Jump to content

[Επίσημο] Vodafone Smart II (Alcatel V860)


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

έλα να κάνουμε τη μανίσια... ;-) βοηθήστε το παλικάρι και ανεβάστε την κάπου.

 

επι τη ευκαιρία, σε ρουταρισμένα, μια πιθανή λύση για επανεμφάνιση του recovery boot.

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=30509067&postcount=286

Edited by dimpapadop
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά πήρα αυτό το κινητό στην κοπέλα μου αλλά απογοητευτηκα επειδή δεν μπορείς να εγκαταστησεις εφαρμογές λόγω του μικρού χώρου και της μη δυνατότητας μετακίνησης στην sd.

Με root και απεγκατασταση των εφαρμογών της Vodafone λύνεται το πρόβλημα?

Επίσης, custom rom έχει δοκιμάσει κανείς?

Samsung Galaxy Nexus

AOKP Jelly Bean - Franco.kernel

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως δε μπορεί να το εγκαταστησει! Μου βγάζει δεν υπάρχει επαρκής αποθηκευτικός χώρος!

 

Edit: Tελικά το εγκατέστησα αλλά μου βγάζει: no movable applications found from the storage!

 

κανε ενα μπακ απ στις φωτο σου κ οτι αλλο εχεις στο πς και καντο επαναφορα κατυθειαν θα παρεις 100+ μβ μετα ξαναβαλε αμεσως το αππ το ςδ κα απο κει κ περα το κανονιζεις α απενεργοποιησε τις αφτοματες ενημερωσεις κ πριν τα διαγραψεις ολα κ το επαναφερεις κανε εναν ελεγχο στις ρυθμισεις εφαρμογων μπες σε καθε μια εφαρμογη ξεχωριστα κ διεγραψε οτι ενημερωσεις γινανε οι εφαρμογες δεν θα χαθουν αν το χεις κανει ηδη πας στην αλλη λυση

Link to comment
Share on other sites

έλα να κάνουμε τη μανίσια... ;-) βοηθήστε το παλικάρι και ανεβάστε την κάπου.

 

επι τη ευκαιρία, σε ρουταρισμένα, μια πιθανή λύση για επανεμφάνιση του recovery boot.

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=30509067&postcount=286

 

δοκιμασα με καθε τοπο να το αντιγραψω οπως λεει στο συστεμ βιν δεν αντιγραφεται ουτε επικολαται λεει οτι ειναι μονο για αρχεια προς διαβασμα read only

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασα με καθε τοπο να το αντιγραψω οπως λεει στο συστεμ βιν δεν αντιγραφεται ουτε επικολαται λεει οτι ειναι μονο για αρχεια προς διαβασμα read only

 

Βασικά έκανα fastboot ένα recovery.img, και έχω recovery... σχεδόν χαχαχαχαχ

ΔΛδ όπως σε όλον τον κόσμο, όσοι πέρασαν το update2 στο recovery boot, ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ το home... οπότε... τι να κάνεις... κάτι θα βρεθεί και για αυτό....

 

αλλά αμα είσαι ρουταρισμένος, λογικά θα έπρεπε να μπορείς ... περίεργο...

Edited by dimpapadop
Link to comment
Share on other sites

Βασικά έκανα fastboot ένα recovery.img, και έχω recovery... σχεδόν χαχαχαχαχ

ΔΛδ όπως σε όλον τον κόσμο, όσοι πέρασαν το update2 στο recovery boot, ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ το home... οπότε... τι να κάνεις... κάτι θα βρεθεί και για αυτό....

 

αλλά αμα είσαι ρουταρισμένος, λογικά θα έπρεπε να μπορείς ... περίεργο...

 

ok περασα το αρχειο recovery μεσα στο system bin με system toolbox pro πριν προσπαθησα με root xplorer κ δεν το περνουσε το τηλ ειναι ροοτ τεσπα μην το κανετε τζαμπα παλυ μου εβγαλε την delete all οθονη.δεν το διεγραψα αφοσων δεν ειδα κανενα προβλημα αμα θελετε δοκιμαστε το.τωρα σε ρεκοβερυ μπορω να μπω μονο μεσω καποιων εφαρμογων οπως η παραπανω εχουν αυτη τη ρυθμιση στο recovery το home δουλευει κανονικα αλλα εμφανιζει μονο 4 επιλογες.σε φαστ βοοτ δεν βρηκα recovery img που να δουλευει αν θελεις μαs δινεις ενα λινκ να το κατευασουμε

Edited by nokisas
Link to comment
Share on other sites

1) SuperOneClick Root.

Όπως έχω αναφέρει και σε προηγούμενο πόστ κάποια στιγμή κολλάει.

Παρόλα αυτά δοκιμάστε με κάποια εφαρμογή να δείτε αν είστε Root. Σε εμένα και σε άλλους έχει δουλέψει.

 

2)Recovery

Το Recovery.img που κυκλοφορεί(στο οποίο έχεις recovery αλλά δεν δουλεύουν τα κουμπιά) παίζει να είναι από το πρώτο update.

Ακόμα δεν υπάρχει λύση για Recovery.

 

3)Backup Rom

Για να γίνει Backup πρέπει να είστε Root.

Το Rom Toolbox με το recovery.img Που Δεν Δουλεύουν Τα Κουμπιά δουλεύει και μπορείτε να κάνετε backup.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως το Oneclick root θέλει να ανοίξεις το κινητό σε fastboot? άκυρο... ΣΙΓΟΥΡΑ ΟΧΙ! χεχεχε

Εγώ το δοκίμασα κανονικά ανοιχτό, χωρίς προσάρτηση της κάρτας, και δεν δούλευε με τίποτε ούτε το Root Ούτε RootShell.

αλλά ίσως λόγω του Update2

 

Ερωτήσεις για super oneclickroot v2.3.3 όταν ανοίγετε την εφαρμογή, σας εμφανίζει 2 καρτέλλες. Η 1η General και η 2η advanced ή καπως αλλιώς την ονομάζει? (έχω δει screen captures όπου αντί για Advanced εμφανίζει την συσκευή τους)

Επίσης στο Advanced άμα πατήσω Driver Check, δεν εμφανίζει τίποτα από κάτω.

Έτσι ήταν και σε σάς; ΤΟ πέτυχε κανείς με Update2?

Edited by dimpapadop
Link to comment
Share on other sites

κανε ενα μπακ απ στις φωτο σου κ οτι αλλο εχεις στο πς και καντο επαναφορα κατυθειαν θα παρεις 100+ μβ μετα ξαναβαλε αμεσως το αππ το ςδ κα απο κει κ περα το κανονιζεις α απενεργοποιησε τις αφτοματες ενημερωσεις κ πριν τα διαγραψεις ολα κ το επαναφερεις κανε εναν ελεγχο στις ρυθμισεις εφαρμογων μπες σε καθε μια εφαρμογη ξεχωριστα κ διεγραψε οτι ενημερωσεις γινανε οι εφαρμογες δεν θα χαθουν αν το χεις κανει ηδη πας στην αλλη λυση

 

 

Τι είναι το πς?

 

Πως κάνω επαναφορά;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, κάντε εκείνη το stock Rom να μπορέσουμε να ρουτάρουμε... :rolleyes:

 

εεεεεεεε....... φανταστικοί συμφορουμίτες??????

:p

 

ή έστω σε καμια custom ROm γνωρίζει κανείς πως μπορούμε να ρίξουμε ελληνικά; (μιας και θα αφήσω το τηλ στη γυναίκα μετά)

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=30444567&postcount=281

Edited by dimpapadop
Link to comment
Share on other sites

pc υπολογιστης πας ρυθμισεις απορητο επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων κανε κ ενα κλικ στο δημιουργια αντιγραφων αλλα πριν συνδεσε το στον υπολογιστη και αντεγραψε οτι εχεις.να ξερεις ομως οτι στον pc σου εμφανιζει μονο την καρτα μνημης αυτα που ειναι στο τηλ θα χαθουν.α και να ξερετε κατι το λεω σε ολους οταν συνδεετε το κινητο στον υπολογιστη δε βγαζει προσ.συσκ.υσβ? το παταμε γινεται χρυσο χρωμα το κουμπι οταν συνδεθει.οταν θελουμε να το ξεσυνδεσουμε δε τραβαμε αμεσως το καλωδιο πρωτα ξαναπαταμε το κουμπι στην οθονη επανερχεται στη προηγουμενη κατασταση κανει κ ενα κλικ κ τωρα το ξεσυνδεουμε αν το τραβηξουμε αμεσως μετα δεν ξανασυνδεεται και θελει restart για να αναγνωρισει τον pc
Link to comment
Share on other sites

παιδια κατεβαζω widgets και δεν μου τα βγαζει στην λιστα??

τι συμβαινει??

το εχει παθει και κανεις αλλος??

 

//ακυρο, ειχα καιρο να ασχοληθω με android και ξεχαστικα..

Edited by mobrol
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

παιδια το εχει φλασαρει ποτε κανεις??

αν ναι πως γινεται??

σας παρακαλω ειναι επειγον!!!!!

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Πρώτα από όλα μπορεί κάποιο άξιο παλικάρι να κάνει ένα backup την Stock Rom που έχει σε Ελληνικό Smart II ? Καλό θα ήταν να υπάρχει Stock και από ότι βλέπω δεν είμαι ο μόνος που τη χρειάζομαι.

 

Από ότι βλέπω υπάρχουν μάλλον διαφορετικές εκδόσεις του Alcatel v860. Μία που έχει Recovery Menu και δουλεύει άψογα και μία με Erase Data μόνο. Και για κάποιο λόγο το πρώτο recovery αν το flashάρεις σε κινητό που έχει το δεύτερο δεν δουλεύει.

 

Τώρα το δικό μου πρόβλημα -->

Ακολούθησα αυτό εδώ το βίντεο http://www.youtube.com/watch?v=ya39X5cZBb8&feature=plcp και αφού Flashαρα το system όταν άνοιξα το κινητό ξεκίνησε το setup Wizard. Από εκεί και πέρα δεν μπορούσα να κάνω τίποτα και εμφανιζόταν αυτό το μήνυμα:

Η εφαρμογη Οδηγός ρύθμισης(διεργασία com.jrdcom.jrdSetupWizard) σταμάτησε απροσδόκητα. Δοκιμάστε Ξανα.

Έψαξα και δοκίμασα διάφορα και κατέληξα σε ένα system.img από εδώ http://forum.cyanogenmod.com/topic/57455-vodafone-smart-ii-aka-alcatel-v860-ota-update2-integrated-rom-with-root/

Φλάσαρα το system.img και ευτυχώς το κινητό άνοιξε πάλι με μικρο προβληματάκια.

Για όποιον έτυχε να την πατήσει όπως εγώ ανέβασα το system.img ξεχωριστά εδώ: http://www.4shared.com/file/8WbD-XZf/system.html?refurl=d1url

 

About Recovery:

Δοκίμασα την Recovery της Custom που αναφέρω παραπάνω αλλά τα touch κουμπιά δεν δουλεύουν όπως και με οποιαδήποτε άλλο recovery δοκίμασα.

 

τελικά κατέληξα και γω και εγκατέστησα σε fastboot το system.img ου επέλεξες, και το κινητό τα σπάει... no-errors, έκανα και ένα Partition ext3 για εφαρμογές με Link2sd, πέρασα της παναγιάς τα μάτια και έχω 80ΜΒ ελεύθερα... και όλα δουλεύουν ρολόϊ.

 

ΕΠέλεξα το system.img που απομόνωσες εσύ, μιας και ήταν από κάστομ ρόμ με το update2, και νομίζω εκεί είναι η διαφορά και η ψιλοδιαμάχη σας με τον nokisas.

 

πιστεύω ο Nokisas δεν έχει κάνει το Update2. και για αυτό στον έναν δούλευε ρολόϊ το system.img ενώ στον άλλον κλώτσαγε. ;-)

 

peace Και όλα καλά!

 

υ.γ. στο κάστομ ρόμ ο τύπος έλεγε ότι τουϊκαρε κάμερα.. λογικά στο system img που περάσαμε θα είναι ... σπινταρισμένη;

 

και... 2 ξέρετε καμια εφαρμογη πανοραμα να δουλεύει καλά με την ψευτοκάμερα του κινητού; η photoaf δείχνει να δουλεύει, αλλά πανόραμα δεν κατάφερα να κάνω.. χαχαχαχαχ

Edited by dimpapadop
Link to comment
Share on other sites

pc υπολογιστης πας ρυθμισεις απορητο επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων κανε κ ενα κλικ στο δημιουργια αντιγραφων αλλα πριν συνδεσε το στον υπολογιστη και αντεγραψε οτι εχεις.να ξερεις ομως οτι στον pc σου εμφανιζει μονο την καρτα μνημης αυτα που ειναι στο τηλ θα χαθουν.α και να ξερετε κατι το λεω σε ολους οταν συνδεετε το κινητο στον υπολογιστη δε βγαζει προσ.συσκ.υσβ? το παταμε γινεται χρυσο χρωμα το κουμπι οταν συνδεθει.οταν θελουμε να το ξεσυνδεσουμε δε τραβαμε αμεσως το καλωδιο πρωτα ξαναπαταμε το κουμπι στην οθονη επανερχεται στη προηγουμενη κατασταση κανει κ ενα κλικ κ τωρα το ξεσυνδεουμε αν το τραβηξουμε αμεσως μετα δεν ξανασυνδεεται και θελει restart για να αναγνωρισει τον pc

 

Ευχαριστω πολύ

Link to comment
Share on other sites

παιδια κατεβαζω widgets και δεν μου τα βγαζει στην λιστα??

τι συμβαινει??

το εχει παθει και κανεις αλλος??

 

//ακυρο, ειχα καιρο να ασχοληθω με android και ξεχαστικα..

 

για να το ξερετε ολοι.για να σου εμφανισει τα widgets πρεπει να μπουν στην μνημη του τηλεφωνου δεν στα εμφανιζει γιατι ειναι περασμενα στην καρτα μνημης απλα αλλαξε το ρυθμισεις ρυθμισεις εφαρμογων

 

τελικά κατέληξα και γω και εγκατέστησα σε fastboot το system.img ου επέλεξες, και το κινητό τα σπάει... no-errors, έκανα και ένα Partition ext3 για εφαρμογές με Link2sd, πέρασα της παναγιάς τα μάτια και έχω 80ΜΒ ελεύθερα... και όλα δουλεύουν ρολόϊ.

 

ΕΠέλεξα το system.img που απομόνωσες εσύ, μιας και ήταν από κάστομ ρόμ με το update2, και νομίζω εκεί είναι η διαφορά και η ψιλοδιαμάχη σας με τον nokisas.

 

πιστεύω ο Nokisas δεν έχει κάνει το Update2. και για αυτό στον έναν δούλευε ρολόϊ το system.img ενώ στον άλλον κλώτσαγε. ;-)

 

peace Και όλα καλά!

 

υ.γ. στο κάστομ ρόμ ο τύπος έλεγε ότι τουϊκαρε κάμερα.. λογικά στο system img που περάσαμε θα είναι ... σπινταρισμένη;

 

και... 2 ξέρετε καμια εφαρμογη πανοραμα να δουλεύει καλά με την ψευτοκάμερα του κινητού; η photoaf δείχνει να δουλεύει, αλλά πανόραμα δεν κατάφερα να κάνω.. χαχαχαχαχ

 

 

λαθος το αγορασα πριν 20 μερες με update 1 ειδα οτι δεν ειχα recovery και περασα το update 2 μηπως και....αφου παλυ δεν ειχα το ροοταρισα ακριβως οπως στο βιντεο bam bam οποτε δεν φταιει το update 2 στον φιλο μας κατι εγινε λαθος [τα μονα που εχουν σωστο recobery ειναι τα πιο παλια αυτα που προτοβγηκανε] οπως κ ενα στοκ που δοκιμασα στη vodafone σε 1 δευτερολεπτο με πηγε σε recovery κ δουλευαν ολα καλα. για καμερα δεν εχω βρει καμια σωστη εφαρμογη

Edited by navi55
συνεχόμενα posts
Link to comment
Share on other sites

τελικά κατέληξα και γω και εγκατέστησα σε fastboot το system.img ου επέλεξες, και το κινητό τα σπάει... no-errors, έκανα και ένα Partition ext3 για εφαρμογές με Link2sd, πέρασα της παναγιάς τα μάτια και έχω 80ΜΒ ελεύθερα... και όλα δουλεύουν ρολόϊ.

 

ΕΠέλεξα το system.img που απομόνωσες εσύ, μιας και ήταν από κάστομ ρόμ με το update2, και νομίζω εκεί είναι η διαφορά και η ψιλοδιαμάχη σας με τον nokisas.

 

πιστεύω ο Nokisas δεν έχει κάνει το Update2. και για αυτό στον έναν δούλευε ρολόϊ το system.img ενώ στον άλλον κλώτσαγε. ;-)

 

peace Και όλα καλά!

 

υ.γ. στο κάστομ ρόμ ο τύπος έλεγε ότι τουϊκαρε κάμερα.. λογικά στο system img που περάσαμε θα είναι ... σπινταρισμένη;

 

και... 2 ξέρετε καμια εφαρμογη πανοραμα να δουλεύει καλά με την ψευτοκάμερα του κινητού; η photoaf δείχνει να δουλεύει, αλλά πανόραμα δεν κατάφερα να κάνω.. χαχαχαχαχ

 

παιδια δεν θα το πιστεψετε .. το τηλ μου ειναι ροοτ και δουλευει ρολοι το κανα με το img που εχω στο βιντεο μου στο youtube ειδα το img που εβαλε ο φιλος που ειχαμε την αντιπαραθεση και μαντεψτε κ αυτος κ εγω ειμαστε λαθος.πιο πανω εβαλε ενα καινουργιο img 10 mb μεγαλυτερο απο το δικο μου και αφου ειναι απο custom rom ειπα να το δοκιμασω μηπως εχω καμια καλυτερη λειτουργια ενω ειναι το τηλ ροοτ το περναω σε φαστβοοτ και μαντεψτε επαθα οτι geoo ανα 1 δευτερολεπτο ελεγε επιβολη κλεισιματος αμεσως καταλαυα οτι το img που δουλευει στο ενα στον αλλο βγαζει το τηλ εκτος το κρατησα 1 λεπτο μηπως κ στρωσει,τιποτα το ξανακλεινω ξανα φαστβοοτ κ περναω το δικο μου img με το που τελειωσε η διαδικασια κ ανοιξε ολα ρολοι.οποτε δεν φταει το update 2 και οι δυο αυτο εχουμε κατι τρεχει με τα κινητα εχουν καποιες μικροδιαφορες... α..problem μου σβηστηκαν τα live wallpapers τα μανησια αν καποιος εχει το [νερο] ετσι λεγεται ειναι με κατι φυλα σε μια λιμνη και ειναι μαλον προεγκατεστημενο σε ολα τα smart 2 και βρει καποιο τροπο να το βρει στο κινητο [δεν μπορω να το βρω σαν αρχειο].. ας το στειλει

Edited by nokisas
Link to comment
Share on other sites

α, και επι τη ευκαιρία, κανας καθαρισμός της dalvik cache βοηθά από ότι διάβασα και στην ταχύτητα αλλά και σε προβλήματα από Rom flashes.

 

Τώρα έχω 100+ ΜΒ ελεύθερα στη συσκευή (με χρήση Link2SD Πάντα αλλά και με της παναγιάς τα μάτια από εφαρμογές), το κινητάκι πετάει.. και για να είμαι ειλικρινής, άμα είχε καλή κάμερα θα το κράταγα χαλαρά, και δεν θα έψαχνα xperia sole 2πύρηνο used (Νο Money no honey)

 

nokisas & geocoolID και όσοι έχετε προβλήματα μετά από κανα fastboot κλπ με εφαρμογές, ίσως να το δοκιμάζατε.

 

 

SOS SOS κάπου στο xda πήρε το μάτι μου 2-3 αρχεία στο update2 της βονταφον που κλειδώνουν το boot, και με διαγραφή εμφανίζετε πάλι λειτουργικό απολύτως. ΤΑ ΒΡΗΚΕ ΚΑΝΕΙΣ - ποια είναι να δοκιμάσω να τα διαγράψω?

 

Μπορεί να γίνει με πολλούς τρόπους, εγώ το κανα με το links2sd

Edited by dimpapadop
Link to comment
Share on other sites

α, και επι τη ευκαιρία, κανας καθαρισμός της dalvik cache βοηθά από ότι διάβασα και στην ταχύτητα αλλά και σε προβλήματα από Rom flashes.

 

Τώρα έχω 100+ ΜΒ ελεύθερα στη συσκευή (με χρήση Link2SD Πάντα αλλά και με της παναγιάς τα μάτια από εφαρμογές), το κινητάκι πετάει.. και για να είμαι ειλικρινής, άμα είχε καλή κάμερα θα το κράταγα χαλαρά, και δεν θα έψαχνα xperia sole 2πύρηνο used (Νο Money no honey)

 

nokisas & geocoolID και όσοι έχετε προβλήματα μετά από κανα fastboot κλπ με εφαρμογές, ίσως να το δοκιμάζατε.

 

 

 

 

SOS SOS κάπου στο xda πήρε το μάτι μου 2-3 αρχεία στο update2 της βονταφον που κλειδώνουν το boot, και με διαγραφή εμφανίζετε πάλι λειτουργικό απολύτως. ΤΑ ΒΡΗΚΕ ΚΑΝΕΙΣ - ποια είναι να δοκιμάσω να τα διαγράψω?

 

Μπορεί να γίνει με πολλούς τρόπους, εγώ το κανα με το links2sd

 

οντως για πρωτο κινητο δεν κανει πρεπει να εχεις κ κανα αλλο better εγω προσωπικα εχω το nokia 700 φανταστικο και το smart ομως για τα λευτα του ειναι πολυ καλο. εγω κατα τυχη το πηρα ενα λογαριασμο της hol πηγαινα να πληρωσω το ειδα μου κανανε και ενα σωρο δωρα κ ειπα να το παρω να δω τι ειναι τα android μιας και χρονια ειμαι symbian fan

Link to comment
Share on other sites

Έχω το εξής πρόβλημα. Έχω κατεβάσει και χρησιμοποιώ αντί τον dialer που είχε από το κουτί, το dialer one. Έχω επίσης ορίσει να ανοίγει αυτός ο dialer by default όταν πατάω το αντίστοιχο πλήκτρο.

Όμως κάθε φορά που κλείνει το κινητό και ξανανοίγει χάνονται όλες οι ρυθμίσεις που αφορούν στο ποιό πρόγραμμα να ανοίγει by default (το ίδιο παθαίνω και με τον launcher).

Έχετε και εσείς το ίδιο πρόβλημα;

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το εξής πρόβλημα. Έχω κατεβάσει και χρησιμοποιώ αντί τον dialer που είχε από το κουτί, το dialer one. Έχω επίσης ορίσει να ανοίγει αυτός ο dialer by default όταν πατάω το αντίστοιχο πλήκτρο.

Όμως κάθε φορά που κλείνει το κινητό και ξανανοίγει χάνονται όλες οι ρυθμίσεις που αφορούν στο ποιό πρόγραμμα να ανοίγει by default (το ίδιο παθαίνω και με τον launcher).

Έχετε και εσείς το ίδιο πρόβλημα;

 

εγω προσωπικα σε launcher εχω το spb 3d κ ανοιγει κανονικα απο default.τωρα για τον dialer τον κατευασα τωρα. μολις το κλεισω γιατι κανει λιγη ωρα να ανοιξει χανονται τα κινουμενα θεματα στο spb κτλπ θα σου πω .παντως παιδια οποιος ξερει κ'εχει υπομονη να ανει τη καρτα μνημης patition με linktosd k apptosd θα παρετε με πολυ ψαξιμο ομως μια 100αρα mb μες το νερο αλλα θελει λιγη ωρα να το καταλαβεις

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Έχω επίσης το εξής ενοχλητικό φαινόμενο. Πολλές φορές, ενώ είναι ανοικτό το κινητό άλλα με σβησμένη οθόνη, πατάω το κουμπί on/off για να ανοίξει η οθόνη και αυτό δεν αποκρίνεται. Είναι μεν ανοικτό αλλά με σβησμένη οθόνη. Ξεκολλάει μετά από ώρα και πολλά πατήματα του κουμπιού. Επίσης την ώρα που είναι κολλημένο, δέχομαι κλήσεις, χτυπάει κανονικά αλλά δε μπορώ να απαντήσω επειδή είναι σβηστή η οθόνη...

Πρόβλημα του κουμπιού δεν είναι σίγουρα επειδή κάθε φορά που το πατάω, αν και δεν ανάβει η οθόνη, φωτίζονται τα 4 πλήκτρα.

 

Και άλλοι εδώ http://forum.vodafone.ie/index.php?/topic/11906-smart-ii-system-crashes/ αναφέρουν προβλήματα και μεταξύ αυτών και το δικό μου που δεν μπορώ να ξυπνήσω την οθόνη πολλές φορές.

Μάλλον υπάρχει θέμα με το συγκεκριμένο κινητό...

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, το πρόβλημα φαίνεται να το δημιουργεί το wifi. Όταν το έχω ενεργοποιημένο μου κολλάει το κινητό. Χωρίς wifi δεν έχω παρατηρήσει το φαινόμενο του κολλήματος προς το παρόν από το πρωί που το δοκιμάζω.

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Έχω επίσης το εξής ενοχλητικό φαινόμενο. Πολλές φορές, ενώ είναι ανοικτό το κινητό άλλα με σβησμένη οθόνη, πατάω το κουμπί on/off για να ανοίξει η οθόνη και αυτό δεν αποκρίνεται. Είναι μεν ανοικτό αλλά με σβησμένη οθόνη. Ξεκολλάει μετά από ώρα και πολλά πατήματα του κουμπιού. Επίσης την ώρα που είναι κολλημένο, δέχομαι κλήσεις, χτυπάει κανονικά αλλά δε μπορώ να απαντήσω επειδή είναι σβηστή η οθόνη...

Πρόβλημα του κουμπιού δεν είναι σίγουρα επειδή κάθε φορά που το πατάω, αν και δεν ανάβει η οθόνη, φωτίζονται τα 4 πλήκτρα.

 

Και άλλοι εδώ http://forum.vodafone.ie/index.php?/topic/11906-smart-ii-system-crashes/ αναφέρουν προβλήματα και μεταξύ αυτών και το δικό μου που δεν μπορώ να ξυπνήσω την οθόνη πολλές φορές.

Μάλλον υπάρχει θέμα με το συγκεκριμένο κινητό...

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

 

Και γω φιλε μου το ειχα οταν πηρα το κιν. Τη δευτερη μερα το παρουσιασε καταλαβα οτι ειχε προβλημα τη τριτη μερα το πηγα πισω επιτοπου πηρα αλλο και μ"αυτο εδω κ κοντα ενα μηνα που το δουλευω ολα τελεια.μεχρι 7 μερες το αλαζουν αμεσως μετα δε ξερω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...