Jump to content

ZTE Grand X In


Voltron
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το driver είναι περασμένο αλλά όταν το συνδέω δεν το αναγνωρίζει για να το ανοίξει σαν αποθηκευτικό χώρο τουλάχιστον (να δω την sd). Έπειτα όταν τρέχω το root tool προφανώς δεν βρίσκει την συσκευή. Πολύ περίεργο. Θα το δοκιμάσω και σε άλλο pc αύριο στην δουλειά μήπως είναι θέμα του pc.

Μηπως ''τρεχει'' στο pc σου καποιο προγραμμα της zte?

Σε αλλη θυρα στο pc σου δοκιμασες?

Το 4. Αφήνουμε να περάσουν μερικά δευτερόλεπτα μέχρι να ξαναγίνει discover το κινητό. που γραφει ο lefterhs?

 

Υ.Γ. Δεν εχω το τηλεφωνο, απλα διαβαζω το νημα :)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 515
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Στην δουλειά το ίδιο. Win 7 έχω παντού.

 

Συνδέω το κινητό αλλά δεν το εντοπίζει και δεν το ανοίγει. Οπότε όταν τρέξω το root tool δεν το βλέπει. Τώρα προφανώς πρόκειται για κάποια ρύθμιση του adnroid που δεν πρόσεξα. Θα το ψάξω ενδελεχώς και θα ενημερώσω μήπως το πάθει και κάποιος άλλος φίλος.

 

ΥΓ: Όχι στο pc δεν τρέχει άλλο πρόγραμμα της zte και ναι δοκίμασα και σε άλλο usb.

 

Ερώτημα υπάρχει κάποια ρύθμιση στο android που να επιλέγεις να μην ανοίγει αυτόματα ο αποθηκευτικός χώρος με την σύνδεση; Αφαίρεσα και την κάρτα αλλά τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το έκανες;

 

yeap τα βήματα τα ακολουθώ πιστά (έχω κάνει root και άλλες συσκευές). Κάτι πολύ χαζό συμβαίνει.

 

Πάντως στο θέμα του topic το κινητό τα σπάει. Είμαι εξαιρετικά ευχαριστημένος. Η κατανάλωση μπαταρίας θυμίζει Nokia του 2003. Με νορμάλ χρήση εύκολα 3 μέρες.

Link to comment
Share on other sites

yeap τα βήματα τα ακολουθώ πιστά (έχω κάνει root και άλλες συσκευές). Κάτι πολύ χαζό συμβαίνει.

 

Πάντως στο θέμα του topic το κινητό τα σπάει. Είμαι εξαιρετικά ευχαριστημένος. Η κατανάλωση μπαταρίας θυμίζει Nokia του 2003. Με νορμάλ χρήση εύκολα 3 μέρες.

 

Μπορεί να έχει πρόβλημα το καλώδιο usb.

Δοκίμασες με άλλο;

Στο device manager των windows σού δείχνει κάποα συσκευή με ερωτηματικό, δηλαδή ότι βρήκε συσκευή που δεν μπόρεσε να αναγνωρίσει ή δε δείχνει καμιά τέτοια συσκευή, που σημαίνει ότι δεν το "βλέπει" καθόλου;

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να έχει πρόβλημα το καλώδιο usb.

Δοκίμασες με άλλο;

Στο device manager των windows σού δείχνει κάποα συσκευή με ερωτηματικό, δηλαδή ότι βρήκε συσκευή που δεν μπόρεσε να αναγνωρίσει ή δε δείχνει καμιά τέτοια συσκευή, που σημαίνει ότι δεν το "βλέπει" καθόλου;

 

Καλώδιο δοκίμασα (άλλα 2). Στο device manager δεν το βλέπει καθόλου. Όταν ενεργοποιώ από τις "Επιλογές για Προγραμματιστές" τον Οδηγό CDROM τότε μου ανοίγει με autorun ένα παράθυρο με τον driver. Αν πάω να τρέξω το driver μου βγάζει το μήνυμα πως έχει ήδη εγκατασταθεί κλπ....

 

Λες και έχω την sdcard κρυφή. Κάπως έτσι. Δεν βλέπω την μνήμη που θα έπρεπε να βλέπω (και του κινητού και την εξωτερική).

 

Συνεχίζω το ψάξιμο.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν αν και δεν έλυσα το πρόβλημα το παρέκαμψα. Έκανα το κινητό wifi spot και το είδε σαν συσκευή (απίστευτη δυνατότητα) οπότε και έτρεξε το root tool.

 

Οπότε πλέον είμαι root. Επιτέλους βάζω και το add block. Αν υπάρξει νέα lockscreen ποστάρετε να σωθούμε από αυτήν και το διαφημιστικό της cosmote.

 

Μπράβο στα παιδιά που έφτιαξαν το root tool και σε αυτούς που το έφεραν εδώ.

 

Το θέμα συνδεσιμότητα θα το λύσω και ενημερώνω.

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα το Spirit [FM radio app, needs root], αλλά δεν κατάφερα να βρω κάποιο setting που να το κάνει να δουλέψει στο κινητό μας.

Ίσως, στο μέλλον, να προσθέσει ο developer και το δικό μας...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά στο επίσημο site της ΖΤΕ υπάρχει upgrade sdcard για την Ελλάδα. Δεν έχω αντιληφθεί για τι πρόκειται όμως.

 

Ελέγξτε το για να καταλάβουμε τι είναι.

 

Το update.zip και οι οδηγίες εδώ: http://wwwen.zte.com.cn/endata/mobile/Greece/

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είναι η ROM που φοράνε τώρα τα τηλέφωνα, για περίπτωση που το σκαλίσεις και τα φτύσει.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά στο επίσημο site της ΖΤΕ υπάρχει upgrade sdcard για την Ελλάδα. Δεν έχω αντιληφθεί για τι πρόκειται όμως.

 

Ελέγξτε το για να καταλάβουμε τι είναι.

 

Το update.zip και οι οδηγίες εδώ: http://wwwen.zte.com.cn/endata/mobile/Greece/

Το έκανα το update. Μου έσβησε το root αλλά το ξαναέκανα. Δεν είδα καμία ορατή βελτίωση ακόμα. Δε το έχω δουλέψει ακόμα. Έκδοση Kernel αναβάθμισε. Android παραμένει το 4.0.4.

Link to comment
Share on other sites

Οπότε, κάτι αναβαθμίζει. Καλά, δεν περίμενα να αναβαθμίζει σε 4.1, εξάλλου έχουν πει ότι θα είναι διαθέσιμη ΟΤΑ.
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω και εγω την παρεα.Το κινητο το περιμενω και εγω απο βδομαδα (επιδοτηση cosmote). Απο οτι εχω διαβασει στο νημα το κινητο πρεπει να ειναι πολυ καλο για την τιμη του και με ωραια specs .Κατι ομως που δεν βρηκα στα reviews ειναι οτι ενω ολοι ασχολουνται με τα smart features του κινητου (λογικο μιας και ειναι smartphone) μεχρι τωρα δεν ειδα να αναφερει κανεις και τα phone features. Δεν λεω καλα ειναι cpu/gpu/ram etc. αλλα μη ξεχναμε οτι παραμενει ενα τηλεφωνο το οποιο αν δεν κανει καλα την δουλεια του σαν phone τοτε για εμενα προσωπικα δεν αξιζει. Οποτε θα ηθελα να ρωτησω τα παιδια που το εχουν τι γινεται με την ποιοτητα κλησης ,σηματος κτλπ.. Ρωταω γιατι δεν ειχα zte κινητο ποτε και δεν ξερω αν ειναι αξιοπιστα. Thanks και sorry αν σας κουρασα. :)
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά, το βρίσκω εξαιρετικό και σε αυτόν τον τομέα.

Έχω δει καλύτερη λήψη σήματος πχ και από ένα Defy που είχα, και από ένα Νokia 701.

Link to comment
Share on other sites

Για τον Pothead

Είχα και έχω ακόμα και το ZTE BLADE (Froyo και 16 εκ χρώματα στα 150€ τότε) το πρώτο της ZTE για 2,5+ χρόνια και είναι ακόμα ¨μάχιμο¨ και σκυλί δεν έχει κανένα πρόβλημα, τόσο με τη λειτουργία του σαν smartphone όσο και με την τηλεφωνική του ποιότητα, ήμουν και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Τώρα που απέκτησα το GRAND X IN έχω να πω ότι έχω ανέβει πολλά σκαλοπάτια πιο πάνω σε όλους τους τομείς. Συγκεκριμένα για τα τηλεφωνικά του προσόντα, αυτό που μου έκανε ιδιαίτερη εντύπωση είναι η καθαρότητα στην επικοινωνία και στον ήχο βαθύς και μεστός στο ακουστικό στο αυτί και μπορώ να πω πολύ καλός στα ηχεία. Επίσης παρατηρώ ότι έχω και λίγο καλύτερο σήμα και λιγότερες διακοπές επικοινωνίας στον ίδιο χώρο σε σχέση με το BLADE. Τώρα και σε σχέση με ένα Samsung Galaxy GT-S5570 ακόμα που έχω, η διαφορά ποιότητας και λειτουργικότητας δεν υφίσταται. Είναι υποδεέστερη σε όλους τους τομείς. Θα ανακαλύψεις ότι η ΖΤΕ φτιάχνει πολύ καλά τηλέφωνα για τα λεφτά που ζητάει.

Για αυτό σκαρφάλωσε γρήγορα στην 4η θέση των κατασκευαστών και άνετα με αυτά τα νέα κινητά θα ανέβει στην 3η, έτσι απλά.

 

Τώρα, έχω κάποια νέα σχετικά με το ράδιο (το ψάχνει ένας γκουρού hitechάκιας), το τσιπάκι υπάρχει μέσα (ίδιο με της samsung) και με το spirit που και που στιγμιαία δίνει ένα σήμα, αυτό μπορεί να σημαίνει ότι ίσως δεν έχουν συνδεθεί οι ενώσεις για τα ηχεία ή γενικότερα κάποιες συνδεσμολογίες στη μητρική πλακέτα. Αν υπάρχει κανένας ηλεκτρονικός να μας διαφωτίσει-βοηθήσει ας μας πει. Δεν ξέρω Ουγγρικά να ρωτήσω τους ούγγρους, αν και εκεί το δίνουν με το ράδιο ενεργοποιημένο και στο xda τίποτα. Τι βίτσιο είναι αυτό της Cosmote και το ζήτησε με απενεργοποιημένο το ράδιο δεν μπορώ να καταλάβω. Με το ράδιο έχω έναν νταλκά γιατί ακούω πολύ.

Νέα και για το Shazam με το νέο update λειτουργεί κανονικά σιγά σιγά ο INtel θα τρέχει τα πάντα .

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
ANDROID FOLLOWER
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα παρατάω. Δεν μπορώ να βρω γιατί δεν συνδέεται το κινητό με το pc. Έψαξα ένα ένα όλα τα options δεν βρήκα τίποτα. Στο internet ακόμα τίποτα είναι πολύ καινούργια η συσκευή. Έστειλα mail στην ZTE και μου είπαν (ταχύτατα) να απευθυνθώ στον πωλητή.

 

Το κινητό τα σπάει. Είμαι πολύ ευχαριστημένος με την λειτουργία και τις δυνατότητες τους (το έχω ξεσκίσει κανονικά) αλλά δεν μπορώ να δω μέσω pc την sd card. Δεν μπορώ πχ να περάσω πράγματα (φωτογραφίες κλπ) στην κάρτα. Αν έχει κάποιος κάποια ιδέα ας την ρίξει στο τραπέζι.

 

Pothead: Θεωρώ πως τα κύρια χαρακτηριστικά του τηλεφώνου που αφορούν την κλήση και την καθημερινή λειτουργία του ως τηλέφωνο είναι από καλά έως εξαιρετικά. Γενικά σου λέω πως δεν έχω αντιμετωπίσει κάτι που να πω "αυτό με πειράζει δεν είναι καλό". Είδα βγήκε και review δείτε εκεί για περισσότερες πληροφορίες.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας. Επίσης μιας και είδα και στο review έλεγε κάτι νομίζω αρνητικό για την οθόνη και ήθελα να ρωτήσω τα παιδιά που παράγγειλαν ζελατίνες αν τους έχουν έρθει και αν είναι καλές .
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα παρατάω. Δεν μπορώ να βρω γιατί δεν συνδέεται το κινητό με το pc. Έψαξα ένα ένα όλα τα options δεν βρήκα τίποτα. Στο internet ακόμα τίποτα είναι πολύ καινούργια η συσκευή. Έστειλα mail στην ZTE και μου είπαν (ταχύτατα) να απευθυνθώ στον πωλητή.

 

Το κινητό τα σπάει. Είμαι πολύ ευχαριστημένος με την λειτουργία και τις δυνατότητες τους (το έχω ξεσκίσει κανονικά) αλλά δεν μπορώ να δω μέσω pc την sd card. Δεν μπορώ πχ να περάσω πράγματα (φωτογραφίες κλπ) στην κάρτα. Αν έχει κάποιος κάποια ιδέα ας την ρίξει στο τραπέζι.

 

Pothead: Θεωρώ πως τα κύρια χαρακτηριστικά του τηλεφώνου που αφορούν την κλήση και την καθημερινή λειτουργία του ως τηλέφωνο είναι από καλά έως εξαιρετικά. Γενικά σου λέω πως δεν έχω αντιμετωπίσει κάτι που να πω "αυτό με πειράζει δεν είναι καλό". Είδα βγήκε και review δείτε εκεί για περισσότερες πληροφορίες.

 

Και γω στην αρχη εψαχνα να βρω πως συνδεεται αλλα το βρηκα γρηγορα!

συνδεσε το κινητο με το pc με το καλωδιο πανε μετα ρυθμισεις-αποθηκευτικος χωρος και πατα το κουμπι αφης κατω αριστερα με τις 3 γραμμουλες και θα σου βγαλει συνδεση υπολογιστη μεσω u.. πατα το και διαλεξε με τικ την πρωτη επιλογη που θα σε βγαλει!

αν δεν το δοκιμασες αυτο καντο! ;)

Link to comment
Share on other sites

Και γω στην αρχη εψαχνα να βρω πως συνδεεται αλλα το βρηκα γρηγορα!

συνδεσε το κινητο με το pc με το καλωδιο πανε μετα ρυθμισεις-αποθηκευτικος χωρος και πατα το κουμπι αφης κατω αριστερα με τις 3 γραμμουλες και θα σου βγαλει συνδεση υπολογιστη μεσω u.. πατα το και διαλεξε με τικ την πρωτη επιλογη που θα σε βγαλει!

αν δεν το δοκιμασες αυτο καντο! ;)

 

έλα ρε johnie παλίκαρε. Που είσαι τόσες μέρες που ψάχνω σαν τον μλκ. Έγινε κομπλέ είμαστε. Ευχαριστώ.

 

Pothead εγώ αυτό που λένε τα παιδιά στο review το παρατηρώ έξω στον ήλιο όταν κλείνω το κινητό και γυρνάει σε μαύρη οθόνη. Εκεί φαίνονται τα νερά που λένε. Βέβαια αυτό από άποψη λειτουργικότητας και εμπειρίας χρήσης (πάντα για τα δικά μου δεδομένα) δεν με επηρεάζει καθόλου. Για την οθόνη το μόνο που θα ήθελα είναι Gorila Glass. Πάντως σε γενικές γραμμές η οθόνη του (χρώματα, ppi κλπ) είναι εξαιρετική. Αφού είπες ότι το έχεις παραγγείλει και δεν το σκέφτεσαι ακόμα εγώ πιστεύω πως θα μείνεις ευχαριστημένος όπως ακριβώς επισημαίνεται και στο review σαν γενικό συμπέρασμα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη ειμαι ψιλοασχετος θελω να σας ρωτησω ποια ειναι η χρησιμοτητα και η λειτουργια του root?

τι παραπανω δυνατοτητες μ δινει? εχω ακουσει οτι με το root δεν ισχυει η εγγυηση! μπορειτε λιγο ν με κατατοπεισετε? :)

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας. Επίσης μιας και είδα και στο review έλεγε κάτι νομίζω αρνητικό για την οθόνη και ήθελα να ρωτήσω τα παιδιά που παράγγειλαν ζελατίνες αν τους έχουν έρθει και αν είναι καλές .

Νομίζω ότι με τη ζελατίνη που έβαλα έλυσα και το πρόβλημα με τις δαχτυλιές και την αντοχή της οθόνης.

Πήρα 2 τύπων, 6 φτηνές με 1 € μέσω e-bay ,για να δοκιμάσω εφαρμογή και ποιότητα αίσθησης και μια ακριβούτσικη την ADQS27 http://www.protectionfilms24.com/article/vikuiti-adqc27-screen-protector-zte-grand-x-in-123587.html.

Αν αποφύγεις τις φυσαλίδες το αποτέλεσμα είναι πολύ καλό. Δοκίμασε να τις τοποθετήσεις στο μπάνιο με ατμούς και δεν θα έχεις καθόλου σχεδόν φυσαλίδες.

ANDROID FOLLOWER
Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη ειμαι ψιλοασχετος θελω να σας ρωτησω ποια ειναι η χρησιμοτητα και η λειτουργια του root?

τι παραπανω δυνατοτητες μ δινει? εχω ακουσει οτι με το root δεν ισχυει η εγγυηση! μπορειτε λιγο ν με κατατοπεισετε? :)

Αυτο ειναι για εσενα 4: Τέρμα ο μύθος του root, αναλυτική επεξήγηση. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=306146#post3645021 :)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι με τη ζελατίνη που έβαλα έλυσα και το πρόβλημα με τις δαχτυλιές και την αντοχή της οθόνης.

Πήρα 2 τύπων, 6 φτηνές με 1 € μέσω e-bay ,για να δοκιμάσω εφαρμογή και ποιότητα αίσθησης και μια ακριβούτσικη την ADQS27 http://www.protectionfilms24.com/article/vikuiti-adqc27-screen-protector-zte-grand-x-in-123587.html.

Αν αποφύγεις τις φυσαλίδες το αποτέλεσμα είναι πολύ καλό. Δοκίμασε να τις τοποθετήσεις στο μπάνιο με ατμούς και δεν θα έχεις καθόλου σχεδόν φυσαλίδες.

Σε ευχαριστω φιλε μου. Αυτο με τους ατμους δεν το γνωριζα. Ποια εχεις πανω στο κινητο την ακριβουτσικη ή μια απο τις οικονομικες?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Grand X In

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...