Jump to content

LG Optimus G (E975)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ πάντως που μίλησα σήμερα δεν μου είπαν τίποτα για Ευρωπαϊκή προέλευση.

Πιο συγκεκριμένα, μου είπαν πως την εγγύηση την καλύπτουν αυτοί και όχι η lg hellas.

Και τους ρωτάω ρε παιδιά αν χαλάσει και εσείς στην lg δεν θα το πάτε?

Όχι απαραίτητα μου απάντησε.

Ζήτησα 3 φορές να μου δώσει ενδεικτικά ένα ΙΜΕΙ, τις 2 μου είπε πως δεν έχει σημασία γιατί από όπου και αν είναι θα το καλύψουν αυτοί και την 3η φορά ότι δεν γίνεται να μου το πει.

Τι να πω μυστήρια και ύποπτα πράγματα..

Τέσπα εγώ πάντως θα το πάρω από αλλού το κινητό.

 

Και καλά θα κάνεις εφόσον δεν μπορείς να συνεννοηθείς μαζί τους.

Η ευρωπαϊκή προέλευση πρέπει να ξεκαθαρίζεται από την αρχή από το ίδιο το κατάστημα.

Πάντως αν δεν σας πειράζει να δώσετε κάτι παραπάνω προτείνω το funbazaar - πριν λίγο καιρό αγόρασα ένα s3 mini από εκεί για ένα φίλο και είχαμε άψογη επικοινωνία - η συσκευή δε, ήταν όπως ακριβώς έπρεπε να είναι.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια, το e-shop εχει κανει πολλες ..... παπαρουνες . Θελει πολυ προσοχη η αγορα απο εκει.

Τελευταιο πραγμα που πηρα απο εκει, εναν WD Caviar 500G 2.5αρι, ειχε απο το κουτι του bad tracks. Τον παω πισω, τον ελεγχουν και μου τον αλλαζουν με αλλον που ηταν dead !!!!!!!!! Μιλαμε ψωφιος εντελως! Δεν ξεκιναγε καν! Μα δεν τον ελενξαν πριν μου τον δωσουν? Τριτη φορα, ξανα στο καταστημα (ευτυχως ειναι κοντα στην δουλεια μου). Επεσαν τα σχετικα Γαλλικα και μου δινουν τριτο δισκο. Αυτη την φορα τουλαχιστον τον δοκιμασαν πριν μου τον δωσουν και ευτυχως ακομα δουλευει μια χαρα. Βεβαια ηταν η τελευταια φορα που πηρα κατι απο εκει.

Ολα αυτα τα ειπα γιατι? Γιατι πιστευω οτι οι προσφορες που βγαζουν κατα καιρους ειναι σε μεγαλο ποσοστο ανακατασκευασμενα κομματια που τα ριχνουν φθινα για να ξεστοκαρουν. Κατι οπως ειναι το στοκ χαουζ του Πλαισιου στη Μεταμορφωση.

 

Γι' αυτο, λεω .... Προσοχη!

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω να το φερει καποιο εμπιστο καταστημα κοντα στα 320 € τις επομενες το πολυ 10 μερες

Εχω παραγγειλει ηδη και αυτη τη θηκη σε ασπρο http://www.ebay.com/itm/Nillkin-Genuine-Flip-Leather-Skin-Case-LCD-Guard-LG-Optimus-G-E973-E975-E977-/230954485684?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&var=530132257011&hash=item35c5f5c7b4

http://i.imgur.com/hIe7XW1.png
Link to comment
Share on other sites

Σημερα πήρα το κινητο. Ερωτηση: Στο βαιμπερ πως γινεται να χτυπουν τα μηνυματα ενω η οθονη ειναι κλειστη? Ερχονται μονο μολις μπω στο μενου. Εχω ενεργοποιησει να ειναι ενεργο το wifi
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα σημερα,λευκό γαλλικο από birdphone. Το κινητό τα σπάει. Απίστευτη ποιότητα κατασκευής και ταχύτατο. Αξίζει να ασχοληθώ με custom Rom ή να περιμένω επίσημη αναβάθμιση;;;
Link to comment
Share on other sites

Για τα reload που κανει καθε φορα που θα βγεις απο εφαρμογη, εχει βρεθει λυση;

 

Κατι ακομα,

Καθε φορα που θα βαζω εφαρμογες πρεπει να κανω short by-alphabetical;;

Ολα τα χαζα του παλιου touch wiz εχει..

Link to comment
Share on other sites

Κατι ακομα,

Καθε φορα που θα βαζω εφαρμογες πρεπει να κανω short by-alphabetical;;

Ολα τα χαζα του παλιου touch wiz εχει..

 

Ναι,τοχω παρατηρησει και γω αυτο.δεν εχω βρει λυση

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Το έχω παραγγείλει κι εγώ απο e-shop απο τη Δευτέρα το πρωϊ και ακόμα τίποτα. Με προβληματίσατε αρκετά, δεν γίνεται να μην έχει Ελληνικά αν είναι Ευρωπαικό, Φοβάμαι οτι θα είναι τίποτα απο Ινδία. Ευτύχώς που στείλατε, θα πάρω κι εγώ να ρωτήσω άυριο και αμα δεν είναι Ευρωπαικό, θα περιμένω να το φέρει το Birdphone ή το Kaizer, με το Galaxy store τι παίζει που το έχει 315Ευρώ? Ξέρετε ποιά/ποιές εταιρεία είναι εξουσιοδοτημένη για το Service της LG στην Ελλάδα?
Link to comment
Share on other sites

Έπεσες σε άσχετο υπάλληλο, ο Γερμανός πάντως κάνει επίσημο σέρβις όλων των εταιριών και για κινητά που είναι από Ευρώπη αγορασμένα.
Link to comment
Share on other sites

Για τα reload που κανει καθε φορα που θα βγεις απο εφαρμογη, εχει βρεθει λυση;

 

Κατι ακομα,

Καθε φορα που θα βαζω εφαρμογες πρεπει να κανω short by-alphabetical;;

Ολα τα χαζα του παλιου touch wiz εχει..

 

Reload? Σε ποια εφαρμογη σου κανει reload? Αν εχω δει μια φορα reload στους τοσους μηνες που το εχω, ειναι ζητημα.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Reload? Σε ποια εφαρμογη σου κανει reload? Αν εχω δει μια φορα reload στους τοσους μηνες που το εχω, ειναι ζητημα.

 

Σχεδον σε ολες.

Με το καλημερα κανει reload η συσκευη.

Link to comment
Share on other sites

Με το καλημερα? Σε ολες κιολας? Συνεχεια?

 

Περιεργο πραγμα, εισαι ο πρωτος που λεει κατι τετοιο. Εγω προσωπικα οπως εγραψα αν εχω δει μια φορα, θεμα ειναι.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για τις άμεσες απαντήσεις. Έστειλα Email στο e-shop για να πάρω μια πιο υπεύθηνη απάντηση, θα σας ενημερώσω όταν έχω νεότερα.
Link to comment
Share on other sites

Με το καλημερα? Σε ολες κιολας? Συνεχεια?

 

Περιεργο πραγμα, εισαι ο πρωτος που λεει κατι τετοιο. Εγω προσωπικα οπως εγραψα αν εχω δει μια φορα, θεμα ειναι.

 

Ναι, δοκιμασε με το back.

Με το home δεν μου εχει γινει reload οπως φυσικο.

 

Γενικα οτι συσκευη ερχεται στα χερια μου τα βγαζει ολα στην 1η βδομαδα :p

Link to comment
Share on other sites

Ναι, δοκιμασε με το back.

Με το home δεν μου εχει γινει reload οπως φυσικο.

 

Γενικα οτι συσκευη ερχεται στα χερια μου τα βγαζει ολα στην 1η βδομαδα :p

 

Τι θες να πεις με το reload; Μπορείς να δώσεις ένα παράδειγμα να καταλάβουμε και οι υπόλοιποι;

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Ναι, δοκιμασε με το back.

Με το home δεν μου εχει γινει reload οπως φυσικο.

 

Γενικα οτι συσκευη ερχεται στα χερια μου τα βγαζει ολα στην 1η βδομαδα :p

 

Με το back ειναι σαν να κλεινεις την εφαρμογη. Και στα σαμσουγκ γινεται αυτο. πχ αν βγεις απο την γκαλερι με το back, αν ξαναμπεις αμεσως φορτωνει παλι τους φακελους.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Τωρα, καταλαβα τι εννοει! Ναι, το κανει! Εχει δικιο ο φιλος! Απλα δεν χρησιμοποιω ποτε το back key ετσι! Δηλαδη back και back και back μεχρι να βγει απο την εφαρμογη!

 

Γιατι να κανω ολη αυτη τη μαλουρα με τα back για να βγω αφου πατοντας μια φορα το home με βγαζει κατ' ευθειαν! Συγνωμη κιολας ετσι, χωρις παρεξηγηση, αλλα χαζο δεν ειναι να καθομαι να παταω 10 back στη σειρα, ενω με ενα κλικ βγηκα?

 

Τελος παντων! Ναι, ετσι που λεει ο φιλος, 2 στις 4 φορες που το εκανα τωρα, το κανει. Απλα δεν το ειχα παρατηρησει ποτε, γιατι ποτε δεν ειχα κατσει να κανω κατι τετοιο!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Τι θες να πεις με το reload; Μπορείς να δώσεις ένα παράδειγμα να καταλάβουμε και οι υπόλοιποι;

 

Οτι και καλά οι εφαρμογες που εχει ελαχιστοποιήσει(με το home button) αν τις ανοίξει φορτώνουν ξάνα απο την αρχή..Αυτό νομιζω εννοεί..

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να βγαλει καποιος ενα βιντεο και να το ανεβασει στο youtube σχετικα με το back και το reload να δουμε τι παιζει;

Παντως στο ascend p1 δεν μου κανει κατι τετοιο αν καταλαβα καλα...

 

(ελπίζω να μην ξενερώσω...)

Edited by stathisso
http://i.imgur.com/hIe7XW1.png
Link to comment
Share on other sites

Οτι και καλά οι εφαρμογες που εχει ελαχιστοποιήσει(με το home button) αν τις ανοίξει φορτώνουν ξάνα απο την αρχή..Αυτό νομιζω εννοεί..

 

Δεν εννοεί αυτό ο φίλος. Σίγουρα λέει πως βγαίνοντας στις αρχικές οθόνες αρχίζει και φορτώνει ξανά ο launcher. Widgets και εικονίδια δηλαδή και αυτό είναι όντως κάτι ενοχλητικό γιατί δεν είναι δυνατόν να έχεις 900 mb ram ελεύθερη και να μην μπορεί να σου κρατήσει τα widgets ανοιχτά. Τα ίδια κάνει και το touchwiz της Samsung.

Link to comment
Share on other sites

Καλυτερα να μας πει ο ιδιος τι εννοει.

 

Κατι τετοιο καταλαβα και εγω, γι αυτο ειπα οτι με το home δεν μου το κανει. Αυτο ειναι καθαρα θεμα του launcher. Αλλα μπορει να εννοει και την ιδια την εφαρμογη. Που βεβαια, εφοσον κανει back συνεχως, λογικο ειναι μετα να τα ξαναφορτωνει απο την αρχη!

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus G (E975)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...