Jump to content

[Επίσημο] Vodafone Smart II (Alcatel V860)


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο Xda εχει σχετικη ενοτητα για την συσκευη. *Vodafone smart II/ alcatel v860 root*. Υπαρχει λυση...

Απο αστερακι σε αστερακι βαλτο στο google... ειμαι μεσο paltalk και δεν μπορω να βαλω λινκ....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Απο αστερακι σε αστερακι βαλτο στο google... ειμαι μεσο paltalk και δεν μπορω να βαλω λινκ....

 

σε ευχαριστώ το βρήκα αλλα πολύ γαδεμια ρε ****το μου! καταρχήν θέλει P.C 32 BIT όχι 64 (κάτι θα κάνω) και δευτερον αν κατάλαβα καλά έκανα την βλακια και δεν έκανα backup από την ROM για να επαναφέρω τα αρχεία.

Link to comment
Share on other sites

να σαι καλα 2 ωρες τους ψαχνω.στη διαχειριση συσκευων λεει vodafone smart 2 αλλα το δειχνει με κιτρινο ερωτηματικο και θαυμαστικο στο ο υπολογιστης μου μου εμφανιζει απλα την καρτα μνημης. μαλον γιαυτο στο ροοτ τσεκ μου λεει κατι κουλα. τους drivers πως τους περναω στο pc??? και παλυ ευχαριστω

 

 

 

τους περασα και παλυ ευχαριστω τωρα το ξαναρουταρω

 

 

 

yes yes με το που περασα τους οδηγους και το ξαναρουταρα ο σουπεργιουζερ μου λεει 100%ειναι ροοτ thanks

 

μολις κατευασα το rootexplorer για να διαγραψω τις μανισιες εφαρμογες μπηκα και δεν εμφανιζει τις εφαρμογες μονο τους φακελους. πως διαγραφουμε??τα αππς ειναι σε καποιο φακελο??

Link to comment
Share on other sites

μολις κατευασα το rootexplorer για να διαγραψω τις μανισιες εφαρμογες μπηκα και δεν εμφανιζει τις εφαρμογες μονο τους φακελους. πως διαγραφουμε??τα αππς ειναι σε καποιο φακελο??

 

Για δες το φάκελο system/app

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Για δες το φάκελο system/app

 

διεγραψα μερικα απο το custpack apps και δεν ελεφθερωθηκε καθολου μνημη.μολις μπηκα στο συστεμ αππ και δε δειχνει ολα τα αππ μονο μερικα και απο κατω κατι φακελους

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

διεγραψα μερικα απο το custpack apps και δεν ελεφθερωθηκε καθολου μνημη.μολις μπηκα στο συστεμ αππ και δε δειχνει ολα τα αππ μονο μερικα και απο κατω κατι φακελους

 

μην χρησιμοποιεις τον ροοτ εξπλορερ εξ ορισμου. υπαρχει κυνδινος να σβηστουν αρχεια κατα λαθος κι απο λαθος εκτιμηση.

δοκιμασε link2sd app2sd, luckypatcher κτλ

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

διεγραψα μερικα απο το custpack apps και δεν ελεφθερωθηκε καθολου μνημη.μολις μπηκα στο συστεμ αππ και δε δειχνει ολα τα αππ μονο μερικα και απο κατω κατι φακελους

 

Κανε επανεκινηση...

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

να σαι καλα 2 ωρες τους ψαχνω.στη διαχειριση συσκευων λεει vodafone smart 2 αλλα το δειχνει με κιτρινο ερωτηματικο και θαυμαστικο στο ο υπολογιστης μου μου εμφανιζει απλα την καρτα μνημης. μαλον γιαυτο στο ροοτ τσεκ μου λεει κατι κουλα. τους drivers πως τους περναω στο pc??? και παλυ ευχαριστω

 

τους περασα και παλυ ευχαριστω τωρα το ξαναρουταρω

 

yes yes με το που περασα τους οδηγους και το ξαναρουταρα ο σουπεργιουζερ μου λεει 100%ειναι ροοτ thanks

:):)

οι drivers αυτοί επισεις διευκολυνουν την εγκατασταση εφαρμογων απευθιας απο το google play εφοσον εχεις συνδεμενο την συσκευη με το pc. ειναι παιχνιδακι η αναζητηση στο play απο pc ή laptop και η εγγατασταση των εφαρμογων που μας αρεσουν.

Link to comment
Share on other sites

:):)

οι drivers αυτοί επισεις διευκολυνουν την εγκατασταση εφαρμογων απευθιας απο το google play εφοσον εχεις συνδεμενο την συσκευη με το pc. ειναι παιχνιδακι η αναζητηση στο play απο pc ή laptop και η εγγατασταση των εφαρμογων που μας αρεσουν.

 

δηλαδη πως γινεται?

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Απαγορεύονται τα greeklish σύμφωνα με τους Όρους Χρήσης του myphone.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη πως γινεται?

 

Όταν είναι συνδεδεμένη η συσκευή με το pc ή λάπτοπ το google play την αναγνωρίζει κι ότι εφαρμογή επιλέξεις για εγκατάσταση μπαίνει κατευθείαν και εγκαθιστάτε στην συσκευή μας.

Βασικά πρέπει να λύσεις το πρόβλημα της μνήμης καθώς γεμίζει γρήγορα και είναι ο κύριος λόγος που κάναμε ροοτ την συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Όταν είναι συνδεδεμένη η συσκευή με το pc ή λάπτοπ το google play την αναγνωρίζει κι ότι εφαρμογή επιλέξεις για εγκατάσταση μπαίνει κατευθείαν και εγκαθιστάτε στην συσκευή μας.

Βασικά πρέπει να λύσεις το πρόβλημα της μνήμης καθώς γεμίζει γρήγορα και είναι ο κύριος λόγος που κάναμε ροοτ την συσκευή.

 

link2sd και app2sd και λυνεται το προβλημα με root φυσικα

 

παντως ρε παιδια το προβλημα με το recovery που δεν λειτουργει το home button βρηκε κανενας λυση???

Link to comment
Share on other sites

link2sd και app2sd και λυνεται το προβλημα με root φυσικα

 

παντως ρε παιδια το προβλημα με το recovery που δεν λειτουργει το home button βρηκε κανενας λυση???

 

υπαρχει κατι στους xda αλλα δε θυμαμαι σελιδα θελει λιγο ψαξιμο

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

στο xda εχω ψαξει οτι λενε το εχω κανει αλλα τιποτα...μηπως καποιος απο εδω εχει καταφερει κατι????
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα! αυτό με το HOME BUTTON το έψαξα παρά πολύ επειδή έχω και εγώ το ίδιο πρόβλημα και τίποτα. εχτές έχασα μια μέρα να βρω λύση με το JDR και τίποτα και τα παράτησα. έχω βρει παρά πολές αναφορές και για τα 2 σφάλματα αλά καμεια λύση και μαλον με βλέπω να πάω στη Vodafone. και ότι γίνει .....
Link to comment
Share on other sites

εισαι rooted? αν ναι μαλλον θα πληρωσεις για οτι κανουν!!!

 

να σου πω την αληθεια δεν ξέρω αλλά μάλλον όχι! όταν πειγα να το κάνω τα έπαιξε εντελώς. θα δειξη πoσο άτυχος είμαι :(

Link to comment
Share on other sites

να σου πω την αληθεια δεν ξέρω αλλά μάλλον όχι! όταν πειγα να το κάνω τα έπαιξε εντελώς. θα δειξη πoσο άτυχος είμαι :(

 

ρε παιδια να σας ρωτησω κατι γιατι καιγεστε τοσο με το home button εγω δεν εχω καθολου recovery και δε με χαλαει καθολου.ροοτ στο κινητο εγινε ολα δουλευουν ρολοι,καλο θα ταν δεν λεω να ειχε ρεκοβερυ αλλα τι να κανουμε..το θεμα ειναι να μπορει να γινει ροοτ..οποτε εσεις που εχετε ρεκοβερυ και δεν ανοιγει αφηστε το μην ασχολειστε μονο κοιταξτε να τα ρουταρετε ειναι πανευκολο και αλλαζει αρκετα το κινητο

 

root files..http://www.4shared.com/rar/N6WnYcct/root_smart_2.html

 

some apps.

apps http://www.4shared.com/rar/5jVJ8kMv/some_apps_after_root.html

 

το κακο ειναι οτι δεν εχω βρει πουθενα κανα patch για unroot..

Edited by nokisas
Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια...καποιος που το εκανε ηδη root το κινητο... δεν τα μαζευει ολα σε ενα μηνυμα για να καταλαβουμε πως το κανουμε? :)
Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια...καποιος που το εκανε ηδη root το κινητο... δεν τα μαζευει ολα σε ενα μηνυμα για να καταλαβουμε πως το κανουμε? :)

 

oλες οι οδηγιες στο λινκ

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασα να κανω οτι ελεγε το λινκ... δεν ξερω αν πετυχε ομως... βλεπω ενα super user εικονιδιο αλλα δεν μπορω να διαγραψω τις εφαρμογες του κινητου.... κ μου εμφανισε προβλημα στα μηνυματα, το background αλλαξε κ εχασα τις κινουμενες εικονες που μπορουσα να βαλω για φοντο....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι απο εμένα...Καινουριος είμαι!

Εχω κάνει root την συσκευη, τουλαχιστον ετσι λεει το root check, αλλα δεν μπορω να κανω κατι με τη μνημη!

Οι εφαρμογές της vodafone δεν μπορουν να απεγκατασταθουν?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι απο εμένα...Καινουριος είμαι!

Εχω κάνει root την συσκευη, τουλαχιστον ετσι λεει το root check, αλλα δεν μπορω να κανω κατι με τη μνημη!

Οι εφαρμογές της vodafone δεν μπορουν να απεγκατασταθουν?

 

χωρις ρουτ οχι

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασα να κανω οτι ελεγε το λινκ... δεν ξερω αν πετυχε ομως... βλεπω ενα super user εικονιδιο αλλα δεν μπορω να διαγραψω τις εφαρμογες του κινητου.... κ μου εμφανισε προβλημα στα μηνυματα, το background αλλαξε κ εχασα τις κινουμενες εικονες που μπορουσα να βαλω για φοντο....

 

και εγω εχω καποια ψιλοπροβληματακια καποιες λοιτουργιες αλλαξαν πχ οταν το συνδεω στο πσ λεει αποπρο υσβ το πατας για να εμφανισει τα περιεχομενα της καρτας και ανβοσβηνει η οθονη 2 3 φορες κ μετα συνδεεται . τωρα για σενα οι κινουμενες ξανακατευενουν ειναι φρεε τα μηνυματα θα τα συνηθησεις μαλον κατι θα αλαξε βαλε το ροοτ τσεκερ για να δεις αν εγινε σωστα το ροοτ το σουπερ γιουσερ και οι εφαρμογεσ σβηνουν με το ροοτ εχπλορερ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι απο εμένα...Καινουριος είμαι!

Εχω κάνει root την συσκευη, τουλαχιστον ετσι λεει το root check, αλλα δεν μπορω να κανω κατι με τη μνημη!

Οι εφαρμογές της vodafone δεν μπορουν να απεγκατασταθουν?

 

οι εφαρμογες σβυνουν με το ροοτ εχπλορερ αλλα εσβησα 1 2 και δε πηρα χωρο στη μνημη θελει να δουμε κανα βιντεακι στο τυβε να δουμε αποιο πιο φακελο τις διαγραφουμε

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...