Jump to content

Περί... σχολιασμού γενικά


KostasV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κι εγώ την άποψη μου είπα. Απλά τυχαίνει να είναι διαφορετική. Διότι νομίζω πως όσο πιο διάφανο θα είναι το ιστορικό διαμόρφωσης του κάρμα μας, τόσο περισσότερες παρεξηγήσεις θα έχουμε.

 

Κι ακόμα το κάρμα μπορεί να χρησιμοποιηθεί και για να κολακεύσεις, άρα και για το "ότι χειρότερο" κατά σε.

 

Αυτά και δεν ξαναμιλώ σχετικά.

Κατσε, σε έπιασα λάθος! :)

 

Όταν έγραψες "προστριβές" νόμιζα πως αναφερόσουν στο γεγονος ότι κάνουμε προτάσεις για το κάρμα και όχι στις προτάσεις αυτες καθεαυτές! Sorry, misunderstanding!

 

Τεσπα, και εγω πιστεύω οτι θα τα καλό να μπορούσαμε ανώνυμα να γράφουμε την άποψη μας, προαιρετικά όμως και όχι αναγκαστικά. Πχ όταν απλα δεν πας καποιον σιγα μη κάτσεις να το αναλύσεις κι όλας! Θαψ'τον μονο! :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Mπα αν δεν βλέπεις ποιος το έγραψε, λίγη σημασία έχει.

Πχ θα γράψει ο άλλος "3 πουλάκια κάθονταν" και θα σου ρίξει τη ψήφο, όπως έχω κάνει και εγώ στο παρελθόν, επειδή βαριόμουν να γράψω αιτιολογία.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια το Thread κατω απο την κατηγορια Nokia Νοκια Series 60 που πηγε???

Υπαρχουν ΜΟΝΟ για 40 80 και Oldies....

 

HELPPPPP

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλεπω καποιο προβλημα :rolleyes:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Να πω επισης οτι το καρμα κατα την αποψη μου, και οπως ειχε διαμορφωθει πριν απο τις αλλαγες, λειτουργουσε και ως λογοκριτικο μεσο με μια δοση υπερβολης ισως...

και αιτιολογω: Δεν γινεται να λεμε την αποψη μας με τετοιο τροπο ωστε να συμφωνουν ολοι για να αποφυγουμε μια αρνητικη κατοχυρωση στο καρμα! Δεν γινεται να εκφραζω αρνητικα σχολια για ενα αυτοκινητο π.χ (μιας και γραφω καπως περισσοτερο στο My Cars and Bikes) και να δεχομαι της αρνητικες απο τους κατοχους αυτου του αυτοκινητου.. Ενα παραδειγμα ειπα..! Γνωμη μου ειναι οτι ειναι καλυτερα χωρις το καρμα!

Link to comment
Share on other sites

Όσοι ήταν το βράδυ εδώ, ανάμεσά μας, παρατήρησαν ότι για περίπου 90 λεπτά δεν προσφέραμε για μια ακόμη φορά τις υπηρεσίες μας. Γιατί; Πολύ απλά τα πράγματα:

 

It is vital to perform this upgrade to make sure your board is ready for 3.0.7 on Friday

 

Τα παραπάνω αναφέρθηκαν σε ένα forum, που συχνάζω. Και έχουν δίκιο. Περάσαμε στο 3.0.6 που βγήκε μόλις πριν από μερικές ώρες ώστε να είμαστε έτοιμοι για το 3.0.7 και παράλληλα λύσαμε κάποια προβλήματα, ασφαλείας και μη.

 

Συνοπτικά, οι διαφορές που σας αφορούν είναι οι ακόλουθες:

 

1. Στο συντάκτη κειμένου (όταν δηλαδή κάνετε κλικ στα απάντηση ή νέο θέμα) απέκτησε δύο ακόμη λειτουργίες: αύξηση και μείωση μεγέθους του πλαισίου. Αν σας φαίνεται μικρός ο editor λοιπόν, μπορείτε με ένα κλικ να αυξήσετε το μέγεθός του και με άλλο ένα να το επαναφέρετε στην αρχική του θέση.

 

Γιατί δεν μου δουλεύει η Αύξηση/Μείωση Πλαισίου;

 

Πολύ απλή ερώτηση, και θα χαρώ να την απαντησω 1 φορά. Αν δε λειτουργεί τότε πολύ απλά αυτό συμβαίνει επειδή ο browser σας έχει κρατήσει στην cache του την προηγούμενη έκδοση, που δεν περιείχε αυτές τις δυνατότητες. Ο συντάκτης είναι πάντα ένα javascript, το οποίο φυσικά μεταφέρεται στον υπολογιστή σας και παραμένει εκεί έως ότου περάσει ο καιρός του.

 

2. Στις υπογραφές πλέον δεν προσμετρούνται στο όριο των 750 χαρακτήρων, που έχει πλέον τεθεί, οι χαρακτήρες που περικλείονται σε URL tags. Έτσι, θα μπορείτε να βάζετε τα αγαπημένα σας links, αν αυτό επιθυμείτε, άφοβα.

 

 

Και περίπου 50 ακόμη αλλαγές οι οποίες όμως σχετίζονται με εσωτερικές λειτουργίες του forum, 2-3 security fixes και δεν ξέρω και εγώ τι άλλο. Μέχρι την 3.0.7, συνεχίζουμε χωρίς προβλήματα, σε αυτό το θέμα:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=55737

 

υ.γ. κατά διαστήματα ενδέχεται να υπάρχουν ολιγόλεπτες προειδοποιημένες ή απροειδοποίητες περιόδοι κατά τις οποίες δεν θα λειτουργεί το site. Αυτό είναι απόλυτα φυσικό για όλη τη διάρκεια κατά την οποία θα πραγματοποιούνται εργασίες συντήρησης, αναθάμισης και whatever.

 

Καλή διασκέδαση σας είπα σήμερα;

Όχι. Και ούτε θα χιονίσει αύριο :(

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για να σε καλοπιάσω... 750 (όπως ήδη είπα) και με τη vB3.0.6 δεν προσμετρούνται τα περιεχόμενα των URL BBCodes. Καλύτερα πιστεύω.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και που να δεις τι έχω πάθει τώρα που ψαχνω να αγοράσω MP3 player και γυρεύω reviews μοντέλων από το google.. :lol:

Σ'ευχαριστώ Μάνο, θα σε ενημερώσω αύριο

Μόλις ολοκληρώθηκε η ενημέρωση της stylesheet προστέθηκε και ένα ακόμη "style" για να λειτουργεί απροβλημάτιστα και το My Devices και μετονομάστηκε σε myp-3.css. Για να δούμε. Αν έχετε προβλήματα με τα χρώματα κ.ο.κ. θα χρειαστεί και πάλι να κάνετε ένα delete της cache σας. Έτσι και αλλοιώς θα σας χρειαστεί για τον ενημερωμένο editor που χρησιμοποιούμε από σήμερα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για να σε καλοπιάσω... 750 (όπως ήδη είπα) και με τηvB3.0.6δεν προσμετρούνται τα περιεχόμενα των URL BBCodes.Καλύτεραπιστεύω.

 

Άψογα! Έτσι θα μπορέσω να ξαναβάλω την παλιά μου υπογραφή :D

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι ότι με το καινούργιο κάρμα θα υπάρχει (όπως και στο παλιό) η δυνατότητα απενεργοποίησής του. Οπότε απενεργοποιήστε το όσοι φοβάστε και αφήστε τους υπόλοιπους να έχουν το θάρρος της γνώμης τους και να αγνούν το περίφημο πια «πολιτικό (στην περίπτωση του forum,καρμικό :D) κόστος»

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Για να σε καλοπιάσω... 750 (όπως ήδη είπα) και με τη vB3.0.6 δεν προσμετρούνται τα περιεχόμενα των URL BBCodes. Καλύτερα πιστεύω.

 

:up: :up:

 

Σου έχω πει πρόσφατα πόσο πολύ σε αγαπάω; :D

 

Αν μάλιστα προσθέσεις και το 720 στα αβατάρ... ε, τότε πραγματικά ο ήλιος θα έχει βγει από την δύση!!! :p :D

Link to comment
Share on other sites

Yparxei i dunatotita na dei kapoios poe itan i teleutaia fora pou itan ena melos sto forum?

An nai, pws ginete auto??

 

Euxaristw polu paidia!!!

Black black heart why would you offer more

Why would you make it easier on me to satisfy

I'm on fire I'm rotting to the core

I'm eating all your kings and queens

All your sex and your diamonds.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι μια δύνατότητα που έχει η ομάδα Διαχείρισης του Myphone. Δυστυχώς δεν είναι διαθέσιμο στους χρήστες. Αν υπάρχει πάντως κάποιο πρόβλημα σε κάποιο φόρουμ, με κάποιον χρήστη μπορείς να επικοινωνήσεις μέσω PM με τον αρμόδιο Mod. ;)

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Den einai kati sugekrimeno, apla epeidi se alla forums dinetai auti i dunatotita, rwtaw an einai kai edw efikto! Den to evriska pouthena! Tha itan wraio vevaia na ginetai kai edw, alla afou den ginetai, its ok!

Black black heart why would you offer more

Why would you make it easier on me to satisfy

I'm on fire I'm rotting to the core

I'm eating all your kings and queens

All your sex and your diamonds.

Link to comment
Share on other sites

Guest RouKouNas

Παλιά πριν γίνει η αναβάθμιση του site όταν έμπαινες στο my forum είχε κάπου την εντολή που σε πήγαινε σε μια λίστα με όλα σου τα μηνύματα που είχες γράψει σε όλο το forum. Τώρα ??? Πως εγώ που μπαίνω στο site θα δω όλα μου τα μηνύματα και μέσο αυτής της οδού θα διαβάσω και όλα τα υπόλοιπα που γράφθηκαν μέχρι την στιγμή που θα ξανά μπήκα???

 

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας!!

Link to comment
Share on other sites

Θα κανεις εμφανιση του προφιλ σου

http://www.myphone.gr/forum/member.php?u=35040

Εμφάνιση όλων των μηνυμάτων ;)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά που πήγε το WAP Site τόσες μέρες; Μήπως έγινε τπτ και δεν το πήρα χαμπάρι; :(

Είναι down μεχρι νεοτέρας, δες τα post του MsK.

Link to comment
Share on other sites

Pragmatika to FORUM ekselhxthhke...Einai poli pio euxrhsto kai prohgmeno tora.SIGHARHTHRIA :up: :) .

Epishs xarhka poly pou afairethhke to KARMA.Den eixe kanena logo yparkshs.

Link to comment
Share on other sites

Pragmatika to FORUM ekselhxthhke...Einai poli pio euxrhsto kai prohgmeno tora.SIGHARHTHRIA :up: :) .

Epishs xarhka poly pou afairethhke to KARMA.Den eixe kanena logo yparkshs.

Λίγο θα κρατήσει η χαρά σου. Θα επανέρθει το κάρμα. Δριμύτερο και πιο σκληρό από ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Και γω με την σειρα μου ναπω τα συγχαρητηρια,εξεσεια δουλεια,αλλη μια φορα επαληθευτηκε οτι ειναι ενα αποτα καλυτερα site της ελλαδος..
:devil:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... σχολιασμού γενικά
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...