Jump to content

Sony Xperia T


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γιώργο από που θα το πάρεις;

Δεν το έχω αποφασίσει ακόμα. Σήμερα έστειλα ερώτημα στη φίλη που το είχε πάρει πρόσφατα να μου πει από που το πήρε για να δω τι θα κάνω.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω αποφασίσει ακόμα. Σήμερα έστειλα ερώτημα στη φίλη που το είχε πάρει πρόσφατα να μου πει από που το πήρε για να δω τι θα κάνω.

 

Χθες γυρισα ολα τα σκρουτζομαγαζα στην ομονοια και περιξ (για τον κολλητο μου) και να ξερετε οτι υπαρχει πολυ μεγαλη ελλειψη.

Μαλιστα σε ενα απο αυτα, μου ειπαν οτι η Sony τους ενημερωσε οτι θα παραλαβουν απο μεσα Γεναρη παλι!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στο φορουμ... επειδη δεν κταφερα ακομα να ρουταρω το κινητο... εχει κανενας τα αρχεια που απαιτουνται για την ολοκληρωση?? ευχαριστω εκ των προτερων
skorpio
Link to comment
Share on other sites

Εάν κάποιος θέλει δίνω το δικό μου. Ειναι σε μαύρο 4ημερών και ελληνικής αντιπροσωπείας
Link to comment
Share on other sites

Εάν κάποιος θέλει δίνω το δικό μου. Ειναι σε μαύρο 4ημερών και ελληνικής αντιπροσωπείας

:dizzy: :protest:

Αλλαξοπίστισε, πάνω του, φάτε τον! :rocket:

Proud to be an anime otaku! Judge me if you dare! :yinyang:

Nokia 3210 -> Nokia 3330 -> SE T610i -> SE k750i -> Nokia Ν95 -> Samsung Wave -> SE Xperia Neo V -> Sony Xperia SP -> LG Nexus 5

Link to comment
Share on other sites

:dizzy: :protest:

Αλλαξοπίστισε, πάνω του, φάτε τον! :rocket:

 

χα χα δεν φταίω εγώ απλά θέλω πολύ καλή κάμερα στο κινητό οπότε θα πάω για το Ζ1

Link to comment
Share on other sites

Ειπαμε ειναι στα 1850 mah η μπαταρια και εχει 1GB ram. Αυτα ειναι που το ριχνουν καπως.

 

αυτο δεν σημαινει οτι δεν θα σχολιαζουμε επι του πρακτεου τα ζητηματα αυτα...

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω ότι το αδύνατο σημείο του τηλεφώνου είναι η μπαταρία.

Με καθημερινή χρήση, που περιλαμβάνει κλήσεις περίπου 1 ώρα, 3-4 ώρες wifi (1 ώρα youtube στο γυμναστήριο και οι υπόλοιπες σε αναμονή χωρίς σκάλισμα...) καμιά ώρα δεδομένα κινητής, το κινητό φτάνει το βράδυ στο 20% και θέλει φόρτιση. Βέβαια δεν τη λές και light χρήση αυτή...

Το ΣΚ με 10 λεπτά κλήσεις, χωρίς wifi ή άντε καμιά ώρα, μου βγάζει και δεύτερη μέρα...

 

Επανεκκίνηση δεν έχει κάνει ποτέ και η σιμ που έχω δεν είναι κομμένη.

 

Το 1GB δεν μου έχει δημιουργήσει πρόβλημα, καθώς δεν έχω -αισθητά τουλάχιστον- κολλήμματα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Τελικά παρέλαβα το κινητό από το public, (είχα κάνει την παραγγελία από την Τετάρτη). Οι πρώτες εντυπώσεις είναι θετικές σε σχέση με την ποιότητα κατασκευής, το μέγεθος κλπ. Δεν έχω αρχίσει να το χρησιμοποιώ σαν τηλέφωνο ακόμα, αλλά του έχω περάσει τις εφαρμογές που με ενδιαφέρουν και δεν μπορούσα να βάλω στο τίμιο πλην όμως ταπεινό neo. Από το κουτί ήταν φορτισμένο περίπου στο 60% οπότε το ξεζούμισα και τώρα αναπαύεται συνδεδεμένο στον φορτιστή...

Έχω όμως μια απορία, υπάρχει τρόπος να ανοίγει η φωτογραφική μηχανή μόνο με το πάτημα του αντίστοιχου πλήκτρου; Από την προεγκατεστημένη εφαρμογή η μόνη δυνατότητα είναι να ανοίγει η κάμερα από την οθόνη κλειδώματος..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Τελικά παρέλαβα το κινητό από το public, (είχα κάνει την παραγγελία από την Τετάρτη). Οι πρώτες εντυπώσεις είναι θετικές σε σχέση με την ποιότητα κατασκευής, το μέγεθος κλπ. Δεν έχω αρχίσει να το χρησιμοποιώ σαν τηλέφωνο ακόμα, αλλά του έχω περάσει τις εφαρμογές που με ενδιαφέρουν και δεν μπορούσα να βάλω στο τίμιο πλην όμως ταπεινό neo. Από το κουτί ήταν φορτισμένο περίπου στο 60% οπότε το ξεζούμισα και τώρα αναπαύεται συνδεδεμένο στον φορτιστή...

Έχω όμως μια απορία, υπάρχει τρόπος να ανοίγει η φωτογραφική μηχανή μόνο με το πάτημα του αντίστοιχου πλήκτρου; Από την προεγκατεστημένη εφαρμογή η μόνη δυνατότητα είναι να ανοίγει η κάμερα από την οθόνη κλειδώματος..

 

πατάς παρατεταμένα το κουμπί της κάμερας ακόμα και αν το κινητό είναι κλειδωμένο, και αυτόματα ενεργοποιείται και βγάζει μία φωτογραφία.

Sony Ericsson W800i --> Sony Ericsson K800i --> Sony Ericsson Yari --> Sony Ericsson Live with Walkman --> Sony Xperia SP --> Sony Xperia XZ1
Link to comment
Share on other sites

Μολις το εκλεισα μεσω φιλου, αυριο θα το εχω στα χερια μου, δεν εχω καμια επαφη με το συγγεκριμενο κινητο, ελπιζω να εκανα καλα. :)
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω ότι το αδύνατο σημείο του τηλεφώνου είναι η μπαταρία.

Με καθημερινή χρήση, που περιλαμβάνει κλήσεις περίπου 1 ώρα, 3-4 ώρες wifi (1 ώρα youtube στο γυμναστήριο και οι υπόλοιπες σε αναμονή χωρίς σκάλισμα...) καμιά ώρα δεδομένα κινητής, το κινητό φτάνει το βράδυ στο 20% και θέλει φόρτιση. Βέβαια δεν τη λές και light χρήση αυτή...

Το ΣΚ με 10 λεπτά κλήσεις, χωρίς wifi ή άντε καμιά ώρα, μου βγάζει και δεύτερη μέρα...

 

Επανεκκίνηση δεν έχει κάνει ποτέ και η σιμ που έχω δεν είναι κομμένη.

 

Το 1GB δεν μου έχει δημιουργήσει πρόβλημα, καθώς δεν έχω -αισθητά τουλάχιστον- κολλήμματα

 

Τέτοια χρήση δεν τη λες αδύνατο σημείο.. Και γενικά νομίζω ότι η μπαταρία του είναι μια χαρά. Δεν κάνει θαύματα αλλά με κανονική χρήση σε βγάζει τη μέρα άνετα.. Από εκεί και πέρα τα περισσότερα κινητά τόσο αντέχουν και τα iPhone ούτε το μισό .. Με το Ζ1 είδα πραγματική διαφορά σε νορμάλ χρήση που δεν το ξεζούμιζε η cpu.. 2-3 μέρες άνετα

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Τέτοια χρήση δεν τη λες αδύνατο σημείο.. Και γενικά νομίζω ότι η μπαταρία του είναι μια χαρά. Δεν κάνει θαύματα αλλά με κανονική χρήση σε βγάζει τη μέρα άνετα.. Από εκεί και πέρα τα περισσότερα κινητά τόσο αντέχουν και τα iPhone ούτε το μισό .. Με το Ζ1 είδα πραγματική διαφορά σε νορμάλ χρήση που δεν το ξεζούμιζε η cpu.. 2-3 μέρες άνετα

 

Δίκιο έχεις.

Αυτο που με προβληματίζει είναι ότι το έχω μόλις ένα μήνα. Σε μερικούς μήνες που από τη χρήση θα έχει πέσει η μπαταρία, θα μου βγάζει τη μέρα; Ή θα χρειάζεται φόρτιση και ενδιάμεσα;;; (Και φυσικά έχω τη φωτεινότητα στη μέση και το δίκτυο στο 2G και τα δεδομένα ανοιχτά μόνο όταν τα χρειάζομαι...)

Α, τώρα που το θυμήθηκα... Μου έχει κάνει κάτι χαζά τώρα τελευταία η ένδειξη της μπαταρίας με απότομη μείωση από πχ 50% σε 15% (και χτυπάει η ειδοποίηση για χαμηλή μπαταρτία) και με ένα restart επάνοδο σε 45%... 1-2 φορές μέχρι τώρα...

Link to comment
Share on other sites

πατάς παρατεταμένα το κουμπί της κάμερας ακόμα και αν το κινητό είναι κλειδωμένο, και αυτόματα ενεργοποιείται και βγάζει μία φωτογραφία.

 

Ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

Δίκιο έχεις.

Αυτο που με προβληματίζει είναι ότι το έχω μόλις ένα μήνα. Σε μερικούς μήνες που από τη χρήση θα έχει πέσει η μπαταρία, θα μου βγάζει τη μέρα; Ή θα χρειάζεται φόρτιση και ενδιάμεσα;;; (Και φυσικά έχω τη φωτεινότητα στη μέση και το δίκτυο στο 2G και τα δεδομένα ανοιχτά μόνο όταν τα χρειάζομαι...)

Α, τώρα που το θυμήθηκα... Μου έχει κάνει κάτι χαζά τώρα τελευταία η ένδειξη της μπαταρίας με απότομη μείωση από πχ 50% σε 15% (και χτυπάει η ειδοποίηση για χαμηλή μπαταρτία) και με ένα restart επάνοδο σε 45%... 1-2 φορές μέχρι τώρα...

 

Εγώ μετά από εναν χρόνο είχα την ίδια απόδοση άλλα πρόσεχα να κάνω λίγο ομαλές φορτίσεις, να πέσει κάτω από 30% και μετά κλειστό μέχρι 100%..

Όσο για 3G, αν είναι να έχεις smartphone και να μην το ευχαριστιεσαι πετά το, πάρε 3210.

Εγώ όλα ανοιχτά μόνιμα και έβγαζε 1 ή 2 μέρες, ανάλογα τη χρήση.. Πάντως όχι μισή. Μόνο με λιώσιμο...

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

πιστευω παιζει ρολο και η φωτεινοτητα, αν την εχεις πανω απο 50% μαζι με τα δεδομενα, δν σε βγαζει ουτε μεχρι το βραδυ...
Link to comment
Share on other sites

ξαφνικά εδω και μερικές μέρες παρατήρησα πως οταν λαμβάνω sms το κινητό δεν χτυπάει και δεν εμφανίζεται το εικονίδιο στην status bar.

πρέπει δηλαδή καθε τρεις και λιγο να μπαίνω μέσα στην εφαρμογή για να βλέπω αν εχω μηνύματα..το κινητό το εχω τελείως στοκ δεν εχει γινει ποτε root, ουτε άλλαξα καποια ρύθμιση. καμιά ιδεα καποιος τι μπορεί να συμβαίνει;

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να κανω default program το hangouts για τα μηνυματα; Γιατι τωρα μια στο ενα ερχονται και μια στο αλλο ...
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να κανω default program το hangouts για τα μηνυματα; Γιατι τωρα μια στο ενα ερχονται και μια στο αλλο ...

 

Όταν έρχεται μήνυμα σου βγάζει επιλογή με τι να το διαβάσεις;

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

πιστευω παιζει ρολο και η φωτεινοτητα, αν την εχεις πανω απο 50% μαζι με τα δεδομενα, δν σε βγαζει ουτε μεχρι το βραδυ...

 

that's me... 2-3 φορτισεις τη μερα κανω...

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Όταν έρχεται μήνυμα σου βγάζει επιλογή με τι να το διαβάσεις;

 

Τωρα οχι, αλλα ΙΣΩΣ εαν θυμαμαι παλια με ειχε ρωτησει και πατησα τα μηνυματα και οχι το hangouts

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Ρωτάει το hangouts την πρώτη φορά που το ανοίγεις και μετά αλλάζει από τις ρυθμίσεις αν δεν κάνω λάθος...

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Ναι εγω πατησα να ειναι το παλιο προγραμμα και οχι το Hangouts. Τωρα πως το αλλαζω;
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...