Jump to content

Sony Xperia T


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κανει αυτο ακριβως που υποσχεται αυτη η λειτουργια.

Εντυπωσιακοτερα χρωματα και πιο ζωντανα.

Φυσικα και η καταναλωση ειναι μεγαλυτερη.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια ημουν στο τσακ να παρω το sp, αλλα δεν ξερω πως εγινε και καπου ειδα μια αναφορα για το οptimus g.. αν και το ειχα ξαναδει δεν του ειχα δωσει ιδιαιτερη σημασια... τωρα που το εψαξα μαλλον με κερδιζει λογω των 2gb ram.. εσεις τι λετε? σαν συνολο αξιζει?? εχει καποιος προσωπικη εμπειρια? ποια ειναι τα συν και τα πλην του καθενος?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλη χρονια! :)

 

χθες καθως ακουγα ραδιο στο κινητο κλεινει και δονηθηκε δυο φορες το ανοιγω ξανα παω ραδιο και ηθελα να ακουσω ενα τραγουδι στο μεγαφωνο το επιλεγω τιποτα νεκρο και γενικα απο τοτε το μεγαφωνο δν λειτουργει πουθενα... και τηλ να με παρουν μονο δονηση ξερουμε γιατι??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά αυτη την εβδομάδα θα αγορασω απο Vodafone μάλλον δωρεάν αυτό το κινητό και θα ήθελα να ρωτήσω επειδή διαβαζα στην αρχή το θέμα οτι εχει θέματα το wifi ισχύει ακόμα δηλαδή ειναι θέμα hardware η software που τα έκανε αυτα;; Εσείς έχετε δει και αλλα κουσουρια;;
Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

παιδια ημουν στο τσακ να παρω το sp, αλλα δεν ξερω πως εγινε και καπου ειδα μια αναφορα για το οptimus g.. αν και το ειχα ξαναδει δεν του ειχα δωσει ιδιαιτερη σημασια... τωρα που το εψαξα μαλλον με κερδιζει λογω των 2gb ram.. εσεις τι λετε? σαν συνολο αξιζει?? εχει καποιος προσωπικη εμπειρια? ποια ειναι τα συν και τα πλην του καθενος?

Προσωπικά δεν θα πήγαινα σε LG. Γενικά όμως:

https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Aue7JvDMNuNgdDZVOGFiNVlZREJqN3FPRnNyd2NCbmc&usp=sharing

Έχω κιτρινήσει τις κατά εμένα σημαντικές διαφορές!

Proud to be an anime otaku! Judge me if you dare! :yinyang:

Nokia 3210 -> Nokia 3330 -> SE T610i -> SE k750i -> Nokia Ν95 -> Samsung Wave -> SE Xperia Neo V -> Sony Xperia SP -> LG Nexus 5

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν θα πήγαινα σε LG. Γενικά όμως:

https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Aue7JvDMNuNgdDZVOGFiNVlZREJqN3FPRnNyd2NCbmc&usp=sharing

Έχω κιτρινήσει τις κατά εμένα σημαντικές διαφορές!

 

σ' ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια..

η αλήθεια είναι οτι αυτο που με κρατάει ακόμα στο sp είναι το θέμα με την 4.4 .. απλά δεν ξέρω κατά πόσο αυτό ειναι σημαντικότερο απο τα 2gb ram.. γιατί το κινητό υπολογίζω να το κρατήσω μέχρι και δυο χρόνια.. οπότε μακροπρόθεσμα θα μου χρειαστεί η μεγαλύτερη ram ή η αναβάθμιση που και αυτή σε ένα το πολύ χρόνο θα ειναι ξεπερασμένη?

όσον αφορά το cpu γιατί θεωρείς σημαντική την διαφορά μεταξύ του τετραπυρηνου 1.5 και του διπύρηνου 1.7?

 

αα επίσης στα συν του ειναι οτι διαβάζω από χρήστες του lg οτι εχειπολυ smooth λειτουργία και την συγκρινουν με αυτή του iOS.. και ειδικά οταν αυτο το λενε ατομα που το χρησιμοποιουν μισο και εναν χρόνο εχει αρκετή σημασία...

Edited by MrPanozzz
Link to comment
Share on other sites

σ' ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια..

η αλήθεια είναι οτι αυτο που με κρατάει ακόμα στο sp είναι το θέμα με την 4.4 .. απλά δεν ξέρω κατά πόσο αυτό ειναι σημαντικότερο απο τα 2gb ram.. γιατί το κινητό υπολογίζω να το κρατήσω μέχρι και δυο χρόνια.. οπότε μακροπρόθεσμα θα μου χρειαστεί η μεγαλύτερη ram ή η αναβάθμιση που και αυτή σε ένα το πολύ χρόνο θα ειναι ξεπερασμένη?

όσον αφορά το cpu γιατί θεωρείς σημαντική την διαφορά μεταξύ του τετραπυρηνου 1.5 και του διπύρηνου 1.7?

 

αα επίσης στα συν του ειναι οτι διαβάζω από χρήστες του lg οτι εχειπολυ smooth λειτουργία και την συγκρινουν με αυτή του iOS.. και ειδικά οταν αυτο το λενε ατομα που το χρησιμοποιουν μισο και εναν χρόνο εχει αρκετή σημασία...

 

Δεν δουλεψα το SP για να ξερω φιλε μου , αλλα οπως βλεπεις ειμαι κατοχος και εγω του G . Φυσικα οπως διαβαζω και εδω μεσα (ειμαι και σε αναζητηση κινητου για την κοπελα μου και ειμαι αναμεσα σε Lg L9 ii, Huawei Ascend p6 και Xperia SP) οτι ειναι πολυ τιμιο κινητο και η κοπελα μου το καλοβλεπει! Απλως θεωρω οτι δε τιθεται θεμα συγκρισης με το Optimus G σε στοκ εμπειρια χρησης. Τωρα σε αυτα τα λεφτα μονο με το L9 ii το συγκρινω!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλη χρονια! :)

 

χθες καθως ακουγα ραδιο στο κινητο κλεινει και δονηθηκε δυο φορες το ανοιγω ξανα παω ραδιο και ηθελα να ακουσω ενα τραγουδι στο μεγαφωνο το επιλεγω τιποτα νεκρο και γενικα απο τοτε το μεγαφωνο δν λειτουργει πουθενα... και τηλ να με παρουν μονο δονηση ξερουμε γιατι??

 

Τα έφτυσε το μεγάφωνο 99%…

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

σ' ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια..

η αλήθεια είναι οτι αυτο που με κρατάει ακόμα στο sp είναι το θέμα με την 4.4 .. απλά δεν ξέρω κατά πόσο αυτό ειναι σημαντικότερο απο τα 2gb ram.. γιατί το κινητό υπολογίζω να το κρατήσω μέχρι και δυο χρόνια.. οπότε μακροπρόθεσμα θα μου χρειαστεί η μεγαλύτερη ram ή η αναβάθμιση που και αυτή σε ένα το πολύ χρόνο θα ειναι ξεπερασμένη?

όσον αφορά το cpu γιατί θεωρείς σημαντική την διαφορά μεταξύ του τετραπυρηνου 1.5 και του διπύρηνου 1.7?

 

αα επίσης στα συν του ειναι οτι διαβάζω από χρήστες του lg οτι εχειπολυ smooth λειτουργία και την συγκρινουν με αυτή του iOS.. και ειδικά οταν αυτο το λενε ατομα που το χρησιμοποιουν μισο και εναν χρόνο εχει αρκετή σημασία...

Όπως και να'χει δεν δίνω σε καμία περίπτωση 340€ αντί για 245€ για κινητό του 2012 (και όχι 2013 όπως λέει το skroutz)

Proud to be an anime otaku! Judge me if you dare! :yinyang:

Nokia 3210 -> Nokia 3330 -> SE T610i -> SE k750i -> Nokia Ν95 -> Samsung Wave -> SE Xperia Neo V -> Sony Xperia SP -> LG Nexus 5

Link to comment
Share on other sites

Όπως και να'χει δεν δίνω σε καμία περίπτωση 340€ αντί για 245€ για κινητό του 2012 (και όχι 2013 όπως λέει το skroutz)

 

Αυτο τι σχέση εχει ( το οτι ειναι του 2012); Βέβαια , ναι , τα 340 (την στιγμη που εγω 6 μηνες πριν το πηρα στα 328) τη στιγμη που μιλαμε , ειναι αρκετα. Αλλα το κινητο τα αξιζει και με το παραπανω , εαν το δουλεψεις θα καταλαβεις! Παντως βλεποντας για το L9 II και τα προβληματα του, τεινω στο Xperia sp .. Θα διαβασω ολο το thread εδω για να δω τις αποψεις ολων των παιδιων! :)

Link to comment
Share on other sites

Δες την ουσία. Το παν είναι να μην έχεις αποσυνδέσεις. Αν δεν έχεις τέτοιο πρόβλημα ποιος νοιάζεται αν η γραμμή είναι μια ή εκατό;!!!

 

Μα το θέμα είναι ότι έχω και αποσυνδεσεις.. Ας ελπίσουμε ότι θα διορθωθεί

Another day in paradise...
Link to comment
Share on other sites

περασαν και τα δυο απο τα χερια μου (sp και l9ii ) μαλλον ημουν τυχερός γιατι σε καμια απο τις 2 συσκευές δεν αντιμετώπισα καποιο απο τα προβλήματα που εχουν αναφερθεί. ειτε wifi ειτε κάτι αλλο.

απο μπαταρία λιγο καλύτερο το σονυ αλλα η οθονη και το μεγεθος 4,7 σε τέτοιες διαστάσεις σε αποζημιώνει το lg .γενικα για τα λεφτα τους και τα 2 αξίζουν ,

προσωπική αποψη ενα κλικ πανω το lg και αν μην παρει 4.4

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση..

 

Εσυ φιλε μου το sp το εχεις πειραγμενο η ειναι μαμα το κινητο και δεν εχεις προβλημα με το wifi ??

τα sp που εχουν προβλημα με το wifi ,,ειναι πειραγμενα ρουτ,ρομ και δε ξερω εγω τι αλλο ,,,η ειναι μανησια ??

 

Πειτε μου βρε παιδια,,ενας ανθρωπος που δεν ξερει ουτε απο ρουτ,ρομ.......και θελει να παρει το sp,,,και μπαινει να διαβασει,,,ειναι δυνατον να παει να το παρει ??

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση..

 

Εσυ φιλε μου το sp το εχεις πειραγμενο η ειναι μαμα το κινητο και δεν εχεις προβλημα με το wifi ??

τα sp που εχουν προβλημα με το wifi ,,ειναι πειραγμενα ρουτ,ρομ και δε ξερω εγω τι αλλο ,,,η ειναι μανησια ??

 

Πειτε μου βρε παιδια,,ενας ανθρωπος που δεν ξερει ουτε απο ρουτ,ρομ.......και θελει να παρει το sp,,,και μπαινει να διαβασει,,,ειναι δυνατον να παει να το παρει ??

και τα 2μαμα

αν δεν ειναι απο τις πρωτες παρτίδες δεν θα εχεις θέμα με το wifi . τωρα πως θα δεις αν ειναι απο τις πρωτες η οχι δεν ξερω .

Link to comment
Share on other sites

και τα 2μαμα

αν δεν ειναι απο τις πρωτες παρτίδες δεν θα εχεις θέμα με το wifi . τωρα πως θα δεις αν ειναι απο τις πρωτες η οχι δεν ξερω .

 

Ποτε αγορασες το sp φιλε μου και απο που ??

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πηρά πριν ένα μηνά δεν έχω δει κάποιο από τα bugs

Για το wifi ίσως έχει αδύναμο σήμα σαν συσκευή και για αυτό βλέπουν αποσυνδέσεις εγώ το δουλεύω σε μικρή απόσταση από ρουτερ

Μεγάλο ατού για μένα η 4.4

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, καλή χρονιά!

Λοιπόν, πριν 1 περίπου μήνα διαλέξαμε το SP για την κοπέλα μου, έχοντας την ίδια ανησυχία περί wifi, αλλά μας διαβεβαιωσαν καποια μέλη εδώ ότι το πρόβλημα το είχαν οι πρώτες παρτίδες. Δυστυχώς όμως, κάναμε την λαλακία (η ανυπομονησία της... ) και το πήραμε από Κοτσώβολο όπου τους είχε ξεμείνει ένα τελευταίο κομμάτι, και φυσικά την πάθαμε. Σε διπλανά δωμάτια με εμπόδιο 3 τοίχους από το ρούτερ είχε αποσυνδέσεις. Στο τοπικό εξουσιοδοτημένο σερβις μας κάνουν αναβάθμιση, και οτι "μετα όλα θα είναι μια χαρά" :mad:

Προσωρινή λύση ήταν να αλλάξω θέση στο ρουτερ. καποια στιγμη θα ρουταρω να βγαλω και τη σαβουρα.

Στο θέμα σου, κάπου είχα βρει αναζητώντας ότι το πρόβλημα το έχουν οι παρτίδες C5302 και C5303 (το δικό μας) το οποίο αναγράφεται στο κουτί σε λευκό αυτοκόλλητο πάνω δεξιά. Δεν ξέρω κατα πόσο ισχύει η τελευταία πληροφορία και ούτε έχω καποιο λινκ να σου δωσω τωρα, σου δίνω μια αφετηρία όμως να το ψάξεις.

Link to comment
Share on other sites

Μα το θέμα είναι ότι έχω και αποσυνδεσεις.. Ας ελπίσουμε ότι θα διορθωθεί

Με τις άλλες συσκευές που αναφέρεις δεν έχεις αποσυνδέσεις; Το λεω γιατί πολλές συσκευές ενώ φαίνεται ότι βλέπουν ένα router μόλις πάνε να συνδεθούν πάνω του δεν το καταφέρνουν ποτέ.

Ερωτηση..

 

Εσυ φιλε μου το sp το εχεις πειραγμενο η ειναι μαμα το κινητο και δεν εχεις προβλημα με το wifi ??

τα sp που εχουν προβλημα με το wifi ,,ειναι πειραγμενα ρουτ,ρομ και δε ξερω εγω τι αλλο ,,,η ειναι μανησια ??

 

Πειτε μου βρε παιδια,,ενας ανθρωπος που δεν ξερει ουτε απο ρουτ,ρομ.......και θελει να παρει το sp,,,και μπαινει να διαβασει,,,ειναι δυνατον να παει να το παρει ??

Μιλάμε για μαμά καταστάσεις. Το root δεν είναι κάτι δύσκολο. Δες εδώ.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, καλή χρονιά!

Λοιπόν, πριν 1 περίπου μήνα διαλέξαμε το SP για την κοπέλα μου, έχοντας την ίδια ανησυχία περί wifi, αλλά μας διαβεβαιωσαν καποια μέλη εδώ ότι το πρόβλημα το είχαν οι πρώτες παρτίδες. Δυστυχώς όμως, κάναμε την λαλακία (η ανυπομονησία της... ) και το πήραμε από Κοτσώβολο όπου τους είχε ξεμείνει ένα τελευταίο κομμάτι, και φυσικά την πάθαμε. Σε διπλανά δωμάτια με εμπόδιο 3 τοίχους από το ρούτερ είχε αποσυνδέσεις. Στο τοπικό εξουσιοδοτημένο σερβις μας κάνουν αναβάθμιση, και οτι "μετα όλα θα είναι μια χαρά" :mad:

Προσωρινή λύση ήταν να αλλάξω θέση στο ρουτερ. καποια στιγμη θα ρουταρω να βγαλω και τη σαβουρα.

Στο θέμα σου, κάπου είχα βρει αναζητώντας ότι το πρόβλημα το έχουν οι παρτίδες C5302 και C5303 (το δικό μας) το οποίο αναγράφεται στο κουτί σε λευκό αυτοκόλλητο πάνω δεξιά. Δεν ξέρω κατα πόσο ισχύει η τελευταία πληροφορία και ούτε έχω καποιο λινκ να σου δωσω τωρα, σου δίνω μια αφετηρία όμως να το ψάξεις.

 

Μετα την αναβαθμιση ,,δεν διορθωθηκε το προβλημα ??

Link to comment
Share on other sites

Με τις άλλες συσκευές που αναφέρεις δεν έχεις αποσυνδέσεις; Το λεω γιατί πολλές συσκευές ενώ φαίνεται ότι βλέπουν ένα router μόλις πάνε να συνδεθούν πάνω του δεν το καταφέρνουν ποτέ.

 

Μιλάμε για μαμά καταστάσεις. Το root δεν είναι κάτι δύσκολο. Δες εδώ.

 

Αχ βρε moderator,,,αν μπορουσα να κανω το ρουτ που γραφεις,,τωρα θα ημουν στη nasa...!!!

Kαι αυτοι που εκαναν ρουτ το sp,,,πιανει καλυτερα το wifi ??

Θα κοιταξω να βρω νεα εκδοση του sp η ισως χτυπησω το thl t100..

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με το WiFi υπήρχε στις πρώτες συσκευές. Σε αυτό που έχω στα χέρια μου δεν έχω παρατηρήσει κάτι μεμπτό. Και για να απαντήσω στο ερώτημά σου. Όχι με το root δεν θα πιάνει καλύτερα το WiFi. Δεν έχει καμία σχέση το ένα με το άλλο.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Από ότι φαίνεται είναι αστοχία υλικού οπότε αν έχεις ακόμα εγγύηση λογικά θα πρέπει να καλύπτεται.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με το WiFi υπήρχε στις πρώτες συσκευές. Σε αυτό που έχω στα χέρια μου δεν έχω παρατηρήσει κάτι μεμπτό. Και για να απαντήσω στο ερώτημά σου. Όχι με το root δεν θα πιάνει καλύτερα το WiFi. Δεν έχει καμία σχέση το ένα με το άλλο.

 

Ευχαριστω αρχηγε...

 

Σε μπορντω χρωμα το sp,,μπορουμε να το βρουμε Ελλαδα ?

Καποιος εγραψε οτι το μπορντω χρωμα του sp ,,ροζιζει..

Βρηκα στο media market το xperia L σε μπορντω χρωμα και δεν ροζιζει καθολου,,ειναι τελειο το χρωμα,,

Ειναι το ιδιο χρωμα και για τα δυο κινητα ??

 

Το πρόβλημα με το WiFi υπήρχε στις πρώτες συσκευές. Σε αυτό που έχω στα χέρια μου δεν έχω παρατηρήσει κάτι μεμπτό. Και για να απαντήσω στο ερώτημά σου. Όχι με το root δεν θα πιάνει καλύτερα το WiFi. Δεν έχει καμία σχέση το ένα με το άλλο.

 

Μηπως μπορεις να δεις στο κουτι της συσκευης σου ,,ποια παρτιδα γραφει ?

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή κάνουμε χρήση της "Πολλαπλής παράθεσης"
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...