Jump to content

LG Optimus G (E975)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι λες να το στειλω μεσα με την sim για αντικατασταση...;To Θεμα ειναι οτι εχω μεσα υπολοιπο περιπου 100€ (ειχα συνδεση και μολις την εκοψα για καποιο λογο ειχα μεγαλο υπολοιπο)

Δεν την παλεύω αλλο...

 

Στειλε το με τη σιμ και ζητα να στη βγαλουν αυτοι. (Να εχεις βαλει pin βεβαια).

Κολλησε πες τους και δεν μπορεις ναντη βγαλεις.

Μην το κανεις μονος σου, γιατι υπαχει κινδυνος να το σπασεις ή να το γρατζουνισεις. Ασε να το κανουν στο σερβις.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στειλε το με τη σιμ και ζητα να στη βγαλουν αυτοι. (Να εχεις βαλει pin βεβαια).

Κολλησε πες τους και δεν μπορεις ναντη βγαλεις.

Μην το κανεις μονος σου, γιατι υπαχει κινδυνος να το σπασεις ή να το γρατζουνισεις. Ασε να το κανουν στο σερβις.

 

Το θεμα ειναι οτι θα ξερουν να τη βγαλουν αυτοι του birdphone (γιατι θα το δώσω για doa)

http://i.imgur.com/hIe7XW1.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,ειμαι και εγω κατοχος του og και ειμαι πολυ ευχαριστημενος...ηθελα να σας ρωτησω περι αυτονομιας...ποσες ωρες οθονη π.χ σας βγαζει εσας??
Link to comment
Share on other sites

Στις πρωτες φορτισεις, απο 3μιση μεχρι 5μιση. Με το eco mode απενεργοποιημενο, ή εν μέρη ενεργοποιημένο.

 

Π.χ. Χτες με 24% μπαταρια διαβαζα ενα ebook, ειδα μια ολοκληρη ταινια, και παραλληλα μιλουσα με viber/εμπαινα μεσω 2g στον chrome.

Link to comment
Share on other sites

Στις πρωτες φορτισεις, απο 3μιση μεχρι 5μιση. Με το eco mode απενεργοποιημενο, ή εν μέρη ενεργοποιημένο.

 

Π.χ. Χτες με 24% μπαταρια διαβαζα ενα ebook, ειδα μια ολοκληρη ταινια, και παραλληλα μιλουσα με viber/εμπαινα μεσω 2g στον chrome.

 

το εχω 1 μηνα...και παραπανω απο 4μιση ωρες οθονη δεν εχω δει ποτε εκ των οποιων την περισσοτερη ωρα ειμαι στο ιντερνετ η αληθεια ειναι....με ενεργοπιημενο το εco παντα kai fotismo sto 40% automato....

Link to comment
Share on other sites

ειχα τον φωτισμο πιο χαμηλο, γυρω στο 25%, ενω το βραδυ που διαβαζα το ebook στο 0%.. Γενικα προτιμω να ρυθμιζω μονος μου το ποσοστο της φωτεινοτητας, δε μ αρεσει το πως δουλευει ο αισθητηρας
Link to comment
Share on other sites

ειχα τον φωτισμο πιο χαμηλο, γυρω στο 25%, ενω το βραδυ που διαβαζα το ebook στο 0%.. Γενικα προτιμω να ρυθμιζω μονος μου το ποσοστο της φωτεινοτητας, δε μ αρεσει το πως δουλευει ο αισθητηρας

μαλιστα...αρα ειμαι στα φυσιολογικα πλαισια??

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κοιταζοντας το κινητό,επειδή είμαι διακοπές και δεν το έχω πάει στο σερβις ακόμα...έτσι νεκρό που είναι,το παρατηρούσα και πρόσεξα,ότι το πλαίσιο που είναι με την πλάτη μαζί,σε ένα σημείο έχει κάτι ψιλές φουσκάλες και σε ένα σημείο έχει φυγή το χρώμα....

Επειδή αυτό είναι πλαστικό,μάλλον από την υπερθέρμανση,τα εκανε αυτά...και για αυτό τα επεξε

το κινητό και μάλλον ήταν στιγμιαία η υπερθέρμανση διότι δεν είχα προβλήματα θερμοκρασίας....ν

Τώρα θα μου αλλάξουν και την πλάτη...εκτός από ότι άλλη ζημιά έχει..?

Και που ξέρω εγώ αργότερα επειδή σήκωσε θερμοκρασία τόση,δεν θα έχω μελλοντικά άλλο πρόβλημα.....?

Edited by tarirs
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Για χειρότερα δε νομίζω εξάλλου απ' ότι φαίνεται έχει ένα καμένο pixel αυτό αφορά την οθόνη όχι κάτι άλλο. Κάνε ένα τεστ και με κάποια εφαρμογή (dead pixel) από το store (καθάρισε πρώτα με ένα πανάκι πολύ καλά την οθόνη) και άμα σιγουρευτείς ότι όντως υπάρχει, τηλέφωνο στην LG αν γίνεται αλλαγή της οθόνης στην εγγύηση (κάποτε έδιναν zero pixel εγγύηση, τώρα δεν είμαι σίγουρος). Κάνε το και ενημέρωσε μας για να ξέρουμε στο μέλλον!!!!

 

ξερει κανεις αν θα την αλλαξουν για ενα πιξελ? εχω και γω ενα, στο κεντρο ψηλα κιολας... μονο σε μαυρο φοντο φαινεται, αλλα ωρες ωρες κανει μπαμ (τουλαχιστον στα ματια μου :p )

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση, με framaroot τι άλλο πρεπει να κάνω για να παίρνω nandroid backups?

 

να εγκαταστησεις το titanium backup ή καποιο αντιστοιχο πρόγραμμα.

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα το titanium αλλα διαβασα οτι κανει backup μονο δεδομενα εφαρμογων και οχι ολοκληρωμενα nandroids (εννοω ολοκληρου του συστηματος για επαναφορα στο μελλον). Τελικα τι ισχυει?
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα το titanium αλλα διαβασα οτι κανει backup μονο δεδομενα εφαρμογων και οχι ολοκληρωμενα nandroids (εννοω ολοκληρου του συστηματος για επαναφορα στο μελλον). Τελικα τι ισχυει?

 

Νομιζω πως για nandroid backup πρεπει να το κανεις μεσα απο καποιο custom recovery. Δεν ειμαι και σιγουρος -ετσι το εκανα παλαιοτερα.

 

Παιδια τελικα μαλλον ειμαι απο τους πολυ τυχερους που το κινητο δεν εχει το παραμικρο. Εχω βγαλμενο κοφτη,δεν καταλαβα υπερθερμανση τρελη ποτε και δεν ειχα ποτε το παραμικρο θεμα-εκτος απο μια φορα με την κοσμοτε κατι. Και χτες το κινητο "ηπιε" και λιγη ρετσινοκολα , ομως το σκουπισα πολυ γρηγορα , τεσταρα μηπως την ηπιε κανονικα, αλλα ειναι ολα κομπλε χωρις το παραμικρο (ολα αυτα 2-3 μερες πριν μου ερθει η θηκη-την περιμενω-να γιατι χρειαζεται καμμια φορα).

Link to comment
Share on other sites

λοιπον, στο site γραφει ακομα για εγγυηση 0 πιξελ ;)

 

τριτη θα παραλαβουν τη συσκευη, 4-5 εργασιμες για επιβεβαιωση του προβληματος...

 

πως παιρνω ΟΛΙΚΟ backup για να μη ξαναπερναω 1-1 εφαρμογες+ρυθμισεις αυτων η saves παιχνιδιων, και ολες τις ρυθμισεις της συσκευης?? να κατεβασω το titanium backup Που γραφουν καποια παιδια η υπαρχει καλυτερη??

 

επισης αλλαζει και το bezel με αλλαγη οθονης οπως ειπε ενα παιδι? :)

Edited by pgetsopoulos

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασε κάποιος το κινητό από το e-shop για να μας πει τι προέλευσης είναι το κινητό; Τελικά έχει ελληνικό μενού;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

λοιπον, στο site γραφει ακομα για εγγυηση 0 πιξελ ;)

 

τριτη θα παραλαβουν τη συσκευη, 4-5 εργασιμες για επιβεβαιωση του προβληματος...

 

πως παιρνω ΟΛΙΚΟ backup για να μη ξαναπερναω 1-1 εφαρμογες+ρυθμισεις αυτων η saves παιχνιδιων, και ολες τις ρυθμισεις της συσκευης?? να κατεβασω το titanium backup Που γραφουν καποια παιδια η υπαρχει καλυτερη??

 

επισης αλλαζει και το bezel με αλλαγη οθονης οπως ειπε ενα παιδι? :)

 

Μέσω custom recovery φυσικά...

Link to comment
Share on other sites

Την εφαρμογή QSlide την έχει βγάλει κανένας από την μπάρα ενημερώσεων; Υπάρχει τρόπος;

Βλέπω την εφαρμογή στο Titanium αλλά δεν ξέρω αν την παγώσω θα κάνω καλά. Επίσης η εφαρμογή adaway τι ακριβώς κάνει; Έκανα εγκατάσταση αλλά δεν έχω καταλάβει πως λειτουργεί;

 

Παιδιά ξέρει κανείς για αυτό; Έχω βρει στο xda κάτι άλλα δεν καταλαβαίνω και πολλά.

Link to comment
Share on other sites

Μέσω custom recovery φυσικά...

 

τι εννοεις? εκανα backup με τιτανιουμ+της συσκευης αν και νομιζω το ιδιο πραγμα ειναι στη τελικη απο οτι ειδα...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά!!! Έχετε καμιά ιδέα πως μπορούμε να περνάμε ελληνική μουσική χωρίς να ελοχεύει ο κίνδυνος εγκεφαλικού από τους κινέζικους χαρακτήρες; ούτε το doubleTwist δουλεύει ούτε το id3fixer...
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασε κάποιος το κινητό από το e-shop για να μας πει τι προέλευσης είναι το κινητό; Τελικά έχει ελληνικό μενού;

ευρωπαικο μου ειπαν προχτες που πηγα στο e-shop.

Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις? εκανα backup με τιτανιουμ+της συσκευης αν και νομιζω το ιδιο πραγμα ειναι στη τελικη απο οτι ειδα...

Μην ξεχάσεις να το ξερουτάρεις πριν το στείλεις.

Με το titanium είσαι μια χαρά. Απλά να πάρεις αντίγραφο του φακέλου στο pc σου πριν κάνεις restore.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μην ξεχάσεις να το ξερουτάρεις πριν το στείλεις.

Με το titanium είσαι μια χαρά. Απλά να πάρεις αντίγραφο του φακέλου στο pc σου πριν κάνεις restore.

 

εννοειται, +διαγραφη framaroot, titanium κτλ που θελουν root :) να κανω restore λες? εξαλλου θα κανουν και εκεινοι... μην βρουν ιχνη? :p

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

εννοειται, +διαγραφη framaroot, titanium κτλ που θελουν root :) να κανω restore λες? εξαλλου θα κανουν και εκεινοι... μην βρουν ιχνη? :p

Θα τους το στείλεις με τις εφαρμογές σου, το gmail id, τα sms σου κλπ?

Κάνε εκεί ένα restore...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus G (E975)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...