Jump to content

Alcatel OT-997 / 997D


snapp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για το Wi-Fi μου έκανε και εμένα εντύπωση , θα περιμένω πάντως να το δω σε κανένα κατάστημα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πήρα τηλέφωνο στην γραμμή εξυπηρέτησης πελατείας Onetouch της Alcatel (210 9490550) και ρώτησα. Ήταν αρκετά εξυπηρετικοί. Μου είπαν ότι με Ελληνικό πληκτρολόγιο από την Google θα μπορώ να έχω τις επαφές και να στέλνω μηνύματα στα Ελληνικά. Μου είπαν επίσης ότι η συσκευή, η οποία "δεν έχει κυκλοφορήσει στην Ελλάδα", εμφανίζει τα μηνύματα που έρχονται με Ελληνικούς χαρακτήρες και ότι μπορώ να τηλεφωνήσω στο service της Alcatel, στην Arvato (2105197500), και να ρωτήσω αν μπορούν να μου περάσουν Ελληνικά με κάποια χρέωση.

Στην Arvato μου είπαν ότι πρέπει να το πάω να το δουν και αν μπορούν να του περάσουν Ελληνικά. Η χρέωση είναι αυτή για αναβάθμιση, ήτοι 25 ευρώ. Μου τόνησαν ότι αν είναι αγορασμένο στο εξωτερικό, δεν θα μπορέσουν να περάσουν Ελληνικά.

Ελπίζω να βοηθούν αυτές οι πληροφορίες, καθώς αναμένω και εναγωνίως την ανατροφοδότηση από τον tsakman21.

Link to comment
Share on other sites

το 991 που εχω δεν εχει καθολου ελληνικο μενου αλλά τα sms τα λαμβανω στα ελληνικα κανονικοτατα

περνόντας ενα ελληνικο πλητρολογιο πλκτρολογεις οτι θες στα ελληνικα πχ καταλογο sms κλπ

το μενου εξακολουθει να ειναι στα αγγλικα ομώς (υπάρχει κάποιος που δεν ξερει αγγλικα αυτη την εποχη)

Edited by tzivanas
kouloukith.blogspot.com = pc help και όχι μόνο
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι πάρα πολύ καλό!Καμία επαννεκίνηση,σχεδόν όλες οι εφαρμογές μπορούμε να τις περάσουμε στην sd κάρτα,videocall μπορείς να κάνεις με το skype,μπορείς να γράψεις και να λάβεις με ελληνικά χωρίς να εγκαταστήσεις κάποιο πληκτρολόγιο μιας και έχει ήδη(χρειάζεται να δηλώσεις γλώσσα πληκτρολογίου τα Ελληνικά)Έχει ήδη πολλές εφαργμογες(office,radio,cloud,κ.α.)Πολύ καλές φωτογραφίες και άλλα πολλά καλά.Για φωτογραφίες δείτε και εδώ

http://www.technoviel.de/wp-content/gallery/testbilder-alcatel-997d/img_20121111_131802.jpg

http://www.technoviel.de/wp-content/gallery/testbilder-alcatel-997d/blume.jpg

http://www.technoviel.de/wp-content/gallery/vergleichbilder-alcatel-997d-huawei-ascend-p1/997d-roter-traktor.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφερομαι και εγω για την αγορα αλλα με birdfhone που μιλησα μου ειπαν δεν εχει καθολου ελληνικα οποτε τι κανω?Επισης οσοι το εχετε η μπαταρια ποσο κραταει με μετρια χρηση,και το wifi εχει προβληματα?
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Έχει αναφερθεί παραπάνω ότι θα εισαχθεί από την ελληνική αντιπροσωπεία αρχές Δεκέμβρη.
Link to comment
Share on other sites

Αγγλικά ξερεις? Αν ναι μην φοβασαι για τπτ! μονο το μενου είναι στα αγγλικά για μηνυματα επαφες μπορεις να τα εχεις όλα στα ελληνικά κατεβαζεις το swiftkey 3 και εισαι οκ! Οσο για την μπαταρία μου κρατέι μια μερα με συνεχή χρηση ιντερνετ (3G)!Οσo για το wifi στο σπιτι ποιανει πολυ καλα δεν εχω διαπιστώσει καποιο προβλημα! Γενικα το κινητό ειναι άψογο! Το συνιστώ ανεπιφύλακτα!
Link to comment
Share on other sites

Έχει αναφερθεί παραπάνω ότι θα εισαχθεί από την ελληνική αντιπροσωπεία αρχές Δεκέμβρη.

Είχα πάρει το 995 από Γερμανία και μετά από λίγες μέρες βγήκε το ελληνικό(αυτό που είχα πάρει εγώ δεν είχε rom που να περιέχει και τα ελληνικά,ούτε και με το morelocale δεν γινόταν σωστά η δουλειά),ομοίως τώρα εφοσον εχει αναφερθεί για το 997 ότι θα βγεί από την ελληνική αντιπροσωπεία θεωρώ λάθος να το πάρει κανείς παραεισαγωγή,δεν είναι Samsung/Sony που έχει πολυγλωσσικές rom και έχει και ελληνικά άρα το χτυπάς από Skroutzoμάγαζο πιο φτηνά.

Λίγη υπομονή ημερών και παίρνεις το 997 όπως πρέπει και χωρίς να κάνεις συμβιβασμούς.......;)

Link to comment
Share on other sites

Αγγλικά ξερεις? Αν ναι μην φοβασαι για τπτ! μονο το μενου είναι στα αγγλικά για μηνυματα επαφες μπορεις να τα εχεις όλα στα ελληνικά κατεβαζεις το swiftkey 3 και εισαι οκ! Οσο για την μπαταρία μου κρατέι μια μερα με συνεχή χρηση ιντερνετ (3G)!Οσo για το wifi στο σπιτι ποιανει πολυ καλα δεν εχω διαπιστώσει καποιο προβλημα! Γενικα το κινητό ειναι άψογο! Το συνιστώ ανεπιφύλακτα!

 

Δυστυχως αγγλικα κουτσοξερω γιατι εχω και μια Α ηλικια αλλα δεν γουσταρω κιολας στην χωρα μου αλλη γλωσσα,για πηγαινε σε καμμια Γερμανια,Γαλλια,να δεις αν εισαγουν τηλ.χωρις να ειναι στην γλωσσα τους?μονο εμεις ειμαστε εξυπνοι.Ευχαριστω πολυ παντως για την απαντηση σου.Απλα θα περιμενω λιγο ακομα.:)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδια το dual sim το εφερε κανενα καταστημα ελληνικης εισαγωγης ?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το dual sim το εφερε κανενα καταστημα ελληνικης εισαγωγης ?

Kι εγώ αυτό περιμένω. Κι αν το φέρουν ελπίζω να μην βαρέσουν πολύ την τιμή. Έλεγαν αρχές Δεκέμβρη θα κυκλοφορήσει επίσημα στην Ελληνική αγορά αλλά τίποτα ακόμα...Για να δούμε. Αν η τιμή δεν πάει πάνω από 220 Ευρώ, φαίνεται πολύ καλή λύση.

Link to comment
Share on other sites

Kι εγώ αυτό περιμένω. Κι αν το φέρουν ελπίζω να μην βαρέσουν πολύ την τιμή. Έλεγαν αρχές Δεκέμβρη θα κυκλοφορήσει επίσημα στην Ελληνική αγορά αλλά τίποτα ακόμα...Για να δούμε. Αν η τιμή δεν πάει πάνω από 220 Ευρώ, φαίνεται πολύ καλή λύση.

πηρα σημερα στην alcatel και μου ειπαν οτι περιμενουν το 997d αρχες ιανουαριου

Link to comment
Share on other sites

πηρα σημερα στην alcatel και μου ειπαν οτι περιμενουν το 997d αρχες ιανουαριου

 

Αντε ντεεεε.:rolleyes:

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω το κινητο το εχω εδω και ενα μηνα....παρα πολυ καλο,ειναι το μοναδικο android απο οσα ειχα που κραταει 3 γεματες μερες με ενα φορτισμα.Το wifi του ειναι παρα πολυ δυνατο χωρις διακοπες...οθονη απλα εντυπωσιακη,τρεχει τα παντα απροβληματιστα.......ΑΛΛΑ με ξενερωσε η Alcatel.....με το νεο update που εκανε τελευταια εχσω μερικα θεματα:

1)καμια φορα απο μονο του χαμηλωνει τις εντασεις στο γενικο προφιλ μου

2)μια φορα δεν μ εβγαζε ηχο απο το πισω ηχειο αλλα απο το μπροστινο κ βραχνιαζε κ εψαχνα να βρω τι επαθε αλλα μολις εβγαλα την μπαταρια δν το ξαναεκανε,ακομα ενας φιλος μου το επιβεβαιωσε

3)επισης θελω να μ το επιβεβαιωσει κ αλλος αν το εχει οταν το πρωτοεκανα τεστ μου εβγαζε στα benchmarks 55-60 fps στην gpu αλλα μετα το update μου βγαζει το πολυ 33........το εχει παρατηρησει κανεις αυτο?

Just Perfect...NEXUS 4
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γειά σας

Το έχω 5 μέρες. Η μπαταρία κρατάει καλά. Και γενικως δεν κάνει κολήματα. Το μόνο πρόβλημα που έχω και δεν μπορώ να το λύσω (που φυσικά έχει εμφανιστεί και σε Μotorola razr, HTC Evo 4G & HTC Desire C, σε συγκεκριμένους kernels) είναι οτι δεν μου κρατάει τους ήχους κλήσης που βάζω σαν mp3 εγώ σαν default και όσους έχω βάλει στις επαφές. Μετά απο ένα restart ή αν βάλω καλώδιο και το συνδέσω με PC κάνει revert στον factory defaul ήχο. Και αυτό είτε τους ήχους τους έχω στην SD κάρτα είτε στον τοπικό του τηλεφώνου.

Link to comment
Share on other sites

εσεις που το εχετε παρει μπορειτε να μου πειτε ποσες ωρες το φορτισατε την πρωτη φορα?

 

Άστο και μόλις δεις ότι φορτισε δώσε του κάνα δίωρο ακόμα και βγαλτο! ;)

 

Ελληνικά στο μενού έχει η συσκευή σου;

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχει αγοράσει κανείς από εδώ

 

http://www.2808.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=70114

 

Το ξέρετε το μαγαζί; Εγγύηση; Υποστήριξη;

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

ολο και κατι θα παιζεται με αυτο το μαγαζι....εχει μεγαλη διαφορα τιμης,τα μεταφορικα και τα εξοδα αντικαταβολης ποσο ειναι ειδατε?
Just Perfect...NEXUS 4
Link to comment
Share on other sites

ολο και κατι θα παιζεται με αυτο το μαγαζι....εχει μεγαλη διαφορα τιμης,τα μεταφορικα και τα εξοδα αντικαταβολης ποσο ειναι ειδατε?

 

Ρωτηστε αν συμπεριλαμβανεται ο φπα. Αν ναι οι τιμες ειναι σουπερ, αν οχι......

Link to comment
Share on other sites

Ρωτηστε αν συμπεριλαμβανεται ο φπα. Αν ναι οι τιμες ειναι σουπερ, αν οχι......

 

http://www.2808.gr/index.php?dispatch=pages.view&page_id=2

 

ΟΡΟΙ ΣΥΝΑΛΛΑΓΩΝ ΚΑΙ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ ΠΡΟΙΟΝΤΩΝ ΑΓΟΡΩΝ ONLINE

 

Οι ONLINE συναλλαγές μεταξύ της 2808 και του πελάτη πραγματοποιούνται μέσω του online συστήματος της τράπεζας ALPHA BANK Αποδεκτές είναι πιστωτικές κάρτες VISA και MASTERCARD. Η συνναλλαγή ολοκληρώνεται μέσα στο ασφαλές περιβάλλον της Τράπεζας ALPHA BANK και τα στοιχεία κάθε πιστωτικής κάρτας δεν αποκαλύπτονται στην 2808. Εναλλακτικά ο πελάτης κατά την παραγγελία του μέσω του ηλεκτρονικού καταστήματος μπορεί να επιλέξει να ολοκληρώσει την συναλλαγή του με κατάθεση σε τραπεζικό λογαριασμό. Η αποστολή των προϊόντων σε αυτή την περίπτωση ολοκληρώνεται μετά την κατάθεση. Ο καταθέτης πρέπει να εισάγει κατά την κατάθεση τον αριθμό παραγγελίας του. Όλα τα προϊόντα αποστέλλονται κατόπιν επιλογής του πελάτη μέσω Γενικής Ταχυδρομικής . Ο πελάτης έχει το δικαίωμα να επιστρέψει εντός 15 ημερών το προϊόν που αγόρασε εξ' αποστάσεως, εφόσον δεν είναι ικανοποιημένος από αυτό που παρήγγειλε, και εφόσον δεν έχει ανοίξει την συσκευασία του προϊόντος. Τα έξοδα αποστολής σε αυτή την περίπτωση βαρύνουν αποκλειστικά τον πελάτη. Όλα τα προϊόντα που διατίθενται από το κατάστημά μας καλύπτοναι από εγγύηση. Σε περίπτωση ελαττωματικού προϊόντος επικοινωνήστε μαζί μας για την άμεση αντικατάστασή του, ή επιδιόρθωση του. Τα έξοδα αποστολής βαρύνουν τον πελάτη. Η συσκευασία των προϊόντων κατά την αποστολή τους γίνεται με τρόπο ώστε να εξασφαλίζεται η καλή τους κατάσταση κατά την μεταφορά τους. Όλες οι αναφερόμενες τιμές και έξοδα αποστολής και ασφάλισης περιλαμβάνουν τον Φ.Π.Α. Σε περίπτωση που δεν επιθυμείτε να αφήσετε τα στοιχεία σας τότε μπορείτε να τυπώσετε την σελίδα παραγγελίας, πατώντας το εικονίδιο του εκτυπωτή όταν σας ζητηθεί να επιλέξτε τρόπο πληρωμής, να το συμπληρώσετε με τα στοιχεία σας και να μας το αποστείλετε μέσω φάξ στο 210 8947093

Link to comment
Share on other sites

3 ελάχιστα μεταφορικά, 3 αντικαταβολή, τυπικές τιμές

http://www.2808.gr/index.php?dispatch=pages.view&page_id=10

To τηλέφωνο επικοινωνίας 210-8980082 φαίνεται να ανοίκει στο υποκατάστημα της "γενικής μεταφορικής" στη γλυφάδα. :confused: Που το βρήκατε? οι τιμές είναι πολύ (έως 25%) κάτω από τον ανταγωνισμό!?! Εχει παρει κανείς τιποτα από αυτούς? to good to be true?

 

Χμμμ

Edited by keysmith
από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Alcatel OT-997 / 997D

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...