Jump to content

LG Optimus G (E975)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορεί να χρειαστεί να περιμένεις πολύ. Μην πληρώνεις προκαταβολικά κυρίως και να δεις που υπάρχει ετοιμοπαραδωτο και σε ικανό αριθμό. Τα 1-2 κομματια ειναι επιφοβο τελικα να μεινεις στο περιμενε. Αλλιώς να έχεις υπόψιν ότι οι 1-3 μέρες μπορεί πολύ ευκολα να γίνουν και 7 και 10.

Υπάρχει έλλειψη στο τηλέφωνο και έρχονται ελάχιστα κομμάτια απ' οπού βρεθούν.

να μου κανουν κρατηση χωρις προκαταβολες παιζει?και οταν το φερουν να πληρωθουν?η αν τυχον στο μεταξυ γινει διαθεσιμο απο αλλο καταστημα να το παρω απο εκει..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

να μου κανουν κρατηση χωρις προκαταβολες παιζει?και οταν το φερουν να πληρωθουν?η αν τυχον στο μεταξυ γινει διαθεσιμο απο αλλο καταστημα να το παρω απο εκει..

Μπορείς να επιλέξεις ως τρόπο πληρωμής την αντικαταβολή ή την πληρωμή στο κατάστημα, οπότε δεν δεσμεύεσαι σε κάτι.

Απλά, αν το πάρεις από άλλου, ενημέρωσέ τους. Αυτό είναι το σωστό.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να επιλέξεις ως τρόπο πληρωμής την αντικαταβολή ή την πληρωμή στο κατάστημα, οπότε δεν δεσμεύεσαι σε κάτι.

Απλά, αν το πάρεις από άλλου, ενημέρωσέ τους. Αυτό είναι το σωστό.

εε καλα προφανως..απλα δεν θελω και αυτοι να με βαλουν σε αναμονη για κανα μηνα επειδη δεν θα εχουν να μου δωσουν κινητο..

Link to comment
Share on other sites

εε καλα προφανως..απλα δεν θελω και αυτοι να με βαλουν σε αναμονη για κανα μηνα επειδη δεν θα εχουν να μου δωσουν κινητο..

Γιατί να περιμένεις 1 μήνα? Αν λεν ότι θα το έχουν διαθέσιμο σε 3 μέρες, περιμένεις 3 μέρες, μετά τους χαιρετάς.

 

Share επιλογη για fb δεν εχει,οπως προειπα.

Εγκατέστησε πρώτα την εφαρμογή του FB στο κινητό σου :!:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

παντως η εφαρμογη που με εσωσε με το θεμα της μπαταριας ειναι η Snapdragon™ BatteryGuru και η εφαρμογη memory booster που ελευθερωνει ran αυτοματα.ειδα μεγαλη διαφορα και με τις δυο

 

Εγώ με την εφαρμογή snapdragon δεν είδα καμία διαφορά πάντως. Ή αν υπάρχει είναι ελάχιστη.

Link to comment
Share on other sites

τι να σου πω. εγω ειδα οτι στην μπαταρια ειχα διαφορα απο πριν. ενταξει μην φανταστεις κατι τρελο αλλα ειχα
salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

τον κοφτη πως τον βγαζεις καπου ειδα πως γινεται αλλα δεν θυμαμαι

 

Πατάς τα ακόλουθα νούμερα στον dialer του τηλεφώνου 3845#*975# και στο κρυφό μενού που ανοίγει πάς εκεί που λέει Thermal mitigation daemon OFF και το ενεργοποιείς.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Όταν το σκαλίζεις και παρακάμπτεις εργοστασιακές ρυθμίσεις, πάντα υπάρχει ο κίνδυνος να του κάνεις ζημιά.

Εγώ προσωπικά το έχω ενεργοποιημένο από την πρώτη ημέρα που το πόσταρα και δεν αντιμετώπισα μέχρι τώρα κάποιο θέμα. Ίσως λίγο υψηλότερη θερμοκρασία κατά 3 βαθμούς , αλλα ώς εκεί. Απλά έχω λίγο το νου μου σε ακραίες περιπτώσεις , όπως παιχνίδια ή σερφάρισμα σε πολύ ζέστη, π.χ. παραλία. Αλλά και πάλι λέω , πάνω από 43 χωρίς κόφτη , δεν έχω δει σε νορμάλ χρήση πέραν του GPS που έφτασε τους 47 , όταν στην ίδια περίπτωση το s3 έχει βαρέσει 60άρι και τρόμαξα. :blink:

Με δική σου ευθύνη ότι κάνεις εννοείται .

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

οκ καταλαβα ευχαριστω πολυ.θα προσεχω την θερμοκρασια παντως συνεχεια μη παθω και καμια νειλα και μετα τρεχω
salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

οκ καταλαβα ευχαριστω πολυ.θα προσεχω την θερμοκρασια παντως συνεχεια μη παθω και καμια νειλα και μετα τρεχω

 

Καλά μην τρελενεσαι κιόλας. Στο ξαναείπα δεν ανεβάζει θερμοκρασίες τόσο πολύ όσο τα ανταγωνιστικά μοντέλα. Από εκεί και μετά το κρατάς στο χέρι σου. Αισθάνεσαι τι γίνεται.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

ναι οντως.το s3 που ειχα ανεβαζε αρκετα την θερμοκρασια το ενιωθες οταν το κρατουσες στην παλαμη
salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω απάντηση από την lg

 

δηλαδή με τα παραπάνω αυτό που καταλαβαίνω είναι ότι η lg hellas μπορεί να μου επισκευάσει οποιοδήποτε πρωιόν (με τη εγγύηση ) το οποίο πωλείται στην Ελλάδα . Συγκεκριμένα αν αγοράσω το lg optimus g E975 από Ελληνικό κατάστημα το οποίο θα το έχει κάνει εισαγωγή από το εξωτερικό (ευρωπαική χώρα όπως Γερμανία , Γαλλία κλπ ). Το συγκεκριμένο πρωιόν πωλείται και στην Ελλάδα . Θα μου το επισκευάσει η αντιπροσωπία στην Ελλάδα σωστά ?

 

Kαλησπέρα Γιώργο,

Συγνώμη που καθυστερήσαμε να σου απαντήσουμε.

Tο συγκεκριμένο μοντέλο που θέλεις να αγοράσεις εισάγεται και από την ελληνική αντιπροσωπεία, οπότε σε περίπτωση βλάβης θα προσπαθήσουμε να σε εξυπηρετήσουμε με εντός εγγύησης επισκευή, εάν δεν υπάρχει σημαντική διαφοροποίηση στο υλικό και στο λογισμικό της συσκευής του, καθώς αυτό προορίζεται προς πώληση σε κάποια άλλη χώρα της Ευρώπης. Αντικατάσταση συσκευής όμως δε θα μπορεί να γίνει εφόσον η συσκευή αυτή δεν θα έχει διακινηθεί από την Ελληνική αντιπροσωπεία.

Εάν θέλεις μπορείς να επικοινωνήσεις στο 801 11 200 900 ή 210 4800 564 για να μας δώσεις περισσότερες λεπτομέρειες σχετικά με την αγορά που ενδιαφέρεσαι να κάνεις (κατάστημα αγοράς, ΙΜΕΙ no.) και θα σε βοηθήσουμε .

Σ’ ευχαριστούμε και ευχόμαστε Καλό Σαββατοκύριακο.

Φιλικά,

LG Hellas

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη οι κυριοι της LG η συσκευη αν ειναι of και δεν επισκευαζεται τι κανουν στιν δινουν πισω και σου λενε αγορασε καινουργια? πανε καλα αυτοι και η εταιρια τους μαλον οχι
salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη οι κυριοι της LG η συσκευη αν ειναι of και δεν επισκευαζεται τι κανουν στιν δινουν πισω και σου λενε αγορασε καινουργια? πανε καλα αυτοι και η εταιρια τους μαλον οχι

ακριβός !είναι να μην σου τύχει

Link to comment
Share on other sites

παπατζιδικα τα λογια τους αν και αφου και αλιως και αλιωτικα που να βρης ακρη.εξαναγκασμος να ριχνεις 600 ευρω στους κλεφτες για να εισαι εν μερει ησυχος.
salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω απάντηση από την lg

 

δηλαδή με τα παραπάνω αυτό που καταλαβαίνω είναι ότι η lg hellas μπορεί να μου επισκευάσει οποιοδήποτε πρωιόν (με τη εγγύηση ) το οποίο πωλείται στην Ελλάδα . Συγκεκριμένα αν αγοράσω το lg optimus g E975 από Ελληνικό κατάστημα το οποίο θα το έχει κάνει εισαγωγή από το εξωτερικό (ευρωπαική χώρα όπως Γερμανία , Γαλλία κλπ ). Το συγκεκριμένο πρωιόν πωλείται και στην Ελλάδα . Θα μου το επισκευάσει η αντιπροσωπία στην Ελλάδα σωστά ?

 

Kαλησπέρα Γιώργο,

Συγνώμη που καθυστερήσαμε να σου απαντήσουμε.

Tο συγκεκριμένο μοντέλο που θέλεις να αγοράσεις εισάγεται και από την ελληνική αντιπροσωπεία, οπότε σε περίπτωση βλάβης θα προσπαθήσουμε να σε εξυπηρετήσουμε με εντός εγγύησης επισκευή, εάν δεν υπάρχει σημαντική διαφοροποίηση στο υλικό και στο λογισμικό της συσκευής του, καθώς αυτό προορίζεται προς πώληση σε κάποια άλλη χώρα της Ευρώπης. Αντικατάσταση συσκευής όμως δε θα μπορεί να γίνει εφόσον η συσκευή αυτή δεν θα έχει διακινηθεί από την Ελληνική αντιπροσωπεία.

Εάν θέλεις μπορείς να επικοινωνήσεις στο 801 11 200 900 ή 210 4800 564 για να μας δώσεις περισσότερες λεπτομέρειες σχετικά με την αγορά που ενδιαφέρεσαι να κάνεις (κατάστημα αγοράς, ΙΜΕΙ no.) και θα σε βοηθήσουμε .

Σ’ ευχαριστούμε και ευχόμαστε Καλό Σαββατοκύριακο.

Φιλικά,

LG Hellas

 

@@ καλαβρεζικα θα σου πουν, με το συμπαθειο. Το εκανα κι εγω πριν αγορασω τη συσκευη γιατι ειχα αμφιβολιες για το καταστημα. Αρχικα αρνουνταν πεισματικα να μου δωσουν οποιαδηποτε πληροφορια για τη συσκευη μεσω ΙΜΕΙ κι αφου επεμεινα αρκετα τοτε με καλεσε ενας κυριος τους, αφου βεβαια την ειχα ηδη παραλαβει και ειδα το προβλημα της, για να μου πει τις ιδιες ακριβως τυποποιημενες κουβεντες που στελνουν και σ εσενα. Απο τυπικοτητες και αερολογιες αλλο τιποτα τελικα, η ουσια ειναι πως η καλυψη που κανουν ειναι μερικη και οχι πληρης. Απλο παραδειγμα, πεθαινει μια συσκευη, δεν ανοιγει. Ποιος μου εγγυαται οτι αυτο ειναι θεμα λειτουργικου ή κατασκευαστικο θεμα ; Κανεις, ουτε αυτοι μπορουν να το ξερουν. Αν ισχυριστουν οτι ειναι θεμα λειτουργικο, το παιρνεις πισω τουβλο οπως ειναι, αν εχουν κεφια σου αλλαζουν μια μητρικη και τους λες και χιλια ευχαριστω. Ειναι δυνατον να χρησιμοποιεις μια συσκευη των διολου ευκαταφρονητων 350+ ευρω με αυτο το ρισκο ; Αυτο σου λενε με αλλα λογια.

Καλη χρυση η συσκευη, που μονο χρυση δεν αποδειχτηκε στα χερια μου, αλλα και το μεγαλυτερο θαυμα της τεχνολογιας χωρις σωστη εγγυηση ειναι ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΧΡΗΣΤΟ.

Edited by inactiveaccount25012014
Link to comment
Share on other sites

Καλά και η μητρική ανταλλακτικό θεωρείται. Και ποιος μπορεί να αποδείξει ότι φταίει το software και όχι η μητρική σ' ένα τουβλο. Γενικά η επισκευή σε συσκευές τετοιας τεχνολογιας είναι λίγο "πιάσε το αυγο και κουρευτο".

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως, μια χαρα μου φαινεται η απαντηση της LG και με καλυπτει.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Πόσο κοστίζει μία αλλαγή μητρικής; Εγώ πιστεύω ότι ακόμα κι έτσι αξίζει το ρίσκο.
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ κσλυπτομαι πλήρως.

 

Από τα 350 μέχρι τα 600 που το πουλάνε, νομίζω ότι υπάρχει ένα πολύ χοντρό μαξιλαρι.

 

EDIT:

Δεν νομίζω ότι είναι θέμα πόρωσης. Αν ήταν έτσι δεν θα την ψάχναμε. Από τις τόσες απαντήσεις που πήραμε βλέπουμε ότι δεν υπάρχει θέμα, αλλά και αλλιώς να το δεις από τα 350 έως τα 600 η διάφορα είναι σχεδόν άλλο ένα τηλέφωνο. Δεν μιλάμε για 20-30 ευρώ για να μπεις σε σκέψεις.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus G (E975)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...