Jump to content

Alcatel OT-997 / 997D


snapp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είναι κάποιος που έχει δει όλα τα χρώματα?

Δεν το έχω δει καν το κινητό και δεν ξέρω ποιο να επιλέξω..

 

Εγώ έχω το κόκκινο και είναι πολύ ωραίο, είχα δει και το Ardesia όμως......μόνο η πίσω πλευρά αλλάζει χρώμα (αν δεν κάνω λάθος.....)

 

Παιδια οταν λετε για τις αγγλικες/ιταλικες/γερμανικες εκδοσεις οτι δεν εχει ελληνικο μενου τι εννοειτε; Ο stock laucher της alcatel δεν εχει τα ελληνικα; Απο το android το ιδιο δεν επρεπε να το ειχε; Επειδη δεν προοριζοταν για Ελλαδα η alcatel το αφαιρεσε; Ευχαριστω.

 

Δεν έχει σαν γλώσσα επιλογής τα Ελληνικά, είναι η έκδοση DE και έχει μόνο ορισμένες γλώσσες της Κ.Ευρώπης (Γερμανία και πέριξ....με Τουρκικά λόγω μεγάλου αριθμού μεταναστών εκεί....και φυσικά Αγγλικά....)

Edited by topmar
πρόσθεση κειμένου....

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χθες το αγόρασε ένας φίλος από media markt. Ελληνικά περιλαμβάνονται κανονικά. Δεν έχω διαβάσει προηγούμενες σελίδες, αλλά απ' ότι κατάλαβαίνω κυκλοφορούν και άλλες εκδόσεις εδώ. Πάντως οι χώρες που αναφέρετε, ως ευρωπάικες είναι πολύ πιθανόν να περιέχουν ελληνικά και αυτές. Ίσως βέβαια να μην είναι όλες ενεργοποιημένες. έχετε δοκιμάσει με το morelocale?
Link to comment
Share on other sites

Πολύ σωστό αυτό που λέει ο φίλος, το είχα ξεχάσει τελείως!!

Για δοκιμάστε το οι έχοντες μη ελληνικό μενού και ενημερώστε μας! ;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Χθες το αγόρασε ένας φίλος από media markt. Ελληνικά περιλαμβάνονται κανονικά. Δεν έχω διαβάσει προηγούμενες σελίδες, αλλά απ' ότι κατάλαβαίνω κυκλοφορούν και άλλες εκδόσεις εδώ. Πάντως οι χώρες που αναφέρετε, ως ευρωπάικες είναι πολύ πιθανόν να περιέχουν ελληνικά και αυτές. Ίσως βέβαια να μην είναι όλες ενεργοποιημένες. έχετε δοκιμάσει με το morelocale?

 

Πολύ σωστό αυτό που λέει ο φίλος, το είχα ξεχάσει τελείως!!

Για δοκιμάστε το οι έχοντες μη ελληνικό μενού και ενημερώστε μας! ;)

 

 

Καλησπέρα,

 

μόλις το εγκατέστησα και δεν αλλάζει τπτ σχεδόν......το 95% εξακολουθεί να είναι στα Αγγλικά που είχα επιλέξει πριν....οπότε.....ΝΟ....

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και ένα screenshot της εφαρμογής One Touch Manager με το τηλέφωνο συνδεδεμένο......

 

http://img5.imageshack.us/img5/7223/alcatelot997d.jpg

 

ΥΓ: Το ΙΜΕΙ είναι σβησμένο από εμένα.....:ninja:

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι το κινητό και πολύ γρήγορο. Το τελευταίο Android που ασχολήθηκα μαζί του ήταν το Xperia mini πριν από 3 χρόνια. Πιστεύω για τα λεφτά του καλύτερο δεν βρίσκεις. Εγώ πήρα το 997D. Απ' ότι καταλαβαίνω η μπαταρία κρατάει πολύ. Δυο ώρες το "σκάλιζα" και από πλήρως φορτισμένη έπεσε στο 65%.

 

Δεν με ενοχλεί καθόλου που είναι στα Αγγλικά. Τι διαφορά θα είχε στα Ελληνικά το μενού; Ελληνικό πληκτρολόγιο μπαίνει άνετα. Αύριο θα περάσω και τις επαφές και βλέπουμε. Ξέρει κανείς κάναν τρόπο να τις περάσω τις επαφές από το Vivaz Pro;

Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

λέω τελικά να το παραγγείλώ σήμερα που έχει 190ε σε έκδοση ΕU.δεν αξίζει 60ε για ένα ελληνικό μενού απλά..

δεν έχω καταλήξει στο χρώμα.είμαι μεταξυ black και dark red:confused:

έχει βρει κανείς δερμάτινη θήκη για το συγκεκριμένο?από αυτές που τραβάς και βγαίνει έξω το κινητό?

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα και απο εμενα.το παρηγγειλα εχθες το κινητο απο τον κοτσοβολο σε λευκο χρωμα με ελληνικο μενου στην τιμη των 249 ευρω. 60 ισως ειναι αρκετα χρηματα για ελληνικο μενου αλλα δεν ειναι μονο το μενου ειναι και η υποστηριξη για το service.υπαρχουν θηκες και δερματινες και σιλικονης. κοιτα εδω:

 

http://www.ebay.com/itm/IMAK-Cowboy-Shell-Ultra-thin-Cover-Case-Film-Alcatel-One-Touch-OT-997D-OT-997-/271132478959?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&hash=item3f20c14def

 

http://www.ebay.com/itm/PU-LEATHER-SLIDE-IN-PULL-TAB-POUCH-CASE-FOR-Alcatel-OT-997D-/360537711919?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&var=&hash=item53f1b8e52f

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα και απο εμενα.το παρηγγειλα εχθες το κινητο απο τον κοτσοβολο σε λευκο χρωμα με ελληνικο μενου στην τιμη των 249 ευρω. 60 ισως ειναι αρκετα χρηματα για ελληνικο μενου αλλα δεν ειναι μονο το μενου ειναι και η υποστηριξη για το service....

 

Η εγγύησή του και η υποστήριξή του, είναι ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΗ από την ελληνική αντιπροσωπεία, εφόσον είναι αγορασμένο από Ε. Ε. ....

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

παιδια ψηνομαι και εγω για το κινητο γιατι εχω επιδοτηση απο την wind και απο οσα εχει μου αρεσει πιο πολυ!οσοι αγορασαν με ελληνικο μενου να πουν εντυπωσεις!εγω θα το παρω απο public 249..απλα να περιμενω η οχι?

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Η εγγύησή του και η υποστήριξή του, είναι ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΗ από την ελληνική αντιπροσωπεία, εφόσον είναι αγορασμένο από Ε. Ε. ....

 

Κι εφόσον η Alcatel υποχρεώνει την ελληνική αντιπροσωπεία να καλύπτει κινητά που προέρχονται από άλλη χώρα της ΕΕ. Δηλαδή αν ο Κωτσόβολος έφερε το κινητό από Γερμανία και η Alcatel δεν υποχρεώνει την εδώ αντιπροσωπεία να κάνει service σε κινητά που προέρχονται από την Γερμανία τότε αρμόδια για θέματα service είναι η Γερμανική αντιπροσωπεία. Εννοείται ότι αυτό δεν μας αφορά ως καταναλωτές αφού εμείς έχουμε να κάνουμε με τον πωλητή, εκτός κι εάν λάβουμε επιπλέον γραπτή εγγύηση από την ίδια την Alcatel και αποφασίσουμε να την ενεργοποιήσουμε.

 

Είναι λίγο μπερδεμένο αλλά ας μείνουμε στο γεγονός ότι υπεύθυνος είναι ο πωλητής...

1) Οδηγός καταναλωτή (περί εγγυήσεων) -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357763

2) Backup της rom χωρίς root -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357312.

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα και απο εμενα.το παρηγγειλα εχθες το κινητο απο τον κοτσοβολο σε λευκο χρωμα με ελληνικο μενου στην τιμη των 249 ευρω. 60 ισως ειναι αρκετα χρηματα για ελληνικο μενου αλλα δεν ειναι μονο το μενου ειναι και η υποστηριξη για το service.υπαρχουν θηκες και δερματινες και σιλικονης. κοιτα εδω:

 

http://www.ebay.com/itm/IMAK-Cowboy-Shell-Ultra-thin-Cover-Case-Film-Alcatel-One-Touch-OT-997D-OT-997-/271132478959?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&hash=item3f20c14def

 

http://www.ebay.com/itm/PU-LEATHER-SLIDE-IN-PULL-TAB-POUCH-CASE-FOR-Alcatel-OT-997D-/360537711919?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&var=&hash=item53f1b8e52f

 

σε ευχαριστώ φίλος.ακριβώς αυτό έψαχνα..

μπήκα τώρα στην σκέψη να πάρω και μια 2η μπαταρία να έχω μιας και βρήκα αυτό

http://www.ebay.com/itm/Battery-Charger-for-Alcatel-One-Touch-OT-997D-Ultra-OT-997-batterij-bateria-/321044939020?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item4abfc5010c

τι λέτε?

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα και μια Κingston SDHC class 10 στα 32 GB, αλλά δεν μπορώ να επιλέξω από την κάμερα να αποθηκεύονται οι φωτογραφίες στην SD. Πως θα το κάνω;
Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

παιδια τελικα ποση μνημη ram εχει το κιντο γιατι αλλου διαβαζω 512 κ αλλου 1G!!!

Επισης και με την μπαταρια αλλου διαβαζω 1530mAh και αλλου οτι ειναι 1800mAh..

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

1800 mAh, 1 gb ram. Τουλαχιστον για τη γερμανικη κ ιταλικη εκδοση, αρα λογικα κ για την ελληνικη το ιδιο θα ισχυει.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.σημερα πηρα το τηλεφωνο και ενω κατα τα αλλα ειναι φοβερο,το ηχειο που χτυπα οταν με παιρνουν τηλ ειναι αρκε α βραχνο και χαμηλο.ετσι ειναι σε ολους η επεσα σε ελλατωματικο;
manaros
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.σημερα πηρα το τηλεφωνο και ενω κατα τα αλλα ειναι φοβερο,το ηχειο που χτυπα οταν με παιρνουν τηλ ειναι αρκε α βραχνο και χαμηλο.ετσι ειναι σε ολους η επεσα σε ελλατωματικο;

 

Αν και ειναι υποκειμενικο το ποσο δυνατο ειναι ή οχι το ηχειο, μπορω να πω οτι σε μενα χτυπαει αρκετα δυνατα. Δοκιμασες και με αλλους ηχουν κλησεις την ενταση? Επισης αμα παιξεις καποιο βιντεο, τραγουδι κλπ η ενταση του ηχειου ειναι πιο υψηλη? Δες επισης αν εχεις βαλει την ενταση του ηχου κλησεως στο μεγιστο.

Link to comment
Share on other sites

Έχω και ένα θέμα με τα SMS. Με ελληνικούς χαρακτήρες μειώνεται στους 60 διαθέσιμους αντί για 160. Πως λύνεται;
Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Έχω και ένα θέμα με τα SMS. Με ελληνικούς χαρακτήρες μειώνεται στους 60 διαθέσιμους αντί για 160. Πως λύνεται;

 

Εγκατάστησε την εφαρμογή Handcent SMS από το Google Play , βάλε και το πακέτο Ελληνικής γλώσσας και είσαι ΟΚ ......

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Ασχετο αλλα(!) συμφωνα με την ALCATEL ONE TOUCH DEUTSCHLAND και τα οσα εγραψε στη σελιδα της στο Facebook, το 997D θα παρει αναβαθμιση σε αντροιντ 4,1 στο τελος του πρωτου εξαμηνου του 2013. Απο κει και περα αναβαθμιση σε 4,2 δε θα γινει (αν κ δε με καιει απο τη στιγμη που θα παρουμε 4,1 με project butter και βελτιωμενη ταχυτητα στη συσκευη μας).

Λινκ απο xda:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1981692&page=37

και η σχετικη γερμανικη σελιδα (με λιγο scrolling και λιγο google translate θα βρειτε τη σχετικη δημοσιευση):

http://www.facebook.com/AlcatelOneTouchDE?fref=ts

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.σημερα πηρα το τηλεφωνο και ενω κατα τα αλλα ειναι φοβερο,το ηχειο που χτυπα οταν με παιρνουν τηλ ειναι αρκε α βραχνο και χαμηλο.ετσι ειναι σε ολους η επεσα σε ελλατωματικο;

Mου κάνει εντύπωση...δεν ξέρω για το συγκεκριμένο αλλά το alcatel 991 που έχω ακούσει, είναι πιο δυνατό από του galaxy s2! Eίναι κανόνι!

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Alcatel OT-997 / 997D

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...