Jump to content

Sony Xperia T


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όταν μιλάς μέσω bluetooth η ένταση είναι εξαιρετικά χαμηλή, ενώ σε πολλές περιπτώσεις η κλήση μεταφέρεται αυτόματα στο τηλέφωνο ενώ το bluetooth δείχνει κανονικά συνδεδεμένο. Με το ίδιο bt σε άλλη xperia συσκευή δεν υπάρχει θέμα. Σε προηγούμενο post σε αυτό εδώ το θέμα, υπάρχει αντίστοιχη αναφορά, ενώ και σε ξένα φορουμ έχει αναφερθεί τέτοιο πρόβλημα με το SP

Μάλιστα... Να δούμε πόσα bugs ακόμα... :confused:

 

Μέχρι χθες το πρωί έδειχνε την πρώτη εικόνα...

Από το μεσημέρι και μετά έδειχνε την δεύτερη εικόνα...

 

Πάντως εδώ γίνεται χαμός... https://www.change.org/petitions/sony-provide-eta-for-the-release-of-4-3-for-xperia-sp-t-tx-v-models-2 ! 780 αναφορές από κατόχους Xperia SP/T/V σε λιγότερο από 24 ώρες... :p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το επιβεβαιώνω! Μόλις το δοκίμασα με το MW600 και ο ήχος σε φωνητική κλήση είναι αρκετά χαμηλός!

 

Εμενα παντως με το MW600 δεν εχει κανενα προβλημα.. ακουγεται κανονικα και γενικως δουλευει αψογα.

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα... Να δούμε πόσα bugs ακόμα... :confused:

 

 

 

Πάντως εδώ γίνεται χαμός... https://www.change.org/petitions/sony-provide-eta-for-the-release-of-4-3-for-xperia-sp-t-tx-v-models-2 ! 780 αναφορές από κατόχους Xperia SP/T/V σε λιγότερο από 24 ώρες... :p

 

Ναι ναι!!! Και τι κάνουμε σε αυτήν την περίπτωση;;;

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Το παράγγειλε η φίλη μου από σκρουτζομαγαζο.. Ρώτησε αν τύχει και χαλάσει το κινητό, τι να κάνει και της είπαν να το πάει σε μαγαζί της σονυ για να της το φτιάξουν.. Μένει Θεσσαλονίκη.. Δηλαδή σε οποιονδήποτε μαγαζί της σονυ αν το πάει, θα της το φτιάξουν;;
Another day in paradise...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Το παράγγειλε η φίλη μου από σκρουτζομαγαζο.. Ρώτησε αν τύχει και χαλάσει το κινητό, τι να κάνει και της είπαν να το πάει σε μαγαζί της σονυ για να της το φτιάξουν.. Μένει Θεσσαλονίκη.. Δηλαδή σε οποιονδήποτε μαγαζί της σονυ αν το πάει, θα της το φτιάξουν;;

 

 

Καλησπέρα.

Ναι,σε οποιοδήποτε Sony κατάστημα μπορεί να απευθυνθεί.Αν δεν το φτιάξουν εκεί,θα το στείλουν στο Service.

 

----- προσθήκη μηνύματος 73 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα παιδιά, να κάνω και εγώ μια ερώτηση με την σειρά μου,γιατί μου φαίνεται οτι έχω να κάνω με Bug...

Το τηλέφωνο, άνευ λόγου και αιτίας, ξαφνικά αναπαράγει τον ήχο της προεπιλεγμένης ειδοποίησης, χωρίς να εμφανίζει κάτι στην οθόνη.

Έχει κανείς καμία γνώμη τι μπορεί να το προκαλεί αυτό?

 

Ευχαριστώ.

Keep calm it just works.
Link to comment
Share on other sites

Βλεπω κατι κουλο στο δικο μου, στην δειαχηρηση ενεργεια απο οπου και ενεργοποιεις το σταμινα, δειχνει εκτιμωμενο χρονο μπαταριας, στις αρχες μολις το φορτιζα μου ελεγε 1 ημερα και 20 ωρες, και μολις ενεργοποιουσα το σταμινα, αλαζε σε 3 ημερες ++, τωρα τελευταια μου λεει με απενεργοποιημενο το σταμινα πχ 1 ημερα 3 ωρες και μωλις το ενεργοποιησω το σταμηνα αλαζει σε 1 ημερα 22 ωρες, η μπαταρια μου παει ομως με νορμαλ χρηση 3-4 μερες....τι να φταει.??
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά θα ήθελα να ξέρω για ποιο λόγο βιάζεστε ή ανυπομονείτε τόσο πολύ να σας έρθει η αναβάθμιση τη στιγμή που:

α) Σίγουρα θα την πάρετε κάποια στιγμή

β) Το κινητό σας και με την έκδοση που φοράει τώρα είναι άκρως λειτουργικό

γ) Όταν θα την πάρετε μετά από μερικές μέρες θα είναι σαν να μην έχει αλλάξει τίποτα!

 

Χαλαρώστε και όταν είναι να έρθει, θα έρθει. ;)

 

α) Θεωρώ υποχρέωση τους να μας πουν το πότε.

β) Δεν ισχύει απαραίτητα για όλους αυτό.

γ) Αυτό θα το διαπιστώσει ο καθένας για τον εαυτό του αφού αναβαθμιστεί.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά θα ήθελα να ξέρω για ποιο λόγο βιάζεστε ή ανυπομονείτε τόσο πολύ να σας έρθει η αναβάθμιση τη στιγμή που:

α) Σίγουρα θα την πάρετε κάποια στιγμή

β) Το κινητό σας και με την έκδοση που φοράει τώρα είναι άκρως λειτουργικό

γ) Όταν θα την πάρετε μετά από μερικές μέρες θα είναι σαν να μην έχει αλλάξει τίποτα!

 

Χαλαρώστε και όταν είναι να έρθει, θα έρθει. ;)

 

Με την λογική αυτή γιατι να έχουμε και forum να τα λέμε?Γιατι να υπάρχει θέμα στο myphone για το xperia T?Γιατι να υπάρχει το myphone?:X

Η Sony ως μεγάλη εταιρία :ninja: πρέπει να δείχνει σεβασμό στον καταναλωτή και να τον ενημερώνει συνέχεια.Με την καθυστέρηση αυτή δείχνει οτι δεν σέβεται τον πελάτη.Και το θέμα δεν είναι η ημερομηνία αναβάθμισης αλλά η επίσημη ενημέρωση η οποία είναι ανύπαρκτη.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δέχομαι ότι η Sony έπρεπε να έχει σαφή ημερομηνία που θα βγάλει την αναβάθμιση αλλά εντάξει δεν είναι και τόσο σημαντική, τουλάχιστον για μένα. Αν ήταν η 4.4 που λένε ότι είναι πιο ελαφριά από τις προηγούμενες και άρα το κινητό θα έτρεχε καλύτερα, τότε ναι θα με ένοιαζε περισσότερο.
Link to comment
Share on other sites

Βλεπω κατι κουλο στο δικο μου, στην δειαχηρηση ενεργεια απο οπου και ενεργοποιεις το σταμινα, δειχνει εκτιμωμενο χρονο μπαταριας, στις αρχες μολις το φορτιζα μου ελεγε 1 ημερα και 20 ωρες, και μολις ενεργοποιουσα το σταμινα, αλαζε σε 3 ημερες ++, τωρα τελευταια μου λεει με απενεργοποιημενο το σταμινα πχ 1 ημερα 3 ωρες και μωλις το ενεργοποιησω το σταμηνα αλαζει σε 1 ημερα 22 ωρες, η μπαταρια μου παει ομως με νορμαλ χρηση 3-4 μερες....τι να φταει.??

Τίποτα, απλά αυτό κάνει εκτίμηση βάση της χρήσης που του κάνεις. Μη δίνεις καμία σημασία. Μπορείς να βρεις μέσα από τις εφαρμογές την διαδικασία οικολογικής λειτουργίας κ να κάνεις εκκαθάριση δεδομένων

Edited by iliasx8

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Βλεπω κατι κουλο στο δικο μου, στην δειαχηρηση ενεργεια απο οπου και ενεργοποιεις το σταμινα, δειχνει εκτιμωμενο χρονο μπαταριας, στις αρχες μολις το φορτιζα μου ελεγε 1 ημερα και 20 ωρες, και μολις ενεργοποιουσα το σταμινα, αλαζε σε 3 ημερες ++, τωρα τελευταια μου λεει με απενεργοποιημενο το σταμινα πχ 1 ημερα 3 ωρες και μωλις το ενεργοποιησω το σταμηνα αλαζει σε 1 ημερα 22 ωρες, η μπαταρια μου παει ομως με νορμαλ χρηση 3-4 μερες....τι να φταει.??

 

Μην ανησυχεις δεν ειναι τιποτα το παραξενο.. απλως ο εκτιμωμενος χρονος που λεει υπολογιζεται με βαση την προηγουμενη χρηση του κινητου σου τις προηγουμενες μερες... πιθανων να το ειχες ταλαιπωρησει. Και στο δικο μου τα ιδια. Αν το αφησεις για καμια βδομαδα και δεν το δουλευεις τοσο, θα ξανανεβει η διαρκεια της εκτιμησης.

 

Με προλαβε ο παραπανω φιλος.. :)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα , θα ηθελα να ρωτισω το Jelly Bean 4.3 για Sony Xperia SP ειναι διαθεσημο ? εχω το Sony xperia sp και μου λεει οτι ειναι Updated ενω εχω 4.1

 

και κατι ακομα γιατι δεν μπορω να βρω πουθενα το PlayStation Certified ;

Edited by NinjaLord
Link to comment
Share on other sites

Είναι ντροπή να μην ξέρουν πότε ξεκινάει η αναβάθμιση και να λένε και ότι άλλο χαζομάρα θέλουν κάθε φορά. Θέλω να ξέρω την επίσημη θέση της εταιρίας, είναι παράλογο;;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινα βρε παιδια,,εχω χασει το μπουσουλα με εσας εδω μεσα...

Δε μπορω να βγαλω ακρη κ να παρω αποφαση αν πρεπει να το παρω...

Απογοητευση ειστε....οχι μονο εδω,,και στα αλλα κινητα

Εσεις που εχετε τα προβληματα,,ειναι πειραγμενα τα κινητα σας;;;

 

Υπαρχει κανεις που εχει μαμα το κινητο κ του βγαζει προβλημα;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα , θα ηθελα να ρωτισω το Jelly Bean 4.3 για Sony Xperia SP ειναι διαθεσημο ? εχω το Sony xperia sp και μου λεει οτι ειναι Updated ενω εχω 4.1

 

και κατι ακομα γιατι δεν μπορω να βρω πουθενα το PlayStation Certified ;

Όχι, ακόμα το πιλατεύουν μέχρι να το βγάλουν.

 

Όσο για το PlayStation Mobile, μια και ακόμα δε διατίθεται στη χώρα μας, πρέπει να το βάλεις χειροκίνητα και να το χρησιμοποιήσεις με λογαριασμό κάποιας υποστηριζόμενης χώρας.

Xiaomi Redmi Note 9 NFC 4/128

Android 10 | MiUI 12.0.9

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινα βρε παιδια,,εχω χασει το μπουσουλα με εσας εδω μεσα...

Δε μπορω να βγαλω ακρη κ να παρω αποφαση αν πρεπει να το παρω...

Απογοητευση ειστε....οχι μονο εδω,,και στα αλλα κινητα

Εσεις που εχετε τα προβληματα,,ειναι πειραγμενα τα κινητα σας;;;

 

Υπαρχει κανεις που εχει μαμα το κινητο κ του βγαζει προβλημα;;;;;;

 

Η κοπελα μου το πηρε την περασμενη εβδομαδα, και περα απο το σχετικα αδυναμο WiFi (το οποιο δε το χανει , αλλα δεν ειναι οτι πιο δυνατο σε WiFi -θεμα software) και την μετρια οθονη (η οποια ομως εμενα δε με χαλασε) το κινητο ειναι αψογο σε ολα. Δεν βρηκα κουσουρι, ουτε σε bluetooth, ουτε σε θεματα χαμενου WiFi , ουτε τιποτα. Επισης ειχα ποσταρει μια φωτο λιγο πιο πισω με το κινητο να φαινεται οτι κανει πολυ καλη διαχειριση μπαταριας (6μιση ωρες οθονη ειχε με WiFi μονιμα ανοιχτο,αρκετο Facebook,browsing,gaming και χωρις σταμινα και τετοια-φωτεινοτητα περιπου 50%). Η κοπελα μου το πηρε καθως το ερωτευτηκε, και προς το παρον δεν απογοητευεται. Αναμενουμε και την 4.3 ή την 4.4 (οποια ερθει, ας ειναι.. Ελπιζω να εβαλε μυαλο η Σονυ και να βγαζει σωστες αναβαθμισεις).

Τωρα η ελευθερη Ραμ ειναι γυρω στα 380 με 430 ΜΒ αναλογα με την χρηση και γενικα οσο το φορτωνεις θα λιγοστευει , αλλα εχω μαθει πως "ελευθερη ραμ-χαμενη ραμ" . Μια χαρα ειναι και σε αυτον τον τομεα και ειναι αρκετο για μια καζουαλ χρηση το 1gb. Με ενα greenify νομιζω θα ειναι αρχοντας ο καθενας σε αυτη τη συσκευη οπως και με την αφαιρεση του bloatware.. Αλλα μιλαω για απειραχτο κινητο προς το παρον.

Link to comment
Share on other sites

Αντε να βγει η 4.3 να δουμε τελικα αν ειναι προβλημα της μπαταριας που θελει κλεισιμο καθε φορα το κινητο για να δειξει σωστο ποσοστο η προβλημα software!!!
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινα βρε παιδια,,εχω χασει το μπουσουλα με εσας εδω μεσα...

Δε μπορω να βγαλω ακρη κ να παρω αποφαση αν πρεπει να το παρω...

Απογοητευση ειστε....οχι μονο εδω,,και στα αλλα κινητα

Εσεις που εχετε τα προβληματα,,ειναι πειραγμενα τα κινητα σας;;;

 

Υπαρχει κανεις που εχει μαμα το κινητο κ του βγαζει προβλημα;;;;;;

 

Απογοήτευση γιατί; Διαβάζεις, κρίνεις, αποφασίζεις.. Κ γω θέλω να το πάρω αλλά κοιτάω κ άλλα κινητά, διαβάζω κ αποφασίζω μόνος μου.Φίλος το έχει κ είναι απροβληματιστο! Δε κάνει για σένα το sp νομίζω δες κάτι άλλο.

Το χουμε κουράσει το θέμα με τα προβλήματα κ εδώ κ πόσες μέρες όλο τα ίδια κ τα ίδια. Όλα αυτά φιλικά κ χωρίς κακία στα λεγόμενα μου.

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Όσο για το PlayStation Mobile, μια και ακόμα δε διατίθεται στη χώρα μας, πρέπει να το βάλεις χειροκίνητα και να το χρησιμοποιήσεις με λογαριασμό κάποιας υποστηριζόμενης χώρας.

 

μήπως θα μπορούσες να βοηθήσεις έναν newbie ? :)

Link to comment
Share on other sites

Έχω το sp εδώ και 3 εβδομάδες περίπου!όλα καλά αλλά αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα. Το κινητό δε φορτίζει στο usb του αυτοκινήτου μου , αλλά ούτε και του ραδιοφώνου του αυτοκινήτου. Το πήγα στη σονυ και το κράτησαν για μια μέρα για να κάνουν τις αλλαγές που μπορεί να χρειαζόταν το κινητό. Σήμερα πήρα το κινητό αλλά τελικά το πρόβλημα μένει. Υποσημείωση το κινητό φορτίζει στο αμάξι του φίλου μου αλλά και στον υπολογιστή ενώ το κινητό του φίλου μου φορτίζει στο δικό μου αμάξι!(έχουμε δοκιμάσει και με διαφορετικούς φορτιστές!):!::!: Τί πιστεύετε πως φταίει? Ευχαριστώ πολύ!!
Link to comment
Share on other sites

Έχω το sp εδώ και 3 εβδομάδες περίπου!όλα καλά αλλά αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα. Το κινητό δε φορτίζει στο usb του αυτοκινήτου μου , αλλά ούτε και του ραδιοφώνου του αυτοκινήτου. Το πήγα στη σονυ και το κράτησαν για μια μέρα για να κάνουν τις αλλαγές που μπορεί να χρειαζόταν το κινητό. Σήμερα πήρα το κινητό αλλά τελικά το πρόβλημα μένει. Υποσημείωση το κινητό φορτίζει στο αμάξι του φίλου μου αλλά και στον υπολογιστή ενώ το κινητό του φίλου μου φορτίζει στο δικό μου αμάξι!(έχουμε δοκιμάσει και με διαφορετικούς φορτιστές!):!::!: Τί πιστεύετε πως φταίει? Ευχαριστώ πολύ!!

 

Ειναι κανονικος φορτιστης Η αυτο το χαζοπραμα που μπαινει στον αναπτήρα και έχει υποδοχή για USB ?

Link to comment
Share on other sites

Περίεργα πράγματα... Με βλέπω σύντομα με ξεκλειδωμένο bootloader και μετάβαση στην Leak 4.3 γιατί το θέμα με την Ram στην 4.1.2 έχει καταντήσει εκνευριστικό και η Sony μας δουλεύει...

Πραγματικά θα ήθελα μια ανάλυση σχετικά με τη διαχείριση μνήμης, που ακριβώς είναι το πρόβλημα, αν το γεγονός το ότι βλέπεις μόνο (!!!!!) 200ΜΒ ελεύθερα επηρεάζει τη λειτουργία του κινητού κι αν σε επηρεάζει, αν έχεις leaked μνήμη κτλ κτλ.

Σε κλήση μέσω ακουστικού Bluetooth έχει πάααρα πολύ χαμηλή ένταση... Εμένα μου το παρουσιάζει και στο Bluetooth του αυτοκινήτου και στο SBH20 και στο SBH52.

Έχω το MW φίλε μου οπότε θα το δοκιμάσω όταν περάσω να το πάρω από το σπίτι του αδερφού μου που το έχω αφήσει και θα σου πω.

Μάλιστα... Να δούμε πόσα bugs ακόμα...

 

Πάντως εδώ γίνεται χαμός... https://www.change.org/petitions/sony-provide-eta-for-the-release-of-4-3-for-xperia-sp-t-tx-v-models-2 ! 780 αναφορές από κατόχους Xperia SP/T/V σε λιγότερο από 24 ώρες... :p

Δεν λέω... καλή η δύναμη του internet, καλά κάνουν οι καταναλωτές και ενώνουν τη φωνή τους, καλά κάνουν και απαιτούν... Αλλά ρε παιδιά ή εγώ έχω γεράσει και παραξενεύω ή κάτι δεν πάει καλά με αυτόν τον πλανήτη.

Διαμαρτυρία για να γίνει release μια rom; Είμαστε σοβαροί; Αν λέγαμε να μαζευτούμε να διαμαρτυρηθούμε για τα όσα συμβαίνουν γύρω μας τότε εγώ και ο... Λουκάνικος θα μαζευόμασταν!!! :X:X:X

Παιδιά καλησπέρα. Το παράγγειλε η φίλη μου από σκρουτζομαγαζο.. Ρώτησε αν τύχει και χαλάσει το κινητό, τι να κάνει και της είπαν να το πάει σε μαγαζί της σονυ για να της το φτιάξουν.. Μένει Θεσσαλονίκη.. Δηλαδή σε οποιονδήποτε μαγαζί της σονυ αν το πάει, θα της το φτιάξουν;;

Σε οποιοδήποτε εξουδιοδοτημένο service θα έλεγα καλύτερα. Έχοντας φυσικά μαζί της την απόδειξη.

Καλησπέρα παιδιά, να κάνω και εγώ μια ερώτηση με την σειρά μου,γιατί μου φαίνεται οτι έχω να κάνω με Bug...

Το τηλέφωνο, άνευ λόγου και αιτίας, ξαφνικά αναπαράγει τον ήχο της προεπιλεγμένης ειδοποίησης, χωρίς να εμφανίζει κάτι στην οθόνη.

Έχει κανείς καμία γνώμη τι μπορεί να το προκαλεί αυτό?

 

Ευχαριστώ.

Πιθανόν κάποια εφαρμογή που τρέχει στο παρασκήνιο. Facebook, twitter, viber;;;

Βλεπω κατι κουλο στο δικο μου, στην δειαχηρηση ενεργεια απο οπου και ενεργοποιεις το σταμινα, δειχνει εκτιμωμενο χρονο μπαταριας, στις αρχες μολις το φορτιζα μου ελεγε 1 ημερα και 20 ωρες, και μολις ενεργοποιουσα το σταμινα, αλαζε σε 3 ημερες ++, τωρα τελευταια μου λεει με απενεργοποιημενο το σταμινα πχ 1 ημερα 3 ωρες και μωλις το ενεργοποιησω το σταμηνα αλαζει σε 1 ημερα 22 ωρες, η μπαταρια μου παει ομως με νορμαλ χρηση 3-4 μερες....τι να φταει.??

Μην δίνεις σημασία. Εκτίμηση κάνει το λογισμικό και φυσικά δεν πέφτει πάντα μέσα.

καλησπερα , θα ηθελα να ρωτισω το Jelly Bean 4.3 για Sony Xperia SP ειναι διαθεσημο ? εχω το Sony xperia sp και μου λεει οτι ειναι Updated ενω εχω 4.1

 

και κατι ακομα γιατι δεν μπορω να βρω πουθενα το PlayStation Certified ;

Όχι ακόμα. Υπομονή και θα έρθει κι αυτή.

Ειλικρινα βρε παιδια,,εχω χασει το μπουσουλα με εσας εδω μεσα...

Δε μπορω να βγαλω ακρη κ να παρω αποφαση αν πρεπει να το παρω...

Απογοητευση ειστε....οχι μονο εδω,,και στα αλλα κινητα

Εσεις που εχετε τα προβληματα,,ειναι πειραγμενα τα κινητα σας;;;

 

Υπαρχει κανεις που εχει μαμα το κινητο κ του βγαζει προβλημα;;;;;;

Και σαν να μην φτάνουν όλα τα παραπάνω συγχίζετε (εκνευρισμός) και συγχύζετε (μπέρδεμα) τον φίλο μου! :p Λοιπόν από δω και πέρα, μέχρι να πάρεις το κινητό θα σου σβήνω όλα τα μηνύματα! :p

Σοβαρεύομαι. Καταρχήν όπως βλέπεις τα παιδιά που αναφέρουν προβλήματα δεν είναι πολλά. Έπειτα νομίζω ότι συμφωνούμε πως καμία συσκευή δεν είναι απροβλημάτιστη. Εν συνεχεία είναι ξεκάθαρο φαντάζομαι ότι τα προβλήματα είνι ελάσσονος σημασίας και αντιμετωπίσιμα πχ το WiFi με μελλοντική αναβάθμιση.

Απογοήτευση γιατί; Διαβάζεις, κρίνεις, αποφασίζεις.. Κ γω θέλω να το πάρω αλλά κοιτάω κ άλλα κινητά, διαβάζω κ αποφασίζω μόνος μου.Φίλος το έχει κ είναι απροβληματιστο! Δε κάνει για σένα το sp νομίζω δες κάτι άλλο.

Το χουμε κουράσει το θέμα με τα προβλήματα κ εδώ κ πόσες μέρες όλο τα ίδια κ τα ίδια. Όλα αυτά φιλικά κ χωρίς κακία στα λεγόμενα μου.

+1

Έχω το sp εδώ και 3 εβδομάδες περίπου!όλα καλά αλλά αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα. Το κινητό δε φορτίζει στο usb του αυτοκινήτου μου , αλλά ούτε και του ραδιοφώνου του αυτοκινήτου. Το πήγα στη σονυ και το κράτησαν για μια μέρα για να κάνουν τις αλλαγές που μπορεί να χρειαζόταν το κινητό. Σήμερα πήρα το κινητό αλλά τελικά το πρόβλημα μένει. Υποσημείωση το κινητό φορτίζει στο αμάξι του φίλου μου αλλά και στον υπολογιστή ενώ το κινητό του φίλου μου φορτίζει στο δικό μου αμάξι!(έχουμε δοκιμάσει και με διαφορετικούς φορτιστές!):!::!: Τί πιστεύετε πως φταίει? Ευχαριστώ πολύ!!

Για πήγαινε στο Ρυθμίσεις->Xperia->Συνδεσιμότητα->Λειτουργία Σύνδεσης USB->Λειτουργία μαζικής αποθήκευσης.

Ελπίζω να το γράφω σωστά γιατί είδα το path από το Neo V.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Γιωργο ανοιξα θεμα στο επιλογη συσκευης για το MW1 vs το "50"ρι.

Γραψε μου σε παρακαλω τις εντυπωσεις σου εκει ή στειλε μου πμ γιατι θα παρω ενα απο τα δυο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά θα ήθελα μια ανάλυση σχετικά με τη διαχείριση μνήμης, που ακριβώς είναι το πρόβλημα, αν το γεγονός το ότι βλέπεις μόνο (!!!!!) 200ΜΒ ελεύθερα επηρεάζει τη λειτουργία του κινητού κι αν σε επηρεάζει, αν έχεις leaked μνήμη κτλ κτλ.

200MB ελεύθερα=2-3 tabs στον browser... Για βαριά παιχνίδια (όπως Asphalt 8) δεν το συζητώ, crash πριν καλά ξεκινήσει :wacko: . Στο Xperia L ταυτόχρονα Asphalt 8 και αναπαραγωγή μουσικής στο background με το Walkman & το μtorrent ανοιχτό δεν καταλαβαίνει τίποτα.... Μακαρι να λυθεί το θέμα και να είναι αυτός ο λόγος που η Sony καθυστερεί το update αλλιώς προβλέπεται μεγάλο κράξιμο.

Δεν λέω... καλή η δύναμη του internet, καλά κάνουν οι καταναλωτές και ενώνουν τη φωνή τους, καλά κάνουν και απαιτούν... Αλλά ρε παιδιά ή εγώ έχω γεράσει και παραξενεύω ή κάτι δεν πάει καλά με αυτόν τον πλανήτη.

Διαμαρτυρία για να γίνει release μια rom; Είμαστε σοβαροί; Αν λέγαμε να μαζευτούμε να διαμαρτυρηθούμε για τα όσα συμβαίνουν γύρω μας τότε εγώ και ο... Λουκάνικος θα μαζευόμασταν!!! :X:X:X

 

Έχεις ένα δίκιο εδώ... :p Νομίζω πως πρέπει να συμφωνήσω...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Σε οποιοδήποτε εξουδιοδοτημένο service θα έλεγα καλύτερα. Έχοντας φυσικά μαζί της την απόδειξη.

Ακόμα και στην χειρότερη περίπτωση που δεν έχει απόδειξη, η Sony παρέχει εγγύηση για 2 χρόνια από την κατασκευή του. Όταν είχα πάρει να ρωτήσω για το Neo V, αυτό μου είχαν πει. Οπότε θα την καλύπτει για 2 χρόνια από την ημερομηνία που γράφει από πίσω "**w**" (ΕβδομάδαWΧρόνος)

Proud to be an anime otaku! Judge me if you dare! :yinyang:

Nokia 3210 -> Nokia 3330 -> SE T610i -> SE k750i -> Nokia Ν95 -> Samsung Wave -> SE Xperia Neo V -> Sony Xperia SP -> LG Nexus 5

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...