Jump to content

Alcatel OT-997 / 997D


snapp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα κ από μένα!! Πήρα το κινητό πριν λίγες μέρες!! Αντιμετωπίζω κάτι προβληματάκια... Το δεξί ακουστικό στο Handsfree δεν ακούγεται... θέλει κάποια ρύθμιση ή είναι προβληματικό? Κ το κυριότερο πρόβλημα είναι με το Onetouch manager... ενώ συνδέω κανονικά το κινητό με τον υπολογιστή κ το αναγνωρίζει δεν μπορώ να κάνω download ούτε Upload... το κινητό είναι με το αγγλικό μενού... ξέρει κανείς από την αρχή την διαδικασία κ τι ρυθμίσεις χρειάζεται (techering & portable hotspot)?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια στο μανιουλ που εχετε απο σαρ σε σωμα κ κεφαλι τι λεει?

Την ευρωπαικη τιμη αμα μπορειτε:)

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια στο μανιουλ που εχετε απο σαρ σε σωμα κ κεφαλι τι λεει?

Την ευρωπαικη τιμη αμα μπορειτε:)

 

παιδια εχω κλεισει μια εβδομαδα με το τηλεφωνο απροβληματιστα και απολυτα ικανοποιημενος για τα λεφτα του και ιδιαιτερα απο την μπαταρια του!!!αυτο που εχει αρχισει να με προβληματιζει και μακαρι να κανω λαθος ειναι καποιοι συχνοι πονοκεφαλοι που εχω τις τελευταιες μερες και μπαινω σε σκεψεις μηπως φταιει το κινητο!χρησομοιποιω 2 sim αλλα δεν μιλαω αρκετα..δλδ καμμια ωρα την ημερα!μακαρι να ειναι απλα συμπτωση!απλα το αναφερω...επαναλαμβανω μπορει να ειναι εντελως τυχαιο!

τιμη sar για κεφαλι :0,497 w/kg και γραφει μαζι με wi-fi,bluetooth,δικτυο

τιμη sar για σωμα :o,736 w/kg και αναγραφει οτι οι πραγματικες τιμες ειναι χαμηλοτερες..

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Ε να παρει..καλες τιμες σαρ αλλα ελπιζω να ναι αξιοπιστη η αλκατελ...

Οχι κινεζια κινεζικο κινητο:p

 

Οχι τπτ αλλο αν ειναι κινεζια σε αυτα τα λεφτα παιρνω φοβερα καλυτερο κινεζικο:)

 

Εμςνα η οθονη μου φανηκε λιγη αλλα μονο μισο λεπτο την τσεκαρα..βεβαια συγκρινα με αμολεντ..

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω πρόβλημα με το Bluetooth.Δεν μου ανοίγει καν να εμφανιστεί το δόντι.Προσπαθώ να το πάω από το off στο on και δεν πάει.Μπορεί κανείς να βοήθησει;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω πρόβλημα με το Bluetooth.Δεν μου ανοίγει καν να εμφανιστεί το δόντι.Προσπαθώ να το πάω από το off στο on και δεν πάει.Μπορεί κανείς να βοήθησει;

 

Αμα διαβασεις παραπανω το ιδιο προβλημα (νομιζω) ειχε κ ενας αλλος. Το προβλημα του λυθηκε με factory reset. Προσπαθησε να ανατρεξεις σε παλιοτερα posts για να βεβαιωθεις οτι ειχε το ιδιο θεμα στο bluetooth γιατι factory reset τσαμπα και βερεσε δε λεει.

Δες τις σελιδες 12-13. Ο φιλος το ελυσε με ενα factory reset.

Edited by eimai_kala
Link to comment
Share on other sites

Για το Bluebooth εγώ είχα πρόβλημα , ναι έκανα reset αλλά μετά από μερικές μέρες πάλι τα ίδια ......τότε δοκίμασα ένα κλείσιμο και ανοιγμα της συσκευής και έφτιαξε ......

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωνω οτι το κινητο εχει MHL που σημαινει οτι μπορει με εναν ανταπτορα micro usb to hdmi συνδεεται σε οθονες και τηλεορασεις HD. Το εκανα κ μπορεσω να συνδεθω με την τηλεοραση μου σε 720p χωρις κανενα προβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Φιλοι μου καλησπερα,ενδιαφερομαι για το εν λογω κινητο μιας και θελω ενα διπλοκαρτο smartphone με καλες προδιαγραφες hardware.Ειμαι αναμεσα απο το Galaxy Duos και το συγκεκριμενο μιας και τα βρισκω περιπου στην ιδια τιμη.Το Alcatel υπερεχει του Galaxy και στην μνημη και στις ιντσες και στον επεξεργαστη και κλεινω προς το Alcatel.Μονος μου ενδοιασμος ειναι οτι δεν ξερω την μαρκα και για αυτο θα ηθελα να μου πειτε την αποψη σας.Ειστε ευχαριστημενοι απο το κινητο;Ειναι ποιοτικη κατασκευη;Και ποιο ειναι το μεγαλυτερο προβλημα του; Ειμαι ετοιμος να το παρω και επειδη δεν εχουμε πλεον περιθωρια για λαθη :lol: η γνωμη σας θα ηταν καταλυτικη..Σας ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

@mol Το ειδα φιλε μου αλλα δεν εχει να προσφερει κατι περισσοτερο απο το Alcatel,επισης εδω στην ελλαδα δεν ξερω και τι παιζει και απο υποστηριξη, γιατι απο οτι βλεπω και στο Σκρουτζ ενα μαγαζι το εχει..Οποτε και παλι ειμαι αναμεσα στα 2 που ειπα,σε ευχαριστω για την αποψη σου.
Link to comment
Share on other sites

@mol Το ειδα φιλε μου αλλα δεν εχει να προσφερει κατι περισσοτερο απο το Alcatel,επισης εδω στην ελλαδα δεν ξερω και τι παιζει και απο υποστηριξη, γιατι απο οτι βλεπω και στο Σκρουτζ ενα μαγαζι το εχει..Οποτε και παλι ειμαι αναμεσα στα 2 που ειπα,σε ευχαριστω για την αποψη σου.

 

Κι εγώ είχα το ίδιο δίλημμα αλλά τα χαρακτηριστικά του Alcatel υπερέχουν ξεκάθαρα.......πάρτο άφοβα....

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ είχα το ίδιο δίλημμα αλλά τα χαρακτηριστικά του Alcatel υπερέχουν ξεκάθαρα.......πάρτο άφοβα....

 

Φιλε μου να υποθεσω οτι εισαι κατοχος του συγκεκριμενου Alcatel.Η οθονη του ειναι ικανοποιητικη;επίσης υπαρχει στην αγορα με ελληνικο μενου;και αν ξερεις αν θα αναβαθμιστει σε Jelly bean; Τελος ανακρισης :lol:

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου να υποθεσω οτι εισαι κατοχος του συγκεκριμενου Alcatel.Η οθονη του ειναι ικανοποιητικη;επίσης υπαρχει στην αγορα με ελληνικο μενου;και αν ξερεις αν θα αναβαθμιστει σε Jelly bean; Τελος ανακρισης :lol:

 

Η οθόνη του συγκριτικά με το προηγούμενο που είχα (SE Xperia Neo V) είναι οριακά κατώτερη, λίγο τα χαλάει στον ήλιο αλλά δεν είναι πρόβλημα αυτό......με Ελληνικό μενού δεν ξέρω εάν υπάρχει, αλλά ποιός δεν ξέρει Αγγλικά σήμερα?

 

Όσο για την αναβάθμιση, μάλλον θα πάρει, σύμφωνα με αυτά που έγραψε πιο πίσω ο "eimai kala":

 

συμφωνα με την ALCATEL ONE TOUCH DEUTSCHLAND και τα οσα εγραψε στη σελιδα της στο Facebook, το 997D θα παρει αναβαθμιση σε αντροιντ 4,1 στο τελος του πρωτου εξαμηνου του 2013. Απο κει και περα αναβαθμιση σε 4,2 δε θα γινει (αν κ δε με καιει απο τη στιγμη που θα παρουμε 4,1 με project butter και βελτιωμενη ταχυτητα στη συσκευη μας).

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη του συγκριτικά με το προηγούμενο που είχα (SE Xperia Neo V) είναι οριακά κατώτερη, λίγο τα χαλάει στον ήλιο αλλά δεν είναι πρόβλημα αυτό......με Ελληνικό μενού δεν ξέρω εάν υπάρχει, αλλά ποιός δεν ξέρει Αγγλικά σήμερα?

 

Όσο για την αναβάθμιση, μάλλον θα πάρει, σύμφωνα με αυτά που έγραψε πιο πίσω ο "eimai kala":

 

συμφωνα με την ALCATEL ONE TOUCH DEUTSCHLAND και τα οσα εγραψε στη σελιδα της στο Facebook, το 997D θα παρει αναβαθμιση σε αντροιντ 4,1 στο τελος του πρωτου εξαμηνου του 2013. Απο κει και περα αναβαθμιση σε 4,2 δε θα γινει (αν κ δε με καιει απο τη στιγμη που θα παρουμε 4,1 με project butter και βελτιωμενη ταχυτητα στη συσκευη μας).

 

Πολυ ωραια.Αγγλικα ξερω πολυ καλα οποτε δεν υπαρχει κανενα προβλημα.Σε αυτα τα χαρακτηριστικα δεν υπαρχει ανταγωνισμος και αναβαθμιση να ερχετε.Κατι τελευταιο φιλε μου ..Σαν αφη ειναι ικανοποιητικη ανταποκρινετε σωστα και η καμερα του βγαζει ανεκτες photos ;

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραια.Αγγλικα ξερω πολυ καλα οποτε δεν υπαρχει κανενα προβλημα.Σε αυτα τα χαρακτηριστικα δεν υπαρχει ανταγωνισμος και αναβαθμιση να ερχετε.Κατι τελευταιο φιλε μου ..Σαν αφη ειναι ικανοποιητικη ανταποκρινετε σωστα και η καμερα του βγαζει ανεκτες photos ;

 

Ναι, πολύ γρήγορο στην ανταπόκριση της οθόνης αφής και καλές φωτό.....επίσης, κάνει focus με tab στην οθόνη και μετά πατάς το κάτω κουμπί για να τραβήξεις τη φωτό (...για όσους δεν το ήξεραν...)

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Ναι, πολύ γρήγορο στην ανταπόκριση της οθόνης αφής και καλές φωτό.....επίσης, κάνει focus με tab στην οθόνη και μετά πατάς το κάτω κουμπί για να τραβήξεις τη φωτό (...για όσους δεν το ήξεραν...)

 

Το παρειγγειλα σε κοκκινο.Σε ευχαριστω πολυ φιλε μου για τις πληροφοριες..Τωρα απο εδω και περα θα διατυπωνω και εγω τις αποψεις μου για το κινητο μολις το παρω... Αυτο που δεν σε ρωτησα ειναι οτι στην ελλαδα καλυπτετε φανταζομαι απο την εγγυηση; .Απο eshop το παρειγγειλα...Τωρα να φανταστω μεμβρανη και θηκη μονο απο e-bay φανταζομαι ε ;

Link to comment
Share on other sites

Να πω και γω την γνώμη μου και να απαντήσω και στον φιλο παραπανω.η οθόνη του κινητού είναι αξιοπρεπέστατη,θα έλεγα παρα πολύ καλη για τα δικά μου γούστα.εγώ βέβαια είμαι αντιφαν της amoled που προσωπικά για μένα κιτρινίζει παραπανω απο το κανονικό και ξεφεύγει απο το πραγρατικο χρωμα(βλέπε olympus φωτογραφικές).στα ελληνικά σίγουρα υπάρχει εκδοση μιας και το έχω,απλα το πληρωσα λιιιιγο παραπανω,250 ευρώ απο πολυκατάστημα.κατα τα αλλά το έχω λατρέψει σαν κινητό μιας και κανει τα παντα ιδιαίτερα για την τιμή του.κάτι που χρήζει βελτίωσης είναι οτι πολλές φορές οι φωτογραφίες βγαίνουν θολες ενω μέχρι τελευταια στιγμη φαίνεται στην οθόνη πεντακαθαρη.πιστεύω οτι σε επόμενο update θα το φτιαξουν .
manaros
Link to comment
Share on other sites

@manaros Σε ευχαριστω φιλε μου για την αποψη σου,εχω ακουσει πολυ καλα λογια για αυτο το κινητο ειδικα για την τιμη που πωλειτε.Και επειδη ειναι βασανο να κουβαλας 2 κινητα σε αυτα τα λεφτα ειναι οτι καλυτερο..Ηδη παραγγειλα το κοκκινο.
Link to comment
Share on other sites

Ενημερωνω οτι το κινητο εχει MHL που σημαινει οτι μπορει με εναν ανταπτορα micro usb to hdmi συνδεεται σε οθονες και τηλεορασεις HD. Το εκανα κ μπορεσω να συνδεθω με την τηλεοραση μου σε 720p χωρις κανενα προβλημα.

 

Είναι να το παραγγείλω και εγώ, απλα θέλω να σε ρωτήσω, έχει 2 ειδών MHL ανταπτορες, εναν που παίρνει και micro usb τροφοδοσία (για να φορτίζει το κινητό την ώρα που το έχει συνδεμενο στην TV, κάτι που μου φαίνεται λογικό) και ένα σκέτο μονο μετατροπέα σε microUSB σε HDMI. Ποιό από τα 2 έχεις;

Dub be good to me!
Link to comment
Share on other sites

Μιας και το αναφερατε έχω και γω ενα θέματα κι με το μπλε δόντι.μια συγκεκριμένη συσκευή που θέλει κωδικό σύνδεσης δεν μπορεί να συνδεθεί με το κινητό.την βλέπει,παταω πανω της και μόλις βγάζει την οθόνη για να εισαγω κωδικό,εξαφανίζεται απο μονη της η οθόνη ακαριαία.υπάρχει για τρία η πεσαμε σε ασυμβατοτητα;το αστείο είναι οτι μου το έκανε και με αλκατελ 985 που είχα ενω με αλλά κινητά κανένα πρόβλημα...
manaros
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλοι μου.Περιμενω και εγω το κινητο να ερθει.Το παραγγειλα σε dark red και οχι ελληνικο.Πιστευω οτι περα απο την ελληνικη γλωσσα στο μενου δεν θα μου λειψει κατι αλλο...Θα ηθελα την γνωμη σας για μια θηκη σιλικονης και καμια μεμβρανη προστασιας...οποιος εχει παρει κατι να με καθοδηγησει.Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει κανει κανενας update με το one touch upgrade s?το δικο μου ειναι με ελληνικο μενου.

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Alcatel OT-997 / 997D

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...