Jump to content

Alcatel OT-997 / 997D


snapp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σίγουρα είναι με ελληνικό μενού;Πού αναφέρεται;

 

Τους πήρα τηλέφωνο σήμερα και μου απάντησαν πως έχει Ελληνικό μενού , έχω και το όνομα του υπαλλήλου που μου το ανέφερε.

kouloukith.blogspot.com = pc help και όχι μόνο
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τους πήρα τηλέφωνο σήμερα και μου απάντησαν πως έχει Ελληνικό μενού , έχω και το όνομα του υπαλλήλου που μου το ανέφερε.

 

Ωραία.Καλώς το δεχτήκαμε λοιπόν!Να δω και άλλα καταστήματα τι τιμή θα του δώσουν...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

σήμερα προσπάθησα να συνδεσω ένα Bluetooth αλλά δεν μπορώ καν να ενεργοποίησω το Bluetooth στη συσκευή ......!!!! Αντιμετώπισε άλλος το ίδιο ???

 

Βρε παιδιά, για αυτό το πρόβλημα τι κάνουμε????

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Εχεις κανει κανα ρουτ? Αν ναι, εκανες wipe data/reset μετα? Γιατι αυτο αν δεν το κανεις το κινητο εχει θεματα μετα. Το bluetooth εμενα μου ανοιγει κανονικα.

Επισης, ως προς το ελληνικο μενου, μηπως θα μπορεσουμε κ εμεις της παραεισαγωγης να βαλουμε ελληνικο μενου? Με κανα OneTouch Upgrade με εκδοση ελληνικων ας πουμε? Μου φαινεται πιθανο απο τη στιγμη που το προγραμμα σου φλασαρει τα παντα απο την αρχη, μενει να δουμε αν οντως γινεται..

Edited by eimai_kala
Link to comment
Share on other sites

Εχεις κανει κανα ρουτ? Αν ναι, εκανες wipe data/reset μετα? Γιατι αυτο αν δεν το κανεις το κινητο εχει θεματα μετα. Το bluetooth εμενα μου ανοιγει κανονικα.

Επισης, ως προς το ελληνικο μενου, μηπως θα μπορεσουμε κ εμεις της παραεισαγωγης να βαλουμε ελληνικο μενου? Με κανα OneTouch Upgrade με εκδοση ελληνικων ας πουμε? Μου φαινεται πιθανο απο τη στιγμη που το προγραμμα σου φλασαρει τα παντα απο την αρχη, μενει να δουμε αν οντως γινεται..

 

Όχι , είναι εργοστασιακό .......

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Σου ανοιγει το μπλε δοντι κ δε σου βρισκει συσκευες ή δε σου ανοιγει καν? Γιατι σε μενα ανοιγει κανονικα κ βρισκει κ συσκευες οταν αυτες ειναι ανιχνευσιμες.
Link to comment
Share on other sites

Σου ανοιγει το μπλε δοντι κ δε σου βρισκει συσκευες ή δε σου ανοιγει καν? Γιατι σε μενα ανοιγει κανονικα κ βρισκει κ συσκευες οταν αυτες ειναι ανιχνευσιμες.

 

Δεν ανοίγει καν. .....ούτε και με άλλη εφαρμογή για Bluetooth.....

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Ε τοτε εχει προβλημα η συσκευη νομιζω.. Προσωπικα ενα factory reset θα το εκανα για να δω αν αλλαζει κατι (μιας κ εχεις το Cloud Backup μπορεις ευκολα να αποθηκευσεις επαφες, δεδομενα, εφαρμογες) και αν τελικα δεν αλλαζει, τοτε βασισου στην εγγυηση..
Link to comment
Share on other sites

Ε τοτε εχει προβλημα η συσκευη νομιζω.. Προσωπικα ενα factory reset θα το εκανα για να δω αν αλλαζει κατι (μιας κ εχεις το Cloud Backup μπορεις ευκολα να αποθηκευσεις επαφες, δεδομενα, εφαρμογες) και αν τελικα δεν αλλαζει, τοτε βασισου στην εγγυηση..

 

Τελικά έκανα Reset όπως είπες και μετά συνδέθηκε κανονικά το Bluetooth......thanks

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Επειδή τελευταία διαβάζω συχνά για resets, τα οποία ομολογουμένως δεν είναι και ό,τι καλύτερα δεδομένου του χρόνου που μπορεί να έχει ξοδέψει ο καθένας για να σετάρει την συσκευή του, εάν πήγαινες στην διαχείριση εφαρμογών και έσβηνες το data+cache της εφαρμογής το ίδιο πράγμα δεν θα ήταν;

1) Οδηγός καταναλωτή (περί εγγυήσεων) -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357763

2) Backup της rom χωρίς root -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357312.

Link to comment
Share on other sites

Επισης, ως προς το ελληνικο μενου, μηπως θα μπορεσουμε κ εμεις της παραεισαγωγης να βαλουμε ελληνικο μενου? Με κανα OneTouch Upgrade με εκδοση ελληνικων ας πουμε? Μου φαινεται πιθανο απο τη στιγμη που το προγραμμα σου φλασαρει τα παντα απο την αρχη, μενει να δουμε αν οντως γινεται..

 

Το OneTouch Upgrade δεν θα σου αλλάξει τη γλώσσα.

διαβαζει το ΙΜΕΙ και με βαση την χωρα για την οποια προοριζόταν αρχικά σου φλάσαρει το λειτουργικό κρατώντας παλι τις προεγκατεστημένες γλώσσες!

kouloukith.blogspot.com = pc help και όχι μόνο
Link to comment
Share on other sites

Επειδή τελευταία διαβάζω συχνά για resets, τα οποία ομολογουμένως δεν είναι και ό,τι καλύτερα δεδομένου του χρόνου που μπορεί να έχει ξοδέψει ο καθένας για να σετάρει την συσκευή του, εάν πήγαινες στην διαχείριση εφαρμογών και έσβηνες το data+cache της εφαρμογής το ίδιο πράγμα δεν θα ήταν;

 

Δεν ήταν θέμα εφαρμογής , το hardware ήταν .....δεν ενεργοποιούνταν καθόλου το Bluetooth ......

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα... Μακάρι να μην μου τύχει κάτι τέτοιο γιατί ποιος κάθεται να ξανασετάρει την συσκευή...

1) Οδηγός καταναλωτή (περί εγγυήσεων) -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357763

2) Backup της rom χωρίς root -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357312.

Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτήσω αν δουλεύουν κανονικά το watch app και το viber?

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτήσω αν δουλεύουν κανονικά το watch app και το viber?

Ναι ολα κανονικα. Εχω και τις 2 εφαρμογες στο κινητακι.

 

Τελικά έκανα Reset όπως είπες και μετά συνδέθηκε κανονικά το Bluetooth......thanks

Δεν κανει τιποτα :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βλέπω ξεκίνησε η διάθεση της ελληνικής έκδοσης στα μεγάλα πολυκαταστήματα στην απαράδεκτη τιμή των 250ε.Σε επικοινωνία μου με το birdphone μου είπαν ότι ακόμα δεν έχουν κάνει κάποια παραγγελία και δεν ξέρουν πότε θα το έχουν.Λέτε να περιμένω μήπως και αρχίσει η διάθεση του και από τα φτηνά καταστήματα ή θα αργήσουν να ακολουθήσουν?
Link to comment
Share on other sites

Σε ποια είναι άμεσα διαθέσιμο;;

Όχι σε αναμονή.... Βιτρίνα για παραλαβή κατευθείαν...

Edited by ovelix5

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Περιμενε λιγο ακομα αν θα το φερουν τα σκρουτζομαγαζα, εκτος αν βιαζεσαι.. Να δουμε αν θα εχει διαφορες, η ελληνικη εκδοση σε σχεση με τις υπολοιπες. Η ιταλικη πχ εχει βγαλει ενημερωση που διορθωνει το προβλημα της πιξιδας ενω υπαρχουν καποια αλλα θεματα τα οποια εγω τουλαχιστον, στη γερμανικη εκδοση δεν εχω αντιμετωπισει. 60 ευρω για μενου μονο, δε νομιζω να αξιζει.. Αλλα ο καθενας μας εχει κ διαφορετικες αναγκες.
Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα και 'γω στην Αγγλική έκδοση και το περιμένω. Αφού κυκλοφόρησε και Ελλάδα επίσημα θα είναι εύκολο να περάσουμε την ελληνική έκδοση; Ξέρουμε πως θα είναι εφικτό κάτι τέτοιο;
Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

δηλαδή μπορεί να διορθωθούν προβλήματα με την ελληνική έκδοση?αν είναι έχω και 2ο λόγο να περιμένω αν και το βιάζομαι λίγο είναι η αλήθιεα
Link to comment
Share on other sites

@ael1964 Απ ο,τι ειπε o tzivanas παραπανω σε αντιστοιχη ερωτηση μου, μαλλον δεν ειναι εφικτο, εκτος αν υπαρξει στο μελλον μια custom rom και την περασεις μονος σου. Σε αντιθετη περιπτωση, δηλαδη μεσω επισημου update μαλλον ειναι δυσκολο. Και παλι κρατω καποιες επιφυλαξεις καθως αν τελικα παρει το κινητο αναβαθμιση σε jelly bean (ακομα δεν ειναι σιγουρο, επισημο ή επιβεβαιωμενο κατι τετοιο) τοτε μπορει κ να βαλουν περισσοτερες γλωσσες διαθεσιμες για να επιλεξεις. Παντως μεχρι τωρα custom rom ή update σε jb δεν ειναι διαθεσιμα οποτε κανουμε υπομονη..

 

@lef7 Ισως... Στην Ιταλια καποια bugs τα διορθωσανε, ενω υπαρχουν αλλα τα οποια στη γερμανικη εκδοση (οπως ειπα κ πριν) δεν εμφανιζονται. Το αν τελικα θα πρεπει να περιμενεις εξαρταται απο την υπομονη που εισαι διατεθιμενος να κανεις (εγω τη συγκεκριμενη αρετη δεν την εχω κ με το που ειχα την οικονομικη δυνατοτητα το πηρα!)

Edited by eimai_kala
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω ειχα ενδοιασμους για το αγγλικο μενου.στην τελικη δεν το καταλαβαινεις αφου και launcher και keybord υπαρχουν στα ελληνικα.ασε που σιγουρα θα εχει και καλυτερη υποστηριξη.Στο ot 995 ακομα περιμενουν ελληνικη ics.Παλι καλα πουτο εδωσα για το997.60 ευρ

ω ειναι σιγουρα πολλα για ελληνικο μενο

υ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οταν λετε για τις αγγλικες/ιταλικες/γερμανικες εκδοσεις οτι δεν εχει ελληνικο μενου τι εννοειτε; Ο stock laucher της alcatel δεν εχει τα ελληνικα; Απο το android το ιδιο δεν επρεπε να το ειχε; Επειδη δεν προοριζοταν για Ελλαδα η alcatel το αφαιρεσε; Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Alcatel OT-997 / 997D

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...