Jump to content

ZTE Grand X In


Voltron
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για καλό το λες αυτό ή εννοείς ότι είναι χειρότερος από τους διπύρηνους;

 

δεν λεω ουτε οτι ειναι χειροτερος ουτε οτι ειναι καλυτερος, αυτο που λεω ειναι οτι δεν εχει καμια σχεση...

ειναι παντως ενα συγχρονο chipset που θα ικανοποιησει και τους πιο απαιτητικους

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 515
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ο μονοπυρηνος medfield της intel βασιζεται στην αρχιτεκτονικη των χ86 οπως και οι σταθεροι υπολογιστες και δεν μπορει να συγκριθει με κανεναν 2/4πυρηνο arm επεξεργαστη που γνωριζεις

 

Αν και δεν διαφωνώ (λόγω έλλειψης εμπειρίας από τον Intel) που το στηρίζεις και πως το εννοείς (προφανώς ότι υστερεί);

Εγώ θα έλεγα να περιμένουμε να δούμε τουλάχιστον με κάποιους διπύρηνους. Δεν πιστεύω πως βγάλανε τώρα καινούργιο τσιπ το οποίο από την είσοδο του στην αγορά να υστερεί (και πόσο βέβαια) από τσιπάκια πολύ παλαιότερα.

 

Θα δείξει.

Link to comment
Share on other sites

Ο μονοπυρηνος medfield της intel βασιζεται στην αρχιτεκτονικη των χ86 οπως και οι σταθεροι υπολογιστες και δεν μπορει να συγκριθει με κανεναν 2/4πυρηνο arm επεξεργαστη που γνωριζεις

 

Οι επιδοσεις τους δεν μπορουν να συγκριθουν?

Τhe difference between genius & stupidity is that genius has limits...
Link to comment
Share on other sites

δεν λεω ουτε οτι ειναι χειροτερος ουτε οτι ειναι καλυτερος, αυτο που λεω ειναι οτι δεν εχει καμια σχεση...

ειναι παντως ενα συγχρονο chipset που θα ικανοποιησει και τους πιο απαιτητικους

 

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση!

την παρασκεευή λήγει η διορία για την επιδότηση και πρέπει να αποφασίσω άμεσα...:confused:

 

Μήπως μπορείς να βοηθήσεις στα ερωτήματα του προηγούμενου μηνύματός μου λίγο παραπάνω? (κουτάκι 101)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση!

την παρασκεευή λήγει η διορία για την επιδότηση και πρέπει να αποφασίσω άμεσα...:confused:

 

Απ'οσο γνωριζω η επιδοτηση δεν χανεται. Απλα ληγει κ πας κ την ανανεωνεις (για διαρκεια ενος μηνα). Ετσι εγινε τουλαχιστον σ'εναν φιλο μου. Το ακουσα κ γω ο ιδιος απο την υπαλληλο σ'ενα καταστημα ΓΕΡΜΑΝΟΣ.

Τhe difference between genius & stupidity is that genius has limits...
Link to comment
Share on other sites

παιδια reviews για το razr i και το πρωγενεστερο lava xolo, υπαρχουν αρκετα, διαβαστε ενα και θα καταλαβετε

δεν μπορω να καταλαβω ομως γιατι σας ενδιαφερουν τοσο οι αριθμοι... δεν σας αρκει ενα android με smooth εμπειρια 1gb ram και τιμη στα 250ε??

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

παιδια reviews για το razr i και το πρωγενεστερο lava xolo, υπαρχουν αρκετα, διαβαστε ενα και θα καταλαβετε

δεν μπορω να καταλαβω ομως γιατι σας ενδιαφερουν τοσο οι αριθμοι... δεν σας αρκει ενα android με smooth εμπειρια 1gb ram και τιμη στα 250ε??

 

Με προλαβες.. Αυτο ξεκινησα εδω και 2 λεπτα.. :P

Τhe difference between genius & stupidity is that genius has limits...
Link to comment
Share on other sites

Η προσωπική μου εμπειρία μετά από 2 βδομάδες με το κινητό γίνεται όλο και πιο ευχάριστη και ότι η ΖΤΕ έφτιαξε ένα κινητό που πετάει.

Ο ήχος κρυστάλλινος , το βίντεο δεν κολλάει πουθενά, τα παιχνίδια επίσης, η μπαταρία δίνει πολλή μεγάλη αυτονομία, ο Intel τρέχει ακούραστα και αδιάκοπα, νομίζω ότι είναι κάτι διαφορετικό και καινούργιο και σε λίγο καιρό θα πάρουμε και άλλα από αυτόν. Από ότι είδα Ουγγαρία μεριά που το rootαραν, περιμένουν ξεκλείδωμα ραδιοφώνου κλπ, αλλά και ότι περιμένουν αναβαθμίσεις. Κάποια apps, περίπου 10% από αυτά, ίσως δεν έχουν προσαρμοστεί ακόμα στον Intel αλλά από ότι βλέπω θα το κάνουν και αυτά. Στο μέλλον δείχνει να ασχοληθούμε πολύ με το κινητό και να δούμε πολλά ακόμα. Το στηρίζω στο ότι δείχνει πολύ στεγανό και δύσκολο στο πείραγμα, και αυτό βέβαια δημιουργεί προσδοκίες για το τι κρύβει επιπλέον.

Νομίζω ότι σε λίγο οι συγκρίσεις με τους άλλους επεξεργαστές θα ξεκινάει τουλάχιστον από 2πύρινα και πάνω , ακόμα οι μετρήσεις δεν είναι ακριβείς, το κατατάσσουν σχεδόν με τα tablets, για όλους είναι κάτι νέο ο Intel. Εμένα το μόνο που μου λείπει λίγο, είναι το ραδιόφωνο (πήρα bluetooth radio μέχρι να το ανοίξουν), και μία πιο σκληρή οθόνη (γκορίλα), κατά τα άλλα αντιστοιχία, με άλλα κινητά στα 250 ευρώ, απλά δεν υπάρχει, η σύγκριση υπό αίρεση πάντα, ξεκινάει με κινητά των 400 € και πάνω, για να μην πω περισσότερα.

Είμαι κάτι παραπάνω από ευχαριστημένος αν όχι ενθουσιασμένος. Μόλις το δοκιμάσετε θα καταλάβετε γιατί μιλάω.

Edited by byronkou
ANDROID FOLLOWER
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες byronkou!

από κάμερα τί βλέπεις?

Πολύ καλά τα βιντεάκια πάντα σε καλούτσικες συνθήκες φωτός, αξιοπρεπέστατα και 1080ρ και δεν θέλεις τίποτα άλλο.

Για καθημερινές λήψεις στα γρήγορα ιδανική.

Επειδή ρώτησες για gps κλειδώνει απίστευτα γρήγορα. Γενικά δεν μετανιώνεις ούτε δευτερόλεπτο για τα λεφτά που έδωσες, αντιθέτως... το φτύνεις να μην το ματιάξεις:D

 

@byronkou

έγινε root; Έχεις κανένα link;

 

http://hungariandroid.com/androidfans/viewtopic.php?f=261&t=489&sid=6474b66a4ffc36cc6be16978ab34fac1

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
ANDROID FOLLOWER
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλά τα βιντεάκια πάντα σε καλούτσικες συνθήκες φωτός, αξιοπρεπέστατα και 1080ρ και δεν θέλεις τίποτα άλλο.

Για καθημερινές λήψεις στα γρήγορα ιδανική.

Επειδή ρώτησες για gps κλειδώνει απίστευτα γρήγορα. Γενικά δεν μετανιώνεις ούτε δευτερόλεπτο για τα λεφτά που έδωσες, αντιθέτως... το φτύνεις να μην το ματιάξεις:D

 

Σε ευχαριστώ πολύ!

 

Σου εύχομαι καληνύχτα όπως και σε όλους εδώ μέσα!

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ!

 

Σου εύχομαι καληνύχτα όπως και σε όλους εδώ μέσα!

 

καλο βράδυ

ANDROID FOLLOWER
Link to comment
Share on other sites

Η προσωπική μου εμπειρία μετά από 2 βδομάδες με το κινητό γίνεται όλο και πιο ευχάριστη και ότι η ΖΤΕ έφτιαξε ενα κινητό που πετάει.

Ο ήχος κρυστάλινος , το βίντεο δεν κολλάει πουθενα, τα παιχνίδια επίσης, η μπαταρία δίνει πολλή αυτονομία, ο Intel τρέχει ακούραστα και αδιάκοπα, νομίζω ότι είναι κάτι διαφορετικό και καινούργιο και σε λίγο καιρό θα πάρουμε και άλλα από αυτόν. Από οτι είδα ουγγαρία μεριά που το rootαραν, περιμένουν ξεκελιδωμα ραδιφώνου κλπ, αλλά και ότι περιμένουν αναβαθμίσεις. Κάποια apps, περίπου 10% από αυτά, ίσως δεν έχουν προσαρμοστεί ακόμα στον Intel αλλά από ότι βλέπω θα το κάνουν και αυτά. Στο μέλλον δείχνει να ασχοληθούμε πολύ με το κινητό και να δούμε πολλά ακόμα. Το στηρίζω στο ότι δείχνει πολύ στεγανό και δύσκολο στο πείραγμα, και αυτό βέβαια δημιουργεί προσδοκίες για το τι κρύβει επιπλέον.

Νομίζω ότι σε λίγο οι συγκρίσεις με τους άλλους επεξεργαστές θα ξεκινάει από 2πύρινα και πάνω , ακόμα οι μετρήσεις δεν είναι ακριβείς, το κατατάσσουν σχεδόν με τα tablets, για όλους είναι κάτι νέο ο Intel. Εμένα το μόνο που λείπει λίγο είναι το ραδιόφωνο(πήρα bluetooth radio μέχρι να το ανοίξουν), και μία πιο σκληρή οθόνη (γκορίλα), κατά τα άλλα αντιστοιχία, με άλλα κινητά στα 250 ευρώ, απλά δεν υπάρχει, η σύγκριση υπό αίρεση πάντα, ξεκινάει με κινητά των 400 € και πάνω, για να μην πω περισσότερα.

Είμαι κάτι παραπάνω από ευχαριστημένος αν όχι ενθουσιασμένος. Μόλις το δοκιμάσετε θα καταλάβετε γιατί μιλάω.

 

Με καλυψες πληρως.. Υστερα κ απο αρκετα reviews (Razr i)που checkara για τον Ιntel μπορω να πω οτι δεν εχει θεμα πουθενα..

Η απορια πολλων (στα reviews) ειναι αν θα μπορεσει να υποστηριξει την jb, πραγμα που δεν μπορει να εγγυηθει κανεις, παρα τις υποσχεσεις τοσο της Moto, οσο και της ΖΤΕ.

 

Ευχαριστω πολυ για την βοηθεια σου φιλτατε..

 

ΥΓ: @byronkou

Το UI της συσκευης, εκτος της απαισιας lockscreen (γνωμη μου) εχει πειραχθει καθολου?

Τhe difference between genius & stupidity is that genius has limits...
Link to comment
Share on other sites

Η απορια πολλων (στα reviews) ειναι αν θα μπορεσει να υποστηριξει την jb, πραγμα που δεν μπορει να εγγυηθει κανεις, παρα τις υποσχεσεις τοσο της Moto, οσο και της ΖΤΕ.

 

Ευχαριστω πολυ για την βοηθεια σου φιλτατε..

 

ΥΓ: @byronkou

Το UI της συσκευης, εκτος της απαισιας lockscreen (γνωμη μου) εχει πειραχθει καθολου?

 

Για την JB σίγουρα την παίρνει, έχουν ενημερώσει ότι την περιμένουν και θα έρθει σαν αναβάθμιση online, μαλλον κάτι τρεχει με τον ιντελ.

Για το lockscreen θα συμφωνήσω, για αυτό και περιμένω να δω ένα αξιοπρεπές rooting και να του αλλάξω τα φώτα, για την ώρα είμαι μια χαρά, υπάρχει και η λύση του apex launcher, που όμως για πιο φευγάτα πράματα θέλει πάλι rooting

ANDROID FOLLOWER
Link to comment
Share on other sites

 

offtopic: καιγεται ενας φιλος μου να αγορασει καινουριο κινητο κ με ενδιαφερει να μαθω αν αξιζει πραγματικα αυτο το vfm σε σχεση με το GΝ. Λογω επιδοτησης, εχει το Grand X στα 60ευρω, ενω το GN στα 180.

 

Προσοχή.

Άλλο το grand x και άλλο το grand x in. Εϊναι διαφορετικά κινητά:

http://www.phonearena.com/phones/compare/ZTE-Grand-X,ZTE-Grand-X-IN/phones/6945,7467

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα σήμερα και από το πρωί έχω κολλήσει στην δουλειά. Πρώτη εικόνα εξαιρετική.

 

Πολύ καλή ποιότητα. Για εμένα που είχα blade και skate είναι μακράν καλύτερο ποιοτικά. Οθόνη και κάμερα απίστευτη. Θα ήθελα Gorila αλλά μικρή (για εμένα έλλειψη). Από απόδοση αν και ακόμα είναι νωρίς πετάει. Θα επανέλθω αργότερα με περισσότερες λεπτομέρειες.

 

Στο θέμα διαθεσιμότητας έστειλα mail στον site του Γερμανού και μου απάντησαν πως στο κατάστημα έκαναν λάθος και πως το κινητό είναι διαθέσιμο άμεσα. Πήρα σήμερα τηλέφωνο εκεί και πήγα το πήρα.

Link to comment
Share on other sites

Προσοχή.

Άλλο το grand x και άλλο το grand x in. Εϊναι διαφορετικά κινητά:

http://www.phonearena.com/phones/compare/ZTE-Grand-X,ZTE-Grand-X-IN/phones/6945,7467

 

ΥΥ, το γνωριζω. Για το Grand X In ενδιαφερεται.. Ουτως ή αλλως νομιζω μονο αυτο ειναι διαθεσιμο σε ελληνικα καταστηματα.

Τhe difference between genius & stupidity is that genius has limits...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ασχολείται κανένας developer με το Grand X IN?

 

Στο xda οχι. Προς το παρον τουλαχιστον, αν κ απ'οτι καταλαβα δυσκολα θα ασχοληθει καποιος. Ελπιζω να βγω ψευτης..!!

 

edit: συγνωμη για το double post, ξεχαστηκα. Αν μπορει καποιος mod ας τα ενωσει!!

Τhe difference between genius & stupidity is that genius has limits...
Link to comment
Share on other sites

To sygic ,εχθές για 4,5 ώρες το κινητό έτρεχε το GPS συνεχωμενα ,ενώ ήταν σε χρήση πριν άλλες 10 ώρες, ολα αυτά χωρις φωρτιση . Ή μπαταρια είναι σούπερ.
ANDROID FOLLOWER
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες!

Περιμένω σημερα η αυριο το κινητακι να ερθει μετα απο παραγγελια βεβαια!

φαινεται πολυ καλο κινητακι απο απο χαρακτηριστικα, τιμη και απο τις πρωτες εντυπωσεις!

θελω να ρωτισω κατι πολυ απλο που λογικα ισχυει για ολα τα κινητα, μολις το παρω πρεπει να εξαντλησω την μπαταρια και μετα να το φορτισω?

μολις ερθει και στα χερια μου θα γραψω τις πρωτες εντυπωσεις απο το κινητο! :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Grand X In

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...