Jump to content

Sony Xperia T


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν το έχω δει σε μπορντώ για να πω την αλήθεια οπότε δεν ξέρω.

 

Είσαι τυχερός που έχω δίπλα μου το κουτί οπότε είναι εύκολο.

Το SI της συσκευής είναι 1272-2540.5 EL, EN και το S/N: YT910L7TZ4.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν το έχω δει σε μπορντώ για να πω την αλήθεια οπότε δεν ξέρω.

 

Είσαι τυχερός που έχω δίπλα μου το κουτί οπότε είναι εύκολο.

Το SI της συσκευής είναι 1272-2540.5 EL, EN και το S/N: YT910L7TZ4.

 

Το C5303 που γραφει ο φιλος πιο πανω δεν ισχυει σαν κωδικος παρτιδας του κινητου του ??

Link to comment
Share on other sites

Το C5303 που γραφει ο φιλος πιο πανω δεν ισχυει σαν κωδικος παρτιδας του κινητου του ??

Αυτό είναι ο κωδικός μοντέλου.

Proud to be an anime otaku! Judge me if you dare! :yinyang:

Nokia 3210 -> Nokia 3330 -> SE T610i -> SE k750i -> Nokia Ν95 -> Samsung Wave -> SE Xperia Neo V -> Sony Xperia SP -> LG Nexus 5

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζεις αν το καλύπτει η εγγύηση;;Η ποσό μπορεί να κοστίζει;;

 

συνηθως κανα 10ευρω πανε, αλλα σιγουρα καλυπτει εγγυηση..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι ο κωδικός μοντέλου.

 

Βλεπω οτι ειχες το neo V και τωρα πηρες το sp... το neo v εχω τωρα εγω

εχεις να μου πεις κατι για τις διαφορες τους?

Για την ταχυτητα στο ιντερνετ,,για φωτογραφιες και βιντεο,για το wifi ?

 

Τα πειραζεις εσυ τα κινητα σου,,γιατι εγω δεν ασχολουμαι καθολου.

Σαν μανησια κινητα, θελω τις εντυπωσεις και διαφορες..

Link to comment
Share on other sites

Τι διαφορές να σου πούμε φίλε μου; Η νύχτα με τη μέρα! Από Fiat-ακι σε Ferrari είναι η κατάσταση στο θέμα της ταχύτητας!

 

Φωτό και βίντεο σε νορμάλ συνθήκες καλό είναι το SP. Αν έχεις απαιτήσεις τότε κοίτα κάτι άλλο. Wifi δεν είδα διαφορά.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση..

 

Εσυ φιλε μου το sp το εχεις πειραγμενο η ειναι μαμα το κινητο και δεν εχεις προβλημα με το wifi ??

τα sp που εχουν προβλημα με το wifi ,,ειναι πειραγμενα ρουτ,ρομ και δε ξερω εγω τι αλλο ,,,η ειναι μανησια ??

 

Πειτε μου βρε παιδια,,ενας ανθρωπος που δεν ξερει ουτε απο ρουτ,ρομ.......και θελει να παρει το sp,,,και μπαινει να διαβασει,,,ειναι δυνατον να παει να το παρει ??

 

Κατά την γνώμη μου όχι...

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζεις αν το καλύπτει η εγγύηση;;Η ποσό μπορεί να κοστίζει;;

 

Φυσικά το καλύπτει η εγγύηση... Μην μασήσεις αν σου πουν καμιά βλακεία περί υγρασίας...

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

και απο που ψωνιζουμε το sp,,απο skroutz εχουμε καποιον αξιοπιστο ?

Στα κινεζικα μαγαζια υπαρχει το sp ?

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση..

 

Εσυ φιλε μου το sp το εχεις πειραγμενο η ειναι μαμα το κινητο και δεν εχεις προβλημα με το wifi ??

τα sp που εχουν προβλημα με το wifi ,,ειναι πειραγμενα ρουτ,ρομ και δε ξερω εγω τι αλλο ,,,η ειναι μανησια ??

 

Πειτε μου βρε παιδια,,ενας ανθρωπος που δεν ξερει ουτε απο ρουτ,ρομ.......και θελει να παρει το sp,,,και μπαινει να διαβασει,,,ειναι δυνατον να παει να το παρει ??

 

Το δικο μου ειναι σειρας ιουλιος/αυγουστος, και μαμα και ροοτ που το εκανα το wifi δεν αλαξε, με το ρουτερ με χωριζει ενα τοιχος, αποσυνδεσεις να το πω δεν εχω, αν σερφαρεις ανοιγουν κανονικα οι σελιδες δεν ειδα σκαλωμα πουθενα, αλλα αυτο που μου κανει ειναι οτι τα βιντεακια στο youtube τα οποια ειναι HD, κολανε ανα 5sec, ακομα και διπλα στο ρουτερ, Το δοκιμασα το ροοτερ στο ισογειο εγω στον οροφο, διαγωνια αποσταση μια πλακα και ενας τοιχος τσιμεντενιος, και δεν συνδεθηκε, και ενας κινεζος των 60€ συνδεθηκε και παιζει τα HD στο youtube ασταματητα, να τραβας τα μαλια σου...!

Link to comment
Share on other sites

και απο που ψωνιζουμε το sp,,απο skroutz εχουμε καποιον αξιοπιστο ?

Στα κινεζικα μαγαζια υπαρχει το sp ?

Αν κινέζικα μαγαζιά εννοείς τα μεταχειρισμένα, ούτε για πλάκα... Εκτός αν είναι σφραγισμένο κουτί και αυτό με προσοχή. Πήγα και πήρα ένα Galaxy Fame και δεν το πρόσεξα ο βλάκας και ήταν ΤΙΜ-branded... πάλι καλά που το κατέχω το θέμα και του έβαλα ελληνική μαμά-ρομ...

Κατά την γνώμη μου όχι...

Με ποιά λογική όχι; Αν είναι έτσι τότε να μην πάρει καθόλου κινητό αν δεν το κατέχει! :lol:

Proud to be an anime otaku! Judge me if you dare! :yinyang:

Nokia 3210 -> Nokia 3330 -> SE T610i -> SE k750i -> Nokia Ν95 -> Samsung Wave -> SE Xperia Neo V -> Sony Xperia SP -> LG Nexus 5

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να περασεις πρωτα παλι την ρομ μεσω SUS γιατι και ενας φιλος μου ειχε τετοιο θεμα με το Ρ και απλα ειχε σκαλωσει το λογισμικο.Μπορει να εισαι τυχερος.Τωρα εχω και εγω ενα θεμα σοβαρο θα ελεγα.Δοκιμασα μετα απο custom rom να παω παλι σε official αλλα οσες φορες και να εχω αλλαξει ρομ ηρθε η ωρα που απο απροσεξια την πατησα και μολις ξεκιναει το κινητο μενει λιγο πριν την οθονη που βαζουμε το πιν και πεταει τα μαλλια του απο σφαλματα με κυριοτερο ενα που λεει Initial Boot Error.Το UI δεν ανταποκρινεται για κανεναν λογο ουτε τα onscreen buttons δεν εχω.Και επισης να πω οτι το κινητο δεν αναγνωριζεται ουτε απο το pc οποτε δε μπορω να χρησιμοποιησω ουτε flash/fastboot modes.Τι κανω το στελνω κατευθειαν για service?
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να περασεις πρωτα παλι την ρομ μεσω SUS γιατι και ενας φιλος μου ειχε τετοιο θεμα με το Ρ και απλα ειχε σκαλωσει το λογισμικο.Μπορει να εισαι τυχερος.Τωρα εχω και εγω ενα θεμα σοβαρο θα ελεγα.Δοκιμασα μετα απο custom rom να παω παλι σε official αλλα οσες φορες και να εχω αλλαξει ρομ ηρθε η ωρα που απο απροσεξια την πατησα και μολις ξεκιναει το κινητο μενει λιγο πριν την οθονη που βαζουμε το πιν και πεταει τα μαλλια του απο σφαλματα με κυριοτερο ενα που λεει Initial Boot Error.Το UI δεν ανταποκρινεται για κανεναν λογο ουτε τα onscreen buttons δεν εχω.Και επισης να πω οτι το κινητο δεν αναγνωριζεται ουτε απο το pc οποτε δε μπορω να χρησιμοποιησω ουτε flash/fastboot modes.Τι κανω το στελνω κατευθειαν για service?

 

το στελνεις αλλα δεν ξερω αν θα περασει στην εγγυηση... :(

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια και καλη χρονια να εχουμε....την 4,3 τη γινετε εχουμε τπτ νεοτερο????Θα την παρουμε τελικα???

Ναι αλλά δεν ξέρουμε ακόμα πότε

Έχει δοκιμάσει κανείς cyanogenmod? Δεν βλέπω να είναι διαθέσιμη για το κινητό μας, αλλά στο YouTube βλέπω σχετικά βίντεο...

 

Εγώ την έχω είναι καλή και γρήγορη, αλλά δεν έχει τόσο καλή μπαταρία όσο μια μαμά ρομ....

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά σε όλους παιδιά... Προχθές τσέκαρα το κινητό μου σε θέμα Wi-Fi.. έβαλα δίπλα δίπλα το sp με το LG L7.. Δυστυχως διαπίστωσα ότι το LG είχε καλύτερο σήμα.. Φουλαρε ενώ το δικό μου είχε μια με δύο γραμμές συνέχεια.. :-/

 

Ναι αλλά δεν ξέρουμε ακόμα πότε

 

 

Εγώ την έχω είναι καλή και γρήγορη, αλλά δεν έχει τόσο καλή μπαταρία όσο μια μαμά ρομ....

 

Οταν βγει η 4.3 για το sp ,,θα ξεκινησει κ στα μαγαζια να πωλειται το κινητο με τη 4.3 .??

Θα το παραγει κ η σονυ με τη 4.3 εννοω??

 

----- προσθήκη μηνύματος 104 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν κινέζικα μαγαζιά εννοείς τα μεταχειρισμένα, ούτε για πλάκα... Εκτός αν είναι σφραγισμένο κουτί και αυτό με προσοχή. Πήγα και πήρα ένα Galaxy Fame και δεν το πρόσεξα ο βλάκας και ήταν ΤΙΜ-branded... πάλι καλά που το κατέχω το θέμα και του έβαλα ελληνική μαμά-ρομ...

 

Με ποιά λογική όχι; Αν είναι έτσι τότε να μην πάρει καθόλου κινητό αν δεν το κατέχει! :lol:

 

Καινουργια σονυ,,δε πουλα κανενας κινεζος δηλαδη ??

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Σχετικά με το θέμα του wifi και την παρτίδα να προσθέσω το εξής: το δικό μου είναι φτιαγμένο την 47η εβδομάδα του 2013 (γράφει 13W47 στο πίσω μέρος της συσκευής, ακριβώς κάτω από το μοντέλο C5303) και δεν έχω θέμα με το wifi. Το συγκρίνω με ένα iphone 4 που έχω και η συμπεριφορά τους είναι η ίδια σε όλα τα δωμάτια του σπιτιού. Τώρα που το άνοιξα να δω αυτήν την πληροφορία, το καπάκι μοιάζει να έχει χαλαρώσει αρκετά, οπότε έχω την εντύπωση ότι πρέπει πάρω μερικά για backup...
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς cyanogenmod? Δεν βλέπω να είναι διαθέσιμη για το κινητό μας, αλλά στο YouTube βλέπω σχετικά βίντεο...

 

https://sites.google.com/site/projectfreexperia/

ότι θες για cyanogenmod σε Sony Xperia κινητά. θεωρείται το καλύτερο και αυτά συνήθως βλέπεις στο youtube

Link to comment
Share on other sites

Βλεπω οτι ειχες το neo V και τωρα πηρες το sp... το neo v εχω τωρα εγω

εχεις να μου πεις κατι για τις διαφορες τους?

Για την ταχυτητα στο ιντερνετ,,για φωτογραφιες και βιντεο,για το wifi ?

 

Τα πειραζεις εσυ τα κινητα σου,,γιατι εγω δεν ασχολουμαι καθολου.

Σαν μανησια κινητα, θελω τις εντυπωσεις και διαφορες..

Τι διαφορές να σου πούμε φίλε μου; Η νύχτα με τη μέρα! Από Fiat-ακι σε Ferrari είναι η κατάσταση στο θέμα της ταχύτητας!

 

Φωτό και βίντεο σε νορμάλ συνθήκες καλό είναι το SP. Αν έχεις απαιτήσεις τότε κοίτα κάτι άλλο. Wifi δεν είδα διαφορά.

Συμφωνώ με zxr . Απλά προσθέτω ότι γενικά είναι σε όλα ανώτερο από το Neo V, οπότε είναι ένα άριστο upgrade από αυτό που έχεις συνηθίσει μιας και είναι της Sony κι αυτό. Εγώ προσωπικά επειδή είχα περάσει στο neoV μερικές rom, δεν έμεινα ευχαριστημένος και γύρισα στη μαμά. Το μόνο που τους κάνω είναι root. Πιστεύω ότι αν δεν έχεις θέμα με τη μαμά δεν υπάρχει λόγος να πας σε custom για ψιλολοΐδια... :)

Καλημέρα σε όλους. Σχετικά με το θέμα του wifi και την παρτίδα να προσθέσω το εξής: το δικό μου είναι φτιαγμένο την 47η εβδομάδα του 2013 (γράφει 13W47 στο πίσω μέρος της συσκευής, ακριβώς κάτω από το μοντέλο C5303) και δεν έχω θέμα με το wifi. Το συγκρίνω με ένα iphone 4 που έχω και η συμπεριφορά τους είναι η ίδια σε όλα τα δωμάτια του σπιτιού. Τώρα που το άνοιξα να δω αυτήν την πληροφορία, το καπάκι μοιάζει να έχει χαλαρώσει αρκετά, οπότε έχω την εντύπωση ότι πρέπει πάρω μερικά για backup...

Τι εννοείς έχει χαλαρώσει; Μήπως έσπασες καμία εγκοπή από το καπάκι και δεν κουμπώνει καλά; Μήπως φούσκωσε η μπαταρία;

Proud to be an anime otaku! Judge me if you dare! :yinyang:

Nokia 3210 -> Nokia 3330 -> SE T610i -> SE k750i -> Nokia Ν95 -> Samsung Wave -> SE Xperia Neo V -> Sony Xperia SP -> LG Nexus 5

Link to comment
Share on other sites

επειδή βλέπω αρκετούς να ρωτάνε διάφορα για το SP η απάντηση είναι απλή! εάν θες καλή ¨ιπποδύναμη¨ σε μεσαία κατηγορία πας σε αυτό. εάν ψάχνεις καλύτερη οθόνη, κάμερα(μπρος - πίσω),πιο γρήγορες αναβαθμίσεις, και καλύτερο σήμα στο wifi χτυπάς είτε Moto G(amazon.co.uk φέρνει Ελλάδα στα 210 ευρώ με πίσω κάλυμμα και screen protector) ή σε περίπτωση που δεν σε καίει το android τόσο πας σε Lumia 920 που πουλάει τρελά Ελλάδα με την χαμηλή τιμή και την εξαιρετική ποιότητα.
Link to comment
Share on other sites

Οταν βγει η 4.3 για το sp ,,θα ξεκινησει κ στα μαγαζια να πωλειται το κινητο με τη 4.3 .??

Θα το παραγει κ η σονυ με τη 4.3 εννοω??

 

----- προσθήκη μηνύματος 104 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Καινουργια σονυ,,δε πουλα κανενας κινεζος δηλαδη ??

 

Δίνει το merimobiles αλλά όχι σε συμφέρουσες τιμές από όσο θυμάμαι...

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Δίνει το merimobiles αλλά όχι σε συμφέρουσες τιμές από όσο θυμάμαι...

Όλα, αν όχι τα περισσότερα, φέρνουν σφραγισμένα απλά πρέπει να προσέξεις την προέλευση τους. Οπως στο παράδειγμα που έδωσα, που το Galaxy Fame ήταν branded σε ΤΙΜ.

Proud to be an anime otaku! Judge me if you dare! :yinyang:

Nokia 3210 -> Nokia 3330 -> SE T610i -> SE k750i -> Nokia Ν95 -> Samsung Wave -> SE Xperia Neo V -> Sony Xperia SP -> LG Nexus 5

Link to comment
Share on other sites

https://sites.google.com/site/projectfreexperia/

ότι θες για cyanogenmod σε Sony Xperia κινητά. θεωρείται το καλύτερο και αυτά συνήθως βλέπεις στο youtube

 

Πιο πολύ είμαι περίεργος... Θα τρέχει 4.4? Νομίζω ότι δίνουν ταχύτατες αναβαθμίσεις. Αρκεί βέβαια να μην παρουσιάζει κάποια προβλήματα..

Link to comment
Share on other sites

Πιο πολύ είμαι περίεργος... Θα τρέχει 4.4? Νομίζω ότι δίνουν ταχύτατες αναβαθμίσεις. Αρκεί βέβαια να μην παρουσιάζει κάποια προβλήματα..

 

Καλημέρα!!! Έχουμε κάποιο νέο περί 4.3;; Κάτι είπαν για 6 Ιανουάριου...άλλα τίποτα...ξέρει κανείς κάτι διαφορετικό;;;

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...