Jump to content

LG Optimus G (E975)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω παλι υποπτευομαι οτι οταν δημιουργηθηκε η ελειψη θα πρεπει να ξαμοληθηκαν στις αγορες της Ασιας. Γι' αυτο και κρατηθηκαν οι τιμες χαμηλα. Λογικα οτι εχει ζητηση και η προσφορα δεν επαρκει, η τιμη του περνει την ανηφορα. Εδω συνεχιζαν να πεφτουν κιολας!

 

Οσο για τις συσκευες αυτες απλα δεν θα εχουν εγγυηση απο την LG Ελλας. Θα το πσς στο μαγαζι που το πηρες και αυτοι σε καμοια Arvato και εχει ο Θεος. Θα θελει υπομονη.

 

Λοιπόν κατέβασα το media profiles το patch της κάμερας δηλαδή.

Το έβαλα με overwrite στη θέση system etc.

Κι έκανα το παρακάτω,σωστά η όχι???

Αν έπιασε πως θα το διαπιστώσω?http://img.tapatalk.com/d/13/08/15/y4aramyv.jpg

 

Τραβας φωτο και βιντεο και τα συγκρινεις με παλιοτερα. Ακομη στο βιντεο μπορεις να δεις τι sampling rate και τι bit rate ειχες τοτε και τι τωρα.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγω παλι υποπτευομαι οτι οταν δημιουργηθηκε η ελειψη θα πρεπει να ξαμοληθηκαν στις αγορες της Ασιας. Γι' αυτο και κρατηθηκαν οι τιμες χαμηλα. Λογικα οτι εχει ζητηση και η προσφορα δεν επαρκει, η τιμη του περνει την ανηφορα. Εδω συνεχιζαν να πεφτουν κιολας!

 

Οσο για τις συσκευες αυτες απλα δεν θα εχουν εγγυηση απο την LG Ελλας. Θα το πσς στο μαγαζι που το πηρες και αυτοι σε καμοια Arvato και εχει ο Θεος. Θα θελει υπομονη.

 

Συμφωνώ!:)

LeEco Χ829(4/64)

EUI 28s New Rom.V10

Meizu pro 6 plus

Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερο που έχετε να κάνετε είναι να γράψετε κι ένα review στο skroutz να ξέρουν και οι επόμενοι τι μπορεί να τους περιμένει. Ας μείνουν μόνο τα καλά μαγαζιά στο skroutz ή τουλάχιστον να αναφέρουν αν πρόκειται περί μη ευρωπαϊκού κινητού. Αυτό είναι το σωστό.

 

Μαζι σου. Ειδικα οταν σε διαβεβαιωνουν οτι προκειται για Ευρωπαικη συσκευη. Εκει πλεον μιλαμε για απατη.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Δυό φορές έχω αγοράσει κινητό από skroutz χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα. Το ένα γαλλικό, το άλλο ουγγρικό. Δουλεύουν τέλεια.

Γιατί λοιπόν είναι κατώτερα από τα ελληνικά; Άσε που θα πάρουν και πιο γρήγορα αναβαθμίσεις. :p

 

Η διαφορά της τιμής εξηγείται με πολλούς τρόπους, ας μη θεοποιούμε τις ελληνικές αλυσίδες που εκμεταλεύονται την άγνοια των καταναλωτών.

 

Φυσικά και μπορεί να υπάρξουν διάφοροι που θα φέρουν από Ασία. Δεν σημαίνει όμως ότι τα μεγάλα μαγαζιά με τις μεγάλες τιμές είναι αλάνθαστα ή 100% αξιόπιστα. Παντού υπάρχει περίπτωση να την πατήσεις - δείτε μερικά παραδείγματα με αρνητικές κριτικές που τους έχουν γράψει.

 

Αυτό που πρέπει να κάνει ο καθένας που θέλει να αγοράσει από skroutz είναι να ψάχνει αξιόπιστα μαγαζιά με πολλές θετικές κριτικές και καλή επικοινωνία/εξυπηρέτηση με τον πελάτη και κατά 99% δεν θα έχει κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Πριν από 4 περιπου χρόνια αγορά Nokia N97 mini από Multirama. Δεν ειχε ελληνικα στο πληκτρολόγιο, διαφορετικό χρώμα από αυτό που πέρναγε από την επίσημη Νοκια ελλαδας (Alpha Copy ηταν τοτε αν θυμαμαι καλα;) τότε (ήταν καφετί αντί για χάλκινο). Επιστροφή την επόμενη μέρα και πήρα τα χρήματα πίσω. Ναι δεν ηταν εξω-ευρωπαϊκό αλλά δεν έλεγαν και οτι ειναι παραεισαγωγής.

Πάντα θα γίνονται κομπίνες και απο υποτίθεται μεγαλα ελληνικα μαγαζια όπως και από σκρουτζομαγαζα. Αλλα δεν πιστευω ότι ειναι σωστό να τα βαζουμε όλα και όλλους στο ίδιο καζανι...

 

Από σκρουτζομαγαζο το αγόρασα (και θελω να παρω και αλλο ενα λευκο για δωρο) και ήταν για Ολλανδία. Το έκανα και δήλωση στην LG HELLAS και δεχτηκε το ΙΜΕΙ μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

Μη λέμε ότι θέλουμε και δημιουργούμε εντυπώσεις.

 

Το ότι το έκανε κάποιο μαγαζί δε σημαίνει ότι το κάνουν όλοι. Υπάρχουν και μαγαζιά που είναι άψογα σε όλα.

 

Διάβασε καλά αυτά που γράφω και μετά βλέπουμε ποιος λέει ότι θέλει. Γράφω κάπου ότι το κάνουν όλοι; λέω, κάποια πολύ φτηνά......... να καταλαβαίνουμε τι διαβάζουμε!!!!!!! Στο κάτω-κάτω εδώ ο καθένας είναι ελεύθερος να γράφει τη γνώμη του μετά από δικές του εμπειρίες, δεν δημιουργεί εντυπώσεις. Όλοι μπορούν να αγοράσουν απ' όπου κρίνουν ότι πρέπει να αγοράσουν δεν τους είπε κάποιος να αγοράσουν με το ζόρι από κάπου συγκεκριμένα, μη συγχέεις τα πράγματα. Εγώ ας πούμε δεν αγοράζω ποτέ από πολύ φτηνά σκρουτζομάγαζα για να μην έχω τέτοια προβλήματα, α είναι παραεισαγωγής - τώρα το άνοιξες δεν το αλλάζουμε - δεν ξέραμε ότι είναι από Ασία -πήγαινε έλα φέρτο κλπ κλπ. Αγοράζω ή και δίνω δικά μου μόνο Ελληνικής αντιπροσωπείας και σφραγισμένα, οτιδήποτε κινητό έχω πάρει μέχρι τώρα, από γνωστούς ή συμφορουμίτες που τα έχουν από επιδότηση και τα δίνουν σε χαμηλή τιμή. Εντάξει αυτό κάνω εγώ άλλος δεν το κάνει, δεκτό ο καθένας κάνει αυτό που νομίζει άλλα, όχι ότι δεν πρέπει να γράφονται όλες οι γνώμες άλλο το ένα άλλο το άλλο.

Edited by frastgr
frastgr
Link to comment
Share on other sites

Διάβασε καλά αυτά που γράφω και μετά βλέπουμε ποιος λέει ότι θέλει. Γράφω κάπου ότι το κάνουν όλοι; λέω, κάποια πολύ φτηνά......... να καταλαβαίνουμε τι διαβάζουμε!!!!!!!

 

Ασε ο φιλος.ειναι αλλου,οπως ο αλλος ο φιλος ποιο πανω...,γραφει οτι "εν ετη 2013,να συζηταμε αυτα...?" Ε,βεβαια εν ετη 2013 γινοντε αυτα που ειναι δυσκολα οικονομικα και ο κοσμος μετραει μεχρι και το ενα λεπτο...,αυτοι εκμεταλλευοντε αυτο και φερνουν οτι να ναι.....αλλλιως 100-140 ευρω που εχει παραπανω απο κατασταστημα αλυσιδα δενωθα το σκεφτοταν ο αλλος....

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

εγω το πηρα 328 απο το φθηνοτερο σκρουτζομαγαζο, οταν το αμεσως φθηνοτερο ηταν κοντα στα 355 απο ο,τι θυμαμαι.

 

και το κινητο ειναι απο Γαλλια, οποτε ειναι να μην σου τυχει το καταστημα να θελει να σε δουλεψει.

Link to comment
Share on other sites

εγω το πηρα 328 απο το φθηνοτερο σκρουτζομαγαζο, οταν το αμεσως φθηνοτερο ηταν κοντα στα 355 απο ο,τι θυμαμαι.

 

και το κινητο ειναι απο Γαλλια, οποτε ειναι να μην σου τυχει το καταστημα να θελει να σε δουλεψει.

 

Λεμε οτι δεν ειναι ολα τα σκρουτζομαγαζα το ιδιο,αλλα ρισκαρεις,να δωσεις αυτο το καθολου γελοιο ποσο στις μερες μας τα 300+ και να το ρισκαρεις...? Δινεις λιγο παραπανω εστω και με δοσεις,και εχεις το κεφαλι σου ησυχο,και αν γινει κατι περνεις τα χρηματα πισω,στα σκρουτζομαγαζα το κανουν αυτο...?

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Καλό θα είναι να ρίξουμε λίγο τους τόνους και τους προσωπικους χαρακτηρισμούς εκατεροθεν.

 

Όσο για τα καταστήματά, έχουν τους προμηθευτές τους αφού κάνουν απ' ευθείας εισαγωγές. Ξέρουν πάρα πολύ καλά τι εισάγουν και από που. Αλημονο τους αν δεν ξέρουν και παιρνουν ότι να 'ναι απ' οπού να 'ναι!

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ενα review,αν και δεν τα παω καλα με τα γραψιματα.αμα δεν εχει ξεκινησει κανεις διακοπες....δεν εχει τι να κανει :p

το μινι review της αγορας εδω(http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=27729&page=147 ) για να μην επεκτεινομαι στο παρον ποστ.

Ας ξεκινησω απο τα "αρνητικα".στην βδομαδα πανω πολυ μικρη γρατζουνια σε οθονη (δεν ειχα παρει screen protector) περιπου 1/4 cm που πιανοταν με το νυχι.απο τοτε θηκη mercury και προστασια οθονης και ολα καλα.καμια πτωση.ακομα....η γρατζουνια πιθανον εγινε λογω συνυπαρξης του κινητου με αλλο στην ιδια τσεπη army παντελονιου και το αλλο κινητο ειχε πλαστικη θηκη(σκληρη...)

ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΜΟΝΟ το κινητο κολλησε και αυτο γιατι ειχα ενεργοποιημενο το συρσιμο για ξεκλειδωμα οποτε συρθηκε στην τσεπη (ναι,εχω μεγαλες τσεπες...:lol::lol: ) και πατηθηκε η αρτα με τα γιαννενα.ταυτοχρονο πατημα power button και κουμπιων εντασης και reboot και μια χαρα.

και ενα αλλο (μικΡο) αρνητικο οτι στον υπολογιστη με το lg pc suite δε συνδεεται με wifi αλλα με καλωδιο.

 

Αλλο αρνητικο ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!!!δε ξερω αν ειμαι heavy user αλλα χρησιμοποιω καθημερινα το κινητο ολη μερα σε wifi ή data και πλοηγουμαι απιστευτα πολυ.4 ωρες ανοικτη οθονη στο τελος της μερας και τοτε θελει φορτιση μονο.ολοι οι συγχρονισμοι,tapatalk,facebook,tweetcaster,google+,feedly,λιγο flipboard,browsing,browsing,browsing....βιντεο απο youtube να βλεπει η κορη αριελ κτλ

Η πλοηγηση στο κινητο γινεται απροβληματιστα!

ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΕΠΙΠΕΔΑ.

Το κινητο δεν κολλαει ΠΟΥΘΕΝΑ!

Εκφρασεις που χρησιμοποιουν πολλα παιδια οπως "βουτυρο",ή "εμπειρια iphone" ταιριαζουν γαντι,αν και δεν ειχα ποτε iphone.μονο το χαζευα σε φιλους και γνωστους.

Η οθονη του ειναι πολυ καλη , αριστη θα ελεγα με πολυ καλη ορατοτητα στον ηλιο και αυτο το "zero gap technology" που λεν και στο χωριο μου,υπαρχει!αυτο που με ενθουσιασε με την οθονη ειναι το ποσο ομορφα απεικονιζονται τα χρωματα.ζωντανα,εντονα αλλα χωρις υπερβολες τουλαχιστον κατα τη δικη μου γνωμη.οταν ειχα παει να το δω σε καταστημα διπλα του ηταν και αλλες ναυαρχιδες (δε θα πω ποιες γιατι δεν κανω συγκριτικο) και μονο σε μια μου αρεσει εξισου η οθονη.ΑΛΛΑ σε κανενα δεν ηταν καλυτερη απτο optimus g.

κλησεις με πολυ καλη ακουστικη και τα ακουστικα πουχει μαζι ειναι πολη καλης ποιοτητας με πληρη απομονωση εξωτερικων θορυβων.

Ειναι γρηγορο στην κυλιση και στο ιντερνετ πεταει!το wifi του εχει πολυ καλη εμβελεια δοκιμασμενο σε ολους τους χωρους του σπιτιου και σε σχεση με αλλα κινητα της οικογενειας πιανει εκει που δεν πιανουν αλλα (με μια γραμμη ,αλλα πιανει)

Το κακο ειναι πως εχω βονταφον οποτε δε μπορεσα να δοκιμασω το 4g μιας και δεν τοχει καν σαν επιλογη.η βονταφον λεει πως ΘΑΑΑ το υποστηριξει.ελπιζω γρηγορα για να το δοκιμασω και αυτο.

Βιντεο πολυ καλη ποιοτητα,δεν εχω να πω κατι αλλο.

φωτο τη μερα μια χαρα χωρις θορυβο.το βραδυ λιγο υστερουν με καμποσο θορυβο.δεν βαζω ρυθμισεις στην καμερα για να τραβα καλυτερα γιατι δεν το κατεχω αλλα εχει διαφορες παραμετροποιησεις.13 megapixel αλλα πιο πολυ για 8 μου κανουν.:ninja:

μπορεις να βαλεις eco mode (λειτουργια 2 πυρηνων),εξοικονομηση ενεργειας (ριχνει φωτεινοτητα,κλεινει συγχρονισμους,wifi,bt) για να αυξηθει η ζωη της μπαταριας αλλα δεν τα χρησιμοποιω σχεδον ποτε.θελω ναναι "απειραχτο".

δεν εχει microsd card αλλα εχει 25 gb διαθεσιμα (αν θυμαμαι καλα...)

Το multitasking του ειναι εξαιρετικο και με τις λειτουργιες qslide ,quick memo http://www.youtube.com/watch?v=1K218X_qE1s εχει πολυ καλη εμπειρια.

Gps κλειδωνει σε δευτερολεπτα και το navigon τρεχει μια χαρα.

ξεχναω κατι?

 

Μπα...

Συμπερασμα:το απολυτο value for many...

οποιος εχει λεφτα ας παρει 2.

κατι θα βρει να τα κανει

:wink:

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

κανενα μαυρο θα βρουμε πουθενα?

 

έλα ντε. και εγώ το μαύρο θέλω μιας και από φωτογραφίες μου αρέσει πιο πολύ. βεβαια τα παιδιά εδώ λένε ότι το άσπρο είναι πιο ωραίο αλλα αυτά είναι γούστα και εφόσον δεν μπορώ να το δω από κοντά δεν προχωρούσα σε αγορά του. πάντως την τρίτη θα το πάρω το λευκό . δεν μπορώ να περιμένω άλλο. χάχα :D

HTC Touch Diamond 2 ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

και ενα αλλο (μικΡο) αρνητικο οτι στον υπολογιστη με το lg pc suite δε συνδεεται με wifi αλλα με καλωδιο.

 

Δοκιμασε με το Smartshare, μονο ετσι θα συνδεθει μεσω WiFi. Καταφερα και το συνδεσα ετσι οπως γραφω μερικα ποστ πιο πριν.Επισης το On-Screen Phone , δουλευει κανονικα :)

 

Συμφωνω με το review σου,πολυ κατατοπιστικο και μπορουμε να το δειχνουμε και σε καποιον που αμφιταλαντευεται μεταξυ αγορας και μη του κινητου!!

Εγω που ειμαι απο αυτους που θελουν γυμνα τα κινητα λοιπον(το απολαμβανω περισσοτερο ετσι :p ) , διαπιστωσα οτι με την καταλληλη προσοχη , δεν γρατσουνιεται με τιποτα η οθονη του ή η πλατη του! Ακριβως 1,5 μηνα κατοχος, η μονη-αν μπορεις να την πεις-θηκη που του εβαλα ,ηταν απο κατι γυαλια ηλιου και αυτο για να το παρω στην παραλία και να μη μπουν σκόνες/αμμος εκει που θα το ακουμπησω.

Σημειωση σαν αρνητικο ισως (αν και εγω χρησιμοποιω cloud και γενικως ποτε δεν επεσα κατω απο τα 9gb χωρου) η ελλειψη usb otg υποστηριξης.Και αυτο οχι επειδη δεν ειναι επαρκης ο αποθηκευτικος χωρος , απλα ετσι για το γ***το να υπηρχε ως επιλογη,θα ηταν βολικο.Δε μπορω να βρω κατι αρνητικο οσο και να προσπαθω τωρα εδω και 1,5 μηνα.

Edited by tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

έλα ντε. και εγώ το μαύρο θέλω μιας και από φωτογραφίες μου αρέσει πιο πολύ. βεβαια τα παιδιά εδώ λένε ότι το άσπρο είναι πιο ωραίο αλλα αυτά είναι γούστα και εφόσον δεν μπορώ να το δω από κοντά δεν προχωρούσα σε αγορά του. πάντως την τρίτη θα το πάρω το λευκό . δεν μπορώ να περιμένω άλλο. χάχα :D

 

Και εγώ είχα πάει να δω το μαύρο από κοντα, μου άρεσε, αλλά δεν αναδεικνύει το κινητό όπως το άσπρο το οποίο και πήρα τελικά. :D

Link to comment
Share on other sites

παραθετω προσωπικη εμπειρια εγγυησης..το κινιτο αγορασμενο ιουνιο απο σκρουτζομαγαζο ολλανδικο..μου εβγαλε προβλημα στο proximity sensor μετα απο ενα μηνα.αιτια νομιζω μια εφαρμογη που χρησιμοποιουσα για να ξυπναει την οθονη μεσω του αισθητηρα κρατωντας τον ανοιχτο συνεχεια...περνω τηλ στην lg ,λεγοντας το ιμει..στελνουν κουριερ,πηγαινει procordia,3 εργασιμες επισκευη-αλλαγη πλακετας,κουριερ και πισω..συνολικα 5 μερες χωρις κινιτο..προς το παρον ολα καλα...δε μου ζητησαν ουτε αποδειξη..οποτε αν ειναι ευρωπαικο κανενα προβλημα...
Link to comment
Share on other sites

Με κίνδυνο να βγω τελείως off topic έχω την εξής απορία: όταν αγοράζετε θήκη από ebay και λέει free international flat rate postage είναι πράγματι δωρεάν;

Ή μήπως πρέπει να πληρώσω τελωνείο;

 

Έχω βάλει στο μάτι αυτήν που έρχεται από Κίνα:

http://www.ebay.co.uk/itm/Nillkin-Premium-Matte-Hard-Back-Cover-Case-LCD-Guard-For-LG-E975-Optimus-G-new-/130873541335?pt=AU_MobilePhoneAccessories&hash=item1e78abc2d7

 

Επίσης βρήκα την ίδια ακριβώς πιο ακριβή εδώ:

http://www.casefanatic.com/lg/lg-optimus-g/lg-e975-optimus-g-nillkin-cover-case/

 

Ποια είναι η γνώμη σας; :lost:

Link to comment
Share on other sites

τα στέλνουνε ως δώρο οποτε δεν περνάνε τελωνείο ;)

HTC Touch Diamond 2 ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Με κίνδυνο να βγω τελείως off topic έχω την εξής απορία: όταν αγοράζετε θήκη από ebay και λέει free international flat rate postage είναι πράγματι δωρεάν;

Ή μήπως πρέπει να πληρώσω τελωνείο;

 

Έχω βάλει στο μάτι αυτήν που έρχεται από Κίνα:

http://www.ebay.co.uk/itm/Nillkin-Premium-Matte-Hard-Back-Cover-Case-LCD-Guard-For-LG-E975-Optimus-G-new-/130873541335?pt=AU_MobilePhoneAccessories&hash=item1e78abc2d7

 

Επίσης βρήκα την ίδια ακριβώς πιο ακριβή εδώ:

http://www.casefanatic.com/lg/lg-optimus-g/lg-e975-optimus-g-nillkin-cover-case/

 

Ποια είναι η γνώμη σας; :lost:

 

Για τετοια ποσα δεν υπαρχει θεμα τελωνιου. Παρ' την αφοβα.

 

 

παραθετω προσωπικη εμπειρια εγγυησης..το κινιτο αγορασμενο ιουνιο απο σκρουτζομαγαζο ολλανδικο..μου εβγαλε προβλημα στο proximity sensor μετα απο ενα μηνα.αιτια νομιζω μια εφαρμογη που χρησιμοποιουσα για να ξυπναει την οθονη μεσω του αισθητηρα κρατωντας τον ανοιχτο συνεχεια...περνω τηλ στην lg ,λεγοντας το ιμει..στελνουν κουριερ,πηγαινει procordia,3 εργασιμες επισκευη-αλλαγη πλακετας,κουριερ και πισω..συνολικα 5 μερες χωρις κινιτο..προς το παρον ολα καλα...δε μου ζητησαν ουτε αποδειξη..οποτε αν ειναι ευρωπαικο κανενα προβλημα...

 

Αψογα. Οτι ηξερα και εγω εως τωρα. Το μεγαλυτερο συν της LG.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Και λεω εγω τωρα... ο νομος 3043 του 2002 αναφερει 2ετη εγγυηση για ολα τα κινητα ( κινητο κατα τον κωδικα οριζεται ο,τι δεν ειναι ακινητο) και η απαιτηση ειναι απο το μαγαζι που αγορασες, τι σημασια εχει αν ειναι ασιατικο ή ο,τι ιστορια θελει την στιγμη που εχεις στα χερια σου τιμολογιο ή αποδειξη απο ελληνικο μαγαζι;

 

Υγ. Συγνωμη που δεν εχει τονους γραφω απο την συσκευη.

 

Link: http://www.efpolis.gr/el/library2.html?func=startdown&id=5

 

Προφανως, οταν ο νομος λεει για κινητα, δεν εννοει τα κινητα τηλεφωνα :p

 

Δικιο εχεις, αλλα το θεμα ειναι οτι το μαγαζακι που του το πουλησε, σε 6μηνες μπορει να μην υπαρχει.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ποιες εντυπωσεις φιλε μου,αν σου εδινα ενα αμαξι,αξιας 20.000 καινουργιο ,και εσυ το αγοραζες 10.000 δεν θα ηταν περιεργο,ετσι ειναι και εδω,και οχι μονο σε ολο το φορουμ παθαινουν συνεχως προβληματα κινητα και αμα ρωτησεις απο που το αγορασες σου λενε απο σκρουτζομαγαζο.....

Σιγα μην σου που απο που ειναι το κινητο,μεχρι να στο πασαρουν,μετα αν το ανακαλυψεις και την εχεις πατησει,οπως ο φιλος εδω....

 

Εντελώς άκυρο το παράδειγμα σου.

 

Στην περίπτωση μας έχουμε ένα αυτοκίνητο που κοστίζει 10000€. Έρχεται ο έμπορος (μεγάλη αλυσίδα) που εσύ του έχεις τυφλή εμπιστοσύνη και σου λέει ότι όχι, αυτό κάνει 20000€ και εσύ πας και τα δίνεις.

 

Επίσης που είδες τα άπειρα προβλήματα; Εμείς σε άλλο forum είμαστε;

Ακόμη βέβαια και να ισχύει αυτο το περί προβλημάτων υπάρχει μια απίστευτα απλή εξήγηση.

 

Η συντριπτική πλειοψηφία των αναγνωστών εδώ έχει αγοράσει κινητό από αυτά τα καταστήματα. Στα φόρουμ συνήθως γράφουν αυτοί που έχουν κάποιο πρόβλημα και όχι αυτοί που είναι ευχαριστημένοι με τη συσκευή τους. Όπως μπορείς να καταλάβεις και εσύ, είναι λογικό όταν 9 στους 10 έχουν αγοράσει το κινητό από εκεί, η αναλογία αυτή να διατηρηθεί και στις βλάβες.

 

 

Τι λετε ρε παιδια τωρα?

Χιλιαδες ατομα εχουμε αγορασει εκατονταδες συσκευες απο μαγαζια στο skroutz και γενικα e-shops.

Στο 99,9% των περιπτωσεων δεν υπαρχει καποιο θεμα.

Ουτε ακουσα καμια φορα να μην δεχτουν πισω μια συσκευη οταν παει να την επιστρεψει ο αγοραστης για παρομοιο λογο.

Που τα ειδατε τα προβληματα εσεις σε ολο το φορουμ, δεν ξερω πραγματικα.

 

anyway, ειναι τραγικο να συζηταμε ξανα αυτο το θεμα εν ετει 2013 μεγαλοι ανθρωποι..

 

Όχι, πρέπει να δώσουμε 200€ παραπάνω για να πάρουμε ελληνική συσκευή, γιατί όπως είναι γνωστό τα κινητά που προορίζονται για εμάς ανώτερα από τα άλλα. Λογικά οι Κορεάτες έχουν καταλάβει ότι είναι κουτόφραγκοι οι ευρωπαίοι και τους πασάρουν σαβούρες που χαλούν συνεχώς.

 

 

Διάβασε καλά αυτά που γράφω και μετά βλέπουμε ποιος λέει ότι θέλει. Γράφω κάπου ότι το κάνουν όλοι; λέω, κάποια πολύ φτηνά......... να καταλαβαίνουμε τι διαβάζουμε!!!!!!! Στο κάτω-κάτω εδώ ο καθένας είναι ελεύθερος να γράφει τη γνώμη του μετά από δικές του εμπειρίες, δεν δημιουργεί εντυπώσεις. Όλοι μπορούν να αγοράσουν απ' όπου κρίνουν ότι πρέπει να αγοράσουν δεν τους είπε κάποιος να αγοράσουν με το ζόρι από κάπου συγκεκριμένα, μη συγχέεις τα πράγματα. Εγώ ας πούμε δεν αγοράζω ποτέ από πολύ φτηνά σκρουτζομάγαζα για να μην έχω τέτοια προβλήματα, α είναι παραεισαγωγής - τώρα το άνοιξες δεν το αλλάζουμε - δεν ξέραμε ότι είναι από Ασία -πήγαινε έλα φέρτο κλπ κλπ. Αγοράζω ή και δίνω δικά μου μόνο Ελληνικής αντιπροσωπείας και σφραγισμένα, οτιδήποτε κινητό έχω πάρει μέχρι τώρα, από γνωστούς ή συμφορουμίτες που τα έχουν από επιδότηση και τα δίνουν σε χαμηλή τιμή. Εντάξει αυτό κάνω εγώ άλλος δεν το κάνει, δεκτό ο καθένας κάνει αυτό που νομίζει άλλα, όχι ότι δεν πρέπει να γράφονται όλες οι γνώμες άλλο το ένα άλλο το άλλο.

 

Εγώ διάβασα τι έγραψες και σου απάντησα ανάλογα. Συνήθως τα φθηνότερα skroutzομάγαζα είναι τα διάφορα kaizer και το birdphone. Τα μαγαζιά με την καλύτερη εξυπηρέτηση στη χώρα.

 

Ειδικά το birdphon,e ίσως είναι και ένα από τα καλύτερα στην Ευρώπη. Αλλάζει τα κινητά, όταν το ζητήσει ο πελάτης, χωρίς ερωτήσεις. Στο κάνει αυτό το πλαίσιο ή το public;

 

Και τι έχεις κερδίσει που τα κινητά σου είναι ελληνικά και όχι πχ γαλλικά; Τα δικά μας ήταν ξεσφράγιστα;

 

Ο καθένας είναι ελεύθερος να πει τη γνώμη του εφόσον αυτή συνοδεύεται από τα ανάλογα επιχειρήματα και όχι από λόγια του αέρα ή εξάγεται με βάση προσωπικές φοβίες.

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,θα ήθελα τη βοήθεια σας.Σκέφτομαι να αγοράσω το LG Optimus G E975,και ήθελα να ρωτήσω όποιον γνωρίζει αν αξίζει να το πάρω από το σκρουτζ και τα ηλεκτρονικά μαγαζιά που το έχουν φθηνότερα?Επίσης διάβασα σε διάφορα δικάς σχόλια στο φόρουμ ότι πρέπει το κινητό να είναι Ευρωπαικής αντιπροσωπίας,ποιά η διαφορά με της Ελληνικής?Και ένα τρίτο ερώτημα όταν λένε με Ελληνικό μενού τη πάει να πεί?π.χ Ελληνικής αντιπροσωπίας η όχι?Το βρίσκω σε τρία μαγαζία με τιμή από 315 εως 320 στο σκρουτζ αν μπορεί κάποιος να δει και να μου προτείνει σε ποιό από τα τρία ηλεκτρονικά μαγαζιά να καταλήξω.Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,θα ήθελα τη βοήθεια σας.Σκέφτομαι να αγοράσω το LG Optimus G E975,και ήθελα να ρωτήσω όποιον γνωρίζει αν αξίζει να το πάρω από το σκρουτζ και τα ηλεκτρονικά μαγαζιά που το έχουν φθηνότερα?Επίσης διάβασα σε διάφορα δικάς σχόλια στο φόρουμ ότι πρέπει το κινητό να είναι Ευρωπαικής αντιπροσωπίας,ποιά η διαφορά με της Ελληνικής?Και ένα τρίτο ερώτημα όταν λένε με Ελληνικό μενού τη πάει να πεί?π.χ Ελληνικής αντιπροσωπίας η όχι?Το βρίσκω σε τρία μαγαζία με τιμή από 315 εως 320 στο σκρουτζ αν μπορεί κάποιος να δει και να μου προτείνει σε ποιό από τα τρία ηλεκτρονικά μαγαζιά να καταλήξω.Ευχαριστώ.

 

το galaxystore δεν αναφερει απ οτι ειδα τιποτα περι προελευσης της συσκευης

το kaizerstore νομιζω θεωρειται εμπιστο και αναφερει EU (οποτε κομπλε)

το media ram αναφερει ελληνικο μενου, κατι που δε λεει απολυτως τιποτα.. (και το γιαπωνεζικο θα εχει ελληνικα, αλλα ως μη ευρωπαικη συσκευη δε θα καλυπτεται εδω απο εγγυηση)

 

edit: προσωπικα «απαιτω» απο το καθε σκρουτζομαγαζο να αναφερει ξεκαθαρα στον τιτλο της συσκευης ''ελληνικης αντιπροσωπειας/ελληνικο'' ή ''EU'', αλλιως αρχιζουν και κινουνται δικαιως υποψιες περι της προελευσης της συσκευης ή (σπανιοτερα) αδικως το καταστημα δινει την ευκαιρια για αδικα συμπερασματα εις βαρος του.

σε καθε περιπτωση ο αγοραστης θα πρεπει για τη δικη του εξασφαλιση να εξακριβωνει δια ζωσης την προελευση της συσκευης κατα την αγορα αν αυτο ειναι δυνατο, ωστε να αποφευγει δυσαρεστα τρεξιματα και αγωνιες στο μελλον αν κατσει καμια στραβη

Edited by jpsih
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus G (E975)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...