουν να ερχονται email και δε θελω...

Edited by MANCHESTERUTD
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το παρέλαβα σε κίτρινο. Εκ πρώτης όψεως είναι το πιο όμορφο (και ιδιαίτερο) τηλέφωνο που έχω δει ! Το έχω βάλει να φορτιστεί.. Πόσες ώρες να το αφήσω ? Πάντως σε αυτή την τιμή (€ 315) νομίζω οτι είναι οτι καλύτερο υπάρχει στην αγορά... Και ευτυχώς που κατάφερα και βρήκα το κίτρινο γιατί είναι το μόνο χρώμα που ήθελα και το πιο δυσεύρετο σε χαμηλή τιμή... Η συσκευή είναι δανέζικη και μόλις άνοιξε δεν είδα κανένα logo παρόχου ! Μόνο το logo των Windows Phone.. Στο κουτί γράφει "CV DK MOBILTELEFON YELLOW". Παίζει να είναι unbranded ??
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το παρέλαβα σε κίτρινο. Εκ πρώτης όψεως είναι το πιο όμορφο (και ιδιαίτερο) τηλέφωνο που έχω δει ! Το έχω βάλει να φορτιστεί.. Πόσες ώρες να το αφήσω ? Πάντως σε αυτή την τιμή (€ 315) νομίζω οτι είναι οτι καλύτερο υπάρχει στην αγορά... Και ευτυχώς που κατάφερα και βρήκα το κίτρινο γιατί είναι το μόνο χρώμα που ήθελα και το πιο δυσεύρετο σε χαμηλή τιμή... Η συσκευή είναι δανέζικη και μόλις άνοιξε δεν είδα κανένα logo παρόχου ! Μόνο το logo των Windows Phone.. Στο κουτί γράφει "CV DK MOBILTELEFON YELLOW". Παίζει να είναι unbranded ??

 

Unbranded είναι φίλε! Το ίδιο έλεγε και σε εμένα που το πήρα σε κίτρινο από birdphone. Αν και ένας υπάλληλος σε nokia care μου είπε πως είναι σουηδικό! Βέβαια από το birdphone πριν το παραγγείλω μου είπαν πως είναι από Δανία, κάτι που γράφει και επάνω στο κουτί του!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Unbranded είναι φίλε! Το ίδιο έλεγε και σε εμένα που το πήρα σε κίτρινο από birdphone. Αν και ένας υπάλληλος σε nokia care μου είπε πως είναι σουηδικό! Βέβαια από το birdphone πριν το παραγγείλω μου είπαν πως είναι από Δανία, κάτι που γράφει και επάνω στο κουτί του!

 

Τέλεια ! Πάντως είναι κορυφαία συσκευή. Αν φτιάξουν και τις photos την ημέρα με το update του Αυγούστου θα μιλάμε για μια από τις κορυφαίες συσκευές σε όλους τους τομείς !

 

Δυστυχως την πατησα ! Υπαρχει κολλημενο-νεκρο pixel (πρασινο χρωμα) στην επανω αριστερα γωνια της οθονης !!! Εχω βαλει καποιο προγραμμα που τρεχει μηπως και ξεκολησει... Αλλιως τι κανω ??? Το παω σε Nokia Care Center ? Καλυπτει η εγγυηση καμμενα pixels ???

Edited by gianpithio
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

αφου το κινητο είναι καινούργιο έχεις δικαίωμα doa. το γυρνας απο κει που το πήρες και σου δινουν καινουργιο

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...