Jump to content

[Επίσημο] Vodafone Smart II (Alcatel V860)


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν το πρωί που το δοκίμασα , με power + volume up , με έβγαζε στο μενού που είχε όταν το αγόρασα . Δηλαδή με την επιλογή να κάνει erase και μόνο . Το μεσημέρι που το παίδεψα λίγο , και βρήκα καί κάτι παλιά αρχεία που είχα κρατημένα από την εποχή που είχα κάνει root , κατάφερα και το έκανα και απέκτησε το ρεψοωερυ με τις 4 όμως μόνο επιλογές .

 

Τις δοκίμασα όλες ( wipe cache , wipe data , του έκανα και το update from zip ) , αλλά τίποτε ..... Μένει κολλημένο στο πράσινο ανθρωπάκι και δεν πάει παρακάτω .

 

Ευτυχώς με τον υπολογιστή συνδέεται με power + volume down .

Χρησιμοποίησα το romeo με ένα recovery που γράφει στην 96 σελίδα αν θυμάμαι , και τώρα το ρεψόωερυ απέκτησε όλες τις επιλογές . Καθάρισα την Dalvik cache + όλα τα προηγούμενα που είχα ξανακάνει , έκανα επανεκκινηση , αλλά εξακολουθεί να κάνει τα ίδια .

 

Έχω κατεβάσει και και την custom rom update 4 , που είχε δώσει κάποιος εδώ . Και σκέφτομαι ότι μάλλον θα την περάσω . Το θέμα είναι κατα πόσον αλλάζει το κινητό ; Πχ θα είναι σαν να έχει βγεί από το κουτί της βόντα ; Χειρότερο ; καλύτερο ; Δεν έχω ξαναπεράσει rom άλλη φορά και δεν ξέρω .

Κάποιος καμιά άλλη πρόταση ή ιδέα ;

 

Ευχαριστώ

 

EDIT :

Λοιπόν τελικά δεν άντεξα , και φλάσαρα με το ρομέο την custom Rom . Και ευτυχώς το τηλέφωνο άνοιξε :) Και ήταν όπως ακριβώς ήταν όταν το έβγαλα από του κουτί της βόνταφον . Οπότε θα με φάει η νύχτα μάλλον για να το φέρω το τηλέφωνο όπως το είχα πριν το κόλλημα που έφαγε το πρωί . Να ρωτήσω μήπως να δοκιμάσω καμιά άλλη ρομ , πριν αρχίσω να στήνω το τηλέφωνο ; Αν το στήσω , και μετά πάω να περάσω άλλη ρομ , τότε θα σβηστούν πάλι όλα ;;;;

 

Ναι, να δοκιμάσεις την ρομ του ddesign. Αν θα την αλλάξεις θα σβηστούν όλα, όπως και σε όλες τις ROM.

 

1) Ddesign Rom - http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4710360#post4710360

2) TK Xperia Edtion - http://www.htcmania.com/showthread.php?t=548641

 

Οι ROM που σου συστήνω έχουν root, και δεν έχουν τις εφαρμογές της Vodafone.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά, το Skype σας δουλεύει κανονικά στο τηλέφωνο αυτό; Είχα δοκιμάσει και με την κανονική του rom και τώρα που πέρασα τη Rom του DDesign και με το που ξεκινάει και κάνω login μετά από λίγο κλείνει μόνο του!

Favorites : Sony Ericsson T68i, Sony Ericsson P800, Eten G500+, Sony Ericsson K750i, Nokia N82, LeEco Le 2

Current : Xiaomi Redmi Note 8 pro

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, ενώ έχω μια χαρούμενη 8gb μνήμη στο τηλέφωνο, μου βγάζει κατι ειδοποιήσεις ότι external storagespace 1.8mb και κάτι τέτεια. Όλα τα υπόλοιπα (link2sd κτλ) βλέπουν κανονικά πάνω από 7gb ελεύθερα... Τι παίζεται εδώ; Edited by Powerfull

Favorites : Sony Ericsson T68i, Sony Ericsson P800, Eten G500+, Sony Ericsson K750i, Nokia N82, LeEco Le 2

Current : Xiaomi Redmi Note 8 pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα είμαι καινούργιος στο φόρουμ θα ήθελα να ρωτήσω για το smart 2 που έχω. Εδώ και 2 μήνες μου κάνει κολλήματα στα πάντα. Ας πούμε όταν αποθηκεύω μια επαφή λέει το android.process.acore σταμάτησε να δουλεύει. Όταν το ανοίγω λέει το main σταμάτησε να δουλεύει. Στα καλά καθούμενα πετάει ένα μήνυμα ότι το facebook σταμάτησε να δουλεύει και το google+ το ίδιο. Όταν ανοίγω το browser πάλι κολλάει. Άμα πάω στο Google Play είτε θα βγάλει μήνυμα είτε θα λέει ότι δεν υπάρχει σύνδεση. Πιο πριν μπορούσα να στείλω εφαρμογές για εγκατάσταση από το pc τώρα δεν κάνει τίποτα. Τέλος δεν μπορώ να στείλω ή να λάβω μηνύματα. Δεν έχει root ήθελα να κάνω την οδηγία από εδώ αλλά δεν μπορώ να κάνω backup τις επαφές. Τι μου προτείνετε να κάνω;
Link to comment
Share on other sites

DDESIGN ROM V1.0

 

-VODAFONE SMART II - ALCATEL V860

-Mod stock rom 2.3.7 GB update4 build 01022

-Changes:

-New Boot animation :)

-Touchwiz5 launcher (Holo mod) Faster!

-Updated apps Gmail,facebook,Play store google play, YouTube

-Replaced stock browser with Dolphin browser mini

-Replaced stock gallery with Gallery from Samsung S5830i

-Replaced stock file manager with Es file explorer (don't update)

-Remove apps vodafone

-Remove wallpapers vodafone

-Remove some ringtones & notifications & boot &shutdown sounds

-Link2sd embedded

-Backgrounds HD embedded

-Quick boot embedded

-Power Toggles embedded

-Root explorer embedded

-Holo Locker plus embedded

-New live wallpaper only Nexus Revamped replaced with previoused :)

-to work live wallpaper enabled Unknown sources

-Storage 127-130mb only :(

-Boost Graphics performance(thanks Alberto96 from xda)

 

How to flash:

-extract archive, alcatel-onetouch to root sdcard

-work only full recovery or fastboot

-go to mounts and storage

-format data,custpack,system,boot,cache

-go back

-backup and restore

-restore 2013-05-18.17.54.07 restore

-flash update.zip

-reboot

Download:alcatel-onetouch.rar - 152.8 MB

Download:update.zip - 3.8 MB

 

http://imageshack.us/a/img209/5796/device1k.png

 

 

Ευχαριστω πολυ.Με εσωσες με την rom αυτη :)

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο 2 μηνες με κολληματα, σβησίματα κλπ, το κινητό πήγε τελικά σερβις για να περαστει η εργοστασιακή ρομ απο την αρχή. Το κακό είναι οτι δεν ειναι πλέον ρουτ, ενω πριν το έιχα κάνει, με ενα τρόπο που ειχα βρει στις πρώτες σελίδες σε αυτο το νημα. Δεν πρόκειται να ξαναμπώ σε τόσο περίπλοκη διαδικασία για να το κάνω ρουτ, αλλά επειδη όλο κι όλο στην μνημη του χωράει 4-5 εφαρμογές πριν γεμίσει, υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος για ρουτ (εύκολος);

 

Κανένας βρε παιδιά;:worry:

Έστω αν μπορεί κάποιος να μου δείξει τον τρόπο να περάσω κάποια άλλη ρομ η οποία θα είναι σταθερή;:confused:

 

Έβαλα τελικά του ddesign. Φαίνεται καλή, γρήγορη και σχετικά smooth.Ελπίζω να είναι και σταθερή.

 

 

edit: λυση για το su binary που αναφέρθηκε προηγουμένως υπάρχει; Διαβασα οτι ο φιλος το εκανε ρουτ απο την αρχή και έστρωσε, αλλά το λινκ στο πρώτο ποστ που οδηγεί στον οδηγό για ρουτ βγάζει σε ποστ στο οποιο τα λινκ δεν δουλεύουν πλέον.

Edited by athanaso77
Απαγορεύονται τα συνεχόμενα μηνύματα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και από εμένα επειδή πήρα αλλά κιν και έχω καιρό να δω τα τεκτενόμενα βρήκε κανείς κανένα τρόπο για άλλο Κερνελ? αυτό το κόλλημα στη 2.3 είναι πολύ εκνευριστικο.
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα!παιδια...!SOS! θελω το stock bootanimation...παιζει να το στειλει καποιος ευχαριστω...

 

 

 

1-11-2013 ενας με stock ρε παιδα και ενα ροοτ explorer να μου στειλει τα stock bootanimation και shutanimation απο το system/media plzzzzzzz τα χρειαζομαι επιγοντως pm me!!

Edited by msound
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, ΕΠΕΙΓΟΝ! Παρακαλω βοηθηστε γιατι θα παει στα σκουπιδια και λεφτα δεν υπαρχουν απο το ατομο που το εχει, γι αλλο :(

 

Πριν μερικους μηνες σταματησε να λειτουργει το play. Δεν μπορουσε να βαλει τις ενημερωσεις, ουτε καν καινουριες εφαρμογες.

Το κινητο ειναι root και με link2sd, αλλα οχι αυτοματο. Το εκανε χειροκινητα σε καθε app.

 

Τωρα δοκιμασε να τις ξελινκαρει ολες και να τις απεγκαθιστα μια μια, επειτα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και τωρα δεν εχει καν google play εγκατεστημενο! Ουτε και μπορει να εγκαταστησει εφαρμογες απο την sd π.χ.

Μπορει να γινει κατι?

Σας παρακαλω βοηθηστε!

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο ακριβώς έπαθε και το δικό μου. Επίσης και ενός φίλου. Πιθανόν όσα είχαν ρουταριστεί με τον πρώτο τρόπο που είχε βγει πριν 10-12 μήνες, κάποια στιγμή θα πάθουν ακριβώς αυτό. Κόλλημα και εξαφάνιση του google play.

 

Θα σου πω τι έκανα εγώ. Αφού είδα και απόειδα με την εργοστασιακή ρομ που ακόμη και με ρουτ δεν κάνει δουλειά, έβαλα αυτή του ddesign. Αν πας 5 ποστ πίσω θα την βρεις. Ακολούθησε τις διαδικασίες όπως ακριβώς το λέει και θα έχεις καινούρια ρομ.

 

-Κατέβασε το αρχείο:alcatel-onetouch.rar - 152.8 MB

-Κατέβασε το αρχείο:update.zip - 3.8 MB

 

Σε μια κάρτα sd (αυτή που θα χρησιμοποιείς στο κινητό) κάνε εξαγωγή το πρώτο αρχείο και αντιγραφή το δευτερο αρχείο.

Βάλε την κάρτα στο κινητό

Άνοιξε το κινητό σε recovery mode

πήγαινε mount and storage

format data,custpack,system,boot,cache

πήγαινε πίσω

πήγαινε backup and restore

διάλεξε -restore 2013-05-18.17.54.07 restore

πήγαινε πίσω

πήγαινε install απο sd

διάλεξε: update.zip

πήγαινε πίσω και reboot

 

link2sd φαντάζομαι ξέρεις να κάνεις, partition στην κάρτα για να έχεις εκεί τα app.

 

Στα έγραψα στα Ελληνικά μήπως και τυχόν δεν καταλάβαινες τα αγγλικά του ddesign.

Είναι καλή ρομ με λίγα ψιλολαγκ σχετικά με άλλες που δοκίμασα και είναι και σχετικά ελαφριά. Θα βγάλει μερικούς μήνες ακόμη μέχρι να το πετάξει το κινητό ο φίλος σου.:p

 

Από εκεί και πέρα, επειδή έχω φάει τα τρία τελευταία χρόνια να προσπαθώ να κάνω android αυτής της κατηγορίας τιμής να δουλέψουν σωστά, προτείνω το επόμενο τηλέφωνο του φίλου σου, αν είναι σε αυτήν την κατηγορία τιμής, να είναι wp8. Μπορεί να μην έχει τόσα πολλά πλεονεκτήματα όσο το android, αλλά κολλήματα, χασίματα, σβησίματα και λοιπές βλακείες δεν θα συναντήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και σε ευχαριστω για την απαντηση.

Ναι εχει γινει root πριν 12 μηνες με τον πρωτο τροπο (update.zip). Δεν εχει το πληρες recovery, παρα μονο τη σκετη οθονη με το X και τo V στο κατω μερος. Σε αυτην την περιπτωση τι κανουμε? Θυμαμαι το update.zip το ειχα βαλει με την εντολη reboot recovery απο adb shell. Αυριο θα το εχω στα χερια μου για περισσοτερες δοκιμες, ελπιζω να μην το αχρηστεψω...

Εγω εχω σχετικη εμπειρια με τα android, καταλαβαινω τι πρεπει να κανω. Link2sd ειναι ηδη, αλλα θα το ξανακανω απ την αρχη καλου κακου.

 

Βρηκα την υγεια μου με φθηνα αξιοπρεπη κινεζακια (π.χ. αγορά Dual core MTK6577, 1GB ram, 2.5GB για εφαρμογες, microSD, οθονη 4.0" 800x480, μπαταρια 2050mah) εδω και 6+ μηνες δουλευει άριστα! Μεχρι και notification led εχει. Μου κοστισε 88 ευρω και ηρθε απο Κινα σε 12 μερες.

Δυστυχως ομως για την φιλη επρεπε να παρω κατι με εγγυηση απο Ελλαδα για ευνοητους λογους...

 

 

Edit:

Απ' ο,τι καταλαβα, πρεπει να περασω recovery. Αυτο θα γινει ετσι? --> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4718065#post4718065

Μετα στο καπακι πρεπει να εχω την SD με τ' αρχεια μεσα, γιατι στο πρωτο reboot θα χαθει η recovery αυτη και θα ξαναγυρισει στην απλη.

 

Τα λεω καλα? :)

Edited by GeorgeManim
Link to comment
Share on other sites

Πολύ σωστά!

Κι εγω με το πρωτο update.zip και χωρίς recovery ήμουν.;)

Περασα recovery με το τροπο που λέει στο 2ο ποστ εδω:

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2243120

 

απο εκει και μετα ακολουθείς τον τυφλοσούρτη που εγραψα παραπάνω.

 

Μην χρησιμοποιήσεις τις rom απο το xda στο νήμα που σου έβαλα, αλλά μόνο το recovery. Οι rom έχουν αρκετά θέματα και σε κάποια φάση τις άφησε στην μέση, ημιτελείς ο τύπος, με πολλά bug.

 

Υ.Γ Κι εγώ για την γυναίκα μου το πήρα, αλλά μου βγήκε πιο heavy user από εμένα και το κινητάκι δεν είναι για πολλά πολλά. Τώρα θα πάει κάποιους μήνες ακόμη ελπίζω και μετά ή θα της πασάρω το wp lumia 520 για να αναβαθμιστώ εγώ, ή θα ακολουθήσω την συμβουλή σου για αγορά από Κίνα.

Edited by highpriest
Link to comment
Share on other sites

εβαλα το sygic αγορασμενο και ενω δειχνει καλα τον χαρτη,οταν παω στα μενου ,μαυριζει η οθονη και φαινονται γραμμες σαν να προσπαθει να εμφανισει τα μενου,και να μην ταιριαζει η αναλυση της οθονη.το ιδιο συτζικ το περασα σε ταβλετ τω 50 ευρω,χωρις δεκτη θεσης,και τα δειχνει ολα καλα.να υποθεσω οτι δεν ταιριαζει η αναλυση του κινητου?και τον χαρτη πως τον δειχνει?μηπως φταιει η εκδοση λειτουργικου του κντ που ειναι η μανισια 2 κατι,ενω του ταβλετ ειναι η 4.2.2??
Link to comment
Share on other sites

Πολύ σωστά!

Κι εγω με το πρωτο update.zip και χωρίς recovery ήμουν.;)

Περασα recovery με το τροπο που λέει στο 2ο ποστ εδω:

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2243120

 

απο εκει και μετα ακολουθείς τον τυφλοσούρτη που εγραψα παραπάνω.

 

Μην χρησιμοποιήσεις τις rom απο το xda στο νήμα που σου έβαλα, αλλά μόνο το recovery. Οι rom έχουν αρκετά θέματα και σε κάποια φάση τις άφησε στην μέση, ημιτελείς ο τύπος, με πολλά bug.

 

Υ.Γ Κι εγώ για την γυναίκα μου το πήρα, αλλά μου βγήκε πιο heavy user από εμένα και το κινητάκι δεν είναι για πολλά πολλά. Τώρα θα πάει κάποιους μήνες ακόμη ελπίζω και μετά ή θα της πασάρω το wp lumia 520 για να αναβαθμιστώ εγώ, ή θα ακολουθήσω την συμβουλή σου για αγορά από Κίνα.

 

Εκανα τη διαδικασια. Αν εξαιρεσεις οτι το κινητο το "ειδε" μονο υπολογιστης με 32bit windows, ολα τ' αλλα κυλησαν ομαλοτατα και πλεον δουλευει μια χαρα και παλι!

Σε ευχαριστω!

Μονο μια τελευταια ερωτησουλα: Βλεπω οτι το swype δεν ειναι πλεον προεγκατεστημενο. Δυστυχως το βρισκω επι πληρωμη στο play. Υπαρχει περιπτωση να περασουμε καπως την εκδοση του Smart II?

Ειναι δυστυχως ακρως απαραιτητο. :O

 

PS: Για Κινεζακι, δες τις αντιστοιχες ενοτητες. Με 90-150 ευρω υπαρχουν εντυπωσιακες και αξιοπιστες συσκευες. Απο το δικο μου εχω μεινει πληρως ευχαριστημενος.

Edited by GeorgeManim
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, δυστυχώς ή ευτυχώς το έχω πληρωμένο το swype, οπότε δεν έχω ασχοληθεί με άλλο πληκτρολόγιο.

Ας το πληρώσει μωρέ, πόσο κάνει; Έτσι κι αλλιώς όταν αγοράζεις κάτι από το google play το έχεις για πάντα πληρωμένο στο ίδιο μεηλ. Θα το έχει αγορασμένο και για τα επόμενα κινητά της.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω για εμενα πληρωμενο το εχω, 0.99€ κοστισε εξ αλλου. :D

Ομως δεν εχει paypal ουτε και θα κανει τη διαδικασια ολοκληρη (βγαλε νεο λογαριασμο, γεμισε τον, συνδεσε τον με paypal αφου γραφτεις κτλ κτλ) για να βαλει το swype, καταλαβαινεις νομιζω.

 

Τελος παντων, θα το ψαξω το θεματακι αυτο.

Σε ευχαριστω και παλι!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, χρειάζομαι την βοήθεια σας. Έκανα root το κινητό (vodafone Smart II - Alcatel V860) και έπειτα του έβαλα μια rom και όλα ήταν μέλι γάλα. Μία μέρα μπήκα απο Power Button + Volume Up και καταλάθος διέγραψα μερικά partition.Τώρα η συσκευή δεν μπορεί να ανοίξει, ούτε ο υπολογιστής δεν την αναγνωρίζει (οι Driver's στο pc είναι οκ). Έπισης η εγγύηση έχει λήξη. Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω για να το φτιάξω? Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.:)
Link to comment
Share on other sites

Διάβασε απο το Post 1743 και κάτω. Ακολούθησε τα ίδια βήματα. Πρώτα πέρνα το recovery από το λινκ που δίνω και μετά τα υπόλοιπα.
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν πάθαμε το εξής

 

κλείδωσε το μοτίβο και θέλει mail & passwd

 

έλα όμως που το πληκτρολόγιο είναι στα ελληνικά και αγγλικά δεν έχει! τι κάνουμε??

 

λοιπόν πάθαμε το εξής

 

κλείδωσε το μοτίβο και θέλει mail & passwd

 

έλα όμως που το πληκτρολόγιο είναι στα ελληνικά και αγγλικά δεν έχει! τι κάνουμε??

 

OK το φλάσαρα και τέλος...

Edited by navi55
συνεχόμενα posts
εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά! εγώ έχω το εξής πρόβλημα, το παρατήρησα πριν λίγο καιρό.. όσο μιλάω στο τηλέφωνο δεν μου εμφανίζει 2η κλήση σε αναμονή και το κακό είναι ότι στον άλλο δείχνει ότι καλεί κανονικά ενώ σε μένα ούτε μήνυμα με την κλήση έρχεται.. οπότε άρχισαν τα παράπονα σε καλούσαμε και δεν απαντούσες ούτε πήρες πίσω, ενώ εγώ δεν έχω ιδέα ποιος και πότε με κάλεσε.. έχει παρατηρήσει κανείς αυτό το πρόβλημα;; είχα την ρομ του ddesign και τώρα πέρασα cm7 μήπως αλλάξει κάτι αλλά το ίδιο..

Cats are like Music:

It's foolish to try to explain their worth

to those who don't appreciate them :kitty:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Είχα ρουταρει πριν πολλούς μήνες το smart 2 της κοπελιάς, είχα περάσει link2sd για να μπορεί να περνάει καμιά εφαρμογή κλπ.

Επειδή άρχισαν τα προβλήματα, εξαφανίστηκε το play store και κάνει κόλπα το πληκτρολόγιο, λέω να περάσω τη ρομ του ddesign.

Θα χρειαστεί να περάσω άλλο recovery πρώτα;

Link to comment
Share on other sites

Τελικά όσοι ρουτάραμε τότε με τον πρώτο τρόπο που βγήκε, έχουμε τα ίδια ακριβώς προβλήματα. :mad:

Άσχετο, αλλά να και ο λόγος που εκνευρίζομαι αφάνταστα που πέταξαν την cyanogen από το google market! Πρέπει να παίζουμε λόττο κάθε φορά για να βρίσκουμε τον σωστό τρόπο να ρουτάρυμε ή να περάσουμε custom ρομ, μέσα από όλους τους τρόπους που υπάρχουν στο ίντερνετ, κάποιοι από τους οποίους χαλάνε το κινητό μας. Εγώ για να βρω τον τρόπο παρακάτω δοκίμασα και 3 άλλες ρομ οι οποίες ήταν λειψές και extra laggy, πρώτα!

 

Τέλος της παρένθεσης και επιστροφή στο θέμα μας.

 

Πήγαινε πρώτα στο λινκ που δίνω στο ποστ #1746 και πέρνα το recovery με τον τρόπο που δίνει.

Μετά πήγαινε στο ποστ #1744 και ακολούθησε τις οδηγίες που δίνω.

 

Καλή επιτυχία.:)

Link to comment
Share on other sites

Παίδες.... εγώ έχω βάλει την RΟΜ CyanogenMod JellySmartB2-201300724-v860.

Όλα καλά μαζί της, αλλά έχει ένα πρόβλημα η σύζυγος. Δεν της βγάζει πουθενά τον χρόνο της κάθε κλήσης. Ξέρετε.,.. τόσο μίλησα με αυτόν τόσο με τον άλλον κοκ. Κάπου λογικά υπάρχει ρύθμιση, αλλά δεν την βρίσκω. Μήπως κάποιος μπορεί να βοηθήσει?

Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε πρώτα στο λινκ που δίνω στο ποστ #1746 και πέρνα το recovery με τον τρόπο που δίνει.

Μετά πήγαινε στο ποστ #1744 και ακολούθησε τις οδηγίες που δίνω.

 

Καλή επιτυχία.:)

 

Σ'ευχαριστω πολυ. Ολα οκ.

Ενα μικρο bug ειναι οτι πρεπει να βαλεις ταχυτατα το pin αλλιως σου εξαφανιζει τη συγκεκριμενη οθονη.

Επισης που και που κανει κολπακια ο launcher.

 

Btw, η στοκ ρομ υπαρχει πουθενα ?

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστω πολυ. Ολα οκ.

Ενα μικρο bug ειναι οτι πρεπει να βαλεις ταχυτατα το pin αλλιως σου εξαφανιζει τη συγκεκριμενη οθονη.

Επισης που και που κανει κολπακια ο launcher.

 

Btw, η στοκ ρομ υπαρχει πουθενα ?

 

Σωστός για το bug. Θέλει να είσαι λίγο ταχύς, αλλά κατά τα άλλα κανένα άλλο πρόβλημα.

 

Για launcher, εγώ τον παρόπλισα αυτόν που έχει η rom (όντως πολύ μέτριος και laggy) και χρησιμοποιώ τον smart launcher που είναι πανάλαφρος για απλή χρήση.

Καμιά φορά βάζω και τον Launcher8 free (που δίνει περιβάλλον WP8) για να τρολλάρω λίγο τους φίλους μου οτι έχω WP στο smart 2!:p

 

Την στοκ ρομ αν μπεις στο νημα στο xda κάπου την έχει, αλλά όχι της Ελλάδας, την Αγγλική νομίζω.

Την να την κάνεις την στοκ; Άχρηστη τελείως. Αν την θες για την εγγύηση να σου πω οτι και απο αυτή την αποψη ειναι αχρηστη. Στο μαγαζί τα παιδάκια που έχουν να δουλεύουν, δεν έχουν ιδέα, ενώ από την άλλη αν φύγει για σερβις θα σου επιστρέψει όταν βγει το smart 5.:lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...