Jump to content

LG Optimus G (E975)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά είναι απλό. Πριν κάνετε την παραγγελία πάρτε τον τηλέφωνο και ζητήστε του να σας διαβεβαιώσει ότι είναι ευρωπαϊκό και αν δεν είναι να σας επιστρέψει πίσω τα χρήματα. Αν μετά από αυτό έχει το θράσος να σας στείλει μη ευρωπαϊκό, πηγαίνετε από το μαγαζί και κάντε φασαρία.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γιατι το πηρες 385€ απο expansys και οχι 316 απο σκρουτζομαζα Ελλαδας; :blink:

(εκτος αν εχεις καποιο κουπονι)

 

 

Edit:Επιπλεον φαινονται δαχτυλιές στο μαυρο,ασπρο;

 

 

Το πήρα από expansys γιατί μένω Αγγλία και ήθελα να έχω την ντόπια εγγύηση.

 

Πάντως, το τηλέφωνο τα σπάει! πολύ γρήγορο και μου έκανε φοβερή εντύπωση ο δέκτης του, μένει κολλημένο σε λήψη σε σημεία που πρώτα δεν έπιανα τίποτα.

Η μπαταρία για εμένα είναι μια χαρά, τώρα είναι στο 39% με on time, 14h 2m 29s και όλη ημέρα ανοικτό το wifi ή τα data και ανοικτό το skype και ο συγχρονισμός.

Η κάμερα επίσης μου φαίνεται πολύ καλή, θα σας ανεβάσω φωτό σε λίγο. Από έκδοση φοράει την 4.1.2 και είναι φτιαγμένο για Γαλλία, το 4G δεν το δοκίμασα ακόμη, στο δίκτυο μου (orange) θα έρθει από Σεπτέμβριο αλλά πάντως στο 3G πάει σφαίρα.

 

Γενικά, θα έλεγα ότι είναι πολύ καλή επιλογή για τα λεφτά του! :respect:

:X

Ο πραγματικός χαρακτήρας κάποιου φαίνεται σε υπολογιστή με αργό ιντερνετ..

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε και δυο φωτογραφίες.

 

[ATTACH]35037[/ATTACH]

 

[ATTACH]35038[/ATTACH]

:X

Ο πραγματικός χαρακτήρας κάποιου φαίνεται σε υπολογιστή με αργό ιντερνετ..

Link to comment
Share on other sites

εμενα πάντως η φωτογραφική του με ικανοποιεί μιας και είναι ο τελευταίος λόγος που αγοράζω κινητό. παίδες κάνα νέο για 4.3 ( η τουλάχιστον 4.2.2) έχουμε? εννοώ επίσημα γιατι στο xda υπάρχουν διαφορα....αν δεν κάνω λάθος η τελευταία έκδοση είναι η 4.1.2 , σωστά? :happy: Edited by alex21

HTC Touch Diamond 2 ----> Xperia Sole ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ουπς και το ξεχασα. Να το λινκ απο dropbox.

 

http://db.tt/K9lbinnh

 

Αν μπορειτε βρε παιδια συγκρινετε τη με την φωτο που ανεβασα πιο πριν γιατι εγω βλεπω οτι η πρωτη ειναι κατωτερη.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Fanatikos τις συγκρινα και μου φαινεται πως ειναι κατωτερη η πρωτη και καλυτερη αυτη απο dropbox αλλα ελαχιστα.

Ξερεις πως τις συγκρινα;

Ανοιξα αυτην του dropbox με qslide και την εβαλα διπλα διπλα στην αλλη απτο tapatalk σε landscape view

:blink:

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

τα γράμματα στις πινακίες του media markt φαίνονται αρκετά πιο ξεθωριασμένα στην πρώτη παίδες

HTC Touch Diamond 2 ----> Xperia Sole ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

εμενα πάντως η φωτογραφική του με ικανοποιεί μιας και είναι ο τελευταίος λόγος που αγοράζω κινητό. παίδες κάνα νέο για 4.3 ( η τουλάχιστον 4.2.2) έχουμε? εννοώ επίσημα γιατι στο xda υπάρχουν διαφορα....αν δεν κάνω λάθος η τελευταία έκδοση είναι η 4.2.1 , σωστά? :happy:

 

 

http://www.phonesreview.co.uk/2013/07/03/android-4-1-2-vs-4-2-2-features-compared/

 

Διαφορες 4.1.2 με 4.2.2

Υποψιν miracast εχουμε ηδη. Θα προτιμουσα απευθειας 4.3 παρα 4.2.2. Για οτ ρωτησες Υπαρχει stable cyanogenmod 4.2.2

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να πας καλλιστα στην WIND να στην κοψουν δωρεαν. Ο Γερμανος εμενα μου ειπε οτι θελει 2€ μονο για να μου την κοψει... και δε καταλαβαινω το λογο. Επισης με 1,5€ σου δινουν ενα ανταπτορακι το οποιο μπορεις να χρησιμοποιησεις εαν θες να επαναφερεις την καρτα σε κινητο με τον παλαιο τυπο σιμ. Δε ξερω για ποιο λογο να βγαλεις καινουρια..

βασικα ρωτησα γιατι νομιζα οτι ηταν ο μονος τροπος αλλα αφου μου λες οτι γινεται και να την κοψω, θα παω στη wind να μου την κοψει. ευχαριστω πολυ :)

Link to comment
Share on other sites

Η κάρτα σου είναι κανονική; Κλασικό μέγεθος sim;

Αν έχεις υπομονή και σταθερό χέρι υπάρχουν τρόποι να την κόψεις - πάτα micro sim card στο google.

Αν δε θέλεις να το ρισκάρεις έχεις δύο επιλογές: είτε πας στο γερμανό ή στην εταιρεία σου να στην κόψουν αυτοί, είτε κάνεις αίτηση για micro sim και έτσι κρατάς και την κανονική και τη μικρή με τον ίδιο αριθμό.

ναι ειναι το κλασσικο μεγεθος sim

Link to comment
Share on other sites

http://www.phonesreview.co.uk/2013/07/03/android-4-1-2-vs-4-2-2-features-compared/

 

Διαφορες 4.1.2 με 4.2.2

Υποψιν miracast εχουμε ηδη. Θα προτιμουσα απευθειας 4.3 παρα 4.2.2. Για οτ ρωτησες Υπαρχει stable cyanogenmod 4.2.2

 

ευχαριστω ;) θα το χαρώ για λίγο καιρό όπως είναι μαμισιο και μετά θα αρχίσω τα πειράματα :D:D .νομίζω όλοι μας θα θέλαμε απευθείας 4.3 αν και το κόβω να αργεί αρκετά

HTC Touch Diamond 2 ----> Xperia Sole ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω ;) θα το χαρώ για λίγο καιρό όπως είναι μαμισιο και μετά θα αρχίσω τα πειράματα :D:D .νομίζω όλοι μας θα θέλαμε απευθείας 4.3 αν και το κόβω να αργεί αρκετά

 

και εαν θες root σε κυριολεκτικα 5 δευτερολεπτα εισαι εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2130276 :happy:

Και....καλες μοντες (αν και δε χρειαζονται καν στο κινητο μας :D )

Link to comment
Share on other sites

Fanatikos τις συγκρινα και μου φαινεται πως ειναι κατωτερη η πρωτη και καλυτερη αυτη απο dropbox αλλα ελαχιστα.

Ξερεις πως τις συγκρινα;

Ανοιξα αυτην του dropbox με qslide και την εβαλα διπλα διπλα στην αλλη απτο tapatalk σε landscape view

:blink:

 

 

 

 

 

 

 

τα γράμματα στις πινακίες του media markt φαίνονται αρκετά πιο ξεθωριασμένα στην πρώτη παίδες

 

 

Thanks παιδια γιατι αρχισα πλεον να σκεφτομαι αν χρειαζομαι γυαλια.

Αρα για καποιο λογο, "χανουν" οι φωτο οταν τις ανεβαζουμε απευθειας. Να το εχουμε υποψιν μας αυτο.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Thanks παιδια γιατι αρχισα πλεον να σκεφτομαι αν χρειαζομαι γυαλια.

Αρα για καποιο λογο, "χανουν" οι φωτο οταν τις ανεβαζουμε απευθειας. Να το εχουμε υποψιν μας αυτο.

 

Και εδώ που την ανέβασες τώρα χάνει από ότι φαίνεται πολύ ποιότητα αφού η εικόνα έχει μέγεθος 100 κάτι kb και έχει αναλυση 1024*758 ενώ θα έπρεπε να είχε μέγεθος 1+mb και ανάλυση 3###*2###.

 

Ανέβασε την εδώ...

http://www.fileconvoy.com/

 

Edit:Τελικά μια χαρά ανέβηκε αυτή τη φορά δικό μου λάθος....

(δεν είμαι και από pc)

Πολύ καλή η photo!

 

Edit 2:Εκεί που σου έδωσα να ανεβασεις ανέβηκε χειρότερη.

 

Anyway sorry για την ταλαιπωρία.

Η photo το ξαναλέω άριστη 4mb είναι αυτά. :)

Edited by stathisso
http://i.imgur.com/hIe7XW1.png
Link to comment
Share on other sites

Για να δουμε:

 

http://www.fileconvoy.com/dfl.php?id=gb8bb06aebedd1ce7999352489e5bc285d4ca507d6

 

Σας ζαλισα αλλα θα ειναι καλο πιστευω να καταληξουμε σε καποιο συμπερασμα.

 

Εδω βεβαια την κανεις download βλεπω.

 

 

------------------------------

 

EDIT:

 

Α, ΟΚ τοτε. Δεν πειραζει, την ανεβασα και στο λινκ που μου εδωσες.

Δε βαριεσαι, no problem.:p

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι ακομα.

Χρειαζεται να βαλουμε το G αβαταρ για να μας απαντησει καποιος εδω?!:blink:

Τραγελαφικο ναι μεν, αλλα αρχιζω να το πιστευω..

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι ακομα.

Χρειαζεται να βαλουμε το G αβαταρ για να μας απαντησει καποιος εδω?!:blink:

Τραγελαφικο ναι μεν, αλλα αρχιζω να το πιστευω..

 

Οπως βλεπεις ολοι απαντουν σε ολους με οποιοδηποτε αβαταρ... Επισης για το usb otg ξαναεγινε θεμα καποιες σελιδες πισω.Εαν ηξεραν καποια μοντα τα παιδια για αυτο να εισαι σιγουρος οτι θα απαντουσαν (δε γνωριζω να υπαρχει μοντα-συνεπως το usb otg , δεν υποστηριζεται απο την συσκευη). Για οτι νεοτερο εδω ειμαστε :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους!

 

Εδω τα παιδια ειμαστε μια παρεα. Ολοι προσπαθουμε να βοηθησουμε και μοιραζομαστε οτι γνωριζουμε και βρισκουμε.

Ομως κανενας δεν ειναι υποχρεωμενος για τιποτα. Με καλη θεληση προσπαθουμε ολοι ΚΑΙ ΕΦΟΣΟΝ γνωριζουμε σχετικα απανταμε. Αν δεν γνωριζει καποιος τι ν' απαντησει. Να λεει οτι θελει;

 

Υπομονη λοιπον και εφοσον το διαβασει καποιος που γνωριζει θ' απαντησει. Με αστοχα σχολια ομως, προδιαθετουμε τον αλλο αρνητικα.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

και εαν θες root σε κυριολεκτικα 5 δευτερολεπτα εισαι εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2130276 :happy:

Και....καλες μοντες (αν και δε χρειαζονται καν στο κινητο μας :D )

 

thanks. :happy: τα πρώτα 3 πράγματα που θα κάνω είναι Root , αφαίρεση MLT και βελτιστοποίηση της cameras :D

HTC Touch Diamond 2 ----> Xperia Sole ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Θα ήθελα να μου προτείνετε μία καλή θήκη μεταφοράς για την πλάτη του κινητού.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, εδώ και κανά μισάωρο ψάχνω το αρχείο για την βελτιστοποίηση της κάμερας αλλά δεν... Μπορεί να το ποστάρει κάποιος;;; Και επί τη ευκαιρία μήπως ήρθε η ώρα να οργανώσουμε λίγο καλύτερα το topic με το κινητό μας;;; Εδώ μέσα υπάρχουν πολλά διαμαντάκια αλλά είναι λίγο κρυμμένα...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, εδώ και κανά μισάωρο ψάχνω το αρχείο για την βελτιστοποίηση της κάμερας αλλά δεν... Μπορεί να το ποστάρει κάποιος;;; Και επί τη ευκαιρία μήπως ήρθε η ώρα να οργανώσουμε λίγο καλύτερα το topic με το κινητό μας;;; Εδώ μέσα υπάρχουν πολλά διαμαντάκια αλλά είναι λίγο κρυμμένα...

 

η αλήθεια είναι ότι καλο θα ήταν να μαζέψουμε ότι έχει βρει ο καθένας και να τα βάλουμε στην πρώτη σελίδα. ορίστε το αρχειο ;)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4835351#post4835351

 

Καλημέρα. Θα ήθελα να μου προτείνετε μία καλή θήκη μεταφοράς για την πλάτη του κινητού.

 

εγώ έχω παραγγείλει αυτήν. δεν έχει έρθει ακόμα

http://www.ebay.com/itm/LG-OPTIMUS-G-E975K-E975-GSM-TPU-GEL-JELLY-RUBBER-SILICONE-CASE-COVER-SKIN-GUARD-/121083545238?pt=AU_MobilePhoneAccessories&hash=item1c31244696

HTC Touch Diamond 2 ----> Xperia Sole ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παρηγγειλα την παρασκρυη το κινητο. Επειδη ειμαι απο iphone μπορει καποιος να μου στειλει το λινκ για την otterbox? ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

παιδια ποιες εφαρμογες μπορουμε να σουταρουμε αφοβα (με root εννοειται)

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus G (E975)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...