Jump to content

Sony Xperia T


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλά άμα πάρουμε την 4.4.3 που δεν θα έχει θέματα μπορεί να είναι καλύτερη περίμενε ;p ;p βιαστικε ;p ;p

 

Έχεις υπογράψει με την Sony καμιά σύμβαση ότι θα παίζει σωστά ή το υποθέτεις από τα bug fixes που φέρνει ?? Στο Android Το μόνο σίγουρο είναι ότι θα έχεις νέα προβλήματα, απλά ευχησου να είναι ασήμαντα..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γεια σας,εχω το sp με την rom της cosmote ,αμα κανω flash μια rom που δεν ειναι της cosmote (πχ...την 12.1.A.0.266_CE...η την 12.1.A.0.266 GR) χανω την εγγυυση.Η rom της cosmote ειναι αυτη με το bootanimation της cosmote......εκτος και αν καποιος ξερει link με το ftf της cosmote gr...εγω δεν το βρισκω πουθενα.........................<-------το post θεωρειτε ακυρο,βρηκα λυση...Με το flashtool εφτιαξα το ftf αρχειο. Edited by deepiostech
Link to comment
Share on other sites

με την εφαρμογη lg camera σου το κανει? στης μανας μου παντως απο την προηγουμενη αναβαθμιση εχει βελτιωθει πολυ..και με την 4.3 ακομα περισσοτερο.

 

Θα την δοκιμάσω μια και την έχω αγορασμένη. Πάντως έχω ήδη δοκιμάσει με 2 προγράμματα δεν νομίζω να κάνει διαφορά αλλά το εύχομαι μια και καίγομαι να τραβήξω φωτογραφίες τις επόμενες 1-2 εβδομάδες. Μετά φεύγει σούμπιτο για σέρβις...

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,εχω το sp με την rom της cosmote ,αμα κανω flash μια rom που δεν ειναι της cosmote (πχ...την 12.1.A.0.266_CE...η την 12.1.A.0.266 GR) χανω την εγγυυση.Η rom της cosmote ειναι αυτη με το bootanimation της cosmote......εκτος και αν καποιος ξερει link με το ftf της cosmote gr...εγω δεν το βρισκω πουθενα.

 

Δεν έχεις πρόβλημα, και εγώ το ίδιο έκανα!

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

καλά άμα πάρουμε την 4.4.3 που δεν θα έχει θέματα μπορεί να είναι καλύτερη περίμενε ;p ;p βιαστικε ;p ;p

 

Πολύ σίγουρο σε βλέπω, για Sony και Android μιλάς, συνδυασμός που... λιώνει. :mad:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,εχω το sp με την rom της cosmote ,αμα κανω flash μια rom που δεν ειναι της cosmote (πχ...την 12.1.A.0.266_CE...η την 12.1.A.0.266 GR) χανω την εγγυυση.Η rom της cosmote ειναι αυτη με το bootanimation της cosmote......εκτος και αν καποιος ξερει link με το ftf της cosmote gr...εγω δεν το βρισκω πουθενα.........................<-------το post θεωρειτε ακυρο,βρηκα λυση...Με το flashtool εφτιαξα το ftf αρχειο.

 

Βασικά αυτό θα σου έλεγα, flashtool και το σετάρεις μόνος σου το boot animation ;)

Link to comment
Share on other sites

ντροπη στη sony. αν και μεγαλος οπαδος, αυτο ειναι το τελευταιο sony κινητο που αγοραζω αν οντως ισχυει.

Sony rep says Xperia SP not getting KitKat

 

http://www.xperiablog.net/2014/04/01/sony-rep-says-xperia-sp-not-getting-kitkat/?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+XperiaBlog+%28Xperia+Blog%29

 

 

April Fools Day? or true?

panasonic g600 - sony ericsson t18s - nokia 3310 -panasonic gd75 - nokia 8310 - sony ericsson t68ι - sony ericsson κ750 - sony ericsson κ800 - sony ericsson κ850 - samsung i8910 hd - xperia x10 mini - xperia x8 - xperia neo v - xperia sp
Link to comment
Share on other sites

ντροπη στη sony. αν και μεγαλος οπαδος, αυτο ειναι το τελευταιο sony κινητο που αγοραζω αν οντως ισχυει.

Sony rep says Xperia SP not getting KitKat

 

http://www.xperiablog.net/2014/04/01/sony-rep-says-xperia-sp-not-getting-kitkat/?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+XperiaBlog+%28Xperia+Blog%29

 

 

April Fools Day? or true?

 

Εγώ πάντως το πιστεύω και χωρίς να λάβω υπ'όψη αυτό, πως η SONY δεν έχει σκοπό να το αναβαθμίσει περαιτέρω, ότι έδωσε έδωσε , έχει αρκετές "ναυαρχίδες" να ασχοληθεί. Μακάρι να βγω ψεύτης!

Link to comment
Share on other sites

Οριστε το download link https://docs.google.com/file/d/0B73ECIGjL6BDWS1KM01OZGhvY0U/edit?pli=1 :) :)

οι οδηγιες ειναι οι ιδιες με το thread απο το xda, οποτε πρεπει να κατεβασετε και το supersu update ;)

 

Ευχαριστουμε περιμεναμε πως και πως!Αν και λεω να μετακομισω στην PureXT 2.1 εφοσον περιλαμβανει πολλα μεσα και απ'οτι διαβαζω εχει και πολυ καλες κριτικες :)

Edited by panostr10
Link to comment
Share on other sites

Θα την δοκιμάσω μια και την έχω αγορασμένη. Πάντως έχω ήδη δοκιμάσει με 2 προγράμματα δεν νομίζω να κάνει διαφορά αλλά το εύχομαι μια και καίγομαι να τραβήξω φωτογραφίες τις επόμενες 1-2 εβδομάδες. Μετά φεύγει σούμπιτο για σέρβις...

 

Τη δοκίμασα και τίποτα τα ίδια χάλια... Τι να κάνω;; Μόνο το σέρβις με σώζει;; :(:cry:

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Τη δοκίμασα και τίποτα τα ίδια χάλια... Τι να κάνω;; Μόνο το σέρβις με σώζει;; :(:cry:

 

ρε συ, απο το καλοκαιρι σε βλεπω να ταλαιπωρεισαι και να περιμενεις..πηγαινε το να ησυχασεις, απλα τονισε το οτι εχεις κανει τα παντα απο θεμα εγκαταστασεων. σχεδον σιγουρο ειναι οτι θα σου πουν οτι καναμε αναβαθμιση και ειναι οκ. οποτε θα το ξανα πας, αλλα εστω και ετσι, δεν εχεις αλλη επιλογη. πανε το να τελειωνεις (ή παρε αλλο :p )

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Είμαι και εγώ προσφάτως κάτοχος του SP θα ήθελα να με βοηθήσει κάποιος σχετικά με την ένταση των ήχων του τηλέφωνου.

Για κάποιο λόγο η ένταση των ήχων είναι σχετικά χαμηλή, ειδικά των SMS & emails.

Πρέπει να κάνω κάποια συγκεκριμένη ρύθμιση που δεν την έχω κάνει ακόμα ή έτσι είναι οπότε θα πρέπει να το αποδεκτό?

Επίσης έχει κανείς να προτείνει κάποια εφαρμογή που θα μπορούσε να βελτιώσει το συγκεκριμένο θέμα?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

ρε συ, απο το καλοκαιρι σε βλεπω να ταλαιπωρεισαι και να περιμενεις..πηγαινε το να ησυχασεις, απλα τονισε το οτι εχεις κανει τα παντα απο θεμα εγκαταστασεων. σχεδον σιγουρο ειναι οτι θα σου πουν οτι καναμε αναβαθμιση και ειναι οκ. οποτε θα το ξανα πας, αλλα εστω και ετσι, δεν εχεις αλλη επιλογη. πανε το να τελειωνεις (ή παρε αλλο :p )

 

Αυτό με την κάμερα καινούριο είναι πριν μια-δυο εβδομάδες το έβγαλε. Κατά τα άλλα η μπαταρία πάει κατά διαόλου χωρίς κάτι να καταναλώνει εμφανώς μπαταρία. Το κακό είναι ότι το ανέβαλλα συνεχώς λόγω του ότι δεν έχω άλλη αξιοπρεπή συσκευή να βολευτώ αλλά δεν την παλεύω άλλο. Το θέμα μου είναι ότι την άλλη εβδομάδα ήθελα να τραβήξω αρκετές φώτο-βίντεο και βγήκα λίγο εκτός προγράμματος. Όπως το κόβω θέλω καινούρια μπαταρία κάμερα και λογικά και πλακέτα με αυτά που θα έχει τραβήξει από την συνεχόμενη υπερθέρμανση...

Ευχαριστώ που ασχολήθηκες με το ζήτημα.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

ντροπη στη sony. αν και μεγαλος οπαδος, αυτο ειναι το τελευταιο sony κινητο που αγοραζω αν οντως ισχυει.

Sony rep says Xperia SP not getting KitKat

 

http://www.xperiablog.net/2014/04/01/sony-rep-says-xperia-sp-not-getting-kitkat/?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+XperiaBlog+%28Xperia+Blog%29

 

 

April Fools Day? or true?

Και κάπου εδώ τελείωσε και για μένα η Sony. Ας είναι καλά το Nexus, τα Oppo και τα Huawei.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Είμαι και εγώ προσφάτως κάτοχος του SP θα ήθελα να με βοηθήσει κάποιος σχετικά με την ένταση των ήχων του τηλέφωνου.

Για κάποιο λόγο η ένταση των ήχων είναι σχετικά χαμηλή, ειδικά των SMS & emails.

Πρέπει να κάνω κάποια συγκεκριμένη ρύθμιση που δεν την έχω κάνει ακόμα ή έτσι είναι οπότε θα πρέπει να το αποδεκτό?

Επίσης έχει κανείς να προτείνει κάποια εφαρμογή που θα μπορούσε να βελτιώσει το συγκεκριμένο θέμα?

Ευχαριστώ.

Εάν έχεις την έκδοση 4.3 θα πρέπει να περιμένεις το update fix που θα κυκλοφορήσει σε λίγες εβδομάδες... Έχω ακριβώς το ίδιο θέμα με την 4.3.

Και κάπου εδώ τελείωσε και για μένα η Sony. Ας είναι καλά το Nexus, τα Oppo και τα Huawei.

Αν είναι έτσι και για μένα το ίδιο... Έχω αρχίσει να μετανιώνω που δεν πήρα το P6. Τότε βλέπεις η Sony έλεγε στο Support Page της ότι το SP θα δεχτεί μελλοντικά την 4.4.

Πάντως επειδή στο Site της αναγράφει ακόμα "Υπό έρευνα" ας περιμένουμε λίγο ακόμα και μετά κράζουμε όλοι μαζί και φυσικά ποτέ ξανά Sony... ;)

στ

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο όσον αφορά την αναμονή Μήτσο αλλά όπου υπάρχει καπνός υπάρχει και φωτιά. Κι αν όντως τελικά αποδειχθεί αληθής η φήμη τότε θα έχει διαπραχθεί ένα μεγάλο σφάλμα.

Πρίν μερικούς μήνες ακούγαμε ότι κάποια κινητά δεν θα πάρουν ICS γιατί δεν μπορούν να την τρέξουν. Μας άρεσε δεν μας άρεσε το αποδεχτήκαμε γιατί ήταν θέμα specs. Εδώ όμως δεν τίθεται τέτοιο θέμα οπότε ποια ακριβώς είναι η δικαιολογία; Ότι θέλω να μειώσω στο ελάχιστο την διάρκεια ζωής ενός προϊόντος ώστε να μην παρέχω υποστήριξη και να κάνω αρπαχτές;

Κι επειδή κάτι τέτοιο διαφαίνεται και σιχαίνομαι να μου πιάνουν τους γλουτιαίους μου μυς (κοινώς τον κwλ0) θα τους αποχαιρετήσω.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο όσον αφορά την αναμονή Μήτσο αλλά όπου υπάρχει καπνός υπάρχει και φωτιά. Κι αν όντως τελικά αποδειχθεί αληθής η φήμη τότε θα έχει διαπραχθεί ένα μεγάλο σφάλμα.

Πρίν μερικούς μήνες ακούγαμε ότι κάποια κινητά δεν θα πάρουν ICS γιατί δεν μπορούν να την τρέξουν. Μας άρεσε δεν μας άρεσε το αποδεχτήκαμε γιατί ήταν θέμα specs. Εδώ όμως δεν τίθεται τέτοιο θέμα οπότε ποια ακριβώς είναι η δικαιολογία; Ότι θέλω να μειώσω στο ελάχιστο την διάρκεια ζωής ενός προϊόντος ώστε να μην παρέχω υποστήριξη και να κάνω αρπαχτές;

Κι επειδή κάτι τέτοιο διαφαίνεται και σιχαίνομαι να μου πιάνουν τους γλουτιαίους μου μυς (κοινώς τον κwλ0) θα τους αποχαιρετήσω.

 

Βλέπω να μετακομίζεις προς τη γειτονιά μου:p

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο όσον αφορά την αναμονή Μήτσο αλλά όπου υπάρχει καπνός υπάρχει και φωτιά. Κι αν όντως τελικά αποδειχθεί αληθής η φήμη τότε θα έχει διαπραχθεί ένα μεγάλο σφάλμα.

Πρίν μερικούς μήνες ακούγαμε ότι κάποια κινητά δεν θα πάρουν ICS γιατί δεν μπορούν να την τρέξουν. Μας άρεσε δεν μας άρεσε το αποδεχτήκαμε γιατί ήταν θέμα specs. Εδώ όμως δεν τίθεται τέτοιο θέμα οπότε ποια ακριβώς είναι η δικαιολογία; Ότι θέλω να μειώσω στο ελάχιστο την διάρκεια ζωής ενός προϊόντος ώστε να μην παρέχω υποστήριξη και να κάνω αρπαχτές;

Κι επειδή κάτι τέτοιο διαφαίνεται και σιχαίνομαι να μου πιάνουν τους γλουτιαίους μου μυς (κοινώς τον κwλ0) θα τους αποχαιρετήσω.

 

Συμφωνω απολυτα με τα λογια του zxr. Αλλωστε ο κυριοτερος λογος που αγορασα το το SP πριν 2 μηνες ηταν η υποσχεση αναβαθμισης σε κιτκατ, αλλιως θα στρεφομουνα στο Ζ η στο ZR που ηταν ακριβοτερα.Η ΑΠΟΛΥΤΗ ΠΡΟΔΟΣΙΑ απο μια εταιρια που προτιμω σχεδον σε ολες τις αγορες μου απο την εποχη του playstation 1. τερμα πια. παω για Κορεα μερια, lg,samsung και λοιπες.

panasonic g600 - sony ericsson t18s - nokia 3310 -panasonic gd75 - nokia 8310 - sony ericsson t68ι - sony ericsson κ750 - sony ericsson κ800 - sony ericsson κ850 - samsung i8910 hd - xperia x10 mini - xperia x8 - xperia neo v - xperia sp
Link to comment
Share on other sites

τερμα πια. παω για Κορεα μερια, lg,samsung.

 

Καταλαβα... παλι στη Sony θα γυρισεις... :p

 

 

Η απαντηση ειναι μια. NEXUS. Με τα καλα τους και τα κακα τους..:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καταλαβα... παλι στη Sony θα γυρισεις... :p

 

 

Η απαντηση ειναι μια. NEXUS. Με τα καλα τους και τα κακα τους..:)

 

μπορει να εχεις και δικιο. το μονο που με χαλαει λιγο στο nexus ειναι η καμερα του και οτι το καθαρο android με τα πολλα πλεονεκτηματα του , μου φαινεται λιγο φτωχο. ξερω οτι πολλοι θα διαφωνησουν ,αλλα το UI της sony ericsson και της sony μετεπειτα το λατρεψα.

panasonic g600 - sony ericsson t18s - nokia 3310 -panasonic gd75 - nokia 8310 - sony ericsson t68ι - sony ericsson κ750 - sony ericsson κ800 - sony ericsson κ850 - samsung i8910 hd - xperia x10 mini - xperia x8 - xperia neo v - xperia sp
Link to comment
Share on other sites

Ως πρώην κάτοχος του κινητού αυτού, θεωρώ ότi πρόκειται για μια από τις μεγαλύτερες απογοητεύσεις εκ μέρους της Sony, για μερικούς πολύ συγκεκριμένους λόγους:

 

1. Και πιο βασικός. Διαχείριση της RAM. Δεν ξέρω πως το κατάφεραν, αλλά πραγματικά τέτοια κακή διαχείριση RAM δεν έίχα ξαναπετύχει. Άυτό που προσωπικά μου έσπαγε τα νεύρα, ήταν όταν από την εφαρμογή του Facebook πατούσες link που άνοιγε τον Chrome. Στο δικό μου μόλις άνοιγε ο Chrome αμέσως έκλεινε την εφαρμογή του FB, με αποτέλεσμα όταν ήθελα να ξαναγυρίσω στο FB να ξαναξεκινά η εφαρμογή από την αρχή (και να πρέπει να τρέξω όλες τις δημοσιεύσεις από την αρχή). Αυτό δεν το έκανε ούτε το ταπεινό Ray με τα 512 MB Ram και την ασήκωτη ICS.... Για να μην αναφέρω το Xperia L που τα είχα δίπλα διπλά και έτριβα τα μάτια μου με το πόσο καλά έτρεχε τις εφαρμογές. Ήλπιζα ότι με την 4.3 θα διορθωνόταν, αλλά απ' ότι διαβάζω πάλι υπάρχουν θέματα.

 

2. Κάμερα. Η πρώτη κρυάδα που έφαγα όταν πήρα το κινητό. Δεν είμαι απαιτητικός με τις φωτογραφίες, αλλά το χάλι του Sp όταν έπεφτε το φως της ημέρας δεν ταιριάζει με κινητό mid προς high range, που κόστιζε όταν βγήκε 400 Ευρώ. ..

 

3. Η συμπεριφορά της Sony με τις αναβαθμίσεις. Καθυστερήσεις με την 4.3, προβλήματα με την 4.3 και τώρα αρχίζουν τα παρατράγουδα με την 4.4. Πραγματικά αυτό δείχνει έλλειψη σεβασμού στον πελάτη.

 

Το κινητό το πήρα με πολλή χαρά, γιατί με είχε ενθουσιάσει το design του, είχε πολύ καλό hardware, και μου άρεσε κι εμένα πολύ το UI της Sony. Η χαρά αυτή, στους 6 μήνες που το κράτησα μετατράπηκε σε απογοήτευση και εν τέλει το πούλησα.

Είναι πραγματικά κρίμα να χαντακώνεται έτσι ένα κινητό που θα μπορούσε να είναι εξαιρετικό.

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι απο μένα.

Κάτοχος του xperia sp και αρκετά δυσαρεστημένος με κολληματα σε καθημερινες ενεργειες... (μηνυματα, κλήσεις κλπ)

Ειμαι απολυτως official στην 4.3 .

Μολις είδα στο thread οτι κυκλοφορεί update που διορθώνει καποια πραγματα..

Παρ ολα αυτά, μου συστήνετε να κάνω μιά καθαρή επανεγκατάσταση της τελευταιας version, ή να περιμένω το update??

Και, πως κανω καθαρή εγκατάσταση? με το seus μπορώ να την κάνω?

Ευχαριατω.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...