Jump to content

Sony Xperia T


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλή χρονιά σε όλους. Θα ήθελα αιτιολογημένη πρόταση από τους γνώστες των μοντέλων που έχω προκρίνει για αγορά. L, T ή SP; Ευχαριστώ.

 

Καλησπερα φιλε μου. Το Τ το ειχα αρκετο καιρο, το L το εχει μια φιλη και το SP δεν το εχω δουλεψει. θεωρω λοιπον οτι το Τ αξιζει σιγουρα απο το L.

Τα 2 λοιπον που αξιζουν και για 50 ευρω διαφορα απο το L θεωρω οτι δεν πρεπει να το σκεφτεις εχουν αυτα τα specs:

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=4899&idPhone2=5364

Το SP ειναι πιο δυνατο σε επεξεργαστη, αλλα εχει μικροτερη εσωτερικη μνημη, 8αρα που σημαινει κανα 5αρι GB Καθαρα, και 8αρα καμερα πισω. Ειναι λιγο πιο παχυ και εχει και καλυτερη καρτα γραφικων. Τελος ειναι 4G.

Αυτα δεν ειναι λιγα, αλλα μπορει να θες την μεγαλυτερη αναλυση ή την μεγαλυτερη εσωτερικη μνημη. θεωρω οτι ειδικα το 2ο ισως ειναι ενα θεμα, αλλα νομιζω οτι πιο λογικο ειναι να πας στο SP. παρολα αυτα και με τα 2 θα μεινεις ικανοποιημενος σιγουρα!

α! το SP εχει και μεγαλυτερη μπαταρια, αρκετα σημαντικο καθως το Τ σε βαρια χρηση ισως να μην στη βγαζει τη μερα. ειδικα με mail κτλ. Εγω το καλοκαιρι ξαναπηρα το Τ, αλλα ισως να επαιρνα το SP τωρα αν το ξανασκεφτομουν. με χαλαγαν τα 8GB και το παχος.επισης το Τ μαρεσει σαν σχεδιο και σαν υλικο, μου θυμιζε λιγο απο arc S

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Θέλει ξεκλειδωτο bootloader. Το λινκ τι ανέβασα το μεσημέρι. Είναι λίγα σχόλια πιο πάνω. Όταν τελειώσω από την δουλειά θα γράψω εντυπώσεις.!

 

το βρηκα το λινκ ευχαριστω. δυστυχως εγω εχω κλειδωμενο bootloader οποτε περιμενω εντυπωσεις και κανενα screenshot αν μπορεις...

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει περιπτωση να πωλειται στο αμεσο μελλον το sp με την 4.3 η την 4.4 ??

 

Διαφορετικα η 4.3 η 4.4 πως μπαινει στο κινητο;;; μεσω της companion που εχω στον υπολογιστη ;;;

 

Λιγο κατανοητα βρε παιδια ,,,διαβαζει κοσμος που ξερει πολυ λιγα πραγματα...

 

Δε ξέρω αν έρχεται με αυτές τις εκδόσεις πιστεύω όχι.

Αναβάθμιση κάνεις με το pc companion ή το sus.

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Αν κρίνω από την αναβάθμιση του Ζ σε 4.3 τότε το wifi θα είναι δύο σκαλιά ανώτερο!

 

Από τη στιγμή που θα κυκλοφορήσει η 4.3 επίσημα, οι νέες συσκευές θα έρχονται με αυτήν την έκδοση από το εργοστάσιο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν κρίνω από την αναβάθμιση του Ζ σε 4.3 τότε το wifi θα είναι δύο σκαλιά ανώτερο!

 

Από τη στιγμή που θα κυκλοφορήσει η 4.3 επίσημα, οι νέες συσκευές θα έρχονται με αυτήν την έκδοση από το εργοστάσιο.

 

επειδη ομως λογικα οι εμποροι θα πουλησουν πρωτα το υπαρχον στοκ με 4.1.2 καλο ειναι να πουμε οτι η αναβαθμιση θα ειναι διαθεσιμη και OTA, δηλαδη θα ερθει ειδοποιηση στο κινητο για να κατεβει και να εγκατασταθει (τι πιο απλο). Για οσους εχουμε εμπειρια ή/και ορεξη η καθαρη εγκατασταση δεν θα μας βγει σε κακο πιστευω. :):rolleyes:

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

το βρηκα το λινκ ευχαριστω. δυστυχως εγω εχω κλειδωμενο bootloader οποτε περιμενω εντυπωσεις και κανενα screenshot αν μπορεις...

 

Εδώ έχει πολλά screenshots: Xperia_T-4.3_preview

Link to comment
Share on other sites

Οριστε και μερικα screenshots απο μενα: https://plus.google.com/photos/106297803995927310115/albums/5967065201710397025

 

το κινητο τρεχει καλα , δεν εχει κολληματα. Οσο αφορα την μπαταρια μου φαινεται οτι κυμαινεται στα ιδια.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ έχει πολλά screenshots: Xperia_T-4.3_preview

 

Οριστε και μερικα screenshots απο μενα: https://plus.google.com/photos/106297803995927310115/albums/5967065201710397025

 

το κινητο τρεχει καλα , δεν εχει κολληματα. Οσο αφορα την μπαταρια μου φαινεται οτι κυμαινεται στα ιδια.

 

Σας ευχαριστώ πολύ και τους δύο. Αυτό που λες για την μπαταρία κάπως με καθησυχάζει γιατί με τόση ασπρίλα λέω την κάτσαμε... :lol::p Αν μπορείς βάλε ένα screenshot από την χρήση της μπαταρίας.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Που στέλνουμε για service ;

 

που μένεις;; η καλύτερη επιλογή είναι να το πας σε κάποιο sony center και αν το προωθήσουν αυτοί για επισκευή. :)

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει περιπτωση να πωλειται στο αμεσο μελλον το sp με την 4.3 η την 4.4 ??

 

Διαφορετικα η 4.3 η 4.4 πως μπαινει στο κινητο;;; μεσω της companion που εχω στον υπολογιστη ;;;

 

Λιγο κατανοητα βρε παιδια ,,,διαβαζει κοσμος που ξερει πολυ λιγα πραγματα...

Εύκολο είναι. Είτε μέσω του PC Companion είτε μέσω του SEUS. Συνδέεις το κινητό και μετά πάει μόνο του το πράμα.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Που στέλνουμε για service ;

 

Sony Xperia Service

Θεσσαλονίκη

Δωδεκάνησου 21

2 όροφος

2310500500

8:30 - 16:30 Δευτέρα - Παρασκευή

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ και τους δύο. Αυτό που λες για την μπαταρία κάπως με καθησυχάζει γιατί με τόση ασπρίλα λέω την κάτσαμε... :lol::p Αν μπορείς βάλε ένα screenshot από την χρήση της μπαταρίας.

 

https://plus.google.com/u/0/photos/106297803995927310115/albums/5967189745611357601

 

Την μπαταρια την ειχα φορτισει 100% χθες το βραδυ κ μετα χρησιμοποιησα το κινητο περιπου μιαμιση ωρα για ρυθμιση εφαρμογων( δεν ξερω γτ λεει οτι ειναι σε λειτουργια 1 ωρα κ κατι ενω οταν εβγαλα τα screenshots ειχαν περασει 7 ωρες απο τοτε που το φορτισα(μαλλον bug)). Τωρα για το google+ που ειναι δευτερο στην καταναλωση της μπαταριας μου, μαλλον πρεπει να τσεκαρω τον συγχρονισμο μιας κ δεν το χρησιμοποιω!

Link to comment
Share on other sites

Θεσσαλονίκη; είμαι Αττική... Έπρεπε να το είχα αναφέρει

Έτσι και αλλιώς δεν είναι κάτι επείγον απλός διάλυσα τον φακό στην μπροστινή κάμερα

Link to comment
Share on other sites

https://plus.google.com/u/0/photos/106297803995927310115/albums/5967189745611357601

 

Την μπαταρια την ειχα φορτισει 100% χθες το βραδυ κ μετα χρησιμοποιησα το κινητο περιπου μιαμιση ωρα για ρυθμιση εφαρμογων( δεν ξερω γτ λεει οτι ειναι σε λειτουργια 1 ωρα κ κατι ενω οταν εβγαλα τα screenshots ειχαν περασει 7 ωρες απο τοτε που το φορτισα(μαλλον bug)). Τωρα για το google+ που ειναι δευτερο στην καταναλωση της μπαταριας μου, μαλλον πρεπει να τσεκαρω τον συγχρονισμο μιας κ δεν το χρησιμοποιω!

 

Αρκετά καλά το βλέπω. Δυστυχώς η δική μου συσκευή έχει ελαττωματική μπαταρία και θα πάει σέρβις άμεσα... :cry::cry: Ίσα που περιμένω την αναβάθμιση για να το στείλω (δεν θα φτιάξει αλλά με έχει φάει η περιέργεια...

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας παιδια! Πλεον εχει και η κοπελα μου το συγκεκριμενο κινητακι, πρωτες εντυπωσεις αριστες (εκτος μετριας καμερας και μετριου σηματος WiFi - το οποιο ομως δε διακοπηκε καμμια φορα,οπως διαβασα κατα καιρους που εριχνα ματιες εδω). Πολυ καλο. Ερωτηση:

Υπαρχει περιπτωση να μετακινησω εφαρμογη στην SD χωρις να ειμαι Root ? Αλλιως , ξερει κανεις (εχει τεσταρει) εαν η εφαρμογη Framaroot, δουλευει στο SP? ρωταω , επειδη βλεπω στους XDA να λενε για καποια σονυ , οτι λειτουργει (οπως στο Xperia L ) . Αν και ξερω οτι μια δοκιμη δε βλαπτει , ρωταω , μηπως το εχει δοκιμασει κανεις !

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας παιδια! Πλεον εχει και η κοπελα μου το συγκεκριμενο κινητακι, πρωτες εντυπωσεις αριστες (εκτος μετριας καμερας και μετριου σηματος WiFi - το οποιο ομως δε διακοπηκε καμμια φορα,οπως διαβασα κατα καιρους που εριχνα ματιες εδω). Πολυ καλο. Ερωτηση:

Υπαρχει περιπτωση να μετακινησω εφαρμογη στην SD χωρις να ειμαι Root ? Αλλιως , ξερει κανεις (εχει τεσταρει) εαν η εφαρμογη Framaroot, δουλευει στο SP? ρωταω , επειδη βλεπω στους XDA να λενε για καποια σονυ , οτι λειτουργει (οπως στο Xperia L ) . Αν και ξερω οτι μια δοκιμη δε βλαπτει , ρωταω , μηπως το εχει δοκιμασει κανεις !

 

Απο ποιο μαγαζι το πειρατε φιλε μου ?

Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχετε προβλημα με την μπαταρια τι ακριβως προβλημα εχετε? Το θεμα που εχω εδω και μηνες οτι rom και να δοκιμασω που ριχνει σχετικα γρηγορα την μπαταρια αλλα αν το κανεις επανεκκινηση ανεβαινει απο 20-40% το εχει πια κανεις η εχω μεινει μονο εγω με αυτο?
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχετε προβλημα με την μπαταρια τι ακριβως προβλημα εχετε? Το θεμα που εχω εδω και μηνες οτι rom και να δοκιμασω που ριχνει σχετικα γρηγορα την μπαταρια αλλα αν το κανεις επανεκκινηση ανεβαινει απο 20-40% το εχει πια κανεις η εχω μεινει μονο εγω με αυτο?

 

Στο κανει συνεχεια η μηπως μονο την πρωτη φορα που αλλαζεις μια ρομ? Εμενα μονο μια φορα μου εχει συμβει. Αλλαξα ρομ κ οταν ξαναανοιξα το κινητο ανεβηκε η μπαταρια 30% πανω. Αλλα δεν μου ειχε ξανασυμβει πιο παλια κ δεν μου εχει ξανασυμβει γενικα.

Link to comment
Share on other sites

Απο ποιο μαγαζι το πειρατε φιλε μου ?

 

Καλησπερα! Το πηραμε απο το Kaiserstore. Το αποθεμα τους τελειωσε σε λιγες ωρες παντως. στα 245 το ειχε.

Link to comment
Share on other sites

Για την ερώτησή σου: όχι

Για root: εδώ

 

Τον ειδα τον οδηγο σου! Χιλια ευχαριστω αρχηγε! (με ειχες βοηθησει ξανα με το Arc S παλιοτερα :happy: )

Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχετε προβλημα με την μπαταρια τι ακριβως προβλημα εχετε? Το θεμα που εχω εδω και μηνες οτι rom και να δοκιμασω που ριχνει σχετικα γρηγορα την μπαταρια αλλα αν το κανεις επανεκκινηση ανεβαινει απο 20-40% το εχει πια κανεις η εχω μεινει μονο εγω με αυτο?

 

Δες τις εικόνες στα συνημμένα και πάθε πλάκα με την άθλια αυτονομία του δικού μου... Φίλος με lumia 925 γελάει κάθε φορά που κοιτάω το ποσοστό της μπαταρίας να πέφτει απελπιστικά γρήγορα... :rolleyes::cry:

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...