Jump to content

Samsung Galaxy Note 10.1 (N8000/N8010)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα και καλό μήνα, μια ίσως αφελής ερώτηση... έχω στο Ν8000 περασμένη 4.1.2 γαλλική και σκεφτόμουν μέσω Odin να βάλω την ελληνική 4.1.2. Ξέρετε αν θα χάσω δεδομένα ή αν απλά θα περαστεί σαν αναβάθμιση όπως όταν πέρασα από 4.0.4 σε 4.1.2?

 

Ευχαριστώ,

Samsung Galaxy Note 9
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα και καλό μήνα, μια ίσως αφελής ερώτηση... έχω στο Ν8000 περασμένη 4.1.2 γαλλική και σκεφτόμουν μέσω Odin να βάλω την ελληνική 4.1.2. Ξέρετε αν θα χάσω δεδομένα ή αν απλά θα περαστεί σαν αναβάθμιση όπως όταν πέρασα από 4.0.4 σε 4.1.2?

 

Ευχαριστώ,

Μου την πέρασε ως αναβάθμιση χωρίς απώλεια δεδομένων...

 

Και δεν χρειάζεται μέσω Odin αφου όπως προείπα, ξεκίνησε η ενημέρωση λογισμικού και για τα Ν8000 :-)

Link to comment
Share on other sites

Eδώ η ΕΠΙΣΗΜΗ rom της Samsung για το N8000 που δόθηκε στις γύρω χώρες και θα δοθεί και στην Ελλάδα όπου να'ναι. Όποιος θέλει να δοκιμάσει ζελεδοφάσουλα, την περνάει άφοβα:

 

Ν8000XXCMA2 4.1.2 Jellybean

 

Η αντίστοιχη για το Ν8010 υπάρχει στην πρώτη σελίδα.

 

Όπως είχα πει, σήμερα δόθηκε στην Ελλάδα. Όσοι την είχαν βάλει τώρα είναι πάλι "επίσημοι".

 

Προστέθηκε στο πρώτο μήνυμα.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις τα mame32?αυτα τα καταπληκτικα παλια παιχνιδια που παιζαμε μικροι?υπαρχει καποιος τροπος να κατεβουν κ να παιχτουν στο ταμπλετ?χλωμο ε?

 

Παιδια τιποτα?

Link to comment
Share on other sites

 

Φιλε σ ευχαριστω πολυ, αλλα δεν ξερω πως να εγκαταστησω καποια παιχνιδια που μ ενδιαφερουνε (bubble bobble, pang, toki, cabal, karnov και shinobi), αν γινεται. Ειμαι ασχετος...αν ξερεις σε παρακαλω πολυ,καθοδηγησε με βημα βημα

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ξεχωριστή ενότητα για εφαρμογές... παρακαλώ να συνεχίσει εκεί η συζήτηση...
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Παρουσιάστηκε στο KIES η αναβάθμιση του Ν8000 . Και τώρα τι κάνουμε .

Κάποιοι φίλοι σ' αυτό το forum ανέφεραν προβλήματα .

Μπορεί κάποιος να μας πει υπεύθυνα από παρατηρήσεις του τα συν και τα πλην μήπως τελικά ψάχνουμε πως θα γυρίσουμε πίσω στην 4.0.4.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

είμαι και εγώ ευτυχής κάτοχος του φοβερού tablet (N8000) εδώ και μία εβδομάδα. Ακόμα δεν έχω μάθει τίποτα αλλά το ψάχνω...

 

Μία ερώτηση έχω, στην συσκευασία είχαν ένα σακουλάκι μικρό που είχε μέσα ένα σιδερο σαν δαγκάνα και κάτι πλαστικά σαν σωληνάκια πάρα πολύ λεπτα και μικρά. Μήπως ξέρεις κανείς που χρησιμέυουν αυτά; Αν θέλει κάποιος μπορώ να βάλω και φωτό για να καταλάβετε τι εννοώ.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Για να αλλάξεις τη μύτη της γραφίδας είναι.

Ξεκίνα να διαβάζεις το θέμα, και θα σου λυθούν οι απορίες.

Κι εγώ μόλις κατεβάζω τα 541ΜΒ της αναβάθμισης μου, στο Ν8000.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

είμαι και εγώ ευτυχής κάτοχος του φοβερού tablet (N8000) εδώ και μία εβδομάδα. Ακόμα δεν έχω μάθει τίποτα αλλά το ψάχνω...

 

Μία ερώτηση έχω, στην συσκευασία είχαν ένα σακουλάκι μικρό που είχε μέσα ένα σιδερο σαν δαγκάνα και κάτι πλαστικά σαν σωληνάκια πάρα πολύ λεπτα και μικρά. Μήπως ξέρεις κανείς που χρησιμέυουν αυτά; Αν θέλει κάποιος μπορώ να βάλω και φωτό για να καταλάβετε τι εννοώ.

 

Ευχαριστώ

 

Ανταλλακτικά γιά το πενάκι .

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και καλο μηνα,αυριο το πρωι θα παραλαβω το N8010 θα ηθελα να κανω μια ερωτηση για οσους το εχουν ηστε ευχαριστημενη?προγραμμα gps μπορω να βαλω οποιο θελω?πχ tomtom-igo-sygic?και αν εχει δοκιμασει καποιος την εφαρμογη torque δουλευει?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα χτες, σήμερα πέρασα την αναβάθμιση 4.1.2

Μόλις το ρούταρα και περνάω εφαρμογές.

Η απόκριση είναι υποδειγματική μέχρι τώρα.

Note 10+ 12/256, iPhone 12 Pro Max 512
Link to comment
Share on other sites

Ποτε βγηκε η επισημη jellybean ? το δα μολις τωρα που ανοιξα το ταμπλετ.. πηγε να κανει update μονο του αλλα εβγαλε οτι δεν τα καταφερε και να το κανω μεσω kies :S Μιας και δεν την κανει.. υπαρχει καπου να την κατεβασω επισημα να την περασω?

Και επισης μια απορια. Ειχα κανει το root (το απλο απο οτι θυμαμαι :P ) παιζει ρολο μηπως που δεν γινεται?

επισης μετα θα συνεχισει να ναι root ?

Edited by Dj_Blade

Ποτε θα πα ποτε θα παααρωωω την T28RS

Link to comment
Share on other sites

Ποτε βγηκε η επισημη jellybean ? το δα μολις τωρα που ανοιξα το ταμπλετ.. πηγε να κανει update μονο του αλλα εβγαλε οτι δεν τα καταφερε και να το κανω μεσω kies :S Μιας και δεν την κανει.. υπαρχει καπου να την κατεβασω επισημα να την περασω?

 

Δες το μυνημα #1029.

 

 

Και επισης μια απορια. Ειχα κανει το root (το απλο απο οτι θυμαμαι :P ) παιζει ρολο μηπως που δεν γινεται?

 

Αν εννοεις την αναβαθμιση μεσω ΟΤΑ, ναι. Προφανώς!

 

 

επισης μετα θα συνεχισει να ναι root ?

 

Οχι. Θελει ξανα.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

ΣΕ εμένα που έχω 4.04 official δεν ήρθε καμία αναβάθμιση ακόμη

Ίσως που είναι ρουτ , χμμμ αλλά δεν νομίζω αφού έχω triangle away εγκατεστημένο

Έχω το 8010

ΕΠΙΣΗΣ μια καλή εφαρμογή είναι το gl to sd

Βάζει τα παιχνίδια στην κάρτα sd . Και τα κάνει mount . Ειδικά τα game loft games που είναι μεγάλα ( 2 giga )

Για άλλες ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ σε sd καλό είναι το link to sd

Link to comment
Share on other sites

ΣΕ εμένα που έχω 4.04 official δεν ήρθε καμία αναβάθμιση ακόμη

Ίσως που είναι ρουτ , χμμμ αλλά δεν νομίζω αφού έχω triangle away εγκατεστημένο

Έχω το 8010

ΕΠΙΣΗΣ μια καλή εφαρμογή είναι το gl to sd

Βάζει τα παιχνίδια στην κάρτα sd . Και τα κάνει mount . Ειδικά τα game loft games που είναι μεγάλα ( 2 giga )

Για άλλες ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ σε sd καλό είναι το link to sd

έχεις δει αν είναι μηδενισμένος ο counter

ONEPLUS 6, HUAWEI P10 PLUS, NEXUS 6P, NEXUS 7 (2013), RASBERRY PI2
Link to comment
Share on other sites

Έχω δει φίλος είναι στο 0

ΕΠΙΣΗΣ λέει Samsung official

ΙΣΩΣ έρθει αργότερα

 

Α τώρα βλέπω κατάσταση συσκευής (κάτω ακριβώς από το ενημέρωση λογισμικού) τροποποιήθηκε. Άρα δεν δουλεύει σωστά το triangle away .μηδενίζει τον μετρητή αλλά η συσκευή φαινεται τροποποιημενη

Edited by Tyxerakias
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Α τώρα βλέπω κατάσταση συσκευής (κάτω ακριβώς από το ενημέρωση λογισμικού) τροποποιήθηκε. Άρα δεν δουλεύει σωστά το triangle away .μηδενίζει τον μετρητή αλλά η συσκευή φαινεται τροποποιημενη

 

λογικά μετά το reset πρέπει να περάσεις κάποια original rom για είναι οκ αλλά χάνεις ροοτ κτλ

άσχετα με το παραπάνω εγώ έχω περάσει αυτή είναι η ιδία με αυτή που δίνουν τώρα

ONEPLUS 6, HUAWEI P10 PLUS, NEXUS 6P, NEXUS 7 (2013), RASBERRY PI2
Link to comment
Share on other sites

Μετάφραση από ntinoscrypton

Τηλεφώνησα χθές στο service της SAMSUNG και μίλησα μ' ένα παληκάρι.

: "Ποιό είναι το πρόβλημα σας;" ntinoscrypton: Θα ήθελα να μ' ενημερώσετε για το πότε μπορώ να στείλω το τάμπλετ S.G.N 10.1 στο τμήμα σέρβις.

Υπ: "Έχετε επικοινωνήσει ξάνα μαζί μας;" ntinoscrypton: "όχι πρώτη φορά είναι"

Υπ: "πως κάνατε την αίτηση για επισκευή;" ntinoscrypton: Από το site.

Yπ: Δεν μπορεί να την κάνατε από το site. ntinoscrypton: Πώς δεν γίνεται;

Υπ:Που βρήκατε την εξής υπηρεσία; ntinoscrypton: Από την υποστήριξη, βρήκα την αίτηση και μου' ρθε μάλιστα και mail επιβεβαίωσης!

Υπ: Ααα!Αυτή η υπηρεσία είναι ακόμα beta. ntinoscrypton: Γ. ..το και έφαγα μια ώρα να συμπληρώνω την κ...λιστα!

 

Τελικά, έγινε η δουλειά σου ntinoscrypton;

Σου είπαν πότε μπορείς να το στείλεις για επισκευή;

 

Πολύ καλή μετάφραση!!

 

Στα σοβαρά τώρα...με πήραν σήμερα τηλέφωνο από την smartec και με ρώτησαν τι παρουσιάζει, τους εξήγησα και μου είπαν ότι μέσα στην εβδομάδα θα με ενημερώσουν, δεν με ρώτησαν πότε το παρατήρησα αν έκανα καμία αταξία και πειραματικά ή αν το έριξα.η οτιδήποτε άλλο.

 

Δεν μπορώ να καταλάβω τι παίζει...δουλεύουν όλα ηχεία οθόνη μικρόφωνο κάμερα αλλά έχει κολλήματα, το να πιω?

 

η νεκροψία θα δείξει...

 

Τώρα τα έγραψα σωστά??

Link to comment
Share on other sites

Έχω δει φίλος είναι στο 0

ΕΠΙΣΗΣ λέει Samsung official

ΙΣΩΣ έρθει αργότερα

 

Α τώρα βλέπω κατάσταση συσκευής (κάτω ακριβώς από το ενημέρωση λογισμικού) τροποποιήθηκε. Άρα δεν δουλεύει σωστά το triangle away .μηδενίζει τον μετρητή αλλά η συσκευή φαινεται τροποποιημενη

 

Το triangle away δουλεύει μια χαρά, το 'τροποποιημένη' δεν έχει καμία σχέση με το μετρητή, και δεν υπάρχει τρόπος να φύγει αν είσαι root. Επίσης όσο είσαι root ξέχνα την αναβάθμιση ΟΤΑ, κάντην μέσω του Κies...

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή μετάφραση!!

 

Στα σοβαρά τώρα...με πήραν σήμερα τηλέφωνο από την smartec και με ρώτησαν τι παρουσιάζει, τους εξήγησα και μου είπαν ότι μέσα στην εβδομάδα θα με ενημερώσουν, δεν με ρώτησαν πότε το παρατήρησα αν έκανα καμία αταξία και πειραματικά ή αν το έριξα.η οτιδήποτε άλλο.

 

Δεν μπορώ να καταλάβω τι παίζει...δουλεύουν όλα ηχεία οθόνη μικρόφωνο κάμερα αλλά έχει κολλήματα, τi να πω?

 

η νεκροψία θα δείξει...

 

Τώρα τα έγραψα σωστά??

Μην μασας, καλά τα έγραψες. Απλώς καλώπισα λίγο το προηγούμενο πόστ (απο κινητό το έστειλες και έδρασε ο δαίμων της ελλειπούς αυτοδιόρθωσης? ) για να μπορέσουν και τα άλλα μέλη του φόρουμ να καταλάβουν τι πρόβλημα έχεις με το Νote σου. Τώρα όσο αφορά τον προβληματισμό σου, μπορεί να φταίει ένα από τα 3 παρακάτω;1) ο επεξεργαστής 2) ο επεξεργαστής γραφικών ή 3) η μνήμη άμεσης προσπέλασης.

Μετά το χτύπημα διαπίστωσες καμιά υπερθέρμανση κατα την χρήση του;Είπες ότι επανεσύνδεσες την καλωδιοταινία σε κάποιο πόστ, σωστά; Υπάρχει περίπτωση να μην κούμπωσε καλά.Σου στέλνω σε Προσ.μυνημα το λινκ από ένα βιντεάκι στο youtube

Edited by spiros2021

Nokia 808 Pureview, iPad Air 4th gen(2020), Apple iPhone 13 Pro Max, iWatch Ultra

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και καλο μηνα,αυριο το πρωι θα παραλαβω το N8010 θα ηθελα να κανω μια ερωτηση για οσους το εχουν ηστε ευχαριστημενη?προγραμμα gps μπορω να βαλω οποιο θελω?πχ tomtom-igo-sygic?και αν εχει δοκιμασει καποιος την εφαρμογη torque δουλευει?

ευχαριστω

 

Αν μπορεί κάποιος ας βοηθήσει μην το παρω τσάμπα

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10.1 (N8000/N8010)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...