Jump to content

Περί... σχολιασμού γενικά


KostasV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος rigasnic

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?s=&threadid=52603

 

http://www.4troxoi.gr/forum/images/avatars/40901403742c3d7ea3caba.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Φίλε XASAPAKOS,

μάλλον δεν έψαξες καθόλου για να βρεις απάντηση στο "πρόβλημά σου".

Χρησιμοποιώ τα εισαγωγικά γιατί όπως θα δεις εδώ (αλλά όπως σε ενημερώνει και το σχετικό μήνυμα που λαμβάνεις) η αλλαγή που παρατήρησες δεν αφορά μόνο εσένα αλλά όσους χρήστες δεν έχουν ικανό αριθμό μηνυμάτων σε άλλα forums εκτός του Buy & Sell.

Εδώ μπορείς να δεις και τους λόγους για τους οποίους κρίθηκε αναγκαία η εφαρμογή αυτού του κανόνα.

Link to comment
Share on other sites

Δεδομένου ότι το site πια χτυπάει πολύ καλά νούμερα επισκεψιμότητας, φαντάζομαι ότι πάρα πολλά παιδιά είναι διαφορετικής ιθαγένειας από την ελληνική. Όπως επίσης υπάρχουν πολλοί που δεν μπαίνουν στον κόπο να διαβάζουν τα posts επειδή και μόνο δεν τα καταλαβαίνουν.Αλλά και πόσος κόσμος από όλον τον κόσμο θα μπορούσε να βρει χρήσιμες πληροφορίες μέσω link στο myphone κάνοντας απλά μια αναζήτηση στο google ή σε άλλες μηχανές αναζητησης.

Νομίζω πώς ένα αγγλικό υποφόρουμ θα βοηθούσε πάρα πολύ να ακουστούν περισσότερες απόψεις και σαφώς θα ανέβαζε το επίπεδο του site αλλά και τη φήμη του έξω από τα σύνορα της Eλλαδίτσας μας. :).

Έχουμε πολλά να τους διδάξουμε νομίζω και να τους δείξουμε τα φώτα μας :p

Link to comment
Share on other sites

Να'σαι καλά ρε Κωνσταντίνε, με έκανες και γέλασα :p

 

Αναρωτιέμαι... αν ένα αγγλικό φόρουμ είχε μεγάλη επισκεψιμότητα από έλληνες χρήστες... θα ανέβαζε ελληνικό υποφόρουμ;

 

Oι ξένοι που θέλουν να διαβάσουν το myphone το κάνουν ήδη μέσω systran, http://www.worldlingo.com και ένα σωρό άλλους μεταφραστές. Όπως ακριβώς διαβάζουμε εμείς γερμανικά, ισπανικά και γιαπωνέζικα φόρουμ.

 

Π.χ. πριν λίγο καιρό το msmobiles.com δημοσίευσε την αναλυτική παρουσίαση που έγραψε ο μύθοζ για το 8010 και δίπλα έβαλε και ένα λινk για το babelfish. Το ίδιο γίνεται παντού.

 

Τέλος εξ ορισμού σε ενδεχόμενο αγγλικό υποφόρουμ αποκλειόνται αυτόματα οι έλληνες χρήστες που δεν ξέρουν αγγλικά. Ποιος έχει άλλωστε διάθεση να γράφει 2 φορές τα ίδια πράγματα και στα 2 φόρουμ;

 

Για τους παραπάνω λόγους θεωρώ εντελώς περιττή την ύπαρξη ενός αγγλικού υποφόρουμ.

 

Aς αρχίσουμε πρώτα να γράφουμε ελληνικά και να αποφεύγουμε τα γκρίκλις και μετά σκεφτόμαστε και το αγγλικό υποφόρουμ... :!: Όταν οι ξένοι προσπαθούν να διαβάσουν κάποιο thread στο myphone, μαντέψτε ποια είναι τα ΜΟΝΑΔΙΚΑ ποστ μας που ΔΕΝ μεταφράζονται...

Link to comment
Share on other sites

Κωσταντινε,

 

Σιγουρα δεν υπαρχει λογος υποστηρηξης αγγλικου φορουμ, για τους λογους που εξηγει το προηγουμενο ποστ. Αυτο ομως που ισως θα ηταν χρησιμο θα ηταν η διμιουργια μερικων σελιδων σε αλλες γλωσσες, με καποιες χρησιμες πληροφοριες σχετικα με της ελληνικεσ τηλεποικηνωνιες, που στοχο θα ειχαν τους τουριστες μας. Λινκ για αυτο το section toy myphone, θα μπορουσε να μπει σε διαφορα τουριστικα sites.

 

MsK?

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ....

 

Ο ΑΡΑΒΩΝΙΑΣΤΙΚΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΚΙΝΗΤΩΝ ΤΗΛΕΦΩΝΩΝ....ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΤΩΡΑ ΑΝΕΡΓΟΣ...ΜΗΠΩΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΜΙΑ ΕΤΑΙΡΙΑ ΝΑ ΖΗΤΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ.

 

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ

 

ΧΡΙΣΤΙΝΑ :whistle:

Link to comment
Share on other sites

tourleader, έχεις ήδη ανοίξει το ίδιο θέμα στους Τεχν. Προβληματισμούς. Δεν χρειάζεται να το ανοίγεις και στον Σχολιασμό. :)
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος KostasV ( 5 Ιαν. 2005 , 13:41)

Αυτο ομως που ισως θα ηταν χρησιμο θα ηταν η διμιουργια μερικων σελιδων σε αλλες γλωσσες, με καποιες χρησιμες πληροφοριες σχετικα με της ελληνικεσ τηλεποικηνωνιες, που στοχο θα ειχαν τους τουριστες μας. Λινκ για αυτο το section toy myphone, θα μπορουσε να μπει σε διαφορα τουριστικα sites.

 

 

Έγραψες!

Και αν είχε και φόρουμ εκείνο το μέρος όπου θα μπορούσαν να θέτουν ερωτήσεις αλλόγλωσσοι σχετικά με την ελληνική πραγματικότητα δε θα ήταν καθόλου άσχημο.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αναρωτιέμαι... αν ένα αγγλικό φόρουμ είχε μεγάλη επισκεψιμότητα από έλληνες χρήστες... θα ανέβαζε ελληνικό υποφόρουμ;

 

Γι'αυτό που λές νομίζω ότι είσαι τελείως λάθος. Ίδιο είναι το εύρος χρήσης της αγγλικής γλώσσας με την ελληνική? Αν κοιτάξουμε λίγο πιο μακρυά απο την ελλάδα, ελληνικά δεν μιλάει κανένας σε ολόκληρο τον κόσμο εκτός από την Κύπρο. Οπότε και προφανώς η χρήση ενός ελληνικού υποforum σε ένα ξένο είναι παντελώς άχρηστη.Δεν ισχύει το αντίστροφο όμως. Αγγλικά γνωρίζει πάνω από το 60% του πλανήτη.

 

Oι ξένοι που θέλουν να διαβάσουν το myphone το κάνουν ήδη μέσω systran, http://www.worldlingo.com και ένα σωρό άλλους μεταφραστές. Όπως ακριβώς διαβάζουμε εμείς γερμανικά, ισπανικά και γιαπωνέζικα φόρουμ.

 

Ωραίος τρόπος! Άμεσος και αξιόπιστος! Για πές μου, αν κάποιος ξενόγλωσσος θέλει να κάνει μια αναζήτηση στο google και δεν γνωρίζει ελληνικά, θα κάτσει να μεταφράσει αυτά που θέλει να βρει στα ελληνικά και μετά θα κάνει αναζήτηση για να του επιστρέψει links από ελληνικά sites? Mη λέμε αστεία. Αν σε αυτά τα forum που αναφέρεις(γερμανικά,ισπανικά,γιαπωνέζικα κλπ κλπ...) υπήρχε ελληνικο subforum θα εξυπηρετούσε εσένα, εμένα άντε και άλλους 2-3 που έχουνε πόρωση με τα τηλέφωνα. Ενα μη αγγλικό forum που θα έχει όμως και αγγλικό τομέα μέσα θα εξυπηρετούσε χιλιάδες αν όχι εκατομμύρια επισκέπτες.

 

Τέλος εξ ορισμού σε ενδεχόμενο αγγλικό υποφόρουμ αποκλειόνται αυτόματα οι έλληνες χρήστες που δεν ξέρουν αγγλικά. Ποιος έχει άλλωστε διάθεση να γράφει 2 φορές τα ίδια πράγματα και στα 2 φόρουμ;

 

Ποιός σου είπε ότι θα χρειάζεται να γράψεις τα ίδια πράγματα 2 φορές? Όποιος θέλει θα γράφει και ό,τι θέλει, και η πλειοψηφία αυτών θα είναι αλλοδαποί. Με αυτόν τον τρόπο θα μπορούν να έρχονται κάποιες πληροφορίες πιο άμεσα χωρίς να ανατρέχουμε σε ξένα forums.

Nομίζω ότι θα είναι η καλύτερη διαφήμιση για το site στο εξωτερικό.

 

Aς αρχίσουμε πρώτα να γράφουμε ελληνικά και να αποφεύγουμε τα γκρίκλις και μετά σκεφτόμαστε και το αγγλικό υποφόρουμ... Όταν οι ξένοι προσπαθούν να διαβάσουν κάποιο thread στο myphone, μαντέψτε ποια είναι τα ΜΟΝΑΔΙΚΑ ποστ μας που ΔΕΝ μεταφράζονται...

 

Εδώ θα συμφωνήσω μαζί σου 100%:)

 

Τέλος, πιστεύω πως τουλάχιστον οι σημαντικότερες ειδήσεις που δημοσιεύονται στην αρχική σελίδα θα έπρεπε να δημοσιεύονται και στα αγγλικά

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος konstantinos_bei ( 5 Ιαν. 2005 , 18:55)

 

Γι'αυτό που λές νομίζω ότι είσαι τελείως λάθος. Ίδιο είναι το εύρος χρήσης της αγγλικής γλώσσας με την ελληνική? Αν κοιτάξουμε λίγο πιο μακρυά απο την ελλάδα, ελληνικά δεν μιλάει κανένας σε ολόκληρο τον κόσμο εκτός από την Κύπρο. Οπότε και προφανώς η χρήση ενός ελληνικού υποforum σε ένα ξένο είναι παντελώς άχρηστη.Δεν ισχύει το αντίστροφο όμως. Αγγλικά γνωρίζει πάνω από το 60% του πλανήτη.

 

Όχι δεν είναι ίδιο το εύρος. Μήπως τότε να εγκαταλείψουμε τελείως την ελληνική και να αρχίσουμε να γράφουμε όλοι αγγλικά; Αφού αυτή είναι η διεθνής γλώσσα! Τα ελληνικά δεν είναι σικ! Λίγη στοιχειώδης αβρότητα προς την γλώσσα μας δεν βλάπτει. Μήπως να αυτοκτονήσουμε που οι άλλοι έχουν τα ελληνικά γραμμένα στα παπάκια τους; :rolleyes:

 

Πέρα από την πλάκα, αφού κανείς δεν πρόκειται να κάνει το ίδιο για εμάς δεν βλέπω από πού συνεπάγεται και εννοείται ότι πρέπει να το κάνουμε εμείς για άλλους. Σόρυ, το "εύρος" δεν μου φτάνει σαν απάντηση. Όσο για το 60%, λυπάμαι αλλά δεν είσαι καθόλου καλά πληροφορημένος. :!:

 

Ωραίος τρόπος! Άμεσος και αξιόπιστος!

 

Κάνεις λάθος. Ούτε άμεσος είναι, ούτε αξιόπιστος. Ωστόσο α)Υπάρχει και β) Εξυπηρετεί.

 

Για πές μου, αν κάποιος ξενόγλωσσος θέλει να κάνει μια αναζήτηση στο google και δεν γνωρίζει ελληνικά, θα κάτσει να μεταφράσει αυτά που θέλει να βρει στα ελληνικά και μετά θα κάνει αναζήτηση για να του επιστρέψει links από ελληνικά sites? Mη λέμε αστεία.

 

Δεν είναι καθόλου αστεία. Αν σου φαίνεται αστείο, μάλλον δεν έχεις περιηγηθεί ποτέ σε μη αγγλόφωνα sites.

 

Ξέρεις τι είναι αστείο; Αστείο είναι να παίρνει ο ξένος τα greeklish να τα μετατρέπει σε ελληνικά και μετά σε αγγλικά. Αυτό ναι, είναι αστείο. Το κάνουν όμως. Αν δεν το πιστεύεις... δεν μπορώ να κάνω τπτ για αυτό.

 

Αν σε αυτά τα forum που αναφέρεις(γερμανικά, ισπανικά, γιαπωνέζικα κλπ κλπ...) υπήρχε ελληνικο subforum θα εξυπηρετούσε εσένα, εμένα άντε και άλλους 2-3 που έχουνε πόρωση με τα τηλέφωνα.

 

Σε αυτά τα φόρουμ που λέω όμως απλά δεν υπάρχουν υποφόρουμ σε άλλες γλώσσες. Τι πρέπει να κάνω; Να αυτοκτονήσω ή να χρησιμοποιήσω κάποιον μεταφραστή;

 

Ενα μη αγγλικό forum που θα έχει όμως και αγγλικό τομέα μέσα θα εξυπηρετούσε χιλιάδες αν όχι εκατομμύρια επισκέπτες

 

Κατ'αρχήν όλος ο κόσμος χρησιμοποιεί on-line μεταφραστές. Πάρτο απόφαση. Δηλαδή προτείνεις ένα υποφόρουμ στο οποίο θα ποστάρουν μόνο ξένοι και όποιοι έλληνες θέλουν και ξέρουν αγγλικά θα τους απαντάνε.

 

Οι ξένοι δεν εξαρτόνται από το myphone για την ενημέρωσή τους, και όσοι ξένοι διαβάζουν το myphone, διαβάζουν ΚΑΙ αυτό. Όπως ακριβώς εμείς διαβάζουμε άλλα ξένα φόρα.

 

Ποιός σου είπε ότι θα χρειάζεται να γράψεις τα ίδια πράγματα 2 φορές? Όποιος θέλει θα γράφει και ό,τι θέλει, και η πλειοψηφία αυτών θα είναι αλλοδαποί. Με αυτόν τον τρόπο θα μπορούν να έρχονται κάποιες πληροφορίες πιο άμεσα χωρίς να ανατρέχουμε σε ξένα forums.

Nομίζω ότι θα είναι η καλύτερη διαφήμιση για το site στο εξωτερικό.

 

Δηλαδή προτείνεις ένα υποφόρουμ άναρχο στο οποίο θα στριμωχτεί όλη η θεματολογία του myphone και όπου ο καθένας θα γράφει ό,τι γουστάρει. Με συγχωρείς, δεν το είχα καταλάβει.

 

Ξαναλέω, αν κάποιος ξένος θέλει να γράψει στο myphone, τα μέσα που έχει στην διάθεσή του είναι αρκετά για να το κάνει.

 

Ορίστε ένα παράδειγμα:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?s=&postid=109271#post109271

 

Δεν θα εμποδιστεί από την έλλειψη αγγγλικού υποφόρουμ. ;)

 

Κωνσταντίνε, δεν είναι άσχημη η ιδέα σου. Απλά θεωρώ ότι δεν είναι ούτε δόκιμη ούτε πραγματοποιήσιμη. Μην το πάρεις προσωπικά, δεν έχω πρόβλημα μαζί σου. :)

 

Τέλος, πιστεύω πως τουλάχιστον οι σημαντικότερες ειδήσεις που δημοσιεύονται στην αρχική σελίδα θα έπρεπε να δημοσιεύονται και στα αγγλικά

 

Αυτό δεν είναι άσχημη ιδέα. Μιλάμε φυσικά για ειδήσεις μόνο από τον ελληνικό χώρο και έχοντας φυσικά βρει πρώτα editors που θα έχουν χρόνο και διάθεση να τις μεταφράσουν. Εγώ πάντως θα ήμουν ένας από αυτούς...

 

Ένα ακόμα thumbs up για την πρόταση του KostasV... :)

Link to comment
Share on other sites

Που θελεις να κανεις upload την φωτογραφια?

Πουθενα στο myphone δεν εχει περιορισμο στο 1kb :)

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Trobocop® ( 6 Ιαν. 2005 , 12:53)

 

Όχι δεν είναι ίδιο το εύρος. Μήπως τότε να εγκαταλείψουμε τελείως την ελληνική και να αρχίσουμε να γράφουμε όλοι αγγλικά; Αφού αυτή είναι η διεθνής γλώσσα! Τα ελληνικά δεν είναι σικ! Λίγη στοιχειώδης αβρότητα προς την γλώσσα μας δεν βλάπτει. Μήπως να αυτοκτονήσουμε που οι άλλοι έχουν τα ελληνικά γραμμένα στα παπάκια τους; :rolleyes:

 

Σοβαρότητα προς τη γλώσσα νομίζω ότι οι περισσότεροι έχουμε και αυτό φαίνεται και από την πλειψηφία των παιδιών που γράφουν εδώ μέσα που προσπαθούν να γράφουν ελληνικά.Εγώ προσωπικά ξεκίνησα να γράφω ελληνικά εδώ μέσα και ευτυχώς ξεκόλλησα από τα greeklish.Δεν είναι ευγενικό καταρχας για τον άλλον να καταβάλει προσπαθεια για να διαβάσει αυτά που γράφει κάποιος σε γκρίκλις.

Οι υπόλοιποι έχουν γραμμένα στα παπάκια τους τα ελληνικά ακριβώς επειδή δεν τα μιλάει κανένας έξω από την Ελλάδα. Τα αγγλικά όμως είναι διεθνής γλώσσα και τα γνωρίζει όλος ο κόσμος.Πώς να το κάνουμε τώρα?!

 

Πέρα από την πλάκα, αφού κανείς δεν πρόκειται να κάνει το ίδιο για εμάς δεν βλέπω από πού συνεπάγεται και εννοείται ότι πρέπει να το κάνουμε εμείς για άλλους. Σόρυ, το "εύρος" δεν μου φτάνει σαν απάντηση.

 

Η ανιδιοτέλεια σε όλο της το μεγαλείο :alien: . Μα γιατί το βλέπεις έτσι ρε Trobocop? Εμείς θα το κάνουμε για τους άλλους ακριβώς επειδή υπάρχουν πάρα πολλά άτομα που θα επιθυμούσαν να διαβάσουν 5 πράματα και δεν το κάνουν ακριβώς επειδή δεν γνωρίζουν ελληνικά. Να σου υπενθυμίσω ότι το γνωστο και μη εξαιρετέο ρώσικο site http://www.mobile-review.com έχει και αγγλική έκδοση και για το site αλλά και για το forum του.Ακριβώς το ίδιο συμβαίνει και στο http://www.threegmobile.net νομίζω, με γιαπωνέζικα και αγγλικά! Το ίδιο και με το γερμανικό gsm-multifund.de μου φαίνεται (δεν έχω ανοιχτό τον explorer αυτή τη στιγμή για να το τσεκάρω).Το ίδιο συμβαίνει και με πολλά ασιατικά sites. Όλα έχουν και αγγλική version.

 

Σε αυτά τα φόρουμ που λέω όμως απλά δεν υπάρχουν υποφόρουμ σε άλλες γλώσσες. Τι πρέπει να κάνω; Να αυτοκτονήσω ή να χρησιμοποιήσω κάποιον μεταφραστή;

 

Aυτό δεν σημαίνει ότι πρέπει να ακολουθήσουμε το παράδειγμά τους.. :whistle:

 

Οι ξένοι δεν εξαρτόνται από το myphone για την ενημέρωσή τους , και όσοι ξένοι διαβάζουν το myphone, διαβάζουν ΚΑΙ αυτό. Όπως ακριβώς εμείς διαβάζουμε άλλα ξένα φόρα.

 

Κακό του κεφαλιού τους. Αλλά δεν τους αδικώ, επειδή ακριβώς δεν γνωρίζουν ελληνικά. Νομίζω έχουν πολλά να μάθουν από τους ελληνάρες εδώ μέσα.

 

Δηλαδή προτείνεις ένα υποφόρουμ άναρχο στο οποίο θα στριμωχτεί όλη η θεματολογία του myphone και όπου ο καθένας θα γράφει ό,τι γουστάρει. Με συγχωρείς, δεν το είχα καταλάβει.

 

Γιατί με παρερμηνεύεις και ειρωνεύεσαι? Αν κατάλαβες αυτό, τότε κατάλαβες λάθος. Με αυτή τη λογική και το ελληνικό myphone θα έπρεπε να ήτανε σκέτο μπουρδέλο. Καλώς ή κακώς, γράφουμε όλοι εδώ μέσα.Και η σάρα και η μάρα. Γι'αυτό το λόγο άλλωστε υπάρχουν και οι moderators.

Έτσι όπως έχει δημιουργηθεί και συντηρείται νοικοκυρεμένα αυτό το forum θα μπορούσε να νοικοκυρευτεί και το αγγλικό.

 

Μην το πάρεις προσωπικά, δεν έχω πρόβλημα μαζί σου.

 

Χα, ούτε κι εγώ, believe me σε πάω κιόλας από αυτά που γράφεις στους διαξιφισμούς-συμφωνούμε σε πολλά :happy:

 

 

Αυτό δεν είναι άσχημη ιδέα. Μιλάμε φυσικά για ειδήσεις μόνο από τον ελληνικό χώρο και έχοντας φυσικά βρει πρώτα editors που θα έχουν χρόνο και διάθεση να τις μεταφράσουν. Εγώ πάντως θα ήμουν ένας από αυτούς...

 

Aυτό είναι μια πολύ καλή αρχή. Κι εγώ θα είχα τη διάθεση να κάνω κάτι τέτοιο.Τι σκατά τα φάγαμε στη μάπα τα αγγλικά τόσα χρόνια στα θρανία?:)

 

Υ.Γ. Πώς θα σας φαινόταν το... http://www.myphone.com ...???? :rolleyes: :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος konstantinos_bei ( 6 Ιαν. 2005 , 23:41)

 

Πώς?

 

 

Αυτό πήγαινε εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?s=&threadid=54806

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

το θέμα που θα ήθελα να θίξω είναι σχετικό με τις αγγελίες και την ''απαγόρευση'' για την δημοσίευση αγγελιών απο μέλη που δεν κάνουν συχνά post.Πραγματικά δεν αντιλαμβάνομε τον λόγο και αναρωτιέμαι αν οφείλετε σε εμένα ή στους υπεύθυνους.

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος vasman ( 7 Ιαν. 2005 , 12:21)

 

Καλημέρα σας,

το θέμα που θα ήθελα να θίξω είναι σχετικό με τις αγγελίες και την ''απαγόρευση'' για την δημοσίευση αγγελιών απο μέλη που δεν κάνουν συχνά post.Πραγματικά δεν αντιλαμβάνομε τον λόγο και αναρωτιέμαι αν οφείλετε σε εμένα ή στους υπεύθυνους.

 

Ευχαριστω

 

Έχει συζητηθεί δισεκατομμύρια φορές

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?s=&postid=692244#post692244

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος MsK (23 Δεκ. 2004 , 01:29)

Don't worry. Από 7 Ιανουαρίου 2005 δεν θα πληρώνεις τη μηνιαία συνδρομή.

...Και πάλι δέν μπορώ να μπω...

 

BTW, στο Wapsite, δέν μπορώ να δώ Ελληνικά... (Ξέρω είναι εκτός θέματος)

Ericsson PH388, Ericsson T29, Panasonic GD35, Panasonic GD87, Nokia 8210, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 3410, Nokia 7250i, Nokia 6100, Nokia 6510, Nokia N-Gage, Mitsubishi M341i, Sharp GX-17, Nokia 6020, Nokia E50, Nokia 6120 Classic, Nokia 5800XM, Nokia N900, Huawei Ideos X5 Pro, Acer Liquid E2, Lenovo K3 Note, Xiaomi Mi A1, Nokia 7.2, Poco F3 and counting...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος konstantinos_bei ( 5 Ιαν. 2005 , 11:55)

 

Δεδομένου ότι το site πια χτυπάει πολύ καλά νούμερα επισκεψιμότητας, φαντάζομαι ότι πάρα πολλά παιδιά είναι διαφορετικής ιθαγένειας από την ελληνική. Όπως επίσης υπάρχουν πολλοί που δεν μπαίνουν στον κόπο να διαβάζουν τα posts επειδή και μόνο δεν τα καταλαβαίνουν.Αλλά και πόσος κόσμος από όλον τον κόσμο θα μπορούσε να βρει χρήσιμες πληροφορίες μέσω link στο myphone κάνοντας απλά μια αναζήτηση στο google ή σε άλλες μηχανές αναζητησης.

Νομίζω πώς ένα αγγλικό υποφόρουμ θα βοηθούσε πάρα πολύ να ακουστούν περισσότερες απόψεις και σαφώς θα ανέβαζε το επίπεδο του site αλλά και τη φήμη του έξω από τα σύνορα της Eλλαδίτσας μας. :).

Έχουμε πολλά να τους διδάξουμε νομίζω και να τους δείξουμε τα φώτα μας :p

 

 

Συμφωνώ μαζί σου. Είναι πάρα πολύ καλή ιδεά και θα εξυπηρετήσει πάρα πολύ κόσμο. Ειδικά για τις σημαντικές ειδήσεις του site θα ήταν πολύ καλό να υπάρχουν και στα Αγγλικά.

Όμιλος πινγκ-πονγκ Χαλκίδας: http://www.ping-pong.gr
Link to comment
Share on other sites

Ας πούμε ότι έχω δημιουργήσει 5 αγγελίες μέσα σε 7 μέρες. Το forum λοιπόν βγάζει το γνωστό και μη εξαιρετέο μήνυμα (ότι έχω δημιουργήσει 5 μηνύματα σε 7 μέρες μπλα μπλα μπλα.

 

Οπότε προτείνω το εξής. Αυτό το μήνυμα να μας ενημερώνει για το χρονικό διάστημα που πρέπει να περάσει μέχρι να μπορούμε να ξαναδημιουργήσουμε μήνυμα στις αγοραπωλησίες.

 

Τί λέτε;

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς απλά να κοιτάξεις πότε ανέβασες την πρώτη από τις 5 αγγελίες..
Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω, αλλά αφού μπορεί (υποθέτω) να γίνει από το φόρουμ, γιατί να μην υπάρχει αυτή η δυνατότητα;

 

Μπορούμε να στείλουμε και γράμμα με το ταχυδρομείο, αλλά προτιμούμε τα email, αν καταλαβαίνεις τί εννοώ :) ;)

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... σχολιασμού γενικά
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...