Jump to content

Alcatel OT-997 / 997D


snapp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Φαινεται πολυ καλο και με καλη αναλυση οθονης ομως η μπαταρια 1550 mAh ειναι λιγο μικρη νομιζω.. Στο 997D ειναι 1800 mAh (κραταει πολυ βεβαια). Μπορει λοιπον να βγαζεις τη μερα αλλα δεν ειμαι σιγουρος οτι θα κραταει κ πολυ με εντονη χρηση. Γενικα παντως φαινεται να εχει πολυ καλη αποδοση χαρακτηριστικων/ τιμης.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικά έκανα Reset όπως είπες και μετά συνδέθηκε κανονικά το Bluetooth......thanks

 

.....και αφού είχα να χρησιμοποιήσω αρκετές μέρες το Bluetooth, είπα να δοκιμάσω ξανά σήμερα.....και πάλι δεν ανοίγει καν!!! Τι στο καλό γίνεται??? :mad::mad:

 

Παρεπιμπτόντως, σήμερα παρέλαβα αυτή τη θήκη, πολύ ωραία, εφαρμόζει άψογα και είναι από πολύ καλής ποιότητας υλικό με ανάγλυφο μερικό μέρος του πίσω τμήματός της (όπως και στο τηλέφωνο) και στα πλάγια, για καλύτερη εφαρμογή στο χέρι...

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

https://www.facebook.com/AlcatelOneTouchDE

 

Επιβεβαιώνεται ότι θα πάρει αναβάθμιση το κινητό σε Jelly Bean. Εγώ που έχω Γερμανική έκδοση μάλλον την παίρνω όταν κυκλοφορήσει. Δεν με πειράζει πλέον που δεν έχει ελληνικό μενού, αφού έχει πληκτρολόγιο δεν τίθεται θέμα. Αν και εάν έβρισκα μια ελληνική rom να δοκιμάσω δεν θα υπήρχε θέμα.

 

Η Alcatel Hellas σε επικοινωνία μας, μου απάντησε ότι γίνεται να περαστεί ελληνικό firmware με μια μικρή χρέωση.

Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

.....και αφού είχα να χρησιμοποιήσω αρκετές μέρες το Bluetooth, είπα να δοκιμάσω ξανά σήμερα.....και πάλι δεν ανοίγει καν!!! Τι στο καλό γίνεται??? :mad::mad:

 

Παρεπιμπτόντως, σήμερα παρέλαβα αυτή τη θήκη, πολύ ωραία, εφαρμόζει άψογα και είναι από πολύ καλής ποιότητας υλικό με ανάγλυφο μερικό μέρος του πίσω τμήματός της (όπως και στο τηλέφωνο) και στα πλάγια, για καλύτερη εφαρμογή στο χέρι...

Με το wi fi εχεις κανένα θέμα;;Eχει καλή λήψη γενικά;;;;

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κανείς λευκά handsfree αλλης μάρκας? Αν είναι δυνατόν, σε λευκό κινητό βάζουν μαύρα ακουστικά στη συσκευασία! Παίζει με τίποτα samsung?
Dub be good to me!
Link to comment
Share on other sites

To wifi νομίζω δεν έχει και πολύ καλή λήψη συγκριτικά με το alcatel 918d που είχα.

Προσωπικά βρήκα πολύ ενδιαφέρον την αφαίρεση των onsceen button navigation και την αντικατάστασή τους με gestures τύπου windows phone. Θέλει λίγο συνήθεια στην αρχή αλλά χρησιμοποιείς όλη την οθόνη και είναι πιο εύχρηστο (για μένα).

Χρειάζετε root

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2046865

ίσως χρειαστείτε και τους drivers mtk65xx drivers

Την εφαρμογή FMT

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1330150

και αντικατάσταση του superuser με το supersu

 

μια άλλη λύση είναι με autohide buttons οπως το button saver

Edited by dklearhos
Link to comment
Share on other sites

Έχω κατεβάσει το handcet για να έχω τους 160 ελληνικούς χαρακτήρες αλλά δεν έχω δυνατότητα επιλογής sim αποστολής.Γνωρίζει κανείς πως μπορώ να έχω και τους 160 χαρακτήρες και την δυνατότητα επιλογής;
Link to comment
Share on other sites

παιδια η συσκευη μας δεν υποστηριζει abode flash player?ειναι δυνατον να τον περασουμε με καποιο τροπο?

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

παιδια η συσκευη μας δεν υποστηριζει abode flash player?ειναι δυνατον να τον περασουμε με καποιο τροπο?

 

Σε ολα τα αντροιντ υποστηρίζετε...απλα πρεπει να το googlaρεις κ να το κατεβασεις σαν .apk απευθείας στο κινητο

Link to comment
Share on other sites

Σε ολα τα αντροιντ υποστηρίζετε...απλα πρεπει να το googlaρεις κ να το κατεβασεις σαν .apk απευθείας στο κινητο

 

το κατεβασα απο το νετ το εγκατεστησα αλλα συνεχιζει να μην παιζει!μου γραφει το κλασικο σημα οτι θελει upgrade :(

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Lef7: Αν κατεβασεις το ελληνικό πληκτρολόγιο "Greek input method" έχει επιλογή για 7bit SMS. Τα βγάζει φυσικά όλα κεφαλαία αλλα δεν έγινε και κάτι. Με αυτό τον τρόπο έχεις 160 χαρακτήρες.
Link to comment
Share on other sites

Lef7: Αν κατεβασεις το ελληνικό πληκτρολόγιο "Greek input method" έχει επιλογή για 7bit SMS. Τα βγάζει φυσικά όλα κεφαλαία αλλα δεν έγινε και κάτι. Με αυτό τον τρόπο έχεις 160 χαρακτήρες.

 

+1

Σε 991 και 995 με αγγλικό μενου με το Greek input method γραφεις κανονικά Sms με 160 χαρακτηρες στα Ελληνικά.

kouloukith.blogspot.com = pc help και όχι μόνο
Link to comment
Share on other sites

παιδιά σας ευχαριστώ αλλά έκανα τη βλακεία και όταν κατέβασα το handcet απενεργοποίησα τη εργοαστασιακή εφαρμογή για τα sms επειδή μου ερχόταν και από τα δύο ειδοποίηση και τώρα δεν ξέρω πως να την επαναφέρω.αν γνωρίζεις κανείς θα με βοήθησει πολύ..
Link to comment
Share on other sites

το κατεβασα απο το νετ το εγκατεστησα αλλα συνεχιζει να μην παιζει!μου γραφει το κλασικο σημα οτι θελει upgrade :(

 

ξαναδοκιμασε απεγκατασταση,επανεγκατασταση,του απκ για ics απο το σαιτ της αντομπ,σωστα τα κανεις ,παιδεψε τοκαι ανοιγοκλεισε κ κανα 2 φορες το κινητο πριν κ αφου απεγκαταστησεις κ εγκαταστησεις..

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

ξαναδοκιμασε απεγκατασταση,επανεγκατασταση,του απκ για ics απο το σαιτ της αντομπ,σωστα τα κανεις ,παιδεψε τοκαι ανοιγοκλεισε κ κανα 2 φορες το κινητο πριν κ αφου απεγκαταστησεις κ εγκαταστησεις..

 

τελικα το προβλημα λυθηκε...το κατεβασα απο το site της abode αλλα δεν παιζει στο chrome... στους υπολοιπους browsers παιζει κανονικα!;)

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

To chrome δεν υποστηριζει φλας..

Ο στοκ, ο οπερα μομπαιλ, ο μαξτον ειναι μεχρι κ για ταινιες κ σειρες

Στριμινγκ..:)

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

μεχρι την παρασκευη θα το παρω και εγω απο κωτσοβολο

τελικα ειναι με ελληνικο μενου?

μπορω να περασω προγραμματα πλοηγησης και ναυτικους χαρτες?εχει καποιος αποψη

τελικα αξιζε αυτη η αγορα σε οσους το πηραν?

Link to comment
Share on other sites

To είδα σήμερα το τηλεφωνάκι στο public...Δυστυχώς δεν ενθουσιάστηκα ενώ περίμενα πώς και πώς να το δω. Μέτρια ποιότητα κατασκευής και γενικά δεν σου έδινε την εντύπωση στιβαρού τηλεφώνου. Ήταν λίγο φτηνιάρικο, αν με πιάνετε. Είδα το λευκό.Πολλές φορές τα χρώματα παίζουν βέβαια αρκετό ρόλο. Σε μερικά κινητά το λευκό είναι πιο ωραίο, σε άλλα το μαύρο. Ελπίζω το μαύρο να 'ναι πιο ωραίο στο μοντέλο αυτό.
Link to comment
Share on other sites

το μαυρο λεει πιο πολυ,αλλα μην τρελαινεσαι ναι η μετρια οθονη βγαζει ματι..

 

αλλα κι εσυ κι εγω με τ gs2,gs3 δεν ειμαστε αντικειμενικοι στο πως το βλεπουμε..

 

αμα το δεις σαν ενα πληρες κινητο με οκ οθονη ,cpu,gpu κλπ κ δικαρτο,

τοτε ολα καλα..

αλλωστε ειμαστε υπερκορεσμενοι απο ολα τα νεα μοντελα που ενα πληρες απλο

τηλ σαν το 997 μας φαινεται μετριο,..:)

 

μην ξεχναμε πρωτοβγηκε με 250 που λεει σαν τιμη..

 

αμα πεσει πιο κατω αυτη η τιμη το κινητο ειναι χτυπησιμο απο ολους..

με 180 π.χ. αυριο θα εξαντλουνταν πιστευω,..

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Εγω παιδια που το εχω σε μαυρο ειμαι πληρως ικανοποιημενος. ΟΚ δεν μπορεις να το συγκρινεις με s3 στην οθονη αλλα ειναι μια αρκετα καλη οθονη αναλυσης 800x480 (οπως αυτη του s2 για παραδειγμα, αν και η τελευταια ειναι amoled με ο,τι αυτο συνεπαγεται). Αν τη συγκρινεις ομως με αλλες lcd οθονες τοτε δε νομιζω πως υστερει ιδιαιτερα. Το μονο αρνητικο που εχω να πω ειναι οτι δεν τραβαει, κ δεν υποστηριζει γενικοτερα, βιντεο 1080p. Τιποτα αλλο αξιοσημειωτο.

Στα σκρουτζομαγαζα υπαρχει ηδη κατω απο 200 ευρω οποτε κ το ελληνικο θα πεσει σε τιμη στο μελλον. Μεχρι στιγμης απο τα πιο value for money κινητα στην αγορα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Alcatel OT-997 / 997D

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...