Jump to content

Sony Xperia T


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το ιδιο si εχει κ του αρχηγου μας zxr...

To s/n πρεπει να αλλαζει.

Ποιο ειναι το δικο σου;;

 

Μου απαντησαν απο τη sony στην ερωτηση για το wifi,,,

Να κατεβασω την εφαρμογη δωρεαν Diagnostics μμου λενε...να ελενξω την ορθη λειτουργεια της συσκευης.

Και τι θα κανει αυτη η εφαρμογη παιδια;;;

Ξερει κανεις;;;

 

Τιποτα το σημαντικο, σου κανει καποια τεστακια στο hardware του κινητου και μετα σε ρωταει αν αντιμετωπισες προβλημα. Στην ουσια οτι ειναι εκει μεσα μπορεις να το κανεις και μονος σου, απλα εκει στα εχει ολα μαζεμενα.

Leave me alone/Isolation bears hope

There's something else waiting/A promised destiny

Freezing me/I feel restless and low

These days full of sadness/How joyfully changed Into fear

My freakshow will start tonight/Don't miss the right time

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μου απαντησαν απο τη sony στην ερωτηση για το wifi,,,

Να κατεβασω την εφαρμογη δωρεαν Diagnostics μμου λενε...να ελενξω την ορθη λειτουργεια της συσκευης.

Και τι θα κανει αυτη η εφαρμογη παιδια;;;

Ξερει κανεις;;;

Τίποτα δεν θα σου κάνει! Ούτε στο πρώτο έτος της πληροφορικής δεν γράφαμε τόσο ηλίθια και άχρηστα προγράμματα! :lol::lol::p

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω πρόβλημα. Η οθόνη έχει αρχίσει να έχει δικιά της βούληση και πατιούνται κουμπιά από μόνα τους. Πχ ανοίγει μόνο του το Google now ή το multitasking. Συν ότι μου κάνει επανεκκίνηση συχνά πυκνά. Αν το πάω σέρβις θα γίνει δουλειά και πόσο καιρό θα με αφήσουν χωρίς τηλέφωνο; Το κακό είναι ότι δεν τα κάνει συνέχεια, μπορεί μια μέρα να μην κάνει καμιά επανεκκίνηση και μια μέρα να κάνει 3.

 

Η οποιαδήποτε πληροφορία είναι ευπρόσδεκτη

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω πρόβλημα. Η οθόνη έχει αρχίσει να έχει δικιά της βούληση και πατιούνται κουμπιά από μόνα τους. Πχ ανοίγει μόνο του το Google now ή το multitasking. Συν ότι μου κάνει επανεκκίνηση συχνά πυκνά. Αν το πάω σέρβις θα γίνει δουλειά και πόσο καιρό θα με αφήσουν χωρίς τηλέφωνο; Το κακό είναι ότι δεν τα κάνει συνέχεια, μπορεί μια μέρα να μην κάνει καμιά επανεκκίνηση και μια μέρα να κάνει 3.

 

Η οποιαδήποτε πληροφορία είναι ευπρόσδεκτη

 

εχεις κανει καθαρη εγκατασταση με το SUS?

αν οχι, κανε πρωτα εσυ μηπως φτιαξει, αλλιως μαλλον εχεις προβλημα με οθονη και οχι με λογισμικο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε νεότερα για την αναβάθμιση;;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ενδιαφέρεται μια φίλη μου να το αγοράσει.. Βλέπω στα σκρουτζομαγαζα το έχει φθηνότερα.. Αξίζει να το πάρει από εκεί;
Another day in paradise...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ενδιαφέρεται μια φίλη μου να το αγοράσει.. Βλέπω στα σκρουτζομαγαζα το έχει φθηνότερα.. Αξίζει να το πάρει από εκεί;

 

Στην κατηγορία του είναι τελειοοοοοοοοοοοοο....

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

εχεις κανει καθαρη εγκατασταση με το SUS?

αν οχι, κανε πρωτα εσυ μηπως φτιαξει, αλλιως μαλλον εχεις προβλημα με οθονη και οχι με λογισμικο.

 

Το παράξενο είναι ότι το πρόβλημα με την οθόνη το έβγαλε αφού έκανα εγκατάσταση με το SUS. Ακόμα και αν είναι πρόβλημα η οθόνη θα το καλύπτει η εγγύηση;

Link to comment
Share on other sites

Το παράξενο είναι ότι το πρόβλημα με την οθόνη το έβγαλε αφού έκανα εγκατάσταση με το SUS. Ακόμα και αν είναι πρόβλημα η οθόνη θα το καλύπτει η εγγύηση;

 

σιγουρα θα σε καλυψουν, απλα πες τους οτι εκανες καθαρη εγκατασταση με το SUS μην σου πουν "καναμε αναβαθμιση" και ειναι οκ. συνηθως αυτο κανουν και αν τυχον δουλευει σωστα τα επομενα 5 λεπτα τελος...

την 2η φορα πας και πλεον το κοιτανε πιο σοβαρα.

Απο εκει και περα δυστυχως στην αρβατο θα πας, αλλα μονο ετσι θα κανεις πιο γρηγορα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μήπως κάποιος που έχει βάλει την leaked 4.3 έχει δει αν λύνεται το πρόβλημα του bluetooth?? Είναι πολύ εκνευριστικό να μην μπορείς να χρησιμοποιήσεις ουσιαστικά το bluetooth.
Link to comment
Share on other sites

Μήπως κάποιος που έχει βάλει την leaked 4.3 έχει δει αν λύνεται το πρόβλημα του bluetooth?? Είναι πολύ εκνευριστικό να μην μπορείς να χρησιμοποιήσεις ουσιαστικά το bluetooth.

Τι πρόβλημα έχει το bluetooth;

Link to comment
Share on other sites

χλωμο. Πουθενα τπτ.. Ουτε καν καμια φημη :p:p:p

 

Και ο τελευταίος άνθρωπος από τη σόνυ που μίλησα το άφησε τελείως στο φλου... ΕΛΕΟΣ πια μας παιδεύουν με μια ρημάδα αναβάθμιση. Ντροπή τους να μην ξέρουν ημερομηνία και να πετάνε σπόντες του στυλ μπορεί να καθυστερεί την αναβάθμιση η google ή μια υποψία ότι μπορεί να έχει ξεκινήσει η διάθεση σε άλλες χώρες. I'm gonna take the mountains που λέω και εγώ... :lol::p:D:rolleyes:

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά θα ήθελα να ξέρω για ποιο λόγο βιάζεστε ή ανυπομονείτε τόσο πολύ να σας έρθει η αναβάθμιση τη στιγμή που:

α) Σίγουρα θα την πάρετε κάποια στιγμή

β) Το κινητό σας και με την έκδοση που φοράει τώρα είναι άκρως λειτουργικό

γ) Όταν θα την πάρετε μετά από μερικές μέρες θα είναι σαν να μην έχει αλλάξει τίποτα!

 

Χαλαρώστε και όταν είναι να έρθει, θα έρθει. ;)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

ptcrb.com/vendor/complete/view_complete_request_guest.cfm?modelid=23021

 

Για δείτε εδω...

Όπως έσβησαν το Xperia T έτσι το εδβυσαν και σε μας...ξέρει κανείς τι παίζει;;;

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά θα ήθελα να ξέρω για ποιο λόγο βιάζεστε ή ανυπομονείτε τόσο πολύ να σας έρθει η αναβάθμιση τη στιγμή που:

α) Σίγουρα θα την πάρετε κάποια στιγμή

β) Το κινητό σας και με την έκδοση που φοράει τώρα είναι άκρως λειτουργικό

γ) Όταν θα την πάρετε μετά από μερικές μέρες θα είναι σαν να μην έχει αλλάξει τίποτα!

 

Χαλαρώστε και όταν είναι να έρθει, θα έρθει. ;)

 

Δικιο εχεις και το ξερουμε και εμεις..Απλα νομιζω οτι φταιει το οτι ειχαν ανακοινωσει ημερομηνια οποτε το θεωρουσαμε δεδομενο :p

Link to comment
Share on other sites

ptcrb.com/vendor/complete/view_complete_request_guest.cfm?modelid=23021

 

Για δείτε εδω...

Όπως έσβησαν το Xperia T έτσι το εδβυσαν και σε μας...ξέρει κανείς τι παίζει;;;

Περίεργα πράγματα... Με βλέπω σύντομα με ξεκλειδωμένο bootloader και μετάβαση στην Leak 4.3 γιατί το θέμα με την Ram στην 4.1.2 έχει καταντήσει εκνευριστικό και η Sony μας δουλεύει... :mad:

Link to comment
Share on other sites

Τι πρόβλημα έχει το bluetooth;

Ναι όντως τι έχει το bluetooth; :wacko:

Σε κλήση μέσω ακουστικού Bluetooth έχει πάααρα πολύ χαμηλή ένταση... Εμένα μου το παρουσιάζει και στο Bluetooth του αυτοκινήτου και στο SBH20 και στο SBH52.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Σε κλήση μέσω ακουστικού Bluetooth έχει πάααρα πολύ χαμηλή ένταση... Εμένα μου το παρουσιάζει και στο Bluetooth του αυτοκινήτου και στο SBH20 και στο SBH52.

Το επιβεβαιώνω! Μόλις το δοκίμασα με το MW600 και ο ήχος σε φωνητική κλήση είναι αρκετά χαμηλός!

Link to comment
Share on other sites

ptcrb.com/vendor/complete/view_complete_request_guest.cfm?modelid=23021

 

Για δείτε εδω...

Όπως έσβησαν το Xperia T έτσι το εδβυσαν και σε μας...ξέρει κανείς τι παίζει;;;

 

Τι εσβυσαν βρε παιδια,,,δε βλεπω λινκ να μπω να δω....

 

Αν καταλαβα καλα,,,εννοειται οτι εσβυσαν τη 4.3 απο το site της Sony??

 

Εγω παντως εχω βρει αυτο....που λεει για την 4.3 κ μελοντικα τη 4.4.

 

http://www.sonymobile.com/gr/software/phones/xperia-sp/

 

Υπαρχει περιπτωση στο μελλον να μην ισχυουν τα παραπανω;;;

Εχει γινει με αλλο τηλεφωνο της Sony??

Edited by jimptsog
Link to comment
Share on other sites

Τι πρόβλημα έχει το bluetooth;

Όταν μιλάς μέσω bluetooth η ένταση είναι εξαιρετικά χαμηλή, ενώ σε πολλές περιπτώσεις η κλήση μεταφέρεται αυτόματα στο τηλέφωνο ενώ το bluetooth δείχνει κανονικά συνδεδεμένο. Με το ίδιο bt σε άλλη xperia συσκευή δεν υπάρχει θέμα. Σε προηγούμενο post σε αυτό εδώ το θέμα, υπάρχει αντίστοιχη αναφορά, ενώ και σε ξένα φορουμ έχει αναφερθεί τέτοιο πρόβλημα με το SP

Link to comment
Share on other sites

Τι εσβυσαν βρε παιδια,,,δε βλεπω λινκ να μπω να δω....

 

Αν καταλαβα καλα,,,εννοειται οτι εσβυσαν τη 4.3 απο το site της Sony??

Εγω παντως εχω βρει αυτο....που λεει για την 4.3 κ μελοντικα τη 4.4.

 

http://www.sonymobile.com/gr/software/phones/xperia-sp/

 

Υπαρχει περιπτωση στο μελλον να μην ισχυουν τα παραπανω;;;

Εχει γινει με αλλο τηλεφωνο της Sony??

 

Μέχρι χθες το πρωί έδειχνε την πρώτη εικόνα...

Από το μεσημέρι και μετά έδειχνε την δεύτερη εικόνα...

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...