Jump to content

LG Optimus G (E975)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με κλειστό κινητό;

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα, πήρα το G2 από τη δουλειά και πουλάω το optimus g μου.

Είναι σε άριστη κατάσταση, με μια ελάχιστη γρατζουνιά στο Bezel από τη θήκη (το έχω μόνιμα σε δερμάτινη θήκη που κλείνει).

Είχα σκοπό να το κρατήσω για καιρό αλλά πλέον είναι υπερβολή να κρατήσω και τα 2.

Είναι γαλλικό. Το είχα αγοράσει πριν ένα χρόνο.

Όποιος ενδιαφέρεται pm

 

180€ η τιμή του μαζί με τη θήκη, φορτιστή, και προστατευτικές ζελατίνες οθόνης.

Αν υπάρχει αλλού θέμα παρακαλώ τους mods να το μετακινήσουν. Απλά εδώ νομίζω οτι ξέρουμε όλοι για τι μιλάμε.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μου ηρθε επιτελους ενημερωση...

Απλα μου φανηκε μικρη. Αυτη ειναι??

 

http://oi57.tinypic.com/332m636.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μου ηρθε επιτελους ενημερωση...

Απλα μου φανηκε μικρη. Αυτη ειναι??

 

http://oi57.tinypic.com/332m636.jpg

 

Αυτή είναι, προχώρησε ελεύθερα. Συνιστάται πριν και μετά την εγκατάσταση να κάνεις Hard reset αλλά δεν είναι και απαραίτητο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είτε μέσω της εφαρμογής της LG, είτε πιο αξιόπιστα με titanium backup που όμως θέλει root

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Α ωραια θα ειναι συμβατο μετα, με την κιτ κατ δηλαδη. Νομιζα οτι δεν θα εμπενε μετα. Σας ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Έχω βάλει το κινητό προς πώληση, οπότε όποιος ενδιαφέρεται, ας μου στείλει ένα μήνυμα.

 

Ζητώ συγγνώμη από τη διαχείριση αν είναι λάθος το μήνυμα εδώ, ας διαγραφεί αν αντιβαίνει τους κανόνες.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχει αγοράσει κανείς bluetooth heart rate monitor και να το έχει χρησιμοποιήσει με το κινητό? Διαβάζω στα specs των διαφόρων που τις πουλάνε ότι υποστηρίζουν Android 4.3 και επάνω. Και άντε το 4.4 το καταλαβαίνω. Το 4.3 που κολλάει? Δεν έχω κάνει ακόμα αναβάθμιση σε kitkat (και δεν με βλέπω να κάνω), και θέλω να αγοράσω μια ζώνη που να είναι συμβατή με την 4.1.2 που έχω. Γνωρίζει κανείς?
Link to comment
Share on other sites

Έχει αγοράσει κανείς bluetooth heart rate monitor και να το έχει χρησιμοποιήσει με το κινητό? Διαβάζω στα specs των διαφόρων που τις πουλάνε ότι υποστηρίζουν Android 4.3 και επάνω. Και άντε το 4.4 το καταλαβαίνω. Το 4.3 που κολλάει? Δεν έχω κάνει ακόμα αναβάθμιση σε kitkat (και δεν με βλέπω να κάνω), και θέλω να αγοράσω μια ζώνη που να είναι συμβατή με την 4.1.2 που έχω. Γνωρίζει κανείς?

 

Αν δεν κάνω λάθος με την έκδοση 4.3 άρχισε να υποστηρίζετε το bluetooth low energy που χρησιμοποιούν τα hrm.

Link to comment
Share on other sites

Έχει αγοράσει κανείς bluetooth heart rate monitor και να το έχει χρησιμοποιήσει με το κινητό? Διαβάζω στα specs των διαφόρων που τις πουλάνε ότι υποστηρίζουν Android 4.3 και επάνω. Και άντε το 4.4 το καταλαβαίνω. Το 4.3 που κολλάει? Δεν έχω κάνει ακόμα αναβάθμιση σε kitkat (και δεν με βλέπω να κάνω), και θέλω να αγοράσω μια ζώνη που να είναι συμβατή με την 4.1.2 που έχω. Γνωρίζει κανείς?

 

Aπο ότι διάβασα εδώ http://zephyranywhere.com/products/hxm-smart-heart-rate-monitor/

λέει ότι πρέπει να σιγουρευτείς πως η εφαρμογή της είναι συμβατή με τη συσκευή σου... Οπότε δες ποιά εφαρμογή έχει, και κρίνε.

 

http://zephyranywhere.com/apps/

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος με την έκδοση 4.3 άρχισε να υποστηρίζετε το bluetooth low energy που χρησιμοποιούν τα hrm.

 

Μπορεί κάποιος να το επιβεβαιώσει? Είναι θέμα software?

Link to comment
Share on other sites

13 μερες με κιτ κατ.αναμεικτα συναισθηματα.αν και λαγκακια εχουν εμφανιστει (πχ στο πατημα για εμφανιση ολων των εφαρμογων,ορισμενες φορες redraw κλπ) εντουτοις οι καινουργιες αλλαγες πολυ μου αρεσουν.ειδικα στην καμερα που εμφανιζει με εικονιδια τις διαφορες λειτουργιες (πχ κανονικη ληψη,νυχτερινη κλπ) και ισως στο οτι βλεπω μια βελτιωση στη ληψη φωτο.βελτιωθηκε το software?μπορει ναναι ιδεα μου.

Μια αλλαγη ειναι πολυ εκνευριστικη.ο ντε και καλα συγχρονισμος των φωτο με τις φωτογραφιες στο google+.ξετικαρω συνεχως το συγχρονισμο απο τις ρυθμισεις-λογαριασμοι και συγχρονισμος-επιλογη λογαριασμου-φωτογραφιες+ και παλι εμφανιζεται.

Δε θα κατσω να σκασω κιολας....

Μπαταρια ετσι και ετσι.πιστευω στα ιδια με πριν ή λιιιιγο καλυτερα.οχι ομως φοβερες διαφορες.

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

μεγαλη απογοητευση η αναβαθμιση της Artmod...

βασικοτερο ολων η μπαταρια, μεσα σε μιση ωρα με λιγο νετ εφαγε 10%...βασικα τωρα εχω

πολλη λιγοτερη διαθεσιμη ραμ απο πριν.

επιπλεον λειπουν και μερικες εγαρμογες...οπως καιρος και αφυπνιση:(

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Αντιμετωπίζει κανείς πρόβλημα με τη φόρτιση του κινητού του? Το δικό μου φορτίζει απελπιστικά αργά, για να πάει από το 0% στο 100% θέλει πάνω από 6 ώρες. Φοράει την επίσημη Kit Kat και εννοείται ότι χρησιμοποιώ το δικό του φορτιστή και καλώδιο. Έκανα μια έρευνα και το αντιμετωπίζουν και άλλοι χρήστες, χωρίς να είναι σαφές τι το προκαλεί ακριβώς. Μπήκα και στο service menu, έκανα τα battery & charging tests και σε όλα το health είναι good. Είμαι ανοιχτός σε προτάσεις.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Αντιμετωπίζει κανείς πρόβλημα με τη φόρτιση του κινητού του? Το δικό μου φορτίζει απελπιστικά αργά, για να πάει από το 0% στο 100% θέλει πάνω από 6 ώρες. Φοράει την επίσημη Kit Kat και εννοείται ότι χρησιμοποιώ το δικό του φορτιστή και καλώδιο. Έκανα μια έρευνα και το αντιμετωπίζουν και άλλοι χρήστες, χωρίς να είναι σαφές τι το προκαλεί ακριβώς. Μπήκα και στο service menu, έκανα τα battery & charging tests και σε όλα το health είναι good. Είμαι ανοιχτός σε προτάσεις.

Το ίδιο πρόβλημα είχα,τσεκαρης με άλλον παραπλήσιο φορτιστη και αν φορτίζει κανονικά τον αλλαζεις με νεο.[color="#bb

 

[/color]

Το ίδιο πρόβλημα είχα,τσεκαρης με άλλον παραπλήσιο φορτιστη και αν φορτίζει κανονικά τον αλλαζεις με νεο.

Μετα την μη υποστήριξη flashplayer στην 4.4 τι κανουμε;καποιες προσπαθειες που εκανα με dolphin απετυχαν.καμια ιδέα κανεις;;;

Οτι πάρεις 100...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Αντιμετωπίζει κανείς πρόβλημα με τη φόρτιση του κινητού του? Το δικό μου φορτίζει απελπιστικά αργά, για να πάει από το 0% στο 100% θέλει πάνω από 6 ώρες. Φοράει την επίσημη Kit Kat και εννοείται ότι χρησιμοποιώ το δικό του φορτιστή και καλώδιο. Έκανα μια έρευνα και το αντιμετωπίζουν και άλλοι χρήστες, χωρίς να είναι σαφές τι το προκαλεί ακριβώς. Μπήκα και στο service menu, έκανα τα battery & charging tests και σε όλα το health είναι good. Είμαι ανοιχτός σε προτάσεις.

Το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ με τον φορτιστή του κινητού, με άλλο φορτίζει κανονικά οπότε πάει για αλλαγή.

AI BE ΣΕ ΛΕΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι σε 4.1.2 και θέλω να κάνω encrypt το storage αλλά δε βρίσκω τέτοια επιλογή ούτε κάτω από το Security ούτε κάτω από το Storage menu setting.

Μήπως ξέρει κανείς πως γίνεται;

(Έχω εταιρικό Exchange account ρυθμισμένο στη συσκευή και η εταιρία μας υποχρεώνει να κάνουμε encrypt το storage)

Link to comment
Share on other sites

Παλικάρια έχω κάνει και εγω την αναβάθμιση και το μόνο πρόβλημα που έχω παρατηρήσει και με νευριάζει είναι οτι κολλάει στο wifi.

Μπαίνω στις ρυθμίσεις βλέπω τα δίκτυα επιλέγω κάποιο και κολλάει...Συνδέεται αυτόματα μόνο σε αυτά που είχα κωδικό πριν την αναβάθμιση,,,

Αναγκαστικά hard reset και θα έρθει στα ίσια του πιστέυεται ?

Η υπάρχει και κάποια άλλη λύση?

Γιατι φοβάμαι μην το κάνω και έχω πάλι το ίδιο πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Μετά από "καθαρή" εγκατάσταση της 4.4 δεν είχα ποτέ τέτοιο πρόβλημα ούτε με προϋπάρχοντα δίκτυα ούτε με νέα...

Οπότε μάλλον ένα hard reset (που έτσι και αλλιώς συνίσταται σε αναβαθμίσεις μεταξύ διαφορετικών εκδόσεων) δε το γλυτώνεις :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καμια ιδέα για flashplayer;;;

Φιλε εμενα με την επισημη 4.4.2 λειτουργει κανονικα ο flash player.

Εσενα που σκαλωνει;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus G (E975)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...