Jump to content

LG Optimus G (E975)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

να η απαντηση της LG.Θα θέλαμε να σας ενημέρωσουμε πως για το μοντέλο LGE975 αναμένεται εντός Ιουλίου, η κυκλοφορία αναβάθμισης η οποία θα καθιστά δυνατή την ενεργοποίηση /απενεργοποίηση της πρόσβασης του στο δίκτυο 4G της Vodafone.

 

Για οποιαδήποτε άλλη πληροφορία ή διευκρίνηση επικοινωνήστε με την LGE στο 801 11 200 900 ή 210 48 00 564, Δευτέρα με Κυριακή. Επίσης μπορείτε να επισκεφθείτε το site μας http://www.lg.com/gr και να δείτε όλα μας τα προϊόντα.

 

Με εκτίμηση,

Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών

LG Electronics

http://www.lghere4u.gr

http://www.bloglg.gr

 

Και εμένα αυτό μου είχαν πει.

Κάποιο παιδί είχε πει για μέσα στην προηγούμενη εβδομάδα.

Όπως και να έχει, ο Ιούλιος τελειώνει σε 2 μέρες....

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν αρκεί να αλλάξεις τη ρύθμιση από το κρυφό μενού.

Θέλει και επανεκκίνηση. ;)

Καλορίζικο!

 

Ευχαριστω για την απαντηση!Θα το δοκιμασω και θα ενημερωσω αν πεφτει παλι η οχι!

...Νίκος...

LG Optimus G, LG G Pad 8.3, LG G2, Sony Xperia Z

Link to comment
Share on other sites

Δεν αρκεί να αλλάξεις τη ρύθμιση από το κρυφό μενού.

Θέλει και επανεκκίνηση. ;)

Καλορίζικο!

 

Ευχαριστω για την απαντηση!Θα το δοκιμασω και θα ενημερωσω αν πεφτει παλι η οχι!

 

Δεν θα πέφτει. ;)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

ναι και σε εμενα τα ιδια ειπαν την προηγουμενη βδομαδα αλλα και που μιλησα τηλεφωνικα ειπαν το πολυ μεχρι8-9 αυγουστου. .
salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

Ολα καλα με την φωτεινοτητα!Μετα απο 4 συνεχομενα antutu και 2 geekbench η φωτεινοτητα ακλονητη στο 100%!

Τερατακι ο snapdragon! 21877 στο antutu και 2346 στο geekbench!Καθολου ασχημα!

By the way εχω πιει πολλα κερασμενα καφεδακια απο φιλους που νομιζαν οτι θα βγαλουν μεγαλυτερα σκορ!:lol:

Την εχουν υποτιμησει την LG!

...Νίκος...

LG Optimus G, LG G Pad 8.3, LG G2, Sony Xperia Z

Link to comment
Share on other sites

Η επιλογή στο Antutu Βenchmark (overclock) τι κάνει ?

 

Λογικά σου κανει overclock CPU-GPU αρκεί να έχεις custom kernel που υποστηρίζει το overclock..

Edited by andrewk
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντος δεν βγάζει πάνω από 18300 τρείς φορές που το έκανα το antutu. Γιατί?

LeEco Χ829(4/64)

EUI 28s New Rom.V10

Meizu pro 6 plus

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντος δεν βγάζει πάνω από 18300 τρείς φορές που το έκανα το antutu. Γιατί?

Γιατί δεν έχεις επιλέξει από το κρυφό μενού να απενεργοποιήσεις την προστασία (τη ρύθμιση που ρίχνει τη φωτεινότητα και μειώνει την cpu-gpu όταν ανέβει η θερμοκρασία.) Αν το κάνεις αυτό, θα δεις μεγαλύτερες επιδόσεις στα benchmarks (τώρα στην πράξη, δεν νομίζω να δεις κάτι).

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Πατάς τα ακόλουθα νούμερα στον dialer του τηλεφώνου 3845#*975# και στο κρυφό μενού που ανοίγει πάς εκεί που λέει Thermal mitigation daemon OFF και το ενεργοποιείς.και μετα κανεις επανακινηση την συσκευη και εισαι ετοιμος. μολις εκανα ενα τεστ στο Antutu Βenchmark και μου εδωσε 20.888 αλλα η θερμοκρασια πηγε στους 43C .καλο σκορ νομιζω. Edited by mpacardi
salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

Πατάς τα ακόλουθα νούμερα στον dialer του τηλεφώνου 3845#*975# και στο κρυφό μενού που ανοίγει πάς εκεί που λέει Thermal mitigation daemon OFF και το ενεργοποιείς.και μετα κανεις επανακινηση την συσκευη και εισαι ετοιμος. μολις εκανα ενα τεστ στο Antutu Βenchmark και μου εδωσε 20.888 αλλα η θερμοκρασια πηγε στους 43C .καλο σκορ νομιζω.

Στην πράξη πάντως, δεν έχω δει διαφορά στην απόδοση. Σε τίποτα.

Εσείς?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

οχι ακομα ουτε εγω απλως μαλον για την φωτεινοτητα ειναι η ρυθμιση αυτη.απλως ηταν σπαστικο να στην ριχνει συνεχεια και να μην μπορεις να την ανεβασεις.
salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως δε με ενοχλει καθολου μιας και το μεγιστο πουχω ειναι 63% φωτεινοτητα (συνηθως τοχω 55-60%) και ειμαι απολυτα ικανοποιημενος.κυκλοφορω σε ηλιο (οχι πολυ,αλλα κυριως μεσημερι,νταλα ηλιο που λεμε) και ΒΛΕΠΩ καθαροτατα.προερχομαι βεβαια απο samsung galaxy s plus οποτε τα σχολια περιττευουν.τα αναφερω αυτα για να πω σε πιθανους αγοραστες πως αυτη η πτωση της φωτεινοτητας δεν επηρεαζει καθολου τη συνολικη εμπειρια με το κινητο και δεν πρεπει επουδενι να αποτελεσει ανασταλτικο παραγοντα για καποιον που θελει να το αγορασει.

Πιστευω πως ειναι το vfm της χρονιας...

Μεχρι να βγει το g2 τουλαχιστον :)

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

ανασταλτικο παραγοντα για καποιον που θελει να το αγορασει λογω φωτεινωτειτας οχι βεβαια το κινητο αξιζει και με το παραπανω
salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

Διαφορα, υπαρχει. Θα την δειτε σε βαριες σελιδες στον browser. Εγω τουλαχιστον εκει ειδα κατι καλυτερο.

 

Και μετα λενε για τις amoled. Για κατι τετοια δεν τις χωνεψα ποτε μου.

 

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ποιά είναι η γνώμη σας για αυτή τη θήκη? http://www.cityshop.gr/index.php?target=products&product_id=36252&ref=bestprice.gr

Αν το κάνω ροοτ θα χάσω και την εγγύηση?

 

Αφού δεν απάντησε κανένας, απαντάω εγώ, αφού την αγόρασα τελικά. Το καλό είναι οτι έχει μαγνητάκι για να κλείνει αλλά το κινητό δεν κουμπώνει μεσα στην θήκη(οπότε τα κουμπιά δεν πατιούνται πολύ εύκολα). Από ποιότητα καλή φαίνεται αλλά αυτό θα το δείξει ο χρόνος πιστεύω.

LeEco Χ829(4/64)

EUI 28s New Rom.V10

Meizu pro 6 plus

Link to comment
Share on other sites

Ειχα διαβασει οτι οταν πεφτει η φωτεινοτητα λογω θερμοκρασιας μειωνεται και για ενα μικρο χρονικο διαστημα και η ταχυτητα του επεξεργαστη για να κρυωσει!Οποτε λογικα εκεινη τη στιγμη μπορει να δεις και διαφορα στην αποδοση!Προσωπικα δεν εχω παρατηρησει ποτε κατι τετοιο.Το κινητο πεταει οτι και να του βαλεις να κανει!Απλα ειναι θεμα γοητρου να κανεις 6-7 χιλιαρικα παραπανω στο antutu απο τα φιλαρακια σου που νομιζουν οτι το s3 ειναι κανενα διαστημοπλοιο :lol: Edited by sounik

...Νίκος...

LG Optimus G, LG G Pad 8.3, LG G2, Sony Xperia Z

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έβγαλα από το κρυφό μενού γιατί στον ήλιο είχα πρόβλημα και δεν έβλεπα καλά.. Παιχνίδια δε παίζω βαριά οπότε δε με νοιάζει το θέμα θερμοκρασία
Link to comment
Share on other sites

Και μια ακομη παρατηρηση,μου κλεινει το wi-fi,με πεταει εκτος,2 φορες μου το εκανε σε μικρο χρονικο διαστημα,τυχαιο;
Οτι πάρεις 100...
Link to comment
Share on other sites

Και μια ακομη παρατηρηση,μου κλεινει το wi-fi,με πεταει εκτος,2 φορες μου το εκανε σε μικρο χρονικο διαστημα,τυχαιο;

Το έχεις ρυθμίσει να είναι πάντα ενεργό??

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Και μια ακομη παρατηρηση,μου κλεινει το wi-fi,με πεταει εκτος,2 φορες μου το εκανε σε μικρο χρονικο διαστημα,τυχαιο;

 

Μια μερα τοχα ολη μερα wifi απτο πρωι ως το βραδυ,κανενα προβλημα.μηπως εχεις καμια εφαρμογη που τρεχει στο backround που κλεινει wifi απο μονη της για εξοικονομηση μπαταριας κτλ?

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Α,καλα,οταν παταω την προστασια οθονης κλεινει και αυτο!

 

Wifi> ρυθμίσεις> το wifi να παραμένει πάντα σε λειτουργία > πάντα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus G (E975)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...