Jump to content

Sony Xperia T


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν άλλο το flickering (τρεμόπαιγμα) και άλλο το να να ανεβοκατεβαίνει η φωτεινότητα της οθόνης

Από τα λεγόμενα του τόλη καταλαβαίνω ότι μιλάει για flickering, οπότε εγώ θα τον συμβούλευα να πάει άμεσα να το κοιτάξουν αν καλύπτεται ακόμη από doa, αλλιώς εν καιρώ μέσα στην εγγύηση να το πάει για μου "μυρίζει" ελαττωματική οθόνη!

(offtopic: γνωρίζω πολύ καλά ότι έχει αυτόματη φωτεινότητα το XPS και γι'αυτό είπα ότι θα το έκανε συνέχεια μιας και δεν υπάρχει ρύθμιση να απενεργοποιηθεί...)

Αναγνώστης εποχής Unwired... με wap :P

2001-Σήμερα :Ericsson T68m, Sony Ericsson K700, Sony Ericsson P1i, HTC Wildfire, Sony Xperia S, Samsung Galaxy S5, Lenovo K3 Note, Xiaomi RN2 Prime / Cube iWork10 flagship dual OS

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Λοιπόν άλλο το flickering (τρεμόπαιγμα) και άλλο το να να ανεβοκατεβαίνει η φωτεινότητα της οθόνης

Από τα λεγόμενα του τόλη καταλαβαίνω ότι μιλάει για flickering, οπότε εγώ θα τον συμβούλευα να πάει άμεσα να το κοιτάξουν αν καλύπτεται ακόμη από doa, αλλιώς εν καιρώ μέσα στην εγγύηση να το πάει για μου "μυρίζει" ελαττωματική οθόνη!

(offtopic: γνωρίζω πολύ καλά ότι έχει αυτόματη φωτεινότητα το XPS και γι'αυτό είπα ότι θα το έκανε συνέχεια μιας και δεν υπάρχει ρύθμιση να απενεργοποιηθεί...)

Συμφωνώ και εγώ. Αφού τρεμοπαιζει και με κλειστό το αυτόματο, μάλλον υπάρχει πρόβλημα. Καλό θα είναι να το πας στο service.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω,να το κρατήσω η να πάω για Ζ? Με έχει καλύψει το κινητάκι.Το μόνο που μου τη σπάει έναι ότι δεν δουλεύουν σωστά τα bt.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω,να το κρατήσω η να πάω για Ζ? Με έχει καλύψει το κινητάκι.Το μόνο που μου τη σπάει έναι ότι δεν δουλεύουν σωστά τα bt.

 

Αφου δεν σαρεσε το Ζ..

Γιατι δεν δοκιμαζεις καποιο μπλουτουθ που να δουλευει?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω,να το κρατήσω η να πάω για Ζ? Με έχει καλύψει το κινητάκι.Το μόνο που μου τη σπάει έναι ότι δεν δουλεύουν σωστά τα bt.

 

Παντως εγω προσωπικα για το z δεν θα εδινα το t μου μονο κ μονο για λογο μεγεθους..Το xperia z το θεωρω αρκετα πιο μεγαλο κ δυσχρηστο(παντα με τα δικα μου θελω)...Ειμαι πολυ ευχαριστημενος με το Τ κι ας μην ειναι αδιαβροχο ή μεγαλυτερο....:D

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Παντως εγω προσωπικα για το z δεν θα εδινα το t μου μονο κ μονο για λογο μεγεθους..Το xperia z το θεωρω αρκετα πιο μεγαλο κ δυσχρηστο(παντα με τα δικα μου θελω)...Ειμαι πολυ ευχαριστημενος με το Τ κι ας μην ειναι αδιαβροχο ή μεγαλυτερο....:D

 

Συμφωνώ το Τ είναι πολύ καλό τηλ.

Τώρα για το μέγεθος μακάρι να έρθει εδώ και το ΖL που είναι πιο βολικό. Το αδιάβροχο είναι περιττή "πολυτέλεια".

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ το Τ είναι πολύ καλό τηλ.

Τώρα για το μέγεθος μακάρι να έρθει εδώ και το ΖL που είναι πιο βολικό. Το αδιάβροχο είναι περιττή "πολυτέλεια".

 

Μαλλον δεν σου χει πεσει ποτε μπυρα στο κινητο ή να βρεχει και να πρεπει να στελνεις μηνυμα..:p:p:beer:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον δεν σου χει πεσει ποτε μπυρα στο κινητο ή να βρεχει και να πρεπει να στελνεις μηνυμα..:p:p:beer:

 

Χαχαχα +1 :p Ζ ερωταςςςς

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον δεν σου χει πεσει ποτε μπυρα στο κινητο ή να βρεχει και να πρεπει να στελνεις μηνυμα..:p:p:beer:

 

Το έβαλα στο άλλο νήμα (του Ζ) , αν δεν το είδες:

 

Κίνδυνος και μετά την μπύρα!

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι το Τ μου αρέσει περισσότερο από το Ζ και ας είναι παλαιότερο μοντέλο. Συν ότι έχει το κουμπί της κάμερας που είναι πολύ χρήσιμο.
Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση,η εφαρμογή συσκευές πού τρέχει στο background τι είναι?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και παλι φιλοι μου,

θα ηθελα να μου πειτε αν εχετε παρατηρησει 2-3 πραγματακια μετα την αναβαθμιση γιατι πλεον εχουν αρχισει και με ενοχλουν..

1ον οτι το κινητο μενει με δυνατη φωτεινοτητα πολλες φορες. το παρατηρω κυριως στο viber που εχει λευκο φοντο και ενω γραφω ενα μηνυμα αν το κλειδωσω με το πλαινο κουμπι και ξεκλειδωσω τοτε πεφτει η φωτεινοτητα εκει που θα επρεπε να ειναι..

2ον οτι συνεχεια τρωει σκαλωματα με τα δικτυα και ενω ειναι διπλα απο το ρουτερ και δειχνει οτι ειναι συνδεδεμενο, σκαλωνει και δε φευγει το μηνυμα (πχ viber ή whatsapp..). Το ιδιο μπορει να παθει και με 3G, ενω το σημα ειναι τερμα και ειμαι στο ιδιο σημειο..

Δεν θυμαμαι να τα εκανε πριν, αλλα καμια φορα ειναι ενοχλητικο, το 1ο γιατι τρωει μπαταρια και το 2ο γιατι θες να φυγει το μηνυμα και δεν φευγει..και νιωθω οτι ειναι lags που δε θα επρεπε να υπαρχουν.

θα ηθελα την αποψη σας.. και αν μπορειτε να το παρατηρησετε. φωτεινοτητα εχω στο αυτοματο και λιγο κατω απο τη μεση..οποτε η διαφορα ειναι μεγαλη με το σκαλωμα που λεω.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες!Απο αυριο θα ειμαι κι εγω κατοχος του συγκεκριμενου τηλεφωνου και θα ηθελα να ρωτησω για αρχη το εξης:το πηρα απο skroutz και με ενημερωσαν οτι θα ειναι της T-mobile οποτε γινεται να το γυρισω σε καποιο "στοκ" firmware?Θα πρεπει να χρησιμοποησω flashtool ή μπορω να αλλαξω καποιες γραμμες οπως αναφερεται και στον οδηγο για αρχαριους για να εχω το "ελληνικο" unbranded firmware?ευχαριστω προκαταβολικα :)
Link to comment
Share on other sites

Ναι και για τις δυο ερωτήσεις σου. Ο τρόπος περιγράφεται εδώ. Το μόνο που πρέπει να κάνεις είναι να βρεις το ftf αρχείο που θα φλασάρεις (τη rom δηλαδή). Αν βρεις κάποια generic από site του εξωτερικού θα έχει Ελληνικά αλλά μάλλον όχι υποστήριξη για 160 χαρακτήρες αλλά είναι κάτι που λύνεται αν κάνεις root ή βάλεις το handcent.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Επειδη πολυ ρωτανε για το πως θα κανουν root και τα λοιπα

εκανα ενα οδηγο που τα εξηγω ολα(πιστευω)!(φλασαρισμα/root/επαναφορα)

 

Εδω :

Xperia T : οδηγός φλασαρίσματος/root

:)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστουμε πολυ παιδια για την βοηθεια σας...Εγω εχω branded Cosmote κινητο με Ics.Θα ηταν πολυ δυσκολο να το κανω unbranded ή καλυτερα να μην το σκαλισω?Υπαρχει κανενας οδηγος στα Ελληνικα?Ευχαριστω πολυ Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστουμε πολυ παιδια για την βοηθεια σας...Εγω εχω branded Cosmote κινητο με Ics.Θα ηταν πολυ δυσκολο να το κανω unbranded ή καλυτερα να μην το σκαλισω?Υπαρχει κανενας οδηγος στα Ελληνικα?Ευχαριστω πολυ

Μετα απο αυτο μπορω να αυτοκτονησω αφηνοντας πισω καθε αμφιβολια :p:p

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο αυτο μπορω να αυτοκτονησω αφηνοντας πισω καθε αμφιβολια :p:p

 

:Osorry:O Κατανοητος ο οδηγος και ευχαριστουμε πολυ..Εγω προσωπικα κατι τετοιο περιμενα για να κανω debrand το κινητο μου μιας κ οι οδηγοι του xda ετσι οπως τους διαβαζα μου φαινοταν βουνο....

Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο Dark_ds. Θα μπορουσε ο zxr να το βαλει στο πρωτο ποστ ωστε να μην χαθει αναμεσα στις σελιδες. :)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

παρατηρω οτι στη διαχειριση ενεργειας το συστημα android θελει πανω 60%. Μετα ερχεται η οθονη με 12%. Γιατι αυτο; εχω ενεργοποιησει το stamina mode.

Τι μπορω να κανω; Ποια η εφαρμογη που το κανει αυτο; Κανα facebook αν μπω και κανα dolphin.

 

επισυναπτω τι αναφερεται ως συστημα android.

 

http://s18.postimage.org/4pb6zlek9/Screenshot_2013_03_11_13_36_42.pnghttp://s10.postimage.org/3rhxsf3i1/Screenshot_2013_03_11_13_36_52.png

Edited by astrovasilis
SONY MOBILE
Link to comment
Share on other sites

:Osorry:O Κατανοητος ο οδηγος και ευχαριστουμε πολυ..Εγω προσωπικα κατι τετοιο περιμενα για να κανω debrand το κινητο μου μιας κ οι οδηγοι του xda ετσι οπως τους διαβαζα μου φαινοταν βουνο....

Πλακα κανω μην ανησυχεις,δεν πειραζει!

Για αυτο τον εκανα. Χανομουν και εγω στους xda,απο εδω και απο εκει και ειπα να τα συγκεντρωσω για να ειναι πιο ευκολο για καποιον που δεν θελει να πολυψαξει.

Ασε που δοκιμαζα διαφορα,τα επαιζε το κινητο και δεν θυμομουν τις διαδικασιες :p και εψαχνα παλι απο γην αρχη μετα..

Μπραβο Dark_ds. Θα μπορουσε ο zxr να το βαλει στο πρωτο ποστ ωστε να μην χαθει αναμεσα στις σελιδες. :)

Ευχαριστω :) ναι βεβαιως! Ας κανει οτι πιστευει καλυτερο

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το ψάχνω αρκετά για το Τ, αναρωτιέμαι πως είναι δυνατόν μια 8άρα να αποδίδει καλύτερα τα χρώματα, να εστιάζει καλύτερα κλπ απο μια 13άρα.. http://www.gsmarena.com/vidcmp.php3?idType=1&idPhone1=4899&idPhone2=4238&idPhone3=4563 :confused: .. εαν θελετε αλλαξτε το 4χ με το OneX και θα δειτε πάλι διαφορά.. και κάτι ακόμη.. στο birdphone είδα οτι γραφει πως δεν έχει ανοιχτή συνομιλία και κουφάθηκα.. ισχύει ; Edited by spasiklas
Link to comment
Share on other sites

Επειδή το ψάχνω αρκετά για το Τ, αναρωτιέμαι πως είναι δυνατόν μια 8άρα να αποδίδει καλύτερα τα χρώματα, να εστιάζει καλύτερα κλπ απο μια 13άρα.. http://www.gsmarena.com/vidcmp.php3?idType=1&idPhone1=4899&idPhone2=4238&idPhone3=4563 :confused: .. εαν θελετε αλλαξτε το 4χ με το OneX και θα δειτε πάλι διαφορά.. και κάτι ακόμη.. στο birdphone είδα οτι γραφει πως δεν έχει ανοιχτή συνομιλία και κουφάθηκα.. ισχύει ;

 

Στο 2ο επετρεψε μου να διαφωνησω μιας κ το δικο μου εχει ανοιχτη συνομιλια.Οσον αφορα το θεμα με την καμερα(μιας κ το πρωην κινητο μου πριν το Τ ηταν το Galaxy s3 τολμω να πω οτι το κοιταει στα ματια το Τ ανεξαρτητου mp..Το galaxy s3 εχει πολυ δυνατη απεικονιση στα χρωματα οσων αφορα την καμερα του...Οχι τοσο καλο σε λεπτομερεια οσο το Τ(εδω παιζουν τα 13 mp του Τ),αλλα πολυ καλο σε χρωματα

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Ναι και για τις δυο ερωτήσεις σου. Ο τρόπος περιγράφεται εδώ. Το μόνο που πρέπει να κάνεις είναι να βρεις το ftf αρχείο που θα φλασάρεις (τη rom δηλαδή). Αν βρεις κάποια generic από site του εξωτερικού θα έχει Ελληνικά αλλά μάλλον όχι υποστήριξη για 160 χαρακτήρες αλλά είναι κάτι που λύνεται αν κάνεις root ή βάλεις το handcent.

 

Ωραια σε ευχαριστω πολυ!θα πρεπει να εχω ξεκλειδωτο τον bootloader για να αλλαξω ρομ?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...